Téma: Kapcsolat

10/10
BicskaMaxi 2011 dec. 05. - 06:31:30 10/10 Előzmény szuperprucsok
(364/524)
Nem tudom, sikerült-e már megszerezned, és hogy jársz-e még erre egyáltalán, de a "Párhuzamos univerzumok", és "Az érzékelés határai" c. ismeretterjesztõ filmekrõl tudok, amelyek ebben a témában a Spektrumon mentek, csakhogy ezek egyrészes filmek. Mindkettõ letölthetõ az encore.cc oldalról (amennyiben van hozzáférésed).
10/10
Ford Mustang 2011 dec. 05. - 02:35:15 10/10 Előzmény ottofon
(363/524)
Ma is adja majd este a viasat, ismét megnézem mert jó film. Foster jó színésznõ, bármelyik filmjében. Pánikszoba is nagyszerû volt, nem beszélve persze a Vádlottakról és A bárányok hallgatnak c. zseniális filmekrõl. Jó lenne, ha a V3 azokat is leadná.
10/10
ottofon 2011 nov. 27. - 18:46:21 10/10 Előzmény ferenc54
(362/524)
Én is kb százszor láttam. Lehet ma is megnézem. Tényleg nem lehet megunni!!!!
Seemann 2011 júl. 27. - 14:03:58
(361/524)
***SPOILER***
A lényeg, ami a filmbõl egyértelmûen kiderül: a kapcsolat létrejött. Nem halucinált, hiszen a kamera több órát rögzített. Az apjával való találkozás túl sejtelmesre sikeredett szerintem. Emiatt kár lett volna elküldeniük egy csillagközi utazáshoz szükséges berendezés tervrajzait. Egyszerûen alig mond valamit az "apja". A dialógus nagy része nem több, mint semmitmondó lelkizés. Nem ezt a pontot kellett volna felhasználni arra, hogy a nézõk felé a rendezõ "kiüzenjen". Az emberi fajról való kiselõadás tehát sok volt. Nyilvánvalóan ezek a lények léteznek, materiálisan, ezért a találkozást is meg lehetett volna úgy oldani. Megértem, hogy nem akarták a nõt leterhelni, de ez az álomszerü, víziószerü tünemény kevés volt, ahhoz a vállalkozáshoz képest, amibe belevágtak.

Más: teljesen elhibázott ezekben a filmekben az emberi oldal ilyen negatív bemutatása. Persze Drumlin és a nõ közötti konfliktus teljesen jogos volt, és a kísérletig nagyon jól ábrázolta az emberi viselkedésbõl, terméshetbõl adódó problémákat. De miután a kísérlet megtörtént, elkezdték faggatni, kvázi már vérpadra fektették, amiért elmesélte az élményeit. Egy tudományos kísérletnél, amit tulajdonképpen az állam hajt végre, nem állítják a kísérletben részt vevõ szenélyt pellengérre, az ott átélt élményei miatt. Ezt egy hosszas vizsgálati procedúra követte volna, amiben olyan, nem elhanyagolható motívumok is elõkerültek volna, bizonyítékként, mint a kamera felvétele. (amirõl a film végén esik csak említés... érthetetlenül elhanyagolva)

A vége pont ezért teátrális, és hiteltelen volt.
vénasszonyoknyara 2011 júl. 21. - 19:06:55
(360/524)
Nagyon eredeti módon nyúlt a témához a film. Tele van jó ötletekkel, amikkel elrugaszkodik szegényes földi fantáziánktól.
SPOILER*
-hátborzongató a Berlini Olympián készült tévéfelvétel visszasugárzása, ahogy Dolfi bácsi megjelenik a monitoron.
-remekül érzékelteti a természetfeletti jelenséget, hogy a videoszalg pár földi perc alatt több órányi anyagot vett fel.
-A fületlen marslakók helyett a rég elhunyt apa fizikai valójába költözött idegen is nagyon jó megoldás

Szerintem a film egyenesen forradalmi volt, ahogyan szakított a megszokott sci-fi klisékkel.
Ez és K-Pax a legelgondolkodtatóbbak a témában.
Nagy élmény volt, 10/10
ferenc54 2011 júl. 21. - 17:55:19
(359/524)
IMÁDOM!ÉVENTE EGY-KÉT ALKALOMMAL MEGNÉZEM. NEM TUDOM MEGUNNI! LEHET, HOGY LÖKÖTT VAGYOK DE MINDIG NAGY HATÁSSAL VAN RÁM AZ A ZAJ AMIT BEFOGNAK ÉS ELKEZD ISMÉTLÖDNI.BRÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!
kapcsolatrajongo 2011 júl. 09. - 14:23:45
(358/524)
Szeretném értesíteni a Kapcsolat-Contact címû film rajongóit, hogy a Facebookon indítottam egy magyar rajongói oldalt.Akinek tetszik ez a film, jöjjön ide: http://www.facebook.com/pages/Kapcsolat-Contact-magyar-rajong%C3%B3i-oldal/138094959603117
Finneas33 2011 márc. 25. - 21:44:36
(357/524)
a lényeg, hogy ne olyasvalakit küldjünk az E.T.-khez, aki hisz Istenben, hanem olyat, aki még nem is hallott róla...

bár az lenne a legjobb, ha valaki olyat küldenénk, aki abban hisz, amiben az idegenek... :D

én épp jó lennék!!!!

az Erõ legyen velünk!
10/10
ottofon 2011 febr. 06. - 12:46:27 10/10 Előzmény BouillonGottfried
(356/524)
Mióta moziban láttam 1997-ben azóta minden évben megnézem ezt a kedvenc fimem. Idõnként elolvasom a véleményeket és a következõ a meglátásom:
Ezt a fimet vagy imádják, vagy utálják. Akik utálják valamiért sportot ûznek abból hogy fikázzák itt,vitába szálljanak és hogy igazolják véleményüket. A film nem scifi mint a bírálók többsége gondolja. Ez tudományos fantasztikus dráma. Természetesen mindenkineg joga van eldönteni neki mi tetszik. Ez a film nem lehet rossz, esetleg nem tetszhet valakinek.
Egy ismert kritikus ezt írta a fílmrõl:
"Robert Zemeckis rendezõ sosem kezd olyasmibe, amiért nem leszünk hálásak neki. Itt van pl. ez a film, ami ugyan nem fog minket gyökeresen más emberré tenni, de mindenképpen elgondolkoztat majd. Az emberi lét ellentmondásosságáról, a világról, amiben élünk, az önpusztításról, a becsületességrõl, meg efféle mély dolgokról. Tipikusan az az eset van, amikor az ember az élmény hatása alatt csendben jön ki a moziból."
1/10
qafgaz 2011 febr. 03. - 14:11:45 1/10
(355/524)
Ilyen unalmas gyenge filmet már régen láttam.10/1
9/10
pelu 2011 jan. 26. - 08:34:57 9/10
(354/524)
Nagyon nagy film. Zemeckisnek talán a legjobb filmje a Forest Gump után.
Nem igazán lehet belekötni.
1/10
ariskerase 2011 jan. 19. - 16:54:24 1/10
(353/524)
Nagyon, nagyon gyenge film.
10/10
BouillonGottfried 2011 jan. 18. - 22:53:04 10/10 Előzmény Finneas33
(352/524)
Nagy baj, hogy ilyen értékközlõ filmet ilyen primitív beszólásokkal minõsíti a plebs. Éppen arról szól a film, hogy távolabbról nézd a dolgokat, ne legyél elfogult, önzõ, elvakult. Benne van a bizalom, a hit, ami a kölcsönös szereteten alapszik, és az önzõség ami az emberi tudatlanságon. Nem egy égi bácsinak kell elképzelned Istent, mert akkor az csak a saját tudatlanságodból fakad. Arra is megtanít a film, hogy vannak olyan dolgok, amit az emberi tudatlanság miatt némelyek nem tudnak vagy nem is akarnak felfogni, megismerni.Köszönöm annak aki elolvasta, remélem hasznos volt. (Ha lehetséges, kérlek hagyjátok itt elõl a hozzászólásom, hátha valakiben elindít valami bíztatót :-))
Finneas33 2010 nov. 13. - 12:09:44 Előzmény Citromtorta
(351/524)
micsoda felismerés! még szép, hogy nincs Istennek köze a filmhez (a forgatókönyvet a Bibliáéval ellentétben) nem õ írta! Csak belekeverték, mint mindenbe... :( Én is annyi mindenbe belekeveredtem már, hogy akár isten is lehetnék... :(
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 okt. 24. - 16:52:48 9/10
(350/524)
Egyébként lehet, hogy A tökéletes Világmindenség c. sorozatra gondoltál, 3 része pedig:
Einstein álma
Szuperhúrok
A 11-ik dimenzió
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 okt. 24. - 15:52:27 9/10
(349/524)
Van egy olyan érzésem, hogy az elsõ hsz-emet, amit hozzád intéztem, kapásból félreértetted, és ez csak fokozódik. Na mindegy.
szuperprucsok 2010 okt. 24. - 15:35:45
(348/524)
Mégis õ a cambridge-i fizika tanszék vezetõje, nem a névtelenül hülyézõk. Ez érdekes...
Mint mondtam, nem emlékszem a sorozat címére, így nehéz a port-on vagy bárhol megtalálni. De köszönöm az infót.
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 okt. 24. - 15:25:11 9/10
(347/524)
... Hawkingot meg a saját sorija topicján hülyézik le a fórum elméleti fizikusai, aki nem hiszi, járjon utána. :D
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 okt. 24. - 15:23:07 9/10
(346/524)
Az adott sorozatok topicjain mindig akad pár torrentcím is...
De a legtöbb, ha beéred a kisebb felbontással és az (általában) angol nyelvvel, a YouTube-on is fenn van.
szuperprucsok 2010 okt. 24. - 14:42:32 Előzmény pozsizsuzsi
(345/524)
Képletek nélkül, közérthetõen is lehet beszélni errõl a témáról... Aki nem hiszi, nézze meg a Stephen Hawking univerzuma címû sorozatot. Több tudományos csatornán is megy, nem csak ez, egy csomó hasonló. Apropó: valaki nem tudja, honnan lehetne megszerezni egy sorozatot? Anno a Spektrumon ment, 3 része volt és a szuperhúrokról szólt... A címét sajnos elfelejtettem. Sikerült 2 részt felvennem videókazira, de azután szanáltuk a videót, szóval ez is röpült. Bármilyen tippet, segítséget szívesen vennék. Elõre is köszönöm!