Téma: Kelly hõsei

10/10
Álmos97 2010 máj. 15. - 16:45:50 10/10 Előzmény Petirock
(122/242)
az eleje valami nagyon nagy volt!!:D
ott állnak a németek észra sem veszik õket
meg amikor csodabogár felhívja az egyik utász barátját
vau vau!:)
Petirock 2010 máj. 10. - 00:12:44
(121/242)
egyik kedvencem, a legjobb rész az amikor üzennek Bazi Joe nak, hogy a németek megindultak feléjük, õ erre meg csak annyit mond: Nyughassatok majd megyek.
8/10
g.patrik 2010 márc. 28. - 19:55:00 8/10
(120/242)
Ez amúgy miért filmdráma? :| miért nem mondjuk vígjáték,ahoz közelebb áll.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 21. - 08:36:25
(119/242)
Maitland kapitány karakterét Jockey (Larry Hagman) is kiválóan hozza a sas leszállt-ban, az igazi hétvégi katona 0 harci tapasztalattal, bele vezeti a pár emberét, a jól képzett ellenség karmaiba :$


Hair (treath Williams) azért már jobban ott van a szeren.


Itt is mit láthatunk, Bazi (BIG) Joe végig viszi az embereit anélkül, hogy hagyná õket lemészárolni, mert a parancsnokuk kicsit hogy is mondjam, nincs a helyzet magaslatán.


Elég életszerû, sokszor van úgy, hogy a fönöknek fingja sincs semmirõl, csak jókor volt jó helyen, és attól sikeres, hogy jók a beosztotjai.


Ebben csak az a gáz, ha tényleg csak családi kapcsolatokon kerül oda, és tényleg semmihez sem ért
10/10
ghalleck 2009 dec. 21. - 02:16:10 10/10 Előzmény wukovsky
(118/242)
Na ja... Itt olyan szépen átjött a filmben is megfogalmazott alapötlet: pár marha háborút csinált, és belekényszerítettek sok millió embert, akik valahol félúton - jó esetben! - rájönnek, hogy ebbõl nekik semmi az ég egy adta világon nem esik le... Itt elmennek az aranyért. A 22-es csapdájában pedig Yossarian ugrik...
Hihetetlen karakterek voltak még: a sikerért lihegõ tábornok, Maitland kapitány, mint vasárnapi katona, vagy Bellamy... Felejthetetlenek...
remington827 2009 dec. 18. - 08:24:13
(117/242)
Üdv! Valaki nem tudja, mit beszélnek a németek a városban? Annál a résznél, amikor kiadják a parancsot a "rutinszerû" járatásra. Annyit értek, hogy mintha az idõrõl beszélnének (fünfzehn minuten, 15 perces járatás), meg a motor beindításáról, de tényleg ezt mondják?

A másik szinkron milyen, honnan lehet megismerni?
offtopic
wukovsky 2009 dec. 16. - 12:16:12 Előzmény lemezek01
(116/242)
Még csak most jutottál eszembe :D

http://www.youtube.com/watch?v=E24cveClIGI&feature=PlayList&p=44326796906EE1BE&index=7


Nem tudom, láttad-e már a becstelen brigantikat, de az a zene, ami itt 1:17-nél kezdödik, nos az csendül fel a film végén, amikor a moziban elszabadul a pánik.

Nos, ha annyira nem lenne benne a köztudatban, és nem lenne kult film, akkor Tarantino nem utalt volna rá :D


Viszont remélem Tarantino munkásságát nem kérdõjelezed meg, ha már olyan emberekt, mint Clint Eastwood, Donald Shutherland, vagy éppen Telly Savalas nem ismersz :P :D
offtopic
wukovsky 2009 dec. 12. - 21:53:20 Előzmény ghalleck
(115/242)
Igen, az nem hozta át annyira hangulatot, pedig az dolog maga

áhhh,


Ha felszálsz 40% túlélési esélyekkel akkor örült vagy, vagyis nem szálhatnál fel.

De ha nem akarsz felszálni, akkor nem vagy örült, vagyis fel kell szálnod, áhh, ez durva.


Egyébként ennél nagyobb veszteséget talán már csak az uboat szenvedtek el :$
mazse. 2009 dec. 12. - 21:47:25
(114/242)
tökéletes szöveg
szereplõk
poénok
10/10
10/10
ghalleck 2009 dec. 11. - 22:09:39 10/10 Előzmény wukovsky
(113/242)
A Kelly hõsei nem egyszerûen egy háborús film, hanem egyben remekbe szabott szatíra is. A 22-es csapdáját valahogy ilyennek képzeltem volna el - kár, hogy eltolták...
offtopic
wukovsky 2009 dec. 07. - 18:34:27
(112/242)
háborúsnak háborús, és ha jól emlékszem a halál 50 órájában Telly Savalas ugyan úgy hozza a humort: "kell az ágyú a francnak, neki megyek" "Állj fére, mert egy nagyfejû van a segünkben (tiszteleg, hasbeszélve mondja) Dögölj meg! )

Nem olyan sok benne a humor, de egy lapon emlegetés címén, azonos idõszak, közel azonos színészgárda, és a többi :)

Modern kivitelben szerintem a Sivatagi cápák teljes egészében erre a filmre alapoz, csak mégsem olyan jó!!! Nem olyan rossz, csak hiányzik az a plusz, amitõl igazán kiváló legyen :D
offtopic
wukovsky 2009 dec. 07. - 17:44:05 Előzmény lemezek01
(111/242)
Tisztelt egybegyûltek, védõ beszédemet erre a hsz-re alapoznám:

"Akkor már értem mért volt ez a film nekem túl kevés.
Semmi ütõs nem volt benne, plusz nagyon régi.
Ez egy kis laza film, amit lehet imádni, de ha még sosem láttta az ember, elég valószínû hogy nem fogja elnyerni a tetszését."


Az utolsó mondattal kezdeném. Én még sohasem láttam a kelly hõseit kb 8-10 éves koromig, akkor megnéztem, és elnyerte a tetszésem. Ha jól gondolom, a többiek mielõtt megnézték volna, õk sem látták sohasem!!! :D

Nos ez egy olyan logikai ellentmondás, ami mellett egyszerûen nem tudtam, nem elmenni. Ahogy nézegettem a többi hsz-ét emberünknek, hasonló emelkedett dolgokat oszt meg velünk.


Jöjjön a mû közepe, semmi ütõs nem volt benne:

http://www.youtube.com/watch?v=Ax6HJzbu4MA

Hát ez a 8 perces kis szösszeneten csak szakadni lehet. De emberünk a semmi ütõs nem volt benne címszó alatt gondolom azt érti, hogy nem voltak olyan kidolgozott halálok, mint a Ryan közlegényben, vagy az ellenség a kapuknál. Sajnos itt ilyesmirõl szó sincs.


Itt csak pár fontos dolog van, ami egy jó filmhez kell:

Kiváló forgatókönyv
Remek színészek
és az ezt összehangoló jó rendezõ.

Az eredmény egy pazar, és az egyik legjobb háborús film.


És hogy mivel kell ezt a filmet egy lapon emlegetni:

piszkos 12
Halál 50 órája
A híd túl messze van
és még sorolhatnám kategóriájában az alkotásokat.

Ami mégis kiemelkedõvé teszi, és egyedivé, hogy ez volt az elsõ komoly nagy sikert aratott 2. világháborús film, ami nem a drámai szálat helyezte elõtérbe, hanem a humort. Ezt tehette azért, mert 1970-ben már majd 25 év telt el a háború óta, és már nem volt ízléstelen a dolog.


Az pedig, hogy klasszikus, az azt jelenti, hogy egy idõs velem, vagyis régebbi, mint 25 év.

Nagyon szép dolog, hogy ide hozol egy Forrest Gump-ot, de 1994 még csak 15 éve volt, szóval az még közel sem számít klasszikusnak. Az esõember 1988-al már konvergál a klasszicitás felé, de még az sem érte el. A másik, hogy közel s távol nem egy kategória, még a Forrest sem. Lehet, hogy elment benne vietnámba harcolni, de a cselekménynek ez nem szerves része, akár ki is maradhatott volna. A forrest gump egy behatárolhatatlan alkotás, társadalom kritika, történelmi film stb. Hiszen az 50-es évektõl végig veszi amerika történelmét, és minden nagyobb esemény elé állít egy kis görbe tükröt, legyen ez a Watergate botrány, vagy Wallace kormányzó lelövése, de gondolom ez utóbbi semmit sem mond neked. Külön érdekesség egy párhuzam, hogy Gary Sinise George Wallace kormányzó megformálásért komoly díjakat sepert be.


Az pedig, hogy senki sem ismeri a filmet a Te baráti körödben, az azt jelenti, hogy vagy nincsenek barátaid, vagy nem elég széles az érdeklõdési körötök. Az enyémben pl mindeki ismeri, és még idézni is tudnak belöle, pedig majdnem egy korosztály vagyunk. A különbség csak annyi, hogy én majdnem tudok helyesen írni, Te meg csapni valóan, de ettõl még nem lesz semmi, én sem azt vallom, hogy a helyesírás teszi az embert!
Ádicsek1000 2009 dec. 07. - 16:00:26 Előzmény ghalleck
(110/242)
Tetszik ez a film. Naaaaaaagyon szuper. Aki nem látta nézze meg. Nekem Csodabogár a csúcs, mikor Bazi Joeval beszélget:
BAZI JOE: Mit csinálsz?
CSODABOGÁR: Sajtot eszem, bort iszom és sugárzást gyûjtök magamba
BAZI JOE: Mi történt?
CSODABOGÁR: Leállt a tank most javítják
BAZI JOE: Miért nem segítesz nekik?
CSODABOGÁR: Hogy miért? Én csak vezetem, de hogy mitõl megy, nem tudom
BAZI JOE: Nem igaz
CSODABOGÁR: Nem társaságbeli ember. Vau! Vau! Ilyen kutyát is tudok utánozni. Hm?
10/10
ghalleck 2009 nov. 05. - 10:32:48 10/10 Előzmény lemezek01
(109/242)
Te, nem vagy kicsit sem logikai zsákutca?!
Ha nem láttam volna - annak idején -, hogy a picibe tetszhetett volna meg?!
10/10
ghalleck 2009 nov. 05. - 10:21:51 10/10 Előzmény lemezek01
(108/242)
Hány éves vagy betmen? És vajon cibáltál-e már?!
Sajnos az ilyen filmek is, mint a Kelly hõsei-és megannyi szép, okos, és olykor humoros alkotások azért nem jutnak el hozzád, mert valószínûleg, amikor még csak kéjes gondolat voltál, már akkor is a gagyi volt túlsúlyban és te azokon nevelkedtél.
Komoly filmeket soroltál fel, de jusson eszedbe, hogy a filmmûvészet már több, mint 100 éves, és hihetetlenül gazdag a termése.
Ajánlom, hogy inkább fogj neki, és olvass, majd kutass fel egy-egy tényleg klasszikus filmet, hátha megjön a kedved a többihez is!...
10/10
ghalleck 2009 nov. 05. - 10:15:19 10/10 Előzmény bürgönye
(107/242)
Ezeknek már semmi sem szent!...
Papolnak arról mindenfelé, hogy színészeinket meg kéne becsülni - ám ugyanúgy a munkáikat is! Ehelyett ott pusztítják õket, ahol érik! Hiszen Inke Lászéó példának okáért már nem él, és ebben a filmben csodásat szinkronizált!
De ebbe a sok idióta nem gondol bele.
10/10
bürgönye 2009 szept. 20. - 04:26:36 10/10 Előzmény halleck
(106/242)
Van új szinkronja - meg ne hallgasd, mert tényleg fölvágod az ereidet a hallatán. :( Szerencsére nekünk otthon még a régi változat van meg...
10/10
bürgönye 2009 szept. 20. - 04:24:09 10/10
(105/242)
Elõször kábé tizenöt évesen láttam ezt a filmet, és már akkor is nagyon tetszett. És már akkor is csodálkoztam ezen, mert a háborús film mûfaja meglehetõsen távol áll tõlem (egyszerûen nem érdekel ez a téma) - ez az egyetlen, amit végig tudtam nézni. De ez tényleg nagyon el van találva. Lehet, hogy csak nosztalgiából gondolom így, de egyszerûen nem tudok mibe belekötni benne. Fantasztikus karakterek (és színészek), izgalmas történet, jó poénok. Élvezet megnézni újra és újra. :)
AvatáR Gil Maerth 2009 szept. 03. - 12:07:27
(104/242)
PARANCSNOK: Azután nehogy itt nekem fosztogassanak !
BAZI JOE: Fosztogatni? Hát mit lehet itt fosztogatni?

:))))))))))))))))))))
10/10
halleck 2009 aug. 08. - 20:42:29 10/10
(103/242)
Azért az a poén se maradjon ki, amikor Mulligan-nek hajnalban zárótüzet kellene zúdítania arra a bizonyos keresztezõdésre, és a csörgõvekkerre ébredvén nem a rádióba nyöszörgi elõször, hogy "Túz!", hanem az aranyrúdba, amivel, mint egy teddy-macival húzza a lóbõrt...