Téma: Kalandorok

zee944 2008 jan. 30. - 13:33:32
(28/148)
Hehe. Nem arról írtam, hogy mennyien járnak moziba, hanem hogy MIÉRT járnak moziba.

A második bekezdésedben pedig semmilyen ellenérv nincs, gyakorlatilag csak azt erõsíted, amit én is mondtam. Igen, itt tartanak érzelmileg/szellemileg ezek a csodálatos magyar filmesek, és velük együtt a magyar filmgyártás. Ezért utálkoznak sokan, teljes joggal. Olyan meg nincs, hogy "ha jól is megy", ugyanis nem megy jól... mikor ment jól?! Az elmúlt húsz évben biztosan nem... egy temetés viszont tényleg ráférne, hátha újjászületik.

Azért csak beszélj félre még folyamatosan, maszatold el dolgokat úgy, ahogy szoktad, hisz örökkön-örökké te leszel az az okos, aki megmondja a végén a frankót. Magadra hagylak.
efes 2008 jan. 30. - 13:11:11
(27/148)
maradjunk annyiban, hogy az emberek többsége NEM megy moziba. a fennmaradó kisebbség nagyobb részére igaz csak amit mondtál.

amúgy azt kell felfogni, hogy míg a szórakoztató mozik (hogy sarkítsuk le a kérdést) a szórakoztatóipar részeként szolgáltatnak, így a fogyasztó pénz elenében szolgáltatást - a szórakozást- kapja. hogy ez intellektuális, vagy kakipisi, az ebbõl a szempontból irreleváns. a mûvészefilmeknek 'szidott' alkotások pedig a nemzeti kultúra részei, s mint ilyenek függetlenek a nézõszámtól tetszési indextõl, stb. születésük lehetõségének megteremtése a nemzet feladata, fügetlenül attól, hogy ezek az alkotások elnyerik-e a nemzet egyik, másik tagjának, vagy akár rétegének tetszését.

vagyis: attól, hogy te lesz*rod a magyar fimet, és a magyar filmeseket attól az még van, létezik és olyan, arrafelé halad, amerre alkotóik gondolják. most éppen erre. volt a magyar filmnek idõszaka (a 30as, 40es évek) amikor arra haladt, azt sem szerették sokan. a magyar film oylan, mint a magyar foci. ha még viszonylag jól is megy, akkor is fikázzák, ha rossszul, akkor meg temetik. ezzel viszont az alkotók tisztában vannak, ezt hidd el. és képzeld, mégis errõl a koszlott, nyüves magyar valóságról készítenek "unalmas", "semmitmondó" filmeket, amelyek nem hagyják a közönséget nyugodtan "szórakozni".
zee944 2008 jan. 30. - 11:39:43
(26/148)
Maradjunk annyiban, hogy az emberek többsége szórakozni megy a moziba, akár intellektuálisan, akár a vécéhumor szintén. A gondolkodás és szórakoztatás fogalma nem zárja ki egymást.

A magyar filmesek meg nem azért ilyenek, mert gondolkodtatni akarnak, hanem mert érzelmileg-szellemileg ezen a szinten rekedtek meg azok a kispályások, akik csinálják õket. Ja, hát magyarok vagyunk, ez látszik.
efes 2008 jan. 30. - 11:27:09
(25/148)
más ember meg azért megy moziba, hogy szellemi izgalmat, ha úgy tetszik, munkát kapjon. az ún. 'szórakoztató' filmek rettenetesen bírják õket untatni olykor.
efes 2008 jan. 30. - 11:23:27
(24/148)
nem.
a magyar filmesek azért errõl készítenek fimet, mert ezt ismerik, ezt látják. ha mással próbálkoznak, rögtön rajtuk a bélyeg: hazudnak.

másrészt nem szabad összekeverni a közönség szórakoztatására szolgáló kommersz filmet, a valóság feltárását (és hasonló fennkölt célokat) szolgáló mûvészfilmmel. az elsõn számon lehet kérni a nézettséget, meg mindent, míg a másikkal csak esztétikai alapon lehet vitatkozni.
zee944 2008 jan. 30. - 11:12:30
(23/148)
Ez nagyon rossz érv. Az ember általában azért megy moziba (igen, az USA-ban is), hogy jól szórakozzon. Nem a hétköznapi valóságot akarja viszontlátni, amit õ is nagyon jól ismer. A halivúdi filmek szerinted a valóságról szólnak?!
efes 2008 jan. 30. - 11:05:53
(22/148)
hát szvsz azért errõl szólnak a magyar filmek, mert ilyen a valóság. ha tele lenne a magyar köz- és magánélet zseniális nyerõ 'hõsökkel', nem pedig 10-15 millió lúzerrel, nem itt tartanánk... és tán a magyar filmek is pozitívebbek lennének.
zee944 2008 jan. 30. - 10:02:44 Előzmény Charles Foster Kane
(21/148)
Még egy film követendõ példának (most írtam a topikjába, ezért jutott eszembe): Törés.
10/10
Charles Foster Kane 2008 jan. 29. - 20:55:16 10/10
(20/148)
Szerintem is elgondolkodtató, hogy a magyar filmkészítõk miért nem tudnak elrugaszkodni a "kis magyar valóság" témától - vagy inkább attitûdtõl.
De ez még nem jelenti azt, hogy egytõl-egyig nézhetetlenek és SZÁNALMASak. A film cselekménye éppen hogy a "nagyközönség" számára érdekes. Fura, hogy akik ilyen "értõn" kritizálják a filmet, nem annak a valódi tartalmát kritizálják, hanem a bárki számára látható felszínt.
zee944 2008 jan. 29. - 11:30:25
(19/148)
Pl. - és most tényleg ez az, ami hirtelen eszembe jutoitt - olyat, mint A mások élete vagy a Felforgatókönyv. Ez a kettõ kizárólag a "beszélõ fejek" filmje, nem kell hozzá nagy költségvetés. Az elõbbi zseniális, az utóbbi csak szimplán korrekt. De ha magyar lenne, még az utóbbitól is padlót fognék.

"Csinálj te jobb filmet" - ettõl az érveléstõl röhögõgörcsöm támad. Nem a nézõk dolga jobb filmet csinálni, hanem azoknak, akik a filmgyártásra tették fel az életüket. Ehhez képest mit kapunk? 10-bõl 9 magyar film arról szól, hogy milyen kispályásak vagyunk. Tespedés a melegposhadt állóvízben. Még az Üvegtigris is errõl szól, pedig az legalább nézhetõ.
KennyZsolt 2008 jan. 29. - 10:32:03
(18/148)
Rambo2, Starship,

Sziasztok, Ok, tegyük fel, hogy a magyar filmek szánalmasak, bár ezek szubjektív dolgok. Szerintetek milyen lenne egy jó magyar film, milyen filmeket kellene csinálni, ha véleményetek szerint a mostaniak rosszak? Amikor válaszoltok, ne felejtsétek el az alacsony költségvetés korlátait.

Üdv
arpx 2008 jan. 29. - 00:02:18
(17/148)
A Butterfly effect is pár százezer dolcsiból készült és nagyon jó film lett...ilyeneket miért nem hoznak be mozikba? No mindegy....

Felém az ilyen tipusú magyar filmek egy dolgot közölnek: qrvajó itthon tavasszal és nyáron...és amikor januárban átérzem ezt az érzést a moziban, utána 3 hónapig azt várom, hogy jöjjön már a tavasz....

De gondolom a filmkészítés közben õk is nagyon jól elvoltak.

Igazából azt nem nagyon értem miért van itthon szükség filmgyártásra, mint a hadsereg, csak viszi a pénzt :)
Rambo2 2008 jan. 28. - 22:20:48
(16/148)
"Szerintem a magyar filmeknek van egy jellegzetes hangulata, ami nekünk nagyon bejön, de más nemzetek nem is nagyon értik."

Tisztelt Kenny Zsolt!

A mai magyar filmek hangulata tulajdonképpen a Szeszélyes címû szuper szórakoztató mûsor és valami valóságtól elrugaszkodott, fõvárosi yuppie kultúra között található. Azonban a legtöbb alkotás még ezt sem adja vissza. Az, hogy ezen filmek továbbra is készülnek, a magyar közízlés sajnálatos állapotát tükrözi.

Szinte minden film ugyanarra a szánalmas sémára íródott, nagyon gyenge párbeszédek, lassú képek és valami mögöttes mondanivaló a sötétebb képekkel. Lehet, hogy néhány mûvész így képzeli el a világot egy kávéházból, de ezek az alkotások egyáltalán nem ábrázolják a valóságot. Véleményem szerint a magyar filmgyártásra egy szó illik: Szánalmas.

Természetesen léteznek üdítõ kivételek, de azok korántsem közönségfilmek. Talán nem véletlenül.
Starship 2008 jan. 28. - 22:03:46
(15/148)
Kedves Kenny Zsolt!
Téves azon prekoncepciód, hogy én hollywoodi filmekre utaltam a hozzászólásomban. Számos 50 millió dollárosnál kisebb költségvetésû film nyert díjat és tudott tartalmas, valamint igényes lenni. Kiváló alkotások származnak skandináv országokból, vagy pl. Dél-Amerikából. Az pedig, hogy a moziban ezrek hahotáznak azon, hogy ízi rájder, de valójában fogalmuk sincs az utalás eredetérõl, lehet, hogy Nektek nagyon bejön, de attól még szánalomra méltó.
Üdvözlettel: L
KennyZsolt 2008 jan. 28. - 16:32:35 Előzmény Starship
(14/148)
Starship,

Szerinted melyik filmmel kellene versenyeznünk? Egy magyar film költségvetése kb 200 millió forint, egy amerikaié legyen mondjuk 50 millió dollár. Hogy tudnánk ennyi pénzbõl filmeket csinálni, ami külföldön is sikeres és kell a piacnak? Szerintem a magyar filmeknek van egy jellegzetes hangulata, ami nekünk nagyon bejön, de más nemzetek nem is nagyon értik. A filmiparban sose leszünk nagyhatalom, örülj neki, hogy nem a tipikus fogyasztói kultúrán alapul a filmekkel kapcsolatos világnézetünk (egyelõre). Addig meg ott vannak a Hollywood-i filmek neked, amik szintén jók a maguk kategóriájában. Nem érdemes a két országot ebbõl a szempontból összehasonlítani.
dionusos62 2008 jan. 28. - 03:16:05 Előzmény varanus
(13/148)
"Ami poén van a filmben, azt sajnos a trailerben is mindenki megnézheti..."
Sajnos ez igaz. Hiba(szerintem), mert ez a film nem csak poénokra épül. Van benne humor, de ez kevés (nem üvegtigris). A történet egyszerû, a személyiségrajz viszont hiteles. Többet nyújt, mint az utóbbi 2-3 évben az amerikai filmek(0). A pénzhiányt nem biztos, hogy csak digitális effektekkel lehet kitölteni, másképp is érdekessé lehet tenni egy filmet.
Üdv...
Starship 2008 jan. 27. - 23:08:48
(12/148)
Ti, akik ilyen filmeket néztek, és ráadásul pozitívan bíráljátok is õket, adtok létjogosultságot egy szánakozást keltõ, semmitmondó, együgyû filmgyártásnak, ami okádja a rosszabbnál rosszabb alkotásokat. Nektek a Zimmer Feri, az Üvegtigris és egy efféle Kalandorok jelentik a filmet. Az igény, amit ezekkel kielégítenek - már leírni is fáj - kiválóan árulkodik a tulajdonosáról, amelyek jelen esetben Ti vagytok. Amíg ilyen közízlés lesz a meghatározó, a magyar filmgyártás a közelébe nem juthat komoly, nemzetközi elismeréseknek. Tisztelet azon kivételeknek akik rácáfolnak erre a szomorú igazságra! Üdvözlettel: L
1/10
varanus 2008 jan. 27. - 17:41:49 1/10
(11/148)
Ami poén van a filmben, azt sajnos a trailerben is mindenki megnézheti...
10/10
agregator 2008 jan. 26. - 20:39:08 10/10
(10/148)
Nekem nagyon tetszik ez a film. Régen láttam ilyen jó filmet, talán a Kontroll óta nem is, esetleg a Sztornóó volt még azóta ami tetszett. Na szóval. Nagyon természetes, emberközeli a történet és a karakterek is. Nincsenek benne erõltetett poénok, meg nagyon látványos akciók, meg túlzottan sok káromkodás. Mindenbõl csak amennyi kell ahhoz, hogy õszinte maradjon az egész. Nagyon jókat nevettem rajta, ajánlom mindenkinek, igazi keserédes, nagyszerû.
10/10
Charles Foster Kane 2008 jan. 26. - 20:33:10 10/10
(9/148)
A linkelt cucc technikai forgatókönyvnek nagyon felszínes, irodalmihoz képest meg felesleges információkat tartalmaz. A dialógusok pedig nem csak gyengék, de nem igazán vezetnek sehová. Nagyvonalakban ennyit.
A Kalandorok viszont, eltekintve attól, hogy a film fele autóban játszódik, és a monoton plánváltogatások elkerülése végett, a film egyharmadát egy szélvédõn keresztül nézhetjük, jól megcsinált film. Nem a történet az erõssége, viszont, amit abból lehetett, finom humorokkal, emberi drámákkal és lenyûgözõ képekkel feldobva, kihoztak belõle.
10/8.