8/10
doktormacko1953 2023 dec. 26. - 13:19:25 8/10
(18/18)
8 / 10 Érdemes megnézni.
k11zoltan 2021 nov. 08. - 18:56:50
(17/18)
Ebből ennyit lehetett kihozni.
Mint lehetett sejteni, egyiknek sem lett kaland filmbe illő élete.
Ha valóban Portik az egyik szereplő, azzal fel lehetett volna pörgetni egy kicsit ezt a filmet.

Így csak maradnak a lassú állóképek.
luci87 2021 nov. 07. - 19:17:26
(16/18)
Céllövölde film utan néztem meg a Bebukottakat,utana ezt a filmet!Megrazo,szohoz se jutok,annál is inkább,mert olvastam roluk!Pasztor Pali miskolci,Zsolti ozdi volt ha minden igaz!Nagyon szomoru sorsok!
Gyufa80 2020 jan. 11. - 19:30:30
(15/18)
Elgondolkodtam már sokszor miért jutnak ide..
De mindig arra jutok hogy az elkövetett bűnt nem tudják feldolgozni.. Amit valamilyen szinten még is értek...
Sajnos Pásztor Pali elhunyt az év elején a kis faluban ami a filmben is szerepelt.. R. I. P.
Nyugodj békében!!
10/10
szingh 2019 aug. 20. - 12:07:09 10/10
(14/18)
Megrendítő erejű film. Beleremegett a lelkem. Elragadott és nagyon sokáig nem eresztett.
feherpeter77@gmail.com 2017 márc. 05. - 10:49:49 Előzmény brrrobi
(13/18)
Tapasztalatom szerint nem törvényszerû, hogy valaki egy fiatalkori botlás miatt örök életére megbélyegzett maradjon. Osztálytársam általánosban elég súlyos bûncselekmények miatt ült (lopás, betöréses lopás, fegyver birtoklás, lõfegyverrel visszaélés) letöltötte a magáét, a családja segítette végig utána is, azóta ég, fuvarozó kis vége van, saját erõbõl. Vannak akik visszakerülnek, de nagy általánosságban nem jellemzõ.
10/10
liumiu 2015 szept. 02. - 12:24:15 10/10 Előzmény 4427
(12/18)
Minden szavaddal csakis egyetérteni tudok, lényegében mindent elmondtál helyettem, rám is nagyobb hatást tett, mint a Bebukottak, bár az is döbbenetes volt de itt, ebben azok a képsorok, amikor egymás után láttatták, hogy honnan indult, mivé lett egy-egy szereplõ... hátborzongató volt többedjére is, pedig már nem egyszer láttam a filmet. Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy ezekben az intézményekben csak fokozzák a bajt, vagyis, szörnyetegeket "termelnek" az oda bezárt "emberanyagból", az amúgy is sérült lelkeket csak tovább torzítják, miközben a normál társadalomba való beilleszkedésre kellene megtanítaniuk õket, ha már a családjaikban ezt nem kapták meg, de ehelyett valami elképesztõ módon életképtelen, antiszociális emberek kerülnek ki ezekbõl az intézményekbõl. Pedig a társadalomnak lenne elemi érdeke visszavezetni õket, vagy inkább eleve bevezetni õket a normál életbe, pontosan azért, hogy megvédje magát a deviáns személyiségektõl, szóval... ezeket a sérült lelkeket GYÓGYÍTANI kellene, nem még inkább eltorzítani, mert EZ a társadalom elemi érdeke... Nah, mindegy, a film úgy jó, ahogy van, mindenkivel minimum egyszer megnézetném, hogy saját szemével lássa, mivé lesz azokból, akiket elzárunk a szemek (és tudatok) elõl hosszabb-rövidebb idõre, merthogy ami nincs szem elõtt, az nincs, arról nem muszáj tudomást venni... Nos, egy ideig lehet nem tudomást venni róluk, de aztán egyszer csak kijönnek - és ÍGY jönnek ki, emberi roncsokként.
7/10
Sadenal 2015 márc. 06. - 13:49:39 7/10
(11/18)
Kicsit durvábbra számítottam de így is lehangoló volt. Sajnos a vége fele már vesztett az erejébõl és kicsit untam.


7/10
10/10
4427 2015 jan. 02. - 19:14:33 10/10 Előzmény brrrobi
(10/18)
Sok éves, nagy munka. Mindez át is jön ezen a szokatlanul alapos, érdekes, tanulságos dokumentumfilmen.
Nekem még a Bebukottaknál is jobban tetszik.
Az meg, hogy valakinek egy Fókusz riport jut eszébe, hát...vszleg nem nézte végig ezt a filmet.
Mert, hogy ezek a szereplõk így (ráadásul ilyen kényes témában!) megnyíljanak a kamera elõtt, az bravúr. És persze sok együtt töltött óra/nap/hónap a szereplõkkel, az interjú alanyokkal.
A film készítõi a legnagyobb magyar dokumentumfilmesek (Almási Tamás, Kocsis Tibor) közé iratkoztak fel.
10/10
vakkond 2014 dec. 26. - 22:47:35 10/10
(9/18)
Ebbõl a filmbõl tényleg meg lehet tudni valamit a magyar rögvalóságról.
Az országban tömegek élnek ilyen reménytelen nyomorban.
9/10
vandorbab 2014 dec. 09. - 14:54:48 9/10
(8/18)
Izgalmas alkotás.
Az alapmû nagyobbat ütött, de a büntetés utáni civil élet kihívásai nyomasztóbb képet adnak.
A teljesen leszedált Zsolt(? a pszichiátrián) viszont olyan tisztán és választékosan magyarázza el a lényeget, hogy a parlamenti képviselõink csak tanulhatnának tõle.
Egy megcsorbult életkezdetbõl képtelenség egyedül talpra állni, és ehhez a mi szemléletváltozásunk is szükséges.
10/10
brrrobi 2014 nov. 30. - 12:23:00 10/10
(7/18)
Miert kapcsolodna a temahoz az, hogy Portik feltunik-e a filmben, vagy nem? Ha a film arrol szolna, hogy regi magyar bortonfilmekben feltunik-e mai top bunozo, akkor az elvarasaid jogosak lenne.

Amugy szerintem jol osszerakott dokumentumfilm. Latszik, hogy van benne munka. Meg szerintem a tema is jo. Amugy lehet, hogy ezekbol a fiatalokbol nem lett volna megint bunozo, ha lett volna ertelmes rehabilitacios program. De az elmondasaik alapjan ez nem igy tortent. Gondolom semmi nem valtozott azota se: aki bekerul a fiatalkoruak bortonebe, az jo esellyel erre a sorsra jut.
8/10
Aszpirin 2014 nov. 29. - 21:27:45 8/10
(6/18)
Jól összerakott dokumentumfilm három nagyon különbözõ, de ugyanolyan értelmetlenül a társadalom peremére sodródott emberrõl. Engem végig lekötött, mert egy olyan világba nyújtott betekintést, amit szerencsére személyesen nem ismerek. Érdemes megnézni.
8/10
5/10
Lucky04 2014 nov. 29. - 16:56:28 5/10
(5/18)
Nekem elég nagy csalódás a film. A Bebukottak nyersen lényegretörõen mutat be embereket, közeget. Én inkább arra lettem volna kiváncsi, hogy azt az idõszakot elemezzék ki. Nem mondom, hogy ez nem érdekes, de szerintem a lelke mélyén mindenki sejtette, hogy ez lesz a sorsuk. Az meg elég ciki, hogy Magyarországon képtelenek megtalálni embereket, mikor már a szar facebookon is két-három emberen keresztül mindenki ismeri egymást! Az érdekes lett volna, ha elmesélik milyen volt Tökölön, kinyomozhatták volna mi történt a segédfelügyelõvel vagy azt, hogy tényleg Portik Tamás-e az egyik szereplõ a Bebukottakban. Ez a film mindenképpen alulmúlta a várakozásom, kb olyan lett, mint egy egész estés fókusz riport.
kasoko koscivaka 2014 nov. 13. - 22:15:02
(4/18)
Most értem haza a Toldi mozis vetítésrõl. A film hangulata nem olyan nyomasztó, mint a Bebukottaké volt, inkább lehangoló.

SPOILER

Ahogy várható volt, a három srác sorsa nem alakult túl fényesen. Meglett férfiemberként sem lubickolnak a földi jóban. Zsoltiból (aki a Bebukottakban a részeg anyját megerõszakolni próbáló barátját ölte meg) szinte teljesen sikerült kiölni az embert, az érzékeny fiúból nagyon megkeményedett felnõtt lett, pszichiátrián ápolják. A nevelõjét kinyíró srác (Gabesz) hajléktalanként él, a gyerekét elvették tõle, nem láthatja. Pali pedig (aki apagyilkosságért került be), az anyjával él és ritkán látja a gyerekeit. Mindhárman visszatérõ vendégei a börtönöknek.

SPOILER VÉGE

Néhány szó a körülményekrõl: a moziban késve kezdõdött a vetítés, és nem is abban a teremben, ahova ki volt írva. Ennél fogva senkinek sem volt helyre szóló jegye. A kifinomult mûvészlelkek, akik eljöttek megnézni a fesztiválokon megjelent filmet, teljesen elfelejtkeztek emberi valójukról, amikor végül kinyitották az ajtókat és úgy furakodtak a helyekért, ahogy kell. A mögöttünk álló két öltönyös fickó pl. épp magas röptû politikáról szóló eszmecserét fejezett be villámgyorsan, hogy sikerüljön bejutniuk a másfél méteres feleségem elé tolakodva.

Hab a tortán, hogy a film felénél kópiát kellett cserélni : - ) Hozzá kell tenni, hogy a mozi alkalmazottai igyekeztek mindent megtenni, hogy enyhítsenek a körülményeken.
offtopic
kasoko koscivaka 2014 okt. 17. - 12:11:09
(3/18)
Egyelõre nincs konkrét idõpont, a facebook oldalon folyamatosan csepegtetik az információt:
https://www.facebook.com/kaingyermekei
offtopic
free_street 2014 okt. 04. - 20:34:15
(2/18)
Mikor adják majd?
kasoko koscivaka 2014 aug. 08. - 14:10:57
(1/18)
A Bebukottak folytatása, finoman szólva is várós. Õsszel vetítik az HBO-n, már alig várom.