Téma: Kapcsolat

offtopic
nihilke 2009 jan. 10. - 22:16:21
(224/524)
az ajatollah a legfelsõbb vallási vezetõ, a molla meg vallástudós. a síitáknál.
offtopic
Finneas33 2009 jan. 10. - 22:11:52
(223/524)
Na erre mondták a USSR-ban, hogy a vallás ópium! Talán igaz, mert már túl sok vakbuzgó lázálmát nevezték a vallás nevében Isten akaratának... Keressünk egy olyan vallást, ami még nem kompromittálta magát a történelemben, nem fordult a többi vallás ellen, vagy a saját hívei ellen! Van ilyen????

Tudnék ajánlani kettõt: buddhizmus, szufizmus.
offtopic
ondok 2009 jan. 10. - 22:06:33
(222/524)
Hát pedig vagyunk egy páran itt is ha elolvasod ,akik magát a témát nagyon izgalmasnak tartjuk ,de ahogy a film foglalkozik vele ,és amit kihoz belõle, az egy gyenge hollywwoodi giccs.
7/10
offtopic
zee944 2009 jan. 10. - 22:05:26 7/10
(221/524)
Ne õt kárhoztasd szerintem azért, mert nem vagy képes értelmezni egy poént (egyet...? igazából már az ezrediket).

Örömmel konstatálom, hogy most legalább direktben címezted a minõsítést, ez ondokosan úgy hangzott volna, hogy "vannak, akik az észt bunkósággal pótolják". Csak így tovább.
leopard26 2009 jan. 10. - 22:02:41
(220/524)
Ez egy nagyon jó film!Elég érdekes felfogású lehet ,akinek nem azt mondom hogy nem tetszik,csak nem tud kivenni belõle semmi érdekeset
offtopic
ondok 2009 jan. 10. - 21:46:03
(219/524)
Akkor az ajatollah és a molla az micsoda?
offtopic
nihilke 2009 jan. 10. - 21:32:52
(218/524)
csak a miheztartás végett írtam. ilyenkor mindig az szokott jönni, hogy minden arab terrorista...blabla. pedig a többség náluk is elítéli. tudom, sokaknak - sajnos - egyre megy. arab arab. nekem viszont számít. és ezen mindig felhúzom magam:)

"fanatikus iszlámvallású felkészült a halálra, alig várja, hogy a Paradicsomban hetvenhét szûzzel hálhasson"

egyébként az iszlámban nincs papság.
offtopic
ondok 2009 jan. 10. - 21:24:20
(217/524)
Lehet,különösebben nem is érdekes.AZ érdekes az az ,hogy JELENLEG is Allah nevével az ajkukon követik el pl az öngyilkos merénylõk a legaljasabb terrorcselekményeket.Az õket felbújtó ,háttérben meglapuló papjaik meg bemesélik nekik ,hogy amikor meghalnak rögtön leszáll két angyal és felviszi õket a paradicsomba.Ezt nem én találtam ki ,hanem nemrégiben egy dokumentumfilm foglalkozott a témával ,ahol ez világosan be volt mutatva.
offtopic
nihilke 2009 jan. 10. - 21:16:55
(216/524)
elvileg a dzsihád eredetileg nem erõszakos térítés. hanem pl. a jó muszlim imádkozással, böjttel, zarándoklattal, stb. jó példát mutatva népszerûsíti a vallást. ~5 féle dzsihád van, abból kb. 1,5 erõszakos. amúgy meg értelmezés kérdése.
offtopic
ondok 2009 jan. 10. - 21:08:28
(215/524)
A társadalomvédelem részt azt Moldáviának írtam csak nagyon egymás után írtatok hasonlót.
offtopic
ondok 2009 jan. 10. - 21:04:44
(214/524)
Ja értem ,tehát ha egy filmrõl az a véleményem ,hogy gyenge ,azt nem szabad megírnom ,mert rejtett sértés azok irányában ,akiknek tetszik :).Nos sajnos az inteligencia egy fokmérõje ,hogy valaki a másik véleményét ne tekintse személyes sérelemnek ,ha az egyáltalán nem foglalkozik vele pl.Mert akkor Galileit jogosan akarták szerinted elégetni ,hiszen az egyházat sértette a véleményével stb.Sajnálom.
offtopic
ondok 2009 jan. 10. - 21:01:06
(213/524)
Nem akartam belemenni avallások rangsorolásába,de speciel a dzsihád nem társadalomvédelem,hiszen a szent hit terjesztését erõszakkal,gyilkolással képzeli el,tehát nem védekezik ,hanem támad.
Ráadásul ,amit felrósz a keresztény egyháznak az igaz ,de már jócskán a múlt.Viszont a fundamentalista agresszív iszlám az a jelen.
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jan. 10. - 21:00:31 9/10
(212/524)
Az idézetedben lévõ nem is rejtett sértésrõl, arról van szó. Az, ugye, nekem szól, személyesen, + azoknak, akiknek gyermeteg gyökér módra tetszett a film.
offtopic
ondok 2009 jan. 10. - 20:56:47 Előzmény pozsizsuzsi
(211/524)
"Hát szerintem meg egy felszínes gagyi volt, 15 éven felül nem sok újat mondott,tipikus amerikai bájolgás. "-
Ezt írtam neked ugyebár.Akkor elmagyaráznád nekem ,hogy miféle bajom van nekem veled ,hogy neked pedig tetszik??
A kérdés feltevését se értem részedrõl,de úgy látszik nehéz a felfogásom.
offtopic
ondok 2009 jan. 10. - 20:51:52 Előzmény Rádiócsillagász
(210/524)
Én meg egész másról ,de úgy látom nem fogtad fel.Ezeket amit leírsz senki nem vitatta ,klassz dolgok ,attól még ez a film gyenge.Érthetõ??
offtopic
Moldávia bánata 2009 jan. 10. - 17:41:18 Előzmény ondok
(209/524)
Érdekes a kérdés, de ezt nem lehet ilyen egyszerûen elintézni. A szent háború, a dzsihád például a "hitetlenek" ellen irányul, melyben a gyilkosság is megengedett. Ezért gondolom, hogy talán az iszlám ebben az esetben nem tekinti bûnnek a gyilkosságot, szemben a keresztényekkel, akik ezt bûnnek fogják fel. Ez is egyfajta társadalomvédelem, mint az "õskeresztény" USÁ-ban, ahol még mindig létezik a halálbüntetés?
10/10
ottofon 2009 jan. 10. - 15:27:16 10/10
(208/524)
Én is a gyári DVD-t néztem évekig. Azon még szinkron sem volt. Kereken 10 éve kaptam a szülinapomra. És a szinkron bárki bármit mond sokkal jobb mint sok mozifilm esetén! A hangok karkatere is nagyon passzol a szereplõkhöz. J. Foster briliánsan játszik. És nem vagyok elfogult. Nem azért ez a véleményem mert nagyon tetszik, hanem azért tetszik nagyon mert tényleg jó munkát végzett ebben a filmben mindenki. Természetesen szerintem, de kit is érdekel más véleménye? Hát nem az a lényeg hogy nekem tetszen? A barátnõmet sem azért veszem feleségül mert másoknak tetszik és nem azért hagyom el mert nem. Az itt elhangzó vélemények szubjektívek, de ugyanakkor szégyen hogy egyesek milyen fikázást mûvelnek. Mintha õk már letettek volna bármit is az asztalra. Arra vágnak fel hogy több száz (irritáló és ostoba) hozzászólásuk van ezen a fórumon. Nevetséges. Sõt, szánalmas.
10/10
Rádiócsillagász 2009 jan. 10. - 15:15:36 10/10
(207/524)
srizs.
A gyári DVD-n bemutatják, hogy is csinálták ezt, és még sok-sok rengeteg jelenetet..
10/10
srizs 2009 jan. 10. - 13:42:15 10/10
(206/524)
Látom mindenkibõl kihozott valamit a film:)
Azért technikában is ott van, pontosabban a kameratrükkre gondolok.

Mikor a kislány beszalad a házba, fel a lépcsõn egészen a fürdõszobáig, ahol egy tükrös szekrény rejti édesapja gyógyszereit...mai napig fenomenális.
Finneas33 2009 jan. 10. - 11:15:56
(205/524)
Na de kedves Fanni!!! Épp errõl beszélek: mindenre van valami spéci, elõregyártott, instant magyarázatotok. De te is csak az szajkózod, amit a szádba rágott a csuhás hittanon... és nem tudsz elszakadni a leegyszerûsített (Iraeneus püspök kiváló cenzúramunkája) bibliától.

Dehogy kezdem a biblia elején, én nem akarok a biblia mentén érvelni (számomra nem mérvadó) egy kicsit sem. miért akarsz engem a te pályádra kényszeríteni??? Látod, látod nem bírtok elszakadni a saját világképetektõl. Meg sem fordul a fejetekben, hogy egy azon kívüli logikai rendszer is koherens lehet saját magával. A kereszténység csak egy az ideológiák (erkölcsi-logikai rendszer) között, de miért kéne elfogadnunk kiindulási alapnak????

Én csak ezt nem értem???? De nem is akarom ezt megérteni! Egyszerûen nem fogadom el, és mindent meg is teszek, hogy támadjam ezt a felfogást. Ez nagyon felbosszantott a filmben.

Abban igazad van, hogy szart sem tudok a bibliáról, de mégis beleszólok, de amiért beleszólok, amiért gúnyosan írok róla, azért van, mert valami mégsem kóser vele kapcsolatba. Itt van pl. az újszövetség, na az nem kóser. :) Bár metéltekrõl szól, metéltek is írták, de már garbósok "rendezték" (cenzúrázták)... mégpedig egy jól felfogott politikai okból kifolyólag, aminek már semmi köze Jézus tanításaihoz, Jézus korához.

Mit is mond Jézus? Valami olyat, hogy ne építs kõbõl házakat az Úrnak, mert Isten országa benned, bennetek van!!!!

Na de, ha mindenki a saját feje és meggyõzõdése után megy, akkor szétszélednek a birkák, szétszéled a nyáj, ergo nehéz lesz õket egy akarat (politikai, ideológiai) uralma alatt kormányozni (valójában kizsákmányolni). Errõl nekem valahogy a népi demokrácia jut mindig eszembe... :S

No, a lényeg az, hogy a katolikus (kaotikus!) (és persze az összes többi keresztény szekta is) egy intézményesült, hierarchikus, erõsen centralizált elnyomó rendszer (egyház, egy akarat, egy irány, egy vélemény, egy vezetõ, ismerõs mi????!)

Én inkább lennék kíváncsi a többi, kidobált evangéliumra, mert az ellenségem ellensége az én barátom!!! :) Hûha összedõlne a 2000 éves halászegyesület, ha ezek a tanok nyilvánosságot kapnának, az tuti!

A biblia béke, szeretet, egyetértés, testvériség??? Lehet, de mégis hány vakbuzgó elmebeteg követett el rémtetteket csak amiatt, mert valami nem volt benne a bibliában, vagy nem úgy volt benne:

- más vallások üldözése, keresztény (fehér) felsõbbrendûség (a vadembereknek nincs lelkük!), indián genocídium, rabszolgakereskedelem, inkvizíció, boszorkányság, nõgyûlölet, tudományellenesség (csillagászat, evolúció, földfejlõdés, úrkutatás), a feudális társadalmi rend sérthetetlensége, stb.

OK, ezek mind nem a biblia bûnei , de azoké, akik a bibliát az egyetlen szükséges könyvnek tartják a világon!!!!

Azt mondja az egyház, hogy lehetsz te egy aljas gazember, egy tömeggyilkos, de ha meggyónsz, és megbánod bûneid a halálos ágyadon, magadhoz veszed az oltári szentséget, akkor bûneid megbocsáttatnak és feloldozást kapsz, és már be is csekkoltál a menyországba.... Ez így van, ezt egy görög katolikus pap mondta nekem!!!!! (a búcsúcédulálkat ki is hagytam a fenti felsorolásból)

Vajon miféle erkölcsi útmutatás az ilyen gyakorlat? Ehhez kell több bátorság vagy ahhoz, hogy egész életedben tisztességes légy, mert a következõ életedben azt kapod vissza, amit tettél (karma).

A gyilkosság, emberölés.... voltak olyan civilizációk, ahol ez természetes volt kis képzavarral élve az élet velejárója, mert a õ felfogásukban ennek is megvolt a szerepe, helye. Ezt csak egy keresztény emlõkön nevelkedett ítéli el, mert számára az a világ, szokás, erkölcsi rendszer ismeretlen. Csak a kis beszûkült nézõpontjából képes ezt szemlélni....

Minden csak viszonyítás kérdése!!!! Minden relatív! A Biblia nem fehér, a Korán nem fekete. Mondom engem csak az zavar, hogy a keresztények egy kicsit sem hajlandók elvonatkoztatni attól a nézõponttól, amit a templomban készen kapnak tömeghipnotikus kórusgyakorlat formájában (mise, prédikáció).


Szóval minek kell belekeverni egy egyéni hitbéli meggyõzõdést egy az egész emberiséget érintõ kérdésbe????? ráadásul ezt mind keresztény szemszögbõl???? Na erre adjon választ a biblia.... :P