10/10
vandakvk 2022 jún. 15. - 08:43:54 10/10
(20/60)
Nekünk nagyon tetszett, nosztalgikus érzés volt együtt látni minden szereplőt.
A történet és az üzenete nagyon jó, megéri megnézni.
5/10
fferlen73 2022 jún. 14. - 07:53:02 5/10
(19/60)
Hosszú volt és unalmas.
rekszem 2022 jún. 13. - 21:45:42 Előzmény Amadila
(18/60)

Igen, a végén, ahogyan több faj egymással boldogan éldegel, az több, mint kínos volt.


4/10
Amadila 2022 jún. 13. - 19:58:40 4/10
(17/60)
Csalódtam, nem ezt vártam! Az első részt ,meg se közelítette.
Spoiler

Ugyanaz a séma , vannak az állatok,vannak jó fiúk akik egy picit megsérülnek, és vannak a rosszak akiket meg elfogyasztanak dinóék!Valahogy ez a rész többet szólt a génkezelt sáskákról mind azokról az állatokról akikről szólna elvileg a film. Jó volt egy -két jelenetben együtt látni az összes hősünket, már csak a gyerek szereplők hiányoztak. Ja és persze megvolt a kötelező ,futás és síkitás.
Na és a vége szerintem nevetséges. Békésen együtt kell tudni élnünk a dinókkal?! És még is hogyan?
6/10
stellaz 2022 jún. 13. - 15:25:16 6/10
(16/60)
Moziban a látványvilág jó volt, egy nyári blockbusternek kiváló. Sajnos az első részt nem tudja megközelíteni. Ami nekem nagyon hiányzott, az az álltok állati mivoltának bemutatása. Az első részben az állatokon volt a hangsúly, hogy az ember saját magát sodorta veszélybe, azáltal, hogy bazári mutatványt akart csinálni belőlül, de ettől még a főhősök az állatokkal kerültek konfliktusba, ami által egyre többet is lehetett megtudni az egyes dinoszauruszokról.

Ebben a filmben már nem az állatokon van hangsúly, az állatok már csak mellékszereplők, igazából bármivel lehetne őket pótolni. Az akciók többsége nem az állat-ember természetes viszonyából következik, hanem az ember-ember viszonyából.
Az első részben még John Hammond akart bazári látványosságot csinálni a dinoszauruszokból, ebben a filmben pedig maguk az alkotók tették ezt meg.
8/10
danifighter 2022 jún. 12. - 00:10:48 8/10
(15/60)
Nagy Jurassic Park rajongóként már megírtam egy szaftos lehúzó kritikát, de aztán vettem egy nagy levegőt és újra gondoltam a filmet. Rájöttem, hogy a korábbi filmek alapján jogosnak vélt elvárásom nem jogosít fel a film negatív kritikájára. Szerettem volna újra átélni azt a leírhatatlan élményt, amit az első rész óta keresek minden Jurassic Park/world filmben: tudniillik a dzsungel mélyén kilátástalan menekülés adta izgalmakat a ragadozó dinók elől, miközben csodálatos környezet tárul elénk. Úgy érzem a sorozat kedvelői velem együtt ezt várják el minden résztől, ami az eddigi részekben többé kevésbé adta ezt a feelinget. Sajnos a rendezők egyre inkább a modern környezetbe helyezték át a cselekményt, ami erre a részre már "rákényszerítette", hogy az emberi társadalom fellegvárában játszódjon a cselekmény nagy része, a legtöbb rajongó bánatára. Ha ragaszkodnék a korábbi Jurassic filmek hangulatához, 5 csillagot adnék a filmre a korábbi negatív kritikákkal jogosan egyetértve. De ha különálló filmként tekintek rá, összességében jó szórakozást nyújt. Egy akció kaland filmként értékelem, ami elvesztette a Jurassic Park értékeit. Így tekintve viszont 8*. A Jurassic fanoknak viszont javaslom, ne legyen nagy elvárásuk, ez már rég nem az a borzongató menekülős film, ami az első részek pikantériáját adta. a
Aki abba szeretett bele, az egy kiábrándító akciófilmet kap. Ez összességében egy pörgős akció kaland film, amolyan modern western, dínós köntösben, kis Mission impossible beütéssel, James Bond főgonosszal és ide-oda ugráló történet vezetéssel. Abszolút amatőr kritikusként is úgy gondolom, hogy egy átgondoltabb vágással nagyságrendekkel jobb filmet lehetett volna kihozni belőle, mert a jelenetek látványosak, a karakterek jók és a sztori is követhető többé kevésbé, de az egész film amolyan ide-oda ugrálás a történésekben érzés. Tehát összefoglalva aki egy mozgalmas dínós kalandfilmet keres, annak bátran ajánlom, de a hozzám hasonló "Jurassic Park dinói elől menekülős"elvárásokkal ne számítsunk semmi jóra. Ez a film már nem adja vissza azt az élményt. Még két utolsó gondolat; sok kis gyerek volt a moziban, de szerintem van pár jelenet, ami alapján a saját gyerekemet inkább nem vinném el 14 éves kor alatt. A másik egy pozitív dolog (és ezzel zárom a kritikám); a hivatalos előzetesek és a prológus után féltem, hogy a legjobb részeket elspoilerezik, mert féltem hogy azok a film leglátványosabb részei, de nagy pozitívum, ahogy a filmben ezeket csak meghivatkozzák. Bátran ajánlom az előzetesek megtekintését azoknak is, akik nem szokták megnézni a film előtt. (Köszi hogy végig olvastad a hozzászólásomat!)
4/10
Tocky 2022 jún. 11. - 18:29:08 4/10
(14/60)
Végtelenül ostoba és logikátlan film. Ráadásul 100 millió dollár feletti költségvetésnél nem értem, miért használnak még mindig műanyag és gumi dinoszauruszokat??? Ekkora költségvetés mellett elvárható volna, hogy ilyen szarokat már nem tesznek bele. Abban a pillanatban, hogy műanyag és gumi dinoszauruszok vannak, nagyon látható, hogy nem élnek, és ez kizökkenti az embert a filmből. Rögtön meg tudtam mondani, hogy ez nem valódi állat, hanem bábu. Csak egy példa: Már az első résznél is, amikor a T-Rex a földre lépett az esőben, akkor a CGI izmok reagáltak a talajra, ahogy a dinoszaurusz a földre nehezedett. Ettől volt hiteles. A gumi és műanyag bábuk izmai logikus módon semmire sem reagálnak. Tehát nem elég, hogy rengeteg ostobaság és logikátlanság van a filmben, amelyek ráadásul elkerülhetők lettek volna, ezek a műanyag, gumi bábuk tovább rontják az élményt. Ez a film egyszerűen gáz, és a színészek sem tudják megmenteni, mert túl ostoba a történet.
10/10
Anonnim 2022 jún. 11. - 13:30:33 10/10
(13/60)
Azt legalább el lehet mondani, hogy a Star Warsal ellentéten végig lehet vinni és lehet zárni egy új trilógiát azzal, hogy a régi szereplők közül senki sem hal meg vagy áldozza fel magát szükségszerűen. 🙂
3/10
Messi a legnagyobb 2022 jún. 11. - 10:52:15 3/10
(12/60)
Nekem sem tetszett, pedig alapból szeretem a Jurassic filmeket. Ez valamiért nem jött be, legszívesebben kijöttem volna róla …
1/10
mma 2022 jún. 10. - 10:00:30 1/10
(11/60)
Kínszenvedés volt végignézni....
1/10
Premieres 2022 jún. 09. - 18:15:58 1/10
(10/60)
9/10
Dr. McFly 2022 jún. 09. - 12:14:26 9/10 Előzmény Dr. McFly
(9/60)
If the filmmakers had included more of the original soundtrack themes by John Williams and less of the lame dialogues reinforcing harmful stereotypes, Jurassic World could be my favorite trilogy. My problem is specifically with the female protagonist, Claire, who does not want children and therefore, sadly and unjustly, she is depicted as an insensitive person in the first film and admits to have "regretted a lot of things" in the third film. I think her storyline is great and she has nothing to regret in my opinion, so I think the writers -- who pride themselves on creating 'modern, strong female characters' -- implied that she regretted not having children. Which is quite rare in reality. But I enjoy dinosaur adventures in beautiful settings, and this movie was just as good as the previous ones.
9/10
Dr. McFly 2022 jún. 09. - 10:14:27 9/10
(8/60)
Ha több John Williams zenét tettek volna bele, és kevesebb káros sztereotípiát erősítő felesleges dialógust, akkor a kedvenc trilógiám lenne.
10/10
Bionika 2022 jún. 09. - 00:20:09 10/10
(7/60)
Most láttam, szerintem marhajó volt. Végig nagyon élveztem, látványos és izgalmas volt :)

Sajnálom, hogy a kritikák ennyire lehúzzák, nagyon alulértékelt :(

Amúgy ez volt az első film, amit hivatalos premier előtt láttam, és a Jurassic World trilógia volt az első olyan filmtrilógia, aminek mind a három részét láttam moziban.
9/10
DoMo 2022 jún. 08. - 18:20:16 9/10
(6/60)
Voltak benne unalmasabb, vontatott jelenetek, de összességében tetszett.
9/10
Dr. McFly 2022 máj. 31. - 11:16:39 9/10
(5/60)
Nagyon várom már, hogy mehessek a moziba! Egyébként a Maisie Lockwoodot alakító Isabella Sermont is fel lehetne tüntetni a főszereplők között...
10/10
Bionika 2022 ápr. 20. - 00:08:41 10/10
(4/60)
146 perc, ha ez igaz, akkor ez lesz az eddigi leghosszabb játékidejű jurassic-film :D.
Kovács kolléga 2022 febr. 10. - 19:21:12 Előzmény Findzs
(3/60)
Nem lesz igazad. Szerintem abszolút kasszasiker lesz és csak az a kérdés, hogy le tudja-e majd nyomni a Marvel-filmeket vagy az új Avatart.
Findzs 2022 febr. 10. - 18:53:02
(2/60)
Sajnos már a trailer előre vetíti a buktát.
Túl sok mindent akarnak már. Dínós motoros üldözés a városban, havas lovas üldözés a pusztában, régi szereplők vissza hozása stb.
De ne legyen igazam.
10/10
Bionika 2021 jún. 11. - 00:25:43 10/10
(1/60)
Hol nem volt hol nem lesz, már mozikba került volna a Világuralom. :(

Tavaly januárban boldogan azt mondtam, hogy "túl vagyok a várakozás felén, és az addig hátralévő idő is jól fog telni. Addig is remekül bizonyítok az iskolában (mind jegyekben mind magatartásban) a hátralévő másfél évemben a gimiben, elmegyek Londonba meg még egy pár klassz helyre, és gyakorlatilag ez vár a végén. Ez tök jó.", ahhoz képest tavaly októberben a rendező már azt írta ki Twitteren, hogy "egy évvel tovább kell ugyan várni, de megéri türelmesnek lenni. Addig is maradjunk egészségesek és vigyázzunk egymásra.", ami gyakorlatilag az ellentéte annak, amit én 9 hónappal korábban kimondtam. A két mondat közé kellene tenni, hogy "VS." és kb az "szimbolizálhatná", hogy hogy képzeltem el és mennyire nem úgy alakult. Már boldogan kimondtam, hogy kevesebb idő van hátra a 3. részig mint amennyi eltelt a 2. óta, csak hát sajnos nem számítottunk koronavírus-világjárványra.

Nekem emellett még az volt a sajnálatos, hogy úgy éreztem hogy a Jurassic World 3, az 2021-es filmként állt volna jól és nem 2022-esként, mert a trilógia évszámai szinkronban lettek volna egymással (2015-2018-2021), és úgy lett volna esztétikus, mert ha a Jurassic World első része 2014-es lenne a második pedig továbbra is 2018-as akkor esztétikus lenne az hogy a harmadik rész 2022-es, így viszont eléggé "szabálytalanul" helyezkednek el években a részek. Emellett azért is tetszett volna a 2021, mert az egyik kedvenc számom eleve a 21, és kereken 20 évvel a Jurassic Park 3 (2001) után jött volna, első ízben lett volna egy korábbi rész kerek "jubileumi" évfordulóján a bemutató. És egyben mindegyik rész évszámában meglett volna az 1-es számjegy (mármint a Jurassic Park részekkel együtt mind a 6 film évszámában), és az is tetszett volna, hogy a naptárban a három JW film oda vissza az lett volna, hogy: epizód év - szökőév - nem szökőév - epizód év - nem szökőév - szökőév - epizód év. Dehát sajnos semmi nem jött össze. :(