offtopic
tdk 2009 febr. 13. - 18:49:55 Előzmény TrGoDen
(149/309)
Bocs, azt nem írtam, hogy nem sokkal 2002 elõtt, bár azt hiszem, a "letûntbõl" azért érzõdhetett. A Ponyvaregény egyik kedvenc filmem, de ott csak epizódszerep jutott neki, és az is már '94-es.

A Halálvágta meg már ugye a nyolcvanas évek elsõ fele. Abban speciel nagyon tetszik. ;) Bár szokták mondani, hogy a rosszfiút nem olyan nehéz eljátszani. ;)
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 febr. 13. - 18:09:56 10/10 Előzmény tdk
(148/309)
Sose tudom, hogy nyaklánca vagy nyakéke, de valóban Marie Antoinette-rõl szól (legalábbis többé-kevésbé, mert az igazi fõhõse Hilary Swank, pontosabban az általa alakított Jeanne St. Rémy de Valois)

http://www.imdb.com/title/tt0242252/

Az S.K-regényekbõl készült adaptációkat én sem mindig bírom, de pl. a Ragyogás vagy a Holtsáv (meg persze a Remény rabjai!) remekül sikerültek!
TrGoDen 2009 febr. 13. - 17:06:20 Előzmény tdk
(147/309)
Miben játszott Walken eme film elõtt:
Az Álmosvölgy legendája, Holtidõ, Ponyvaregény, 007 - Halálvágta, A szarvasvadász, Annie Hall. Ezek többnyire ismertek, a szarvasvadászt a legillõbb tudni(alapfilm).
offtopic
tdk 2009 febr. 13. - 14:26:30 Előzmény Gabriella54
(146/309)
"Láttad Christopher Walken-nel a Holtsávot? Eszméletlenül jó, az egyik legremekebb Stephen King-feldolgozás (és Martin Sheen a partnere benne!)."

Nocsak, ketten egy filmben! :) Nem láttam amúgy, engem valahogy nem kötnek le az ilyen SK-adaptációk és hasonló filmek, viszont A királynõ nyakéke (nyaklánca?) az ugye Marie Antoinette-rõl szól, pontosabban magáról a nyaklánc-ügyrõl? Valamit olvastam róla, úgy rémlik. Érdekelne a téma, mint ahogy a Kirsten Dunst-os filmre is kíváncsi lennék egyszer.
Gondolom, Walken a szélhámos figurát játssza benne. Milyen meglepõ. :)

Bírom azt a jellegzetes vigyorgását, amikor egy pillanatra még kacsint, illetve inkább csak pislog is egyet a jobb szemével. Mint aki azt mondja, hogy "Na, most jól megetettelek." :)

Láttad a Weapon of Choice videoklipjében?

Michael Douglas egyik kedvencem. ;)
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 febr. 12. - 14:47:51 10/10
(145/309)
Értettem az idézõjelet :) de olyan jó volt leírni, hogy mennyi mindenben játszottak, illetve játszanak még ma is!
Láttad Christopher Walken-nel a Holtsávot? Eszméletlenül jó, az egyik legremekebb Stephen King-feldolgozás (és Martin Sheen a partnere benne!). Meg persze az egyik hatalmas kedvencem, A királynõ nyaklánca - zseniális! Mondjuk az a film igazán a színészi alakítások miatt remek (Hilary Swank, Simon Baker, Adrien Brody, Jonathan Pryce), de tényleg kiváló kikapcsolódás.
Az elnök emberei egy kb 7 évadot megélt sorozat, Martin Sheen annyira jó benne, tökéletesen eltalálta a figurát. Szintén vele a Törvényszéki cápák (a partnere Michael Douglas), vagy a Menedékjog, amiben örök kedvencemmel, Sean Penn-nel játszott!
Ennyi, mert õket hármukat (Ch.W., E.H., M.S.) nagyon-nagyon kedvelem ám :)))
tdk 2009 febr. 12. - 11:00:27 Előzmény Gabriella54
(144/309)
Direkt azért írtam idézõjelbe. ;) Sajnos nem sokat voltak elõtte a rivaldafényben, és ezért jó, ahogy itt pl. Walken valamennyire a középpontban van.

Ha megnézed, mikben szerepeltek 2002 elõtt, nem sok nagyon ismert filmet látsz. Inkább utána: Stepfordi feleségek (Walken), A tégla (Sheen).

Ed Harris egy kicsit mondjuk kakukktojás (Szikla, Egy csodálatos elme, Trueman Show, Ellenség a kapuknál), de õ fiatalabb is úgy 10 évvel.

Igaz, Walkennek is ott volt az Álmosvölgy legendája '99-ben, bár abban sem sokat láthattuk.

Ahogy én észrevettem, többnyire ismeretlen színészekkel játszottak együtt. Ha rosszmájú akarnék lenni, azt mondanám, hogy a nevük miatt megszerezték õket, meg gondolom, olcsón is megúszták a filmkészítõk. ;)

Mondjuk Walken általában a rosszfiú szerepében tudott jót alakítani, másként nem is nagyon rémlik nekem. Sheen is az a "visszafogottabb" fajta (nekem szimpatikus a régi filmjeibõl). Ezt a sorozatát nem ismerem, nem érdekelnek mai sorozatok, de majd belenézek most már direkt. ;) Végül is, vissza a gyökerekhez: pályája elején szerepelt a San Francisco utcáin-ban (befektetési tanácsadóként), és volt már elnök is valamilyen filmben.
10/10
Gabriella54 2009 febr. 11. - 15:47:52 10/10
(143/309)
Nem tudom, mert én egy nagy könyváruház-láncnál vettem meg akciós, 950 Ft-os áron!
9/10
Zsu300 2009 febr. 11. - 14:59:25 9/10
(142/309)
Köszi, hogy írtad, ezért utána is néztem. De ahonnan be szoktam szerezni a filmeket, egyik helyen sem találtam sajnos (eddig). Tv-ben nem volt még?
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 febr. 11. - 13:56:11 10/10
(141/309)
Christopher Walken egy csoda! Ha tudod, szerezd meg a Királyné nyaklánca c. filmet - nem semmi a karakter :)
9/10
Zsu300 2009 febr. 11. - 13:18:10 9/10
(140/309)
Szerintem is jó film, még arra sem figyeltem (harmadszor sem) hogy elég hosszú (pedig némelyik filmnél észre szoktam sajnos venni :) )
Christopher Walken-ról még annyit, hogy szerintem egyéniséget "hoz létre" egy-egy filmjében.
10/10
Gabriella54 2009 febr. 11. - 12:43:09 10/10
(139/309)
Azért Martin Sheen, Ed Harris és Christopher Walken szerintem nem "letûnt" színészek - azért, mert nálunk a filmforgalmazók nem "vevõk" a filmjeikre, azért õk még forgatnak, népszerûek és elismertek!
Martin Sheen az utóbbi egy évben három filmet is forgatott, arról nem beszélve, hogy "Az elnök emberei" sorozattal abszolút megváltoztatta a sorozat-színészekrõl kialakult sztereotípiát.
Ed Harris tavaly két filmben játszott, jelenleg is forgat.
Christopher Walken-nek tavaly szintén három filmjét mutatták be.
Ez talán több, mint amit "letûnt" színészektõl elvárna az ember!
És hogy ne legyen az offnál is offabb, maga a film remek!!!
tdk 2009 febr. 11. - 12:32:45
(138/309)
Walken nagyon tetszik benne, igazi szélhámos õ is, csak még nem olyan profi. A fia már tanult a hibáiból. :) Bátrabb is, ami azt illeti, de nem is csoda, van benne motiváció. Ez a része tetszik is a sztorinak, ahogy mindent vissza akar szerezni, amit az apjától elvettek. Más kérdés, hogy nem tisztességes úton.

SPOILER

Abban a jelenetben az még a jó, ahogy a végén egymásra néznek di Caprióval, aztán Walken csak vigyorog egy jót. :)

A James Bond-os rész is jó. :) /Csak kár, hogy szinkronosban elég bután jön ki a "Hello, Pussy!" - meg kellett volna szerezniük az eredeti szinront./
tdk 2009 febr. 11. - 12:25:50 Előzmény Lily89
(137/309)
Sajnos abból is látszik, hogy majd' minden jelenetet glóriahatás övez. Egy idõ után már idegesített. Régen nem tûnt fel annyira, és végülis ad egy amolyan régmúlt-feelinget a filmnek ('60-as évek), de a Münchenben is ugyanezt csinálta, és most újra megnézve ezt a filmjét már zavart a dolog.

Az az érzésem, hogy ezzel akarja a részleteket "eltakarni", hiszen manapság forgatták, és elõfordulhat, hogy valami olyan látszik a képen, ami akkor még nem is volt (pl. meg lehet nézni a München azon jelenetét, amit nálunk vettek fel az Operánál, ott is ez van: az ég felõl fényár, az aszfalt fellocsolva, tehát az is fénylik, és még az autók is csillognak - mindez valójában éjszaka felvéve, daruról lógatott reflektorokkal).

Itt, a Kapj el...-ben is vannak ilyenek, és sajnos olyankor is, amikor erre nem lenne feltétlenül szükség. Az elején pl. ülnek egy motelszobában (Abagnale és az FBI-osok), és az ablak felõl erõs fény rikít. Így nyilván nem kellett azzal foglalkozni, hogy valami látszódni fog odakintrõl. De nem lehetett volna úgy felvenni (más szögbõl), hogy erre ne is legyen szükség...?

Ebbe könnyû belebukni is amúgy. Van a film eleje felé egy utcai jelenet (di Caprio pilótaruhában megy a járdán), amikor egy ideig még fel van locsolva az aszfalt, aztán hirtelen már nem.

Nem akarom lehúzni ezzel a filmet, mert mindig tetszett, csak ez az állandó ragyogás most zavart (régebben nem, mert akkor a fentebb említett '60-as évek "effektnek" gondoltam).

A nyitóanimáció egyébként nagyon kellemes lett, és a zenék is jók by John Williams, ami érzõdik is (régen csak feltûnt, hogy milyen Star Wars-beütésû a zene, amikor Hanks megy fel a kiscsajék házában, és a huzat viszi le a bankjegyeket, aztán meg is néztem, ki a zeneszerzõ).

A másik, ami jó benne szerintem, hogy régi idõk "letûnt" színészeit is láthatjuk benne: Martin Sheen, Ed Harris, Christopher Walken.
tdk 2009 febr. 11. - 12:12:10 Előzmény Wilhelm
(136/309)
Ezt nekem akartad írni? Nem értem...
Lily89 2009 febr. 08. - 08:35:04
(135/309)
Láccik, hogy Steven Spielberg film:) Egyszerûen tökéletes. Imádom:)
10/10
Gabriella54 2009 febr. 08. - 03:00:08 10/10
(134/309)
ici-pici matematika: 1974. novemberében született, tehát a 35 még kissé odébb van :)
a Rómeo és Júliában meg csak 22 volt :)))
amúgy nem vagyok egy Leonardo DiCaprio-rajongó, de ezt a filmet mindig megnézem, amikor csak adják :) remek, ahogy meghamisítja még a születési dátumát is!
SPOILER:
de a kedvencem, amikor az anyukája ki akarja állítani a csekket és mondja Tom Hanks, hogy már egymillió-négyszázezer dollárt szerzett össze :)))
dr.tigriske 2009 febr. 08. - 00:19:49
(133/309)
okés:) de akkor is:) rómeo és júliába fiatalt játszik:)
10/10
Gabriella54 2009 febr. 08. - 00:02:49 10/10
(132/309)
Azért itt még csak 28 éves volt :)
De tényleg remek film, minden percét élveztem :)
dr.tigriske 2009 febr. 07. - 23:39:17
(131/309)
számomra olyan hihetetlen h dicaprio 35 éves és mégis képes sokkal fiatalabb szerepet eljátszani, és fantasztikusan, imádom:)
10/10
Giada 2009 febr. 07. - 23:29:29 10/10
(130/309)
húúú, nem is tudom, hogy hányszor láttam ezt a filmet, de azt el merem mondani, hogy egyik kedvenc.. dicaprio, hanks és walken kedvenc, spielberg is szintén, a sztori tökéletes, "írni sem lehetett volna jobbat" úgyértem pont elég volt benne minden:) egyszóval 10/10