10/10
istok87 2017 febr. 27. - 08:35:28 10/10
(64/144)
Az (56) hozzászólásomban gyakorlatilag leírtam, hogy miért nincs esélye ennek a tüneményes, ma már ritkaságnak számító filmnek a Holdfénnyel szemben.
Hollywood nem hazudtolta meg magát....

Mindjárt jön a port fórumok PC bajnoka, hogy ugye õ
m e g m o n d t a e l õ r e .
:)




:(
zora 2017 febr. 26. - 17:28:31 Előzmény pinter.judit1
(63/144)
Mázlista!
:-)
Akkor lehet, keresek egy feliratos mozit.
Köszi!
blaze86 2017 febr. 25. - 21:35:08
(62/144)
Éééértem, miért tetszik az Oscar bizottságnak, de ettõl még... mondjuk, ezt már megszokhattuk.
Nagyon sok mûvész ismerõsöm van, és ahogy az Oscar bizottságot is, õket is megérinthetik a felvetett témák a magasmûvészetrõl és mûvészek életérõl, no meg a filmes/musicales utalások. De épp azon gondolkoztam a moziban, hogy mást vajon megérintenek-e? - És épp ekkor kezdtek egyesével-kettesével kiszivárogni az emberek a terembõl...

Maga a film egyébként olyan, amit "színházi zenés darab-szerûen" vettek fel: egyáltalán nem klasszikus musical, de többször elemelik, direkt színházias "díszletek" közé, pici zongorával, énekléssel. Tulajdonképpen énekelni sem nagyon énekelnek (sokat vagy nehezet, mint egy klasszikus musicalban kellene), így nekem egy az egyben egy filmes zenés színházi darab lett, nem több.

6/10
10/10
Gollam247 2017 febr. 23. - 12:09:15 10/10 Előzmény gyereamozibabe
(61/144)
Ja megmosolyogtató az esélylatolgatása a srácnak, ért a filmekhez ez nem vitás LOL.
Kicsit sem zavarja a tény, hogy például Best Actress kategóriában Emma Stone a toronymagas favorit és Isabelle Huppert-nek is nagyobb esélyt adnak, mint Portman-nek, persze láttunk már sok csodát xd.
You made my day.
gyereamozibabe 2017 febr. 21. - 19:09:09 Előzmény ztani
(60/144)
A fegyvertelen katona? Na hagyjuk már...
k11zoltan 2017 febr. 19. - 21:38:32
(59/144)
Tudtam, hogy nem lesz az én filmem, és nem is az.

Persze van munka benn, de remélem az Oscar nem ide kerül.
9/10
Moviefan04 2017 febr. 19. - 01:25:42 9/10
(58/144)
Igazi moziélmény!
pinter.judit1 2017 febr. 14. - 08:08:54 Előzmény zora
(57/144)
Vasárnap az Alleban feliratos volt minden dal...
zora 2017 febr. 10. - 14:16:59
(56/144)
Nos, én szeretem a Hair-t. Szeretem a Grease-t. Szeretem a West Side Story-t. Szeretem a Don Quijote-t ('72-es, Sophia Lorennel). Tudjátok, mi bennük a közös a Kaliforniai álom-mal?
Hogy musical-ek.
Viszont e legutóbbi filmet nagyon nem szeretem, mert a DALOK SZÖVEGE NINCS FELIRATOZVA. Hogyan érezzem át a mondanivalót - már ha van -, ha egy szót sem értek belõle?

11 percet bírtam a filmbõl. Így azt nem is tudom véleményezni. Majd szóljatok, ha lesz minõségi dalszöveg-feliratos változat is.
(Nem hiszem, hogy nem lehetett volna eleve így moziba rakni. Még a Galavant címû dalos sorozatot is le tudta fordítani kitûnõ minõségben egy amatõr fordító.)

:-(((
1/10
mummy1 2017 febr. 06. - 19:36:31 1/10
(55/144)
Vontatott és unalmas film.Az Amerikai Filmakadémia is már rég megérett a pusztulásra...Ennyi Oscar-jelölést...minek,mire?Az egyébként kiváló színészek itt semmit nem csinálnak, csak úgy elvannak, semmi átütõ erõ, semmi tényleges alakítás.Mondjuk a forgatókönyv sem segít rajtuk (ahogy a filmen sem).Kész szenvedés volt végignézni.
10/10
istok87 2017 febr. 06. - 10:07:51 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(54/144)
"Ez a film messze nem csak "régi korok ('50-es, '60-as évek) nagy filmjei elõtt tisztelgõ..."

Ahogy már elõzõ hozzászólásomban is jeleztem, most végérvényesen biztossá vált a dolog: komoly szövegértési problémákkal küzdesz.
Hol írtam olyat, hogy ez a film "csak"(!) a régi korok nagy filmjei elõtt tisztelgõ alkotás?
Amire utaltam, az nem más, mint hogy Chazelle filmje minden modernitása mellett vizuálisan és zeneileg IS elkötelezi magát a régi korok nagy filmjei mellett, és ez a legjobb, ami a nagyvásznakkal történhetett az utóbbi években. Rajtuk kívül nem sokan, talán senki sem merte bevállalni ezt a kockázatot az utóbbi évtizedben.


"Én már csak így írogatok be egy filmrõl,..."

A te dolgod..... (mintha kissé sértõdötten, önérzeteskedve adnád ezt elõ. Mindjárt kiderül, miért. :))


"Szerencsére nem vagyunk egyformák. Én elfogadom a világot olyannak, amilyen"

Nem úgy tûnik, hogy elfogadnád.... Mondhatni, roppant hamiskásan, ismerõsen(!) szól ez a széplélek szöveg, elvégre már a második kesergõ-nyöszörgõ hozzászólásodat szenteled nekem, _valamiért_ megtaláltál engem, aminek _oka_ van, amire mindjárt kitérek, rávilágítok, miért is nem fogadod el más, jelen esetben az én véleményemet, miért is rugózol e témán olyan esetlenül.
Ez a _valami_ pedig nem más, csak a szokásos, azaz idézlek:

"Én már csak így írogatok be egy filmrõl, ha tetszett és nem úgy, hogy X sorban (így pontos?) hosszasan felsorolom, mi mindent utálok a filmes ÉS talán (talán!) a filmen kívüli világban is."

Nos, ez a lényege, itt, a mondatod végén hangzik el a már nagyon unalmas sirám, azaz mondjuk ki végre nyíltan, ne kerülgesd azt a forró kását, mi is a te gondod.:DD
Rámegyek az adatlapodra és mit látok?
Bizony-bizony, a Saul fia c. film topic-jának indítójához, Saul legnagyobb védelmezõjéhez van szerencsém és máris világos, hogy az általam – edmond dantes nick szerint tizenegy, azaz 11 sorban - felsorolt filmipari klisék, mint negatívumok közül melyek is azok, amelyek leginkább zavarják a kényes lelki világát, amiért oly zavarodottan próbál a kákán is csomót keresni.
Megmosolyognivaló.:)) De tényleg.:) /olvasva ebben az általad nyitott topicban a (43)-ban elhangzó blõdségeidet, egyet kell veled értenem, szerencsére nem vagyunk egyformák./


"A film zenéje elsõ hallásra abszolúte felejthetõ, ebben az elõttünk szólók túlnyomó többsége egyetért, csatlakozom hozzájuk."

Nem értek egyet.
Az alkotók voltak olyan bátrak, hogy vadonatúj, eredeti, ugyanakkor klasszikus hangzású dalokat írtak a filmhez, amik között jó néhány olyan tétel akad, ami lazán felveszi a versenyt a klasszikus musicalek legnagyobb slágereivel. A film betétdalai, mint pl. az Another Day in the Sun, a Someone in the Crowd, a City of Stars vagy az Audition, fenomenális, azonnal ható számok. Még napokkal késõbb is dúdoltam. Hiába kedvesen törékeny Emma Stone hangja, ahogy a végén egyedül dúdolja a City Of Stars-t, az valami hátborzongatóan jó!
Lényeges: mint írtam, a listámon sosem volt az elsõk között a musical mûfaj. Ez mégis nagyon tetszett. Nem véletlen, hisz' a legtöbb musicalnek az a hibája, hogy a dalok sokszor kizökkentenek a történetbõl, itt viszont a zene és a dalok belesimulnak a történet vonalvezetésébe, nagyon fontos szerepük van. Nosztalgikus, ám mégis eredeti, idõtálló, zseniális alkotás!
ztani 2017 febr. 04. - 00:09:52
(53/144)
Legjobb film
Aki kapni fogja: Kaliforniai álom
Akinek kapni kellene: fegyvertelen katona
Akivel szimpatizálok: Érkezés

Legjobb rendezõ
Aki kapni fogja: Damien Chazelle – Kaliforniai álom
Akinek kapni kellene:Mel Gibson – A fegyvertelen katona
Akivel szimpatizálok: Denis Villeneuve – Érkezés

Legjobb színész
Aki kapni fogja:(Casey Affleck, Ryan Gosling)
Akinek kapni kellene:Casey Affleck
Akivel szimpatizálok:Casey Affleck

Legjobb színésznõ
Aki kapni fogja:Natalie Portman
Akinek kapni kellene:Natalie Portman
Akivel szimpatizálok:Natalie Portman

Folytathatnám :D De elég sok filmet nem láttam..(holdfény, oroszlán, fences, éjszakai ragadozók, stb.)

Ezzel csak annyit akartam, hogy nagy sz$r ez az oscar gála. Nem azok kapják akik megérdemlik.
Edmond Dantes 2017 febr. 01. - 17:29:29
(52/144)
Ez a film messze nem csak "régi korok ('50-es, '60-as évek) nagy filmjei elõtt tisztelgõ", ahogy magam is írtam (28), sztem legalább annyira, még egyszer (mint 28): kedvesen (ön)ironikus paródia is, Hollywood megint egyszer görbe tükröt tart saját maga elé...kicsit csúfolódik a filmmusical-iparral, de nem ellene, parodizál régi stílusokat...a giccs adagolása is a kifejezést, az (ön)iróniát szolgálja.

Én már csak így írogatok be egy filmrõl, ha tetszett és nem úgy, hogy X sorban (így pontos?) hosszasan felsorolom, mi mindent utálok a filmes ÉS talán (talán!) a filmen kívüli világban is. Szerencsére nem vagyunk egyformák. Én elfogadom a világot olyannak, amilyen, ameddig a világ elfogad engem és elfogadom a világ filmtermését is, úgy ahogy van, olyannak amilyen: nem is tehetek másként...legfeljebb nem nézem meg a számomra érdektelen darabokat. Mellesleg utóbbiak vannak többségben.

A film zenéje elsõ hallásra abszolúte felejthetõ, ebben az elõttünk szólók túlnyomó többsége egyetért, csatlakozom hozzájuk. De ez nem is baj: ahogy a két fõszereplõ -mint már írtam- nem musical-színész, úgy maga a film sem igazán musical. Wiki szócikke ugyan "romantic musical comedy-drama filmnek" becézi azaz még "õ" is legalább annyira romkomnak mint musicalnek, én készséggel és inkább elfogadom port mûfaji meghatározását: romantikus film, max. hozzátéve "zenés". Ettõl még bármit elvihet(ett).
10/10
istok87 2017 febr. 01. - 15:22:47 10/10
(51/144)
*javítás elõzõ hsz-om végérõl:

"....mainstream-el szembeni határozott megjelenést,....."
10/10
istok87 2017 febr. 01. - 11:20:20 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(50/144)
"és még GG-díjesõ e l õ t t (!),"

Úgy vélem, a felkiáltó jeleddel és a katartikus szóközökkel akartad kihangsúlyozni a duzzadó önbizalmadat, hogy te már tudtad, te már akkor megláttad....:))
Bocsánat, hogy némi iróniával indítom a válaszomat (mely cinikusnak szánt reagálásod után bocsánatos bûn), továbbá szintén bocsásd meg másoknak, hogy szabadidejükkel kényesen gazdálkodva, késõbb, máskor, a premiertõl eltérõ idõpontban tudtak csak idõt szakítani egy film megtekintésének.


"...de garast inkább úgy szokás letenni h az ember megírja, miért tetszett (vagy nem tetszett) valami."

Pontosan, én is így tettem.


"Tizenegy (11) sorban azt leltározni h mi minden n i n c s a filmben, ami miatt tetszett -és két (2) sorban elintézni,mi v a n benne,ami miatt tetszett- az legalábbis feltûnõ."

Örvendetes, hogy ez feltûnt; bár – hozzáteszem – számolásban kissé pontatlan vagy, de az arányokat _nagyjából_ elfogadom.
Ez az arány pedig tökéletes szinkronban van az ebben a fórumban elõttem megírt 55 db hsz. negatív/pozitív arányával – bevallom õszintén, hogy ezen hozzászólásokat figyelmesen végigolvasva jutottam erre a következtetésre, az írásomat _ilyen formában_ befolyásolták az elõttem hozzászólók, de úgy vélem, ez is bocsánatos bûn egy laikustól, hisz még a filmesztétáknak, kritikusoknak mondott valakik véleményét is befolyásolja a _nyugati_, amerikai filmszakértõk kritikája, mely sokszor elõbb ideér, mint maga a film..... (ráadásul – ellentétben a hazai filmszakértõkkel – én nem a TÖBBSÉGI vélemény mellett tettem le a voksomat, nem igyekeztem igazodni az origohoz, hanem a saját, filmrõl kialakult stabil álláspontomat egészítettem ki ezekkel a külsõ hatásokkal.....)


"Nem tilos sõt szabad, csak komoly járatlanságra utal: ama egyszerû ténynek a fel-nem-ismerésére h a tizenegy (11) sorban listázott témájú nemszeretem filmek teszik ki évtizedek óta a nemzetközi filmtermés kábé 90-95%-át. Nem muszáj ezt a tendenciát szeretni, de ez van."

Ezen idézett soraidat komoly értelmezésbeli problémákra tudom csak visszavezetni, mivel megelõzõ hsz-omban pontosan az alábbi gondolatot fogalmaztam meg, idézném e lényegi részt magamtól:
"....sokszor igénytelen szórakoztatóipar salakja, selejtje (ami túlnyomóan jellemzi az elmúlt másfél évtizedet)..."


Mint szintén írtam, egyszerûen csömöröm van ezen közhelyes filmektõl, a tudatos közízlés(telenség) formálástól (lásd ism. az elõzõ hsz.-om felsorolását), már csak ezért is nagyon tudtam örülni a fõsodrattól eltérõ alkotásnak és jelen esetben ezen ritka kivételes, könnyed és elegáns film magasztalásakor helyénvalónak tartottam, hogy a mainstream-el, a tucattal szemben, azon negatív, taszító stílusjegyek ELLENÉBEN (már csak az arányok miatt is: "kábé 90-95%-át") próbáltam meghatározni a Kaliforniai álom c. film jelentõségét.


Írod: "És a Kaliforniai álom biztosan nem a fenti statisztikán akar javítani, hanem "csak úgy" megcsinálták és jól."

Így van, megcsinálták, mégpedig jól, ebben egyet értünk.
De a mondatod elsõ fele már csak logikailag sem passzol a többi sorodhoz, ui. ha elismered, hogy a "nemszeretem filmek teszik ki évtizedek óta a nemzetközi filmtermés kábé 90-95%-át", akkor megcsinálni egy ilyen, még a legapróbb vulgaritást is nélkülözõ, régi korok ('50-es, '60-as évek) nagy filmjei elõtt tisztelgõ filmet, az bizony nem más, mint hogy bátran bevállalta a kockázatot, mert e film totálisan szembemegy a világot uraló és formáló trendekkel, a kialakult (és egyre inkább taszító) elvárásokkal, egyszóval ez a mesés film okosan kikerülte a modern kori filmipari kliséket. Bravúros alkotás, remek karakterekkel.
Itt egy mûfaj feltámasztásával állunk szemben! Könnyen lehetett volna baj ebbõl, de a fõszereplõk életük egyik legjobb alakítását nyújtják, a dalok azonnal beleégnek az agyadba, és a film képi világa is annyira bájos, hogy nem is érted, miért nem készített ilyen varázslatos filmet senki mostanában. Már csak azért is fontos hangsúlyozni ezt a nyilvánvaló, mainstream-el szembenõ határozott megjelenést, mert ráadásul egy olyan korszak elõtt tiszteleg ez a film, amikor még nem volt divat az elõzõ hozzászólásomban - általad gondosan, ám mégis pontatlanul összeszámolt - tizenegy (azaz 11) sorban felsorolt kultúrbarbarizmus.
Mindezt úgy éri el ez a film nálam, hogy a listámon sosem volt a musical mûfaj az elsõ helyen.

Még egyszer: megérdemelten a legnagyobb Oscar várományos!
Edmond Dantes 2017 jan. 31. - 15:40:59
(49/144)
Én már letettem a garast a film mellett itt 28-ban éspedig elég pozitívan és még GG-díjesõ e l õ t t (!), de garast inkább úgy szokás letenni h az ember megírja, miért tetszett (vagy nem tetszett) valami. Tizenegy (11) sorban azt leltározni h mi minden n i n c s a filmben, ami miatt tetszett -és két (2) sorban elintézni,mi v a n benne,ami miatt tetszett- az legalábbis feltûnõ. Az ember nem tud szabadulni a gondolattól h az egész "méltatás" célja nem egyéb mint a tizenegy (11) sornyi utálkozás. Nem tilos sõt szabad, csak komoly járatlanságra utal: ama egyszerû ténynek a fel-nem-ismerésére h a tizenegy (11) sorban listázott témájú nemszeretem filmek teszik ki évtizedek óta a nemzetközi filmtermés kábé 90-95%-át. Nem muszáj ezt a tendenciát szeretni, de ez van. És a Kaliforniai álom biztosan nem a fenti statisztikán akar javítani, hanem "csak úgy" megcsinálták és jól.
maszat 2017 jan. 30. - 23:01:37
(48/144)
Korhaáros film. 30 alatt csak szülõi felügyelettel!
2/10
baromarc666 2017 jan. 29. - 14:15:41 2/10 Előzmény rfuzesi
(47/144)
Esküszöm neked, nem tudom felidézni a film zenéjét, de még taktusokat sem... A Whiplash százszor jobb film volt ennél.
rfuzesi 2017 jan. 28. - 18:01:43
(46/144)
Már csak kíváncsiságból is csak egyet írj! Azt hiszem filmzenékben nem tudsz újat mondani de hátha mégis!
10/10
Gollam247 2017 jan. 28. - 15:32:02 10/10
(45/144)
Akkor minek olvastad el a kommentemet te gyökér, ha a kutyát sem érdekli, amúgy általában ki szoktam rakni, hogy SPOILER , hát most lemaradt, van ez így, szerintem rajtad kívül ez sem izgat senkit sem, még a kutyát se.