Téma: Katyn

gulaxy 2009 nov. 28. - 07:43:17 Előzmény Ludvik Jahn
(334/434)
nem lesz film a Don-kanyarról, mert egyik oldal sem tudna objektív filmet csinálni róla. Bár olyan lehetne mint a Trianon-ról készült.
offtopic
wukovsky 2009 szept. 24. - 13:01:04 Előzmény Szocske74
(333/434)
Szerintem kijevben diplomázott még 86 nyarán, és súlyos agymosáson ment keresztül!!!

Már nem is tudok nevetni azon amit mond, mert olyan durván elhiszi, amit állít, hogy .... Én is veszélyes vagyok, de ÕÕÕÕÕÕ :D
offtopic
wukovsky 2009 szept. 24. - 12:59:41 Előzmény Mlada Bosna
(332/434)
Elég hiányos a történelmi tudásod kispajtás :$

Ha, Japán nem támadja meg amerikát, akkor a szovjetek sohasem dobják át az a kb 100 hadosztálynyi katonát a transzszibériai vasúton, aminek az eredménye sztálingrádnál, és kurksnál jött be.

Ha Rudolf Hess (remélem ezt az urat nem kell bemutatnom), azért bemutatom, mert elég hiányosnak tünnek a történelmi emlékeid. Szóval Hitler jobb keze, aki kiutazik elég kalandos körülmények között angliába, hogy az angolokkal fegyverszünetrõl, és a szovjet típusú komonizmus elleni harcról, és esetleges szövetségrõl tárgyaljon.

Ha a szövetség nem is jött volna létre, hanem csak fegyver szünet, és a német erõk nincsenek lekötve északafrikában, olaszországban, és nyugat europában, és..


Ha a szovjetunió nem kap rendkivüli hadisegély amerikától és angliától, fegyverek, felszerelés, akkor úgy omlik össze mint egy kártya vár.


Kis barátom, 25000 finn katona úgy vert vissza 250 000 szovjetet, mint a taknyot.

1943-ig a szovjet hadsereg nem jelentett erõt. Akkora lett meg teljesen az uralon túli gyáripar, amit stratégiai távolsági nehéz bombázó hiányában a németek nem értek le.

De ha az amerikai és angol légierõ nem zaklatja a német hadi termelés, akkor a németek úgy verik sz*rrá a szovjeteket, akik folyamatos félelemben voltak a japánokkal szemben is, és ha japánnal nem amerikának kell megküzdeni, hanem japán tova halad kína és a szovjetúnió keleti része felé, akkor a kis komcsi védenceidnek a sorsa megpecsételõdött volna, és a két elit hadsereg bedozerolta volna a földbe.


És persze ne feledjük el Zsukov marshallt, aki a második világháború után önként akart szibériába menni, egy rakéta bázist vezetni, mivel olyan népszerû volt, és õ nyerte meg a háborút, hogy a Te szavaidat használjam, sztálin rettegett tõle, ezért eltávolitotta, ahogyan bizony patton is ilyen sorsra jutott :$


vegyük a tényeket, a németeket leszámítva az amerikaiak tudtak csak atombombát csinálni. A szovjeteknek, jó ha az 1960 évek közepére lett volna, de ezt nem engedhették meg maguknak a fegyvergyártok, ezért odaadták nekik. így alakult ki a kétpolusú világ, ami nagyon jó volt, mindenki félt, lehetett milliárdokért fegyverkezni.

De nézzük csak ezt a versenyt.

Anyahajók: amerika 15 db (nimitz osztály) szovjetunió 0

Atomtegneralattjárok: amerika sok szovjetunió valamivel több, kompenzálandó az anyahajók.

Repülök: egál

Nukleáris robbanó fejek: amerika kétszer annyi, mint a komcsiknak.


Csillagháborús program: Ez a gyöztes dicsõ szovjet nép már nem bírta, és összeomlott egy puska lövés nélkül!!!!


Tehát a szovjetek soha nem érték utol, de még csak meg sem közelítették amerikát a termelésben!!! És a termelés az alapja a gazdagságnak, és mint tudjuk Isten a háborúkban mindig azok oldalán áll, akiknek sok pénzük van.

Vietnámot amerika megnyerte, csak a tett offenzíva közvetitése során a saját népe meghülyült, és ki kellett vonni a katonákat.

Afganisztánt a szovjetek nagyon de nagyon csúfos vereséggel szenvedték el, többek között az itt elvesztett dollár milliárdok is közre játszottak az összeomlásban.


Tehát azon béli kijelentésed, hogy az második világháborút egyedül, vagy nagyrészt a szovjetek nyerték meg, hogy is mondjam csak, közröhej tárgya.


Jah, záró akkord, ha a szövetséges tábornokok között nincs ilyen rivalizálás, és a market gardennál Einsenhoover nem szívatja meg MOnty-t, akkor február márciusban már ott lettek volna az angolok és amcsik berlinben. Szívták is utána a fogukat, hogy elõbb értek oda a szovjetek, és verhetik a mellüket.

Ha pedig Churchill tervét követik, akkor a balkánok szállnak újfent partra, feljönnek magyaroszág, lengyelország, románia finn ország vonalig, és onnan nyomulnak tovább berlin fel, a szovjeteknek ezt mondta, kösz, innen folytatjuk :$
10/10
Szocske74 2009 szept. 23. - 14:45:26 10/10
(331/434)
Sürgõsen vizsgáltasd meg magad, Ifjú Bosnyák!
Ha valaki más lett volna a "gyõztes" a háborúban, akkor annak a nyálán csüngenél?
Elárulom: a háborúknak nincsenek gyõztesei, csak túlélõi. Ezt jól vésd az eszedbe!
Mlada Bosna 2009 szept. 23. - 14:10:54
(330/434)
Valószínûleg igen.
Ok és okozat, ok nélkül nincs semmi.
Ez olyan mikor a cigány lopni jár a kertbe, mire a tulaj teszem azt:-) összeveri.
És vannak olyan barmok akik a cigányt sajnálják mert megverték, pedig miért is verték meg...?
Ok és okozat, ok nélkül nincs semmi.
Tehát a lengyel tiszteket nem ok nélkül(csak úgy paffra...), hanem okkal mészárolták le.
A rendezõ meg sír, hogy lemészárolták õket...-a marha!
Az meg, hogy nem az oroszok nyerték meg a II. világháborút?
Komám amikor én vezetek(gyengébbek kedvéért autót)és az úttesten"találkozok"egy hülyével akkor nem állok le dudálni meg integetni meg stb...hanem villámgyorsan kikerülöm-ott hagyom.
Úgyhogy ide csak annyit, hogy:
A szovjetunió nyerte meg a II. világháborút.
Mondjon bárki bármi mást, vitának helye nincs.
offtopic
wukovsky 2009 szept. 23. - 11:55:01
(329/434)
Szerintem itt hajszál került a gépezetbe, és akadoznak a fogas kerekek :D
offtopic
wukovsky 2009 szept. 23. - 11:54:23
(328/434)
és a szovjetuniótól ki védte meg európát, hammmm ?:$

kicsit elgurultak a gyógyszereit, a fasizmusról churchill halála utána csak annyit mondott hogy lehet, hogy rosszul mértem fel ki a barát és ki az ellenség.


Patton tábornok pedig egyenesen ragaszkodott 45-ben hozzá, hogy ne lefegyverezzük a németeket, hanem fel, és szövetségesként zutyi neki a komcsiknak, mert Õk már látták, hogy a szovjet kommunisták még a náci németeknél is rosszabbak.

Ha már így idézgeted a történelmet, akkor tegyük hozzá hogy lengyelország sorsa igen hányatatott volt, hogy az oroszcári birodalom foglalta el, hol a németrómia csázsárszág, hol mindekettõ, tehát az, hogy ki hol mit kezdett el, és adott vissza, ebbe belemenni elég durva lenne.


Na most akkor nézzük morálisan a dolgot, elfogsz több tizezer hadifoglyot, és utána kiválogatot a tiszteket, és tömegsírba lövöd öket, na egy civilizált ország cibilizált hadserege ilyet nem tenne. Ilyenre csak Amerika (guantanamo) és a szovjet oroszország volt képes.


Részemrõl ez a hozzá szólásod, hogy a szovjetek védték meg európát, hát hogy is mondjam leverte a biztosítékot, már csak azért is, mert javarészt amerikai és angol felszerelésben vonultak a halálba a fiatal szovjet katonák sztálin parancsára. Aki megfordul, azt lelötték, nincs vissza vonulás.


Volt is egy nagyon jó kis mondás, a szovjet hadseregeben.

Miszerint egy szovjet katonának nagyobb bátorság kellett a vissza vonuláshoz, mint az elõre nyomuláshoz.

Tehát az a nyugat nem támogatja meg az oroszokat, akkor németország úgy söpri el, és úgy tapossa el, ahogyan illik egy csotányt.


Minden éppeszû ember belátja, hogy a kétrossz közül a nácik voltak a kisebbik :$
10/10
fredi60 2009 szept. 23. - 11:10:00 10/10
(327/434)
Már annyira hülye vagy, hogy az egyszerûen fáj nekem is. :(
Mlada Bosna 2009 szept. 23. - 09:24:51
(326/434)
Üdv!

Beleolvastam e film hozzászólásaiba és nem tudom, hogy röhögjek-e rajtatok vagy sajnáljalak benneteket.
Miket össze nem hordtok e film kapcsán...!
Miket ki nem találtok!
Szídjátok a Szovjetuniót?
Ha nincsenek, ki védi meg európát a fasizmustól?!
Hm...?
Ki is gyõzött a II. világháborúban?!
Hm...?
Hol is van Sztálingrád?!
Hm...?
Bizony, bizony...mindhárom kérdésre a helyes válasz:Szovjetnió
És, hogy le lettek mészárolva holmi lengyel"kutyák"?
A Szovjetunió 20000000(húszmillió)embert vesztett!
És mégis gyõzött!!!
Erre varrjatok gombot, kispajtások.
És a"Katyn-i mészárlás"egyszerû válasz volt, semmi más.
Aki ismeri a történelmet az tudja, hogy a proletárforradalom gyõzelme után nemcsak a nyugati imperialisták nem nyugodtak bele a nép gyõzelmébe hanem bizony a lengyelek sem...
Bizony, bizony.
Az általatok siratott lengyel"kutyák"1920 körül beálltak a nyugati imperialistákhoz és õk is támadták a Szovjetuniót.
Tehát a Katyn-i"kutyák"csak azt kapták amit megérdemeltek!
Visszakapták...
2/10
pankalin 2009 szept. 22. - 17:20:29 2/10
(325/434)
Egyetértek. Nagy várakozással mentem neki, a szavazatok miatt.. de szerintem is rémségesen vontatott. És felettébb szájbarágós. És kicsit úgy éreztem, mintha maga sem döntötte volna el igazán, hogy milyen mûfajban szeretne narrálni. A történet megérdemelt volna egy hangsúlyosabb filmet.
Rahar 2009 szept. 21. - 21:06:14
(324/434)
Nekem nem tetszett a film, számomra vontatott és lassú. Láttam egy dokumentum filmet a Katyn erdei mészérlásról, az sokkal részletesebben és izgalmasabban mutatta be ezt a történelmi eseményt pedig csak egy dokumentumfilm. Sajnálom a lengyeleket, hogy annyit kellett szenvedniük az oroszok miatt.
offtopic
Gabriella54 2009 szept. 19. - 21:21:49 Előzmény hecsedli
(323/434)
A szovjetek megakadályozhatták volna Varsó lerombolását is, amikor már ott voltak a város közelében és kitört a felkelés. De inkább leültek a Visztula partjára és megvárták, míg a németek leverik a lengyeleket - ugyebár nem "kommunista" felkelés volt, ezért aztán nem is segítettek :(
offtopic
pozsizsuzsi 2009 szept. 19. - 21:07:35
(322/434)
Fellélegeztem. Köszönöm.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 szept. 19. - 21:06:11
(321/434)
Pampogok még egy kicsit. Akiknek ez a film csak arra adott újabb ürügyet, hogy méricskéljék kilóra az áldozatokat, sõt, hogy mosogassák a nácik gatyáját, azok ne akarjanak engem kioktatni a kegyeletsértésrõl. Magyarán, mégegyszer, nem errõl a filmrõl és nem a katyni mészárlásról értekeznek, nem is a világháborúról, hanem azonnal idecipelik a Sorstalanságot és a kis holokauszt-tagadásukat.
Szóval akkor ki is pampog itten?
Végeztem.
10/10
Szocske74 2009 szept. 19. - 21:01:33 10/10 Előzmény pozsizsuzsi
(320/434)
NEM!
Addig nem vagyok hajlandó elhagyni a párhuzamba állítást, amíg meg nem szûnik a világban az, hogy egyes emberek élete, illetve halla többet ér a másiknál. Csak azért mert azoknak, akik a film-, és médiaipart pénzelik, így jó!
Arról meg lehet beszélni, ki fröcsög meg pampog: csak nézd meg, hányszor írkáltál be, beszélve a semmit bármilyen témában, aztán hasonlítsd össze azzal, hogy én hányszor tettem!
A vitát ezzel a részemrõl le is zártam!
10/10
Szocske74 2009 szept. 19. - 20:51:47 10/10 Előzmény fredi60
(319/434)
Arany Barátom!
Nem kéne sértegetni a másikat!
Lehet, te nem tudod, milyen az, ha reggel ötkor csörög a vekker, mert tízre jó, ha betalálsz a munkahelyedre, ha van!
Csak itt osztod az észt, ahelyett, hogy elgondolkodnál!
A veled való beszélgetést ezzel le is zártam!
hecsedli 2009 szept. 18. - 11:35:03 Előzmény wukovsky
(318/434)
hogy mi köze van ennek a Katyn c. lengyel filmhez, azt mindenki döntse el maga, nem túl nehéz.
wukovsky írta:
"Szóval végre egy olyan alkotás, ami megmutatja, hogy milyenek is voltak a szovjetek, és ez nem sokat változott."
"A koncentrációs táborokat, pedig a britek találták ki valamikor az 1900 évek elején az angol-búr háborúban Dél-Afrikában."

bocs, hogy én is 'belepampogok' az okosok beszélgetésébe, de láttam a filmet. nagyon megrázott, hogy kb. 12-14000 fegyvertelen lengyel hadifoglyot csak úgy TARKÓLÖVÉSSEL kivégeztek. nos igen, nem a gonosz-gyilkos nácik, hanem a sokáig hõs-felszabadítóként ünnepelt SZOVJETEK. mindez a nagy háború elején történt, tehát ilyen erkölcsi hullák érvelése, netán hamis tanúzása, Auschwitz ügyben minimum kétséges.

akik netán nincsenek tisztában a 'pampogás' szó jelentésével, azoknak ajánlom 'fredi60' és 'pozsizsuzsi' itt látható pampogásait: pam-pam-pam! a kegyeletgyalázás szóval azért bizonyára (majd) mindenki tisztában van. (amúgy a témába mélyebben belemenni sztem nem érdemes, minthogy sokak történelmi ismeretei az esti mesék szintjén mozognak)

ja, és 'pampogókkal' nem állok szóba. nem-nem-soha.
10/10
fredi60 2009 szept. 18. - 09:27:17 10/10 Előzmény wukovsky
(317/434)
Ismét egy már más filmeknél már többször olvasott "okos" hozzászólás. De konkrétan mi is a köze ehhez a filmhez? Mármint - gyengébbek kedvéért - konkrétan a Katyn c. lengyel filmhez.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 szept. 17. - 18:43:53
(316/434)
Kapd össze magad fiam, és olvass utána... :DDDD
offtopic
wukovsky 2009 szept. 17. - 16:06:09
(315/434)
Talán azért, mert az emberiség fele tagadja azt, hogy a "hooolloakuszt" abban a formában zajlott le, ahogyan azt állítják, arról pedig ne is beszéljünk hogy Sztálin még Hitleréknél is nagyobb antiszemita volt, és közel ugyan annyi zsidót ölt meg, azon kivül rendeget málankin robotos, és saját honfitársát, itt alapvetõen a grúzokra gondolok, hiszen Sztálin Grúz volt, és kisebbség ügyi biztosként kezdte, aztán neki ment a saját népének.


Valamint elég gáz, hogy a háborús filmek 90% csak a német kegyetlenkedésrõl szól úgy, hogy francia ország majd fele kollaboráns volt, azért az elég durva arány, itt meg az a vicces, hogy minden film a nagy ellenállásról szól :$


Szóval végre egy olyan alkotás, ami megmutatja, hogy milyenek is voltak a szovjetek, és ez nem sokat változott, gondoljuk csak a nemrég történt pollonium mérgezésre, az izotop beazonosítása egyértelmûen megmondták, hogy melyik oroszatomreaktorból származik, és mi történt, semmi.


Szóval ne állszenteskedjetek itt, hogy mi ez a bipsizés, inkább amiatt sírjatok, hogy a kommonizmus rémtetteinak elkövetõi, és elkövetõinek gyerekei, és unokái alkotják a mai napig a "politikai elitet".


Egyébként én mélyen elítélek minden ilyen dolgot, mert Isten elvileg egyformának teremtett minket, csak vannak akik mégis idõrõl idõre kivivják a többi nép haragják, és gyülöletét, és jó lenne, ha utána néznétek, mikor és ki alapította az elsõ gettót varsóban a 16 sz. táján. Meg fogtok lepödni.

A koncentrációs táborokat, pedig a britek találták ki valamikor az 1900 évek elején az angol bur háborúban délafrikában :$


Az a baj ezekkel a történelmi filmekkel, hogy amit ott látunk, azt sokszor elhisszük :(

Viszont nincs oylan történelem könyv, amibõl megtudhatnánk az igazságot, mert azt a gyöztesek írják :$


Részemrõl egyik félnek sem adok igazat!!!