Kukucs 2009 ápr. 25. - 00:31:52 Előzmény mulao
(438/858)
Ha tényleg külföldön élsz, akkor a youtube.com-on találsz Vele sok felvételt. Két linket bemásolok a leghíresebb színpadi szerepeibõl:

Shakespeare: Ahogy tetszik és

Osborne: Dühöngõ ifjúság


http://www.youtube.com/watch?v=q3cs0bYXRTM


http://www.youtube.com/watch?v=mxHlcbfjdVw&feature=PlayList&p=0F9C8C8F1B07ABE3&playnext=1&playnext_from=PL&index=47
Kukucs 2009 ápr. 24. - 09:57:33
(437/858)
Most ezt direkt csinálod, hogy elkezdted törni a magyar nyelvet?: "...legalább egy ember kapott volna a hangosköynvvén.Persze nem azt mondom, hogy rohanni megvenni, de legalább mondani valamit, hogy "de jó, van Neki".
Mert eddig érthetõen írtál! Mindegy, vicces vagy!
Tehát, új vagy itt! Természetesen megvettük a Petõfi-lemezét, és ismerjük a korábbi hangoskönyveit is.(Magyar regék és mondák, Tolkien: Hobbitját), -melyet csak akkor vállalt el, ha az elõbbit is felveszik Vele, - és megjelent még Radnóti-szavalásai is és egy popzenei cd-je (Tombol a Hold), melyeknek a verseit Õ írta.
Hallottuk, hogy egy Rejtõ-regény lett volna a következõ hangoskönyv (Három testõr Afrikában). Nem tudom olvastál-e magyarul Rejtõt? Õ speciális pesti humor nyelvén írta regényeit, szereplõi legendás figurák, a párbeszédeket az emberek fejbõl idézik, és röviden nem lehet Rejtõt villamoson olvasni, mert az ember hangosan vihog.
Nagy élmény lett volna Kaszás Attila hangján hallani a szöveget. Mint írtuk remek elõadó, hatalmas hangterjedetmeket tudott megszólaltatni. Sajnáljuk, hogy csak ilyen kevés lemeze jelent meg, - de reménykedünk, hogy a Magyar Rádió hangtára rengeteg egyéb verset, rádiójátékot felvett Vele, hátha azokból is még megjelenik újabb hangoskönyv! Persze az igazi, látni Õt színházban! Más szerepköröket játszott, mint az utálatos filmszerepeiben! Állitólag a MTV nyilvánossá fogja tenni filmtárát, javaslom, majd szerezz egy másolatot Kaszás Attila színházi felvételei közül! (Ahogy tetszik, Dühöngõ ifjúság, Padlás, v. bármit)
mulao 2009 ápr. 24. - 00:34:16
(436/858)
Egyébként meg, 4 filmben láttam, egyben pedig nem emlékszem rá.És túl fiatal is vagyok, ahhoz, hogy régebbi filmjeit láthattam volna.
mulao 2009 ápr. 24. - 00:28:48
(435/858)
Most komolyan az legyen az én nagy gondom, hogy Kaszás Attillát "csak" három filmben láttam, és szerezzek be egy színházi felvételt, amit nem is tudok honnan? Én nem akarom bánani Õt, akkor se tenném, ha élne még, de akkoris. Ha meg itt is olyan nagy rajongói lennének, akkor legalább egy ember kapott volna a hangosköynvvén.Persze nem azt mondom, hogy rohanni megvenni, de legalább mondani valamit, hogy "de jó, van Neki". Ezért írtam, hogy "készüljön fe mindenki, mert én sose rajongtam Érte". Ide csak azzok írhatnak, akik szeretik, látták színházban, és agyon akarják dícsérni.:( Egyébként nyugodtan dícsérjék, mert megérdemli!
Kukucs 2009 ápr. 24. - 00:20:52
(434/858)
Ha csak azt a 3 filmet láttad, akkor az kevés a megismeréséhez! Próbálj néhány színházi felvételét megszerezni, akkor megérted a varázsát!
mulao 2009 ápr. 23. - 23:39:38
(433/858)
Jó, hát én abbahagytam! Engem nem zavar, ha ennyire járatott ez a fórum, nem jövök ide olvasni, kész.De ez akkor is túlzás.Újra mondom: Nyugodjon békében!
10/10
Piros_ 2009 ápr. 23. - 21:12:49 10/10 Előzmény mulao
(432/858)
Egy másik cikk a film készülésérõl.
A képei valóban mûvésziek!
10/10
Piros_ 2009 ápr. 23. - 21:10:12 10/10 Előzmény mulao
(431/858)
Múltkoriban olvastam egy interjút a csúcson járó Gryllus Dorkával. Mesélt errõl az elsõ filmjérõl, hogy milyen nehezen engedte el a Fõiskola, mert még elsõs volt, épp hogy elkezdte az iskolát. Szörnyen félt és görcsös volt, minden jelenetet 90-100-szor vettek fel, mert vmit mindig elrontott. Nagyon szégyellte magát ezért a hires K.A mellett, aki mukk nélkül tûrte az állandó ismételtetést.
Kukucs 2009 ápr. 23. - 20:40:39
(430/858)
Tévedésben vagytok, de nagyon! Egy Topicot "kegyeleti okból" akkor futtat vki, ha oda hónapok-évek óta senki sem ír, és erre vki tiszteletbõl beír néhány emlékezõ mondatot! Kaszás Attila-topicja még nem elhagyatott!
Milyen felhajtás van körülõtte? Milyen gyalázkodás érheti Õt? Egy emlékezõ topicba a tisztelõi írnak! (Mondjuk megkeresném azt, aki csak piszkálódni és keverni jönne ide!)
Milyen túlzásokat írtunk Róla szerinted? Hiába vannak kiváló élõ színészeink, azokat nem Kaszás Attilának hívják! Kiválóak, de más a hangjuk, arcuk, játékuk, - mások! Hadd elevenítsük már fel az emlékét, ezzel nem bántunk meg mást! Beszéltünk már errõl a múltkoriban, hogy ha még láthatnánk Õt színpadon, egyikünk sem fórumozna se itt, se máshol! Elég lenne, ha láthatnánk Õt elõadásban!
10/10
Piros_ 2009 ápr. 23. - 20:12:53 10/10 Előzmény mulao
(429/858)
Azért írtál csak ide, mert ide sokan írnak?
Láttad Õt színházban vmiben? Csak filmen? Mert Õ igazából színpadi színész! Minimálisan keveset forgatott és akkor is általában egy nagyhangú, szemtelen, veszekedõs karaktert kapott (Cha-cha-cha, Zuhanás közben, Fehér rozsda, Heten Bp ellen, Isten hátrafelé megy, Üveggömb, Érzékek iskolája, Egy hét Pesten és Budán, Szörényi-zenés filmek.)
(A kútfejek az különleges, mert vígjáték és egy õrjöngõ féltékeny embert formált remekül.)
Színházban szinte egy másik ember, mert ott romantikus, szerelmes fõszerepeket játszott, vagy vívódó, gyenge, örlõdõ karaktereket. Nagyon bele lehetett szerelmesedni azokba a hõsökbe!
Szerencsére, sok felvétel õrzi színházi szerepeit, lehet újranézni! A csatornák is idõnként ismételnek vmit.
A másik meg az, hogy Õ nem csak színész, hanem kitünõ, keresett elõadómûvész is csodálatos orgánummal és hangi adottságokkal. Ha ismered a megjelent Petõfi-cd-jét, akkor nem kell magyaráznom!
Sok kitûnõ színész halt meg, igazad van, én pld Bertók Lajost nem is láttam, csak szörnyû haláláról ismerem.
Kaszás Attila viszont úgy érzem az életem egy része, mert abban a Színházban játszott, ahol én 20 éves koromtól minden darabot láttam, így õt is. Mindig emlékezni fogok Rá és sosem fogom tudni azt mondani, hogy elég volt, nem akarom látni a felvételét!
10/10
Gkriszti1 2009 ápr. 23. - 12:48:15 10/10
(428/858)
Én is örülök annak, hogy ennyien szerették és szeretik a mai napig is. Én "csak" a színpadról ismertem, személyesen nem, de olyan ember volt, aki megérdemli a felé áradó szeretetet és elismerést. A szerénysége is még szimpatikusabbá teszi.
10/10
Gkriszti1 2009 ápr. 23. - 12:17:33 10/10
(427/858)
Nem hiszem, hogy ezt a fórumot "pusztán kegyeleti okból" futtatjuk. Az, hogy naponta írunk ide, azt is mutatja, hogy sokan naponta gondolunk Rá, hallgatjuk a lemezeit, nézzük a meglévõ felvételeit, és valahogy köztünk van.
Mások is gondolnak Rá, ezt is mutatja, hogy a Youtube-ra felkerült egy friss videó:
http://www.youtube.com/watch?v=vb9H8mUSIvg
Gyönyörû ez a Radnóti vers!
mulao 2009 ápr. 23. - 12:07:45
(426/858)
Most ezt tudom írni: Rengeteg színész elhunyt már, tehetségesek, de sokukat senki sem ismerte.
Ott van pl Bertók Lajos, én írtam ma hozzá elsõnek.:(
Persze nem akarom Kaszás emlékét meggyalázni! Tény, hogy tehetséges volt, de Évinek igaza van.Én elõtte nem mondtam ilyet! Bárki leírhatja, hogy menyire szerette és hiányzik neki, de egyszer elég, ez ígyvan filmnél, színdarbanál, színésznél, stb.
mulao 2009 ápr. 23. - 10:44:30
(425/858)
Egyébként nem rég jelent meg, egy Petõfi veresis hangoskönyve.
mulao 2009 ápr. 23. - 10:43:03
(424/858)
Nem rossz értelemben írtam a "járatott fórum"-ot! Örülök ha magyar színészekhez írnak többen.
Láttam a Kútfejekben, jól játszott szerintem.
Szerintem ide kritizálni, kevesebben jönnek, mert elhunyt, halottakról, vagy jót, vagy semmit...
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 23. - 10:33:52 10/10
(423/858)
Igen, az Üvegtigrisben az egyik bankrablót játszotta.
Miért ne lehetne a helye kritikának is? Úgy érzem (szóljatok, ha tévedek!) Attilát nem áll szándékunkban piedesztálra állítani! Amúgy láttad már a Kútfejeket?
Lehet egy indiszkrét kérdésem? Mit jelent az, hogy "járatott fórum"? Talán amerikai kis senkik topicját kéne olvasgatnunk ahelyett, hogy egy méltán megbecsült és szeretett színész emlékét próbáljuk megõrizni?
Hát csak ennyit akartam mondani (Petõfi-olvasók tudják, mibõl az idézet)
mulao 2009 ápr. 23. - 10:25:35
(422/858)
Annyira járatott fórum ez, hogy kénytelen vagyok írni. De arra készüljön fel mindenki, aki szerti, hogy én nem rajongtam soha érte, de a halála megrendített!
Kritizáljam: Az Érzékek iskolájában a szerepét szerintem jól játsza, de még Gryllus Dorkát is természetesebbnek éreztem néha.
A többi filmjében, amiben láttam, abban szerintem jól játszott.Kútfejek, 56 csepp vér. A Hukklében tartózkodó vagyok, kics szerep.Az Üvegtigrisben játszott?
Eggyébként rajongóknak ajánlanám, a hangoskönyveit, a hangját még hallahatjátok. Nyugodjon békében!
10/10
Gabriella54 2009 ápr. 23. - 09:35:02 10/10
(421/858)
Jogos! Nem tudom, más képes lenne-e ennyi átéléssel, érzéssel elmondani (persze erõsen kétlem), de a hideg futkosott a hátamon!
10/10
Piros_ 2009 ápr. 22. - 23:40:01 10/10
(420/858)
Egy sikerültebb vers a halálvizióról Kaszás Attila elõadásában:
http://www.youtube.com/watch?v=TucLGoFuyls&feature=related

Erre a szerzõ neve is garancia: Petõfi Sándor
Kukucs 2009 ápr. 22. - 23:23:00
(419/858)
Kösz. Meghallgattam. A vers sikerét 99%-kal javította, hogy Kaszás Attila volt az elõadó!