Téma: Kenny Lin

Riamara 2019 jún. 23. - 12:35:50
(867/4727)
És akkor következzen az új kedvencem. Hozzáteszem teljesen friss sorozat, még nem is értek a végére. Viszont engem már az első rész elvarázsolt.
A címe Princess Silver
Rong Le, a nyugati Qi királyság hercegnője kómából felébredve elveszti az emlékezetét. Pedig ahhoz, hogy országa politikai szövetséget alakítson ki az északi Lin birodalommal, Rong Le-nek feleségül kéne mennie a hercegükhöz. Li herceg azonban ezt kereken és nyilvánosan elutasítja.
Ron Le-t nem vágja földhöz, hogy kútba esett a házasság, merthogy ő más célból ment a szomszédos királyságba. Meg akar keresni egy felbecsülhetetlen értékű könyvet, amiről azt mondják, hogy akinek a birtokába van, az fölénybe kerül a többi országgal szemben. Úgy gondolja, hogy hazájának többet érne, mint egy bizonytalan házassági szövetség.
Ezért aztán Man Yao álnéven egy teaház tulajdonosaként kezd el nyomozni.
Persze az első, akibe belebotlik, nem más, mint Li herceg, aki nem ismeri fel benne az elutasított hercegnőt, pedig azonnal megakad a szeme a talpraesett nőszemélyen...
https://www.youtube.com/watch?v=bzVYXNgEuik


Riamara 2019 jún. 21. - 22:34:22 Előzmény bori4
(866/4727)
Szebszisz fordította. De én sem találtam letölthető feliratot. :(
Én online néztem.
bori4 2019 jún. 21. - 20:59:52 Előzmény Riamara
(865/4727)
Ki fordította, hol találom a feliratot?
Riamara 2019 jún. 21. - 19:28:13
(864/4727)
Most, hogy véget ért az I will never... egy másik sorozatot ajánlanék. (Gyorsan hozzáteszem, hogy a változatosság kedvéért teljesen le van fordítva. )
Még az Princess Agents idején botlottam bele, de akkor az első rész után ejtettem, mert az első része nem nyűgözött le igazán, és a szereplők se tetszettek. Aztán jóval később láttam a youtuben egy igazán ejha videót, és meglepve olvastam, hogy ebből a sorozatból van. Így másodszor is nekiveselkedtem, és teljesen elvarázsolt.
A sorozat címe Legend of Fuyao. A leírását nem másolom be ide, mert köszönő viszonyban sincs a cselekménnyel. A történet a címszereplő lányról, Fuyaoról szól, aki a történet elején a képzeletbeli Öt királyság egyik országában él, mint rabszolgalány. Álma, hogy ő is harcművész legyen, mint a gazdái. Barátja, az ország vezetőjének fia, titokban tanítgatja is, a feltűnően tehetséges lányt. Természetesen a fiú családja, és barátai nem nézik jó szemmel ezt a barátságot, és ott tartanak be Fuyaonak, ahol tudnak.
Közben meglátogatja őket a szomszéd királyság főminisztere a koronaherceggel, akiről csak Fuyao tudja, hogy voltaképpen egy szélhámos.
Ő és az álherceg a sorozat főszereplői, és valami hihetetlenül jó párost alkotnak. Wuji igazi antihős, néha Galádnál és galádabb. :)) Nagyon laza, határtalan az önbizalma, de persze van is mire, mert roppant furmányos. Ja és még álmában is hazudozik. :)) Viszont egyszerűen nem lehet nem szeretni. Ezzel Fuyao is így van, holott ő pont az ellenkezője. Olyan, mint Xinger. (ahol tud, segít fajta) Valahogy mégis vonzzák egymást. Talán mert remekül kiegészíti egyik a másikat. És ilyen módon együtt hihetetlen dolgokra képesek. Mondhatni megváltják a világukat. :) Közben persze rengeteg kalandban van részük.
A történet roppant fordulatos, izgalmas. És bár a sorozatot a két főszereplő viszi a hátán, azért a mellékszeplők is nagyon érdekesek. Mindenkinek megvan a saját története, egyik jobb, mint a másik.
https://www.youtube.com/watch?v=M0P-Kmrq3ZQ
bori4 2019 jún. 18. - 17:58:20
(863/4727)
Austin Lin - tajvani színész, énekes

https://mydramalist.com/people/2283-lin-austin
Riamara 2019 jún. 18. - 17:13:55
(862/4727)
I will never let you go
Én is nagyon jó szívvel tudom ajánlani ezt a sorozatot. Minden benne van, amit egy kosztümös kalandfilm sorozattól elvárhatunk. Ebbe a műfajba simán beleférnek a túlzások is. Ettől talán még szórakoztatóbb.
És igen a színészek. A két főszereplő eddig is nagy kedvenc volt. Mondhatnánk azt, hogy Vin Zhangnak testhezálló volt az álarcos hős szerepe, de így az általam látott harmadik sorozata után bizton állíthatom, hogy ő bármilyen karakterből kihozza a legjobbat. Ariel Lin pedig remek társa volt ebben. De most megjegyeztem egy harmadik nevet is: Austin Lin-t, Galád szerepében.
bori4 2019 jún. 18. - 10:16:09 Előzmény Riamara
(861/4727)
Átgondolva, végül is ott volt végig az alcím, hogy a főhősnő legendájának a feldolgozását látjuk. Az álarcos hős is legenda volt. Ha így nézem autentikus volt a befejezés.
Végig jól szórakoztam, sokat nevettem, izgultam és sok érdekességgel, furcsasággal kellett olykor európai szemmel megküzdeni, elfogadni - de ez edzi az embert ... :))
A színészek pazarul hozták a szerepeiket, nekik köszönhetően még könnyebb volt elviselni a sokszor elviselhetetlen végleteket, hátba döféseket, furcsa gondolkodásmódot, sok gyilkosságot - de hát ez a kínai történelemben úgy tűnik évezredek óta így volt "normális"....

A főcím dal tökéletesen leképezi a sorozat hangulatát, belemászott az ember fülébe.... kedves, játékos és nagyon kínai :))

https://www.youtube.com/watch?v=7GvSYuQ7ZSQ
Riamara 2019 jún. 17. - 23:19:25 Előzmény Riamara
(860/4727)
Hát olyan Iljimae-s lett a vége. Bár ott könnyebben engedtem el a főhőst, mert a többiek legalább életben maradtak.
Itt viszont gyakorlatilag Buqin kívül, csak a két legirritálóbb karakter maradt meg. Mire volt jó mindenkit megöldösni?
Én is azt éreztem, hogy nem jól találták el a végén az arányokat. A fontosabb dolgokat futi-futi intézték, miközben egyes jelenetek a kelleténél hosszabbak voltak.
bori4 2019 jún. 17. - 21:31:44
(859/4727)
I will never let you go - vége
Maradt pár kérdés, meg ráncos homlokom a végére....
Hova lett a másik ikerlány?
Nagyon sok volt a halott, de a császár és Qingwu győzelmi tort ülhetnek - no ezzel egyáltalán nem értek egyet.

Kár, hogy összecsapták a végét, pontosabban a hangsúlyok valahogy eltolódtak - nekem kevesebb is elég lett volna a sziklánál a csodás és mágikus küzdelemből, az Öregember mágikus erejéből (mitől volt neki?), jobban érdekelt volna az a kevés túlélő sorsa, de nem meseszinten.
Most még nem döntöttem el, hogy sírjak, vagy nevessek a végén?

Riamara 2019 jún. 17. - 15:20:55 Előzmény bori4
(858/4727)
Nekem végig volt egy olyan érzésem, hogy Zhu nagyapa kivégzése csak kamu volt. Jobban belegondolva Yura is gyanakodnom kellett volna, hisz mi a túrónak ment volna magától száz emberrel az ellenség ellen? Sejthető volt, hogy van B terve, de az meglepett, hogy mindezt őfelsége engedélyével csinálta.
Nekem se bízom igazán az ikrek nagy kibékülésében. Egyik se tud kibújni a bőréből.
bori4 2019 jún. 17. - 09:16:40 Előzmény bori4
(857/4727)
Ők is megvilágosodnak, de vajon ez mennyire őszinte? - az eddigi sémát figyelve résen kell itt lenni... :))))

bori4 2019 jún. 17. - 09:13:09 Előzmény bori4
(856/4727)
Qingwu rájön, hogy mégsem ő fújja a passzát szelet - a beígért első feleség pozícióért azonnal kezesbárány lesz :)
bori4 2019 jún. 17. - 09:09:08 Előzmény bori4
(855/4727)
A nagypapa is feltámad, vagy az is átverés - nem végezte ki a császár ezek szerint?
bori4 2019 jún. 17. - 09:02:04
(854/4727)
49. - ismét kész átverés show, amit annyira nem díjazok.
A sorozat kapcsán lassan csak egyben lehet az ember biztos: semmi sem úgy van, ahogy azt éppen látod.
bori4 2019 jún. 16. - 19:57:30 Előzmény Riamara
(853/4727)
Igen, nincs kihez hűnek lenni, ha csak nem kettőjük szerelméhez. Saját maga és Buqi, akiért érdemes még élni. Biztosan kényszer visszavonulást csinál, de legalább egy apró jelet adott volna enne a szerencsétlen lánynak... bár ő sem hisz Galádnak úgy tűnik.
Nagyon srófolják az ember idegeit, feszes lett a hajrá....
Riamara 2019 jún. 16. - 19:41:34 Előzmény bori4
(852/4727)
Engem lenyűgöz Yu praktikus gondolkodása. Buqi biztonsága az első. Nem hősködik. (Ugyan minek is. Kihez lenne hűséges? Ehhez a királyhoz? A barátai életét többre tartja, mint a jóhírét. ) Biztos, hogy kivár. Nem először játszotta meg magát. Majd akkor lép, amikor kell.
A testőrlány miatt én is nagyon haragudtam. Ez teljes egészében Galád hülyesége volt. Egyre inkább elveszíti az ítélőképességét a nagy megszállottságtól.
bori4 2019 jún. 16. - 19:19:03
(851/4727)
Micsoda meglepetés, kész az összes felirat!
A Nelli egy tündér, egyszerre kitette a végét.... :)))

48. után vagyok, nem tudok a méregtől megszólalni, nem hiszem el, amit láttam!!!!! Lassan mindenki meghal.... :(((
Remélem az utolsó kockázat, csel, vagy mit tudom én mi az amit Yu csinál, és nem Galád piszok zsarolása az utolsó szó. Bár tudom, még esküvő is lesz .... :(((
Ma még egy részt biztosan megnézek.
Riamara 2019 jún. 14. - 17:17:52
(850/4727)
A koreai sorozatokkal ellentétben itt a királyok nem igen állnak a helyzet magaslatán. Hatalomvágy, mohóság, irigység, önzés. Leginkább ezek a jellemzőik. Nem holmi kötelesség, vagy felelősségtudat, meg fejlesztési szándék, netán a népért való aggodalom.
Ezért tetszett annyira, amikor Buqi beolvasott Galádnak a trónigényével kapcsolatban.
Ugyan milyen király lenne Galádból? Olyan, mint a mostani. Ezért kár annyi embert legyilkolászni.
bori4 2019 jún. 14. - 09:45:51 Előzmény bori4
(849/4727)
Micsoda ördög ez is.... direkt hagyja, hogy a lázadók tért nyerjenek, aztán maroknyi sereget akar adni Yunak, hogy védje meg a császárságot. Hízeleg, kegyelmet mutat, aztán hogy mégsem nem kapja meg amit akar, ismét halálba küldi a herceget.
bori4 2019 jún. 14. - 09:38:44
(848/4727)
47. - nem tudom miért van olyan nagy mellénye Galádnak az Öregemberrel szemben.... ismerhette annyira, hogy nem fogja a 40-akárhány éve hajszolt mániáját feladni.
Nem lehet neki akadály egy "NŐ" - az unokája érzelmei számára értelmezhetetlenek, hiszen ő hasonló esetben kinyírta a szerelmét.... Így igen nagy veszélyben van nála Buqi..
Qingwu szerintem már totál őrült, ő meg Yu-t sodorja életveszélybe állandóan.
Mindkét mániás a viszonzatlan szerelem miatt,, akit elvileg nagyon szeretnek, azt teszik ki életveszélynek.
Normálisabban áll a dologhoz a negyedik kisasszony, ott viszont Yun kuzin nem tud elszakadni Buqitól, még ez lesz a veszte is szerintem...