Téma: Kedves John!

CseriHeri 2010 máj. 03. - 09:49:35
(51/271)
EN nem tudtam kivenni, hogy a Tigris Kavehazas jelenetnel milyen nyelven megy a hirado, en azt hittem, hogy orosz, mivel a felirat orosz...Gondoljatok, hogy az Andrassy uti Muvesz kavezo 'hasonlit' a Tigris kavezora?? :D:D
Lorna17 2010 máj. 03. - 01:12:17
(50/271)
Érdekes film volt,be kell vallanom gyakran eleredt néhány könycsepp.Szokatlan fordulatok voltak benne.Egyetlen hiányossága van az pedig a semmit mondó befejezés de úgy egészében 9pont.
Andy Dufrane 2010 máj. 03. - 00:22:01
(49/271)
Gyönyörködtetõ volt a szemnek a magyar felirat tényleg, de HÉKÁS, én úgy vettem észre, hogy azok a jelenetek Németországban játszódnak!
Kíváncsi vagyok, hogy tényleg így van-e, mert akkor hatalmas baki.
SZPOJLER:
Miután meglátjuk a "Tigris Kávéház" feliratot, a kávéházon belül a tévé németül szól. Ráadásul az egész úgy néz ki, mint egy II.világháborús utcakép.
Erõltetett volt ez a régies hangulat a filmben, valahogy nem tudtam összeegyeztetni azzal, hogy 2001-ben játszódik.

Az egészben az a szégyen, hogy az amcsiknak fogalmuk sincs, hogyan néznek ki bizonyos európai városok, de ahol háborúzgatnak, azt a terepet már remekül ismerik.
Sexspear 2010 ápr. 30. - 03:06:56
(48/271)
Spolier!!!!! Végig Spoiler!!!!!!!!!

„Kedves John, két hetet együtt töltöttünk”, „Most meg egy évet külön, de mi az az egy év ahhoz a csodálatod két héthez képest?” Itt elgondolkozik az emberfia, vajon mennyire életszagú ez a film? Nekem volt olyan barátnõm, megjegyzem messze aki állítólag halálosan szerelmes volt belém, hétvégente találkoztunk aztán amikor úgy jött ki a lépés, hogy mûszakváltás miatt nem tudtam mindig menni, felkerült az iwiwes alkalmazásai közé a lovehunter…aztán meg szakítani akart. Nem mondom nagyin szép a film, tele van mindennel amit egy szerelmes ember gondol, ígéretekkel, lásd. John, de nem életszagú, nem tudom átérezni ezt a két hetet már. Illetve megérteni meg tudom, a fiatal lány és az erõs katona esete. Kedves film, de semmiképp nem maradandó számomra.
De a Tigris Kávéház az hatalmas, gyönyörködtetõ a magyar szemnek a magyar felirat.:)
Sajnos a csaj motivációja hihetõbb volt Johnénál, a fiú szerelmes de túl hazafi, és amikor esélyt kap a hazatérésre inkább marad katona… De még ezt is megbocsátottam amikor az apjánál sírt, az a legmeghatóbb nekem…
Viszont amikor a vége felé visszament katonának, ott én nem a nõt ordítottam volna le, az ott annyira egyértelmû volt, szóval John egy elég kemény fejû és lassú reakcióidejû hõsszerelmes aki csendességével és a táskakihalászásával behálózza a szerelmét. Nehezen lehet azonosulni vele, mert nem minden esetben hiteles. Savannah ott hibázott amit John mondott, kevés volt a magyarázat, nem volt esélye dönteni..de vajon John azzal a kemény fejével, hogy döntött volna? De meglett a kötelezõ happy end…
Móni Póni 2010 ápr. 29. - 23:25:06
(47/271)
Ma láttam a filmet! Nekem nagyon tetszett, mindennel meg voltam elégedve, talán lehetett volna vmi jobb befejezés, de ennek ellenére teljesen lenyûgözött!!!
És gyakran potyogtak a könnyeim is a film alatt...:S:)
Azt hiszem, elkezdek Nicholas Sparks regényeket olvasni! :D
tam-tam 2010 ápr. 29. - 20:30:36
(46/271)
NEm láttam a filmet, de már a trailer alapján messzirõl elkerülöm, mert tiszta giccs sztem az egész.

Nálam az Egy makulátlan elme örök ragyogása viszi a prímát a romatikus filmek között. Kate Winsletnél nincs jobb (persze csak szerintem) nõi színész. Mondjuk ezt a filmet csak elvont arcoknak ajánlom, mert nem túl szokványos(és pont ezért jobb mint a többi romantikus film:p).
9/10
diamante 2010 ápr. 29. - 19:04:19 9/10 Előzmény 11messi87
(45/271)
Én láttam a Séta a múltba c. filmet is, de ezzel sincs semmi gond! :)
minerva9 2010 ápr. 29. - 18:55:25 Előzmény Carlo Abarth
(44/271)
Sok ilyen film van még ami ilyen jellegü,az igazi drágakövek csak beavatottaknak!
Carlo Abarth 2010 ápr. 28. - 21:07:23
(43/271)
Okés,tényleg a lenyügözö a Séta a múltba,de ha már szóba jött akkor ott van pl:Ház a tónál,Édes november,Láthatatlan...
minerva9 2010 ápr. 28. - 20:18:59 Előzmény Barbie24
(42/271)
igen tényleg szép
8/10
offtopic
Barbie24 2010 ápr. 26. - 21:59:19 8/10
(41/271)
ebbe a kategóriába valóban a Séta a múltba viszi a pálmát! nagyon szép az a film!!!
1/10
11messi87 2010 ápr. 26. - 20:27:55 1/10
(40/271)
Aki 10est ad erre a filmre, az még nem látta a Walk To Remembert! Na az az önfeláldozás...
8/10
Cal 2010 ápr. 25. - 13:27:34 8/10
(39/271)
Ez a Nicholas Sparks egy hatalmas elme, szeretem a történeteit.Sok könyvét olvastam. Mint ahogy általában van a Kedves John is jobb könyvben mint filmen. A film marhára elsieti a dolgokat.
Nagyon elszomorodtam a történet végén, napokig a hatalma alatt voltam. Lehetett volna jobb is a vége..
8/10
Barbie24 2010 ápr. 24. - 17:36:15 8/10
(38/271)
Szerintem nagyon szép film! Jók voltak a zenék is!! Nekem annyira a Szerelmünk lapjai nem jött be, inkább már ez jobban tetszett.
Zsozsyka 2010 ápr. 24. - 16:24:51
(37/271)
Tegnap láttam a mozifanatikusok éjszakáján, és õszinte leszek: szerintem valami szörnyûséges volt. Még Amanda Seyfried és Channing Tatum se tudta feldobni. Unalmas, vontatott, körülbelül 10 perc volt benne, aminél kicsit pörgõsebb volt a cselekmény. A Szerelmünk lapjai se tetszett nekem annyira, lehet, hogy nem vagyok túl romantikus, de nem hiszek a sírig tartó szerelemben, és nem hiszem, hogy valaki sok év után is szerelmes legyen a másikba.
Nekem ez a film kap egy pontot Amandáért, egy pontot Channingért és egy pontot, mert együtt jók voltak.
Különben pedig elpazaroltam rá az életembõl 2 órát.
3/10
8/10
luppe 2010 ápr. 24. - 13:49:39 8/10
(36/271)
Szép film, bár korántsem annyira, mint a Szerelmünk lapjai. Egyrészt azért, mivel nálam, ha romantikus filmekrõl van szó, az a film a mérce. Másrészt pedig, mivel ugye közös a regényformák írója is.
Az közös a két történetben, hogy nincs benne giccs és nyáladzás. Ebbõl is látszik, hogy ezek nélkül is tud egy film szép, megható és romantikus lenni.
De a vége nekem nem tetszett! Véleményem szerinte valahogy másként kellett volna befejezni.
10/10
Reniiii 2010 ápr. 19. - 12:11:52 10/10 Előzmény 11messi87
(35/271)
Hát, igaz hogy én kicsit mást vártam a filmtõl, de szerintem nagyon jó volt... Annyi hogy a vége nekem nagyon fura volt..Mármint h SPOILER Savannah azért a beteg pasiért feladta a Johnnal való kapcsolatát...És szerintem ez...Ez így nem túl okés.. Habár kitudja, ha összejöttek volna Johnnal, akkor meg hol a sztori...Akkor nem lett volna min sírni..Nameg.Akkor lett volna aztán tényleg csöpögõs cukorszirup.. De szerintem ezeket leszámítva, nálam még mindig 10/10. egyszer érdemes megnézni..És még annyi hogy tényleg elsõ randis film.
1/10
11messi87 2010 ápr. 18. - 23:55:30 1/10
(34/271)
Rég láttam ilyen szar filmet...ráadásul úgy végzõdik, hogy a középsõ 30 - 40 percet ki is hagyhatták volna...tiszta vicc...
10/10
85Hajny 2010 ápr. 14. - 19:45:49 10/10
(33/271)
Felkerült a film dvdrip minõségben! www.dearjohnfansite.mlap.hu
regina0317 2010 ápr. 14. - 11:42:17
(32/271)
háát....hol is kezdjem?
Én múlthéten láttam ezt a filmet de jóval többet vártam tõle azért is mert a szerelmünk lapjait nagyon jó filmnek tartom de ez meg sem közelíti!Nekem elég vontatottnak tûnik, a könyvet nem olvastam de mégis szerintem részeket hagytak ki a filmbõl!
***SPOILER***például azt sem értettem hogy a csaj (nem jut eszembe a neve) miért hagyta el johnt?Csak azért mert a másik csávó fia beteg volt?Hát sztem ennek semmi értelme ha a film szerint olyan nagy köztük a szerelem.

A másik dolog, ez a film nem nyomta le az avart csupán annyi történt hogy valamelyik héttõl erre voltak többen kiváncsiak.De szerintem két különbözõ tipusú filmet egyébként sem lehet összehasonlítani!