3/10
cochabamba 2015 okt. 07. - 21:25:07 3/10
(339/399)
20 percet bírtam ebbõl a hülyeségbõl, csak Chris Pratt és Omar Sy (sztem jó színészek) miatt kapott 3-t tõlem és nem 1-t... az ötlettelenség netovábbja ez a film... de az 1 is csak azért volt jó mert az 1. film amiben élvezhetõ volt a cgi...
6/10
convar 2015 okt. 07. - 19:48:27 6/10 Előzmény Atesz1987
(338/399)
"Elbírt volna egy jobb/ismertebb/erõsebb nõi fõszereplõt (ha nem is Gwyneth Paltrow, vagy Leslie Mann, de valaki hozzájuk hasonló kicsit tyúkanyós, kicsit szexi, 35-40-es, kicsit karrierista, kicsit sportos, szóval valami ilyesmi)"

Dehát Bryce Dallas Howard is pontosan ez a típus :)

Mellesleg azt írod jobb, sõt, ismertebb fõszereplõt. Te tényleg úgy látod hogy Leslie Mann-nek jobb neve van a szakmában mint BDH-nak? Paltrow még csak-csak, nála nem szóltam, de most komolyan, ki az a Leslie Mann? BDH-nak legalább van egy A falu-ja meg egy Manderlay-e (ezt a "jobb"-ra), ill. egy Pókember 3-ja és két Alkonyat filmje (ezt meg az "ismertebb"-re).
6/10
convar 2015 okt. 07. - 19:32:24 6/10 Előzmény Vinnie731
(337/399)
Ha magad is õslénykutató vagy és ebben a "minõségben" fejtetted ki a véleményeidet akkor nem szóltam, de ha nem vagy az akkor azért jobb ha tudod, hogy állításaiddal szemben

1. jelen állás szerint a madarak igenis a dinoszauruszok leszármazottai. Rendszertanilag a T-Rex tulképpen közelebb áll egy mai verébhez mint a nílusi krokodilhoz. Amúgy érdekelne hogy ha szted nem a hüllõkbõl lettek a madarak akkor mibõl? Páfrányokból? Komolyan.

2. a Velociraptor pedig tollas volt. (meg mellesleg sokkal kisebb mint ezekben a filmekben - de ez már egy másik történet)

Nézz csak utána nyugodtan mindkettõnek ha van kedved, én most csak két wiki linket mutatnék be:
1.-hez: https://en.wikipedia.org/wiki/Archaeopteryx
2.-hez: https://en.wikipedia.org/wiki/Velociraptor (plusz esetleg http://dinopedia.wikia.com/wiki/Velociraptor)
6/10
convar 2015 okt. 07. - 19:15:35 6/10 Előzmény zsotya010
(336/399)
A mennyiséggel semmi, de azt is nézzük már meg egyenként hogy mennyit mutatták õket..... mert az én emlékeim máris olyanok hogy mintha szinte teljes idõtartamban csak a Raptorokkal és az Indominus-szal foglalkoztak volna. A többieknek jellemzõen inkább csak egy-egy cameo jutott. (Ez mondjuk persze már az elõzõ Jurassic filmekre is igaz volt, dehát akció, izgalom és vér kell a népnek, esetleg maga a T-Rex, nem nagyra vagy egyenesen giga méretûre nõtt pikkelyes tehenek.)
6/10
convar 2015 okt. 07. - 19:00:16 6/10
(335/399)
Na jó, a tablettás bor azért túlzás, mert az már az Asylum szintje. A Jurassic World (ha maradunk a hasonlatoknál) inkább egy olyan tájbor, amit úgy nagyjából 400-500 Ft-ért kapsz meg a Tesco-ban.
6/10
convar 2015 okt. 07. - 18:39:20 6/10 Előzmény franszoá81
(334/399)
Dehogy ugyan ez. Ill. de, végülis tényleg. De azért mégsem.

Olyan ez mint összevetni egy tokaji aszút egy keceli tablettással. Mindkettõ bor, csakhát....... :D


Am én már ott tudtam hogy nekem ez max. 6 csillagot ér amikor megláttam a raptorokat vicsorogni. Értitek, érzelmeket a hüllõknek is! Elmennek a p*csába.

Meg különben is, nekem csalódás volt az Indominus. Ugye a "ha lúd legyen kövér" jegyében lett megalkotva, de hamár ez volt a cél hát akkor nekem nem lett elég "kövér". Számomra a 3. rész Spinosaurus-a után (ami sztem k.jó ötlet volt a T-Rex után, imádtam) egyértelmûen visszalépés volt ez a hibrid (tudom, ez színváltó - ki nem sz*rja le, sõt sokkal okosabb is - na belõlem ez is ellenkezõ hatást váltott ki mert ez is csak a film mesefaktorát növelte).

Az a rész, amikor a repülõ õshüllõk lecsaptak a tömegre az azért jó volt (megcsinálva). Nameg ami még tetszett a filmben az az ahogy kikacsint magára ("mindig nagyobb, erõsebb kell", de ez mintha egyben a film készítõinek a kinyilatkozása is lett volna) és a némileg váratlan "Nekem van pasim.", ami talán az egyetlen jelenet amikor az írók hajlandóak voltak elhagyni a komfortzónájukat legalább egy pillanatra, vagyis az egyedüli alkalom amikor kicsit elrugaszkodtak a blockbusterek unalomig ismert receptjének bûvkörétõl. Azon ott el is mosolyodtam :) (Tul.képpen ezek miatt lett 6 csillag, amúgy sima 5 lenne.)


6/10
Fandi1970 2015 okt. 07. - 09:41:31
(333/399)
Nagyon gyenge. Két adagban néztük meg, az elsõbe konkrétan belealudtunk. Átlag sémák, semmi extra.
Vinnie731 2015 okt. 05. - 16:41:43 Előzmény caseyjones
(332/399)
krisz pratt karakterét jól belõtték, de a csaj meg a gyerekek mellette egy nagy nulla! Az elsõ részben az ilyen mellékszereplõk legalább szerethetõek voltak.
horipapa. 2015 okt. 05. - 10:03:40
(331/399)
Nagyobb mese lett, mint vártam. Nekem sok volt az intelligens dínók, az egész filmben magassarkúban futkározó nõ stbstb. 15éves fõszereplõk végig hülyéskednek a legnagyobb veszélyben is, rég sokkot kaptak volna.
Összességében a film úgy lett készítve, hogy a fiatalabb korosztályt is megcélozták, így kicsit bugyuta lett, ami miatt sok a 2óra. A Jurassic World bemutatása a film hosszúságához képest rövid volt, pedig nagy lehetõség lett volna benne.
10/7 erõs jóindulattal.
iemjoy 2015 okt. 03. - 04:22:45
(330/399)
Szerintem jó film, látványos, nosztalgikus zene, dínók jó táj csini csaj fegyverek. Nézhetõ.
Spoiler.
Alapvetõen hülyén indul az egész meg összevisszaság van benne, betanított dínók génmódosított supersaurusrex meg a fa.----m.
A vége meg h a T-rex megkegyelmez a nagy zsarnok gyík, hát az az epic fail része számomra, nagy ágyúval nem tudják leszedni a dínót és még sorolhatnám a sok hülyeséget ami csak a látvány miatt volt jó egyébként iszonyat kínos és nevetséges.
Nem értem miért nem a kettõnek a szálát próbálták valahogy normális alapokra helyezni, szerintem az a b sziget meg egyéb felépítése miatt még kreatív is volt, nem tudom miért kell ilyen korcssaurusokkal etetni az embert.
spoiler vége.

Amit sajnálok, hogy nem jelentek meg a régi szereplõk és kevés szerepet kapott a rex.

Összefoglalva ha csak filmként tekintem akkor meg lehet nézni leköt és jó, ha JP folytatásnak nézem akkor várakozáson aluli és nagyon fail, ha pedig kritikus szemmel nézem akkor nem tudom eldönteni h ezt kajak kimerték így adni.
meridian74 2015 okt. 02. - 23:19:26
(329/399)
Helyesbítek: nem pliosaurus hanem mosasaurus volt.
meridian74 2015 okt. 02. - 23:12:35 Előzmény Éjjeliõr
(328/399)
Azért néhol beköszöntött az asylum feeling is, fõleg a pteroszauruszos (repkedõ hüllõk) résznél egy-egy jelenet annyira béna volt, hogy felsejlett bennem, hoyg egy-két asylumos arc részt vett ezeknek megalkotásában.

Sok színészi karakter béna volt, de nem a színészen mûlott ez, hanem a jelenetek megalkotásán, némelyik annyira borzaémasan klisés volt, és ráadásul bele sem illet a történet folyamba...

Amúgy a faszikám a komputerteremben, akinek káosz volt az asztalán ("ami" leginkább annyiból állt, hogy egy csomó mûanyag dinó-bábú volt odatéve és azokkal játszott) az mit csinált ott? Egész nap okosságokat mondogatott maga elé?
Szóval ilyenekkel volt tele a film.

Amúgy a kép, és akció többnyire rendben volt - szóval a film azért egyszer megnézõs.

De a fõgonosz (a fõ roszarc) kivégzése is brutál béna lett.

Egyedül az ami 100%-osan jó volt, az a "nagymedencében" úszkáló "pliosaurus" volt (a film plakátján is ez látható), aki minden egyes jelenetében ott volt a topon ;) :D
Az hibátlan volt.
1/10
gazsiga 2015 okt. 02. - 21:04:29 1/10
(327/399)
Ócska film. Egyszerûen ennyi az értékelés. Kár, hogy nevét adta Steven Spielberg mint producer.
offtopic
imrenyibalazs 2015 okt. 02. - 01:20:00
(326/399)
Lehet benne Spoiler!!!

Most én is õszinte leszek.
Szóval az 1. Jurassic Park akkor nekem a látvány miatt tetszett, azután Az elveszett világ is elment, de most ezen is gondolkozom... csak én elõtte a már NDK-s Colortron TV-men is a Derrick-sorozatot láttam, meg efféléket. Szóval nekem akkor azért nagy dolog volt a Kacsamesék, talán a régiek közül a Zorró-sorozat, németen pl. a Batman meg a Gargoyles. Gyerekként betegen ezeket, meg még egy-két hasonlót tudtam megnézni. (Az említett) 1. Jurassic Park is ezeknél látványban volt erõsebb, de volt abban azért logika, értem alatta, hogy a story hozott újat, legalább is nekünk, nem túl idõseknek (általános iskolásoknak).

De szóval a Jurassic World, az story-ra tényleg elég badar-film. Nem tudom, de ezt már tényleg csak a CGI menti meg valamelyest (metegeti ill. menteni próbálja). A computeres stáb még összeszedte magát és dolgozott Xeon, Opteron és esetleg egyéb szervereken. A pár szekrénysornyi szerverben "izzott" ugyan a processzor, de ennyi. Esetleg nem tudom kinek jött be Bryce-Dallas Howard, vagy Chris Pratt...

Spoiler!!!
Claire (B. D. Howard) a gyungelharchoz/háborúhoz aztán "nagyon" átvette a magassarkúját egy "Lone Surviver (a Mark Wahlberg-es Túlélõ)" túrabakancsra és tényleg elhisszük már, hogy õ valami olyan, mint Dolph Ludgren volt a Vörös skorpióban - hát, hogy én a film alatt ezt nem a film alatt nem vettem észre...

Még egy (kis) Spoiler!!!
Még annyi, hogy Claire, a szimpi manus, meg a két gyerek a film vége felé egyre jobban megkedvelik egymást - ha ez még valakinek tetszett.

Még annyi azért, hogy látványra pl. 2006-ban az X-MEN 3, vagy a Silent Hill (szintén nem pici gyerekeknek készült filmek) is elég látványosak voltak, - a Jurassic World mondjuk az X-MEN 3-at már nem veri látványban sem, vagyis azért a látvány is elég relatív; mondjuk a Derrick-en kívül pl. egy Sophie Scholl-t tudna látványban ütni (de csak abban), vagy ha szóba hozhatom, egy 2002-es Hullámhegyet, mert az nem a monumentalitásról akart szólni, meg még a kis költségvetésü filmeket.

Mindent összevetve a Jurassic World egy tényleg véres, durva elemeket is tartalmazó, elég buta (enyhe túlzással már-már félbárd) film. - Csak ha még egyszer kiemelhetem, elég véres jeleneteket tartalmazó, olyan buta film, aminek az úgynevezett "látványossága" is mondjuk pl. az 1. és a 2. Wolfenstein-játékot tényleg veri, mert az 386-os gépre is már kijött, hogy egy Vitathatatlan 2-t és 3-at is ver-e csak kizárólag látványban, azt már nem tudom.
5/10
stupek2 2015 okt. 01. - 14:08:27 5/10
(325/399)
Ha nem láttam volna az elõzõ 3-at, azt mondanám jó! Viszont, ha figyelembe veszem az elõzõeket, szinte ugyanaz a történet, ujra megfilmesítve. Park bemutatása, megszökött dínó, önfejû gyerekek, üvegautót megtámadja a dínó, gyerekek megmenekülnek, biztonsági õr meghal, belsõ árulás stb. Elõre kiszámítható mi fog történni. Látványban nem több mint az elõzõek, a történet nagyjából ugyanaz. Annak ajánlom aki nem látott még Jurassicot!
kybuck 2015 okt. 01. - 05:41:57
(324/399)
Elment egynek, a történet nem változott: ne szarozz a természettel, mert megbánod! Igazából azt hozta, amit napjaink blockbusterjei(nek szánt filmek) hozni szoktak, kis izgalom, látvány, de semmi extra, amit régebben, akár ennek a filmnek elsõ része is hozni tudott, hogy folyton gombóc legyen a torkodban és lekapard a szövetet a karfáról! Itt errõl szó sincs, itt (is) csak megvillant pár pillanatra valami a régi idõ izgalmából, de esélytelen volt a közelébe kerülnie. És nem, nem a látványon múlt, hanem szokás szerint a kissé sete-suta, sablonos karaktereken és forgatókönyvön, persze az sem mellékes, hogy (stílszerûen fogalmazva) egyre kevesebb a hús ezen a csonton, de aki eredetiséget várt egy ilyen történettõl az magára vessen!
1/10
Robicruz 2015 szept. 30. - 07:14:04 1/10
(323/399)
Ez a film nagyon gyerekes, naiv, buta szereplokkel, ami nem zarna ki hogy a gyerekek elvezzek mint meset, de horrorba illo emberevo jelenetekkel ezt lehetetlenne teve. Igy felnotteknek se jo, mert primitiv es gagyi, de gyerekeknek se mert remalmaik lesznek tole ejjel. Fogalmam sincs kinek keszitettek, de 4 pontnal tobbet nem szabad lett volna kapnia, az pedig kizarolag a latvanyert. Maximum Monika-shown szocializalodott, kizarolag testileg felnotteknek ajanlanam.
robozb 2015 szept. 30. - 01:04:12
(322/399)
Borzasztoan siralmasan gyenge egy hulladek volt.
6/10
caseyjones 2015 szept. 29. - 15:43:10 6/10
(321/399)
Na, ez azért egy kicsit túlzás. ;) Nekem sem tetszitt annyira a Jurassic World, de ne hogy már Asylum-filmekhez hasonlítsuk. :) Ez látványilag, kamerázást illetõen meg nagyjából mindenben sokkal jobb volt bármely Asylumos hányásnál, és a színészek is jobban játszottak.
8/10
idõjós1010 2015 szept. 29. - 09:27:17 8/10
(320/399)
Számomra ez a rész sem hozott semmi újat. Ha moziban látom, talán mélyebb benyomást tett volna rám, de most így, a tv képernyõje elõl felállva, leginkább csak annyi maradt meg bennem, hogy több az akció, mint 1993-ban. Viszont mivel jelenleg magam sem tudom igazán, hogyan lehetett volna a filmbõl még ennél is többet kihozni, és mert tetszettek az elõzõ részbõl átmentett apróságok, így adtam rá nyolc pontot.