Téma: Jurassic Park

Dragonsaver 2013 ápr. 23. - 23:25:44
(201/321)
Meg még. Szóval keveset lehet tudni...pl. ki állíthatja biztosra, hogy a velociraptor nem nõtt nagyobbra. Madarak...azaz a kicsik máshogy néznek ki, mint a felnõttek (ezért megeshet, hogy a kutatók 2 nembe sorolják õket, pedig valójában ugyanarról az állatról van szó, pedig az egyik csak fiatal, a másik felnõtt)

Szintén Jack Horner, így eléggé leredukálta az eddig ismert dinoszauruszfajok számát. Pl. rájött, hogy a dracorex csak a fiatalabb példány a pachycephalosaurusnak. Avagy, az edmontosaurus csak ifjabbika az anatotitannak. Ill. a nanotyrannus egy t-rex. Stb. És rengeteg ilyen lehet/van.

És pl. ki gondolná, hogy egy békésen legelészõ parasaurolophus a hangjával ölni képes (alacsony hangfrekvencia)? Legalábbis, A dinoszauruszok csatájában errõl van szó, így védekezett a ragadozók ellen. És máris veszélyesebb, mint akármelyik raptor vagy t-rex. :D
Egyébként youtubon õt már megszólaltatták, azért kicsit ijesztõ így is: http://www.youtube.com/watch?v=lBU6zfI1b0U
Dragonsaver 2013 ápr. 23. - 23:10:11
(200/321)
A dinoszauruszokkal lényegében nincs semmi hiba...hiszen ez egy scifi, azaz szabadjára engedhették a fantáziájukat...vagyis Jack Horner (különben a TED-es videoót érdemes nézni).

A dinoszauruszok viselkedésérõl alig tudunk valamit, erre épül a film is: hogyan akarnak korlátok közé szorítani fajokat úgy, hogy lényegében semmit nem tudnak róluk. Azaz pl. halvány sejtésük sem volt arról, hogy a dilo hogyan vadászik (itt jön fantázia), mondjuk a könyvben nagyobb galibát okoznak, amikor kiderül, köpködnek.

A másik a raptorok. Nos, a vér amit találnak...nem feltétlenül kell, hogy egy általunk ismert raptor vére legyen. Lehet egy eddig kövületekben nem felfedezett is. stb.

Meg ugye ezek nem teljesen, valódi dinoszuruszok, mert béka DNS-sel egészítik ki a dinó DNS-t. Egyébként a játékban ezzel magyarázzák a t-rex csak mozgásra reagálását is. (a békák csak arra támadnak vagy az elõl menekülnek, amit mozogni látnak) (Meg a tollak hiányát is ilyesmivel próbálják magyarázni, belefér....)

De a 3. részben is elmondják: nem valódi dinoszauruszok.
10/10
gulyzsu 2013 ápr. 22. - 21:27:54 10/10
(199/321)
Vajon újra fogják szinkronizálni? Nagyon nem örülnék neki, 20 éve így nézem...
Sz Peter 2013 ápr. 13. - 22:00:09
(198/321)
"a csaj állandó sikongatása és a hülye..."

Az csak egy gyerek, aki akkor találkozik egy T-rex-szel.
Rakd össze.
9/10
Újvállalkozó 2013 ápr. 13. - 21:49:33 9/10
(197/321)
Rég nem láttam a filmet, most újranézem mind a hármat egyszerre. :) A vizuális megjelenítés még mindig ott van hiába 20 éves filmrõl beszélünk. Viszont az elsõ T-rexes jelenet nagyon kikészített, a csaj állandó sikongatása és a hülye bekapcsolja a lámpát, azza világít össze vissza az autóban, majd nem tudja kikapcsolni...az már kicsit sok volt nekem így újra megnézve.
8/10
Vrahno 2013 ápr. 04. - 15:27:59 8/10
(196/321)
Szõrszálhasogatás, de a film raptorai konkrétan egyik ismert nemre vagy fajra nem hasonlítanak. Lényegében kitalált állatok, amikre pár raptor-szerû bélyeget raktak.

A Dilophosaurus drasztikus átplasztikázására lehet az a magyarázat, hogy nem akarták, hogy a hülyébb nézõk összekeverjék a raptorokkal.
8/10
Vrahno 2013 jan. 23. - 02:46:06 8/10 Előzmény Oberhauser
(195/321)
Neten a legérdemesebb ilyen témákról olvasni, itt legalább folyamatosan bõvítik, javítják az infókat. Ezzel szemben a paleontológiával foglalkozó könyveknek úgy 1-1,5 év alatt "lejár a szavatosságuk".
10/10
Oberhauser 2013 jan. 21. - 21:52:15 10/10
(194/321)
Érdekes...
Ezek szerint már a könyvekben sem lehet bízni.Tudniillik én ismeretterjesztõ szöveget csak akkor olvasok interneten, ha nagyon muszály.Valamint a tévébõl.Elég sok discoveryt meg natgeot nézek.
(A híreket itt ne számítsunk ismeretterjesztõ szövegnek)
10/10
Oberhauser 2013 jan. 19. - 22:11:11 10/10 Előzmény Vrahno
(193/321)
Veled értek egyet. Tény, hogy a Jurassic parkban kissebb hibákat vétetettek a dinoszauruszokat illetõleg. Számos könyvem van az õslényekrõl, hiszen a paleontológia már gyermekkorom óta foglalkoztat, és biztos vagyok benne, hogy ezzel nem vagyok egyedül.
A film ebbõl kifolyólag nálam 10/10. Azt kell mondjam, elképesztõ volt a dinoszauruszok vizuális megjelenítése, de ugyanezt elmondhatjuk a hanghatásokról is.
Noha a film alapvetõleg jó volt, a kissebb valósághûséggel kapcsolatos hibákat azért én is kiemelésm:
Mint helyesen említetted, a romeoosauridák (velociraptor, dinosnychus, romeoosaurus, stb. ) testét tollak borították, ahogy azt a kutatások kimutatták. Ráadásul a raptorok méretét elnagyolták, a dinosnychus büszkélkedhetett embernyi magassággal. (Megjegyzendõ , a Utahraptor nem egyenlõ a velociraptorral. A Utahraptort a Jurassic park elkészítével nagyjából egyidõben fedezték fel, ez szolgáltatta a történetet. )
A dilophosaurusról most nem nagyon tennék említést, azt már valaki leírta. Csak azt írnám le, hogy a jura kor egyik legnagyobb ragadozója volt, nem egy másfél méteres állatka.
Utóljára a dinoszauruszok sebességérõl írnék, melyet a lábnyom méretébõl lehet kiszámítani:
Tüskés dinoszauruszok: 6 km/h
Páncélos dinoszauruszom: 10 km/h
Két lábon járó korai óriásdinoszauruszok: 16 km/h
Óriásdinoszauruszok: 18 km/h
Négy lábon járó korai óriásdinoszauruszok: 20 km/h
Kacsacsõrû dinoszauruszok: 22 km/h
Szarvas dinoszauruszok: 26 km/h
NAGY RAGADOZÓ DINOSZAURUSZOK: 33 KM/H
Gazellaszerû dinoszauruszok: 45 km/h
Apró ragadozó dinoszauruszom: 55 km/h
Ennyi lenne a mondanivalóm.A film összességében jó, és szerintem csak ez a lényeg.
jack12 2013 jan. 12. - 18:36:27
(192/321)
JURASSIC PARK 4 PREMIER IDÕPONT: 2014.JÚNIUS 13.
jackasszoli 2012 dec. 27. - 22:28:29
(191/321)
Ami engem meglepett a filmbe hogy Samuel L. Jackson is benne van, nem is tudtam hogy õ játsza Dr. Arnoldot, régen sose ismertem fel, ráadásul itt csak mellék szereplõ, ami szintén meglepõ.
A film 10 bõl 10 es kiskorom kedvenc filmje! :)
9/10
Vilmácska 2012 dec. 27. - 22:18:11 9/10
(190/321)
Sok év óta most újra megnéztem. Én is azt hittem, hogy majd biztos gagyinak fog tûnni, de meglepõ módon egyáltalán nem. Igenis nagyszerûen megcsinálták a dinoszauruszokat, az különösen jó, hogy úgymond van tömegük, nem csak úgy lebegnek, mint sok régi filmben az animációk (még manapság is lehet látni gagyi animációs filmeket - de ezt 1993-ban készítették, és mégis jó).
Magamon is meglepõdtem, hogy ugyanolyan izgalommal tudtam nézni, mint anno gyerekként. :)
A dinókhoz nem értek, szóval azt nem tudom kommentálni, hogy mennyire voltak hûek a film készítõi a dinók méreteihez. Örülök, hogy újra megnéztem. :) Nagy teljesítmény volt megcsinálni ezt a filmet! :)
8/10
Vrahno 2012 dec. 21. - 22:19:35 8/10 Előzmény FunRoyal
(189/321)
Én nem is kimondottan a méretre értettem a pontatlanságot, hanem inkább egyéb bélyegeikre, pl. koponya alakja, lábak hossza, karok (avagy szárnyak) helyzete, farok hossza és merevsége, pikkelyes bõr, macskaszemek. Lehet, hogy a méret utólag bizonyítást nyert, de gyakorlatilag minden egyéb szempontból erõsen módosították az alapdinók kinézetét a filmhez.
FunRoyal 2012 dec. 21. - 12:58:12 Előzmény Vrahno
(188/321)
Ez nem igaz. Pont a forgatás alatt találtak Utah államban több a filmbeli raptorokéval egyezõ méretû csontvázat. Utah Raptornak keresztelték õket. Így Spielberg ötlete, hogy a raptorok legyenek nagyobbak paleontologiai szempontból is alátámasztást nyert.
8/10
Vrahno 2012 nov. 20. - 19:01:19 8/10 Előzmény Fenrirson
(187/321)
Még a Velociraptor se. Lábcsontjaik keresztmetszete alapján a hozzá hasonló raptorok gyatra futók voltak, rövid sprinteknél nem tudtak többet kihozni magukból. Ugrani viszont annál jobban tudtak.

De ha már a dinók filmbéli hibáiról beszélünk, azt mindenképp említsük meg, hogy olyan raptorok, mint amik a filmben vannak, sosem léteztek. A Deinonychusok (amikre a film "Velociraptor"-ait alapozták) igazából derékig érõ, tollas madárszerûségek voltak, akik valószínûleg nem falkában vadásztak, és nem tudtak ajtókat nyitogatni. ;)
10/10
Sonic8 2012 nov. 08. - 20:30:32 10/10
(186/321)
10/10
Fenrirson 2012 nov. 08. - 18:34:34 10/10
(185/321)
Na meg a dilophosaurusnak nem volt ki- és behajtható gallérja,valamint nem köpött az áldozatára fekete,iszapszerû maróanyagot.A mérete pedig elérhette a 6 métert is,mivel a jura korszak egyik legnagyobb ragadozója volt,túl kicsinek ábrázolták.
A filmbeli apró hibákhoz még ez is hozzáírható.
10/10
Fenrirson 2012 nov. 08. - 17:56:11 10/10
(184/321)
Az egyik kedvenc filmem,a a dinoszauruszok megjelenítése,"életre keltése" szinte tökéletes.Az hogy a film legtöbbször dinoszauruszokat megjelenító részeiben éjszaka van,elfedi az apróbb hibákat; a háromdés dinoszauruszokat tekintõleg.
Apróbb hiba volt,hogy a tyrannosaurus nem futott olyan gyorsan,hogy egy autót le tudna elõzni,csak esetleg a leggyorsabbak(velociraptor,gallimimus,oviraptor)lettek volna képesek nagynehezen ilyesmire.Ettõl függetlenül a film nagyon is jó.
10/10
MegaKolibri 2012 nov. 06. - 13:38:56 10/10
(183/321)
Hanem ezt:
10/10
MegaKolibri 2012 nov. 06. - 13:38:16 10/10
(182/321)
Bocsi,nem ezt akartam :)