Téma: Képlet

10/10
fenegyerek18 2012 márc. 09. - 15:40:27 10/10 Előzmény Shiviatar
(435/615)
Lehet, hogy akit régen Isteneknek hittek azok földönkívüliek voltak, csak a régi ember így írta le õket! Pl: Illés szekere a mennybe vitte Jézust. Ezt régen egy tüzes szekérnek írták le, de elképzelhetõ, hogy ûrhajó volt! Én nem hiszek az evolúcióban, biztos, hogy nem a majmoktól vagyunk, hanem inkább valakik idehoztak minket!
CukorBorso1919 2012 márc. 07. - 22:28:27
(434/615)
Ma néztem meg elõször a filmet, aztán végigolvastam a kommenteket..Annyira furcsa, mennyire mást mond mindenkinek a film :)

SPOILER

Rengeteg kérdést láttam, hogy minek kellett Lucinda, mi volt a szerepe, miért csak John láthatta az "idegeneket", miért kocsival mentek, és hogy egyáltalán mi értelme volt az egész számsornak, ha úgyis elvitték a gyerekeket és megsemmisült a világ. Ez csak az én véleményem:

Szerintem nem elkapkodva lett a film, pont hogy minden ki volt találva. Nem csak John látta õket. Elvileg több jármû is távozott a földrõl. Ha azt a véget képzeljük el, hogy mindegyikben két gyerek van, akkor miért ne feltételezhetnénk, hogy az õ szülei nem voltak ott? Vagy bárki? A többirõl semmit nem tudunk, mi csak ennek a két családnak láttuk a sorsát. Az hogy miért autóval mentek...mert valahogy oda kellett csalni John-t. Volt oka, hogy ott kellett felszállnia az ûrhajónak, nem véletlen hogy ott voltak a kavicsok. Ezt is a képzeletünkre bízza a rendezõ, hogy miért csak ott lehet felszállni... És hogy mi volt Lucinda szerepe.. nos, szerencsétlen lány írta a számokat, látták a tanárai, a szülei is biztos, késõbb a lánya, de mindenki õrültségnek képzelte, senki figyelembe sem vette. Kellett egy ember (adott esetben John), aki rájön végre mi értelme van a számoknak. És nem, nem kapta késõn az üzenetet.Kellett hozzá a rengeteg tragédia, fõként a felesége halálának dátuma, hogy higyjen ezekben a dolgokban. Ha a felesége halála elõtt talál a fia egy ilyen papírt, szerintetek leült volna whiskyzni és ezt olvasgatni? Dehogy... békésen szuszogott volna asszonyka mellett. Tehát John-nak kellett egy bizonyos állapot, ami ahhoz segítette, hogy megértse, hogy egyáltalán foglalkozzon vele.Emellett ahhoz hogy megtalálja azt a helyet, ahol majd a fiát elviszik, kellett Lucinda, és hogy odamenjen nyomozni. És hogy mindkét gyerek a kihalt állatokért rajong, talán ez sem véletlen. Lehet hogy az újrakezdésben ezek az állatok ismét ott lesznek..? Aki pedig azt kérdi, miért nem ment velük felnõtt, hogy esélyük legyen az életben maradásra... A paradicsomban nincs mitõl félni. Állat és ember nem bántja egymást (ha megnézed, a kisgyerek már életében sem kívánta a húst, talán készült erre a harmóniára tudat alatt? ), élelem van, mitõl is kéne félteni a gyereket? Nem lesznek rossz emberek, csak a kiválasztott, tiszta lelkû gyerekek. Egy felnõtt rontaná el csak a dolgokat.

Még egyszer szeretném ismételni, ez csak az én véleményen, egyáltalán nem biztos, hogy így van bármi is.
1/10
Shiviatar 2012 márc. 03. - 20:44:34 1/10
(433/615)
Szánlak. Legjobbakat.

Drpd: "Max a darwini elmélet az, ami ezer sebbõl vérzik." Szóval szerinted sem létezik olyan hogy evolúció, csettintésre jöttél létre, és a Föld 5000 éves. Okkké.
10/10
k11zoltan 2012 márc. 01. - 18:50:07 10/10 Előzmény Shiviatar
(432/615)
SPOILER !
1/10
Shiviatar 2012 febr. 03. - 09:43:52 1/10
(431/615)
Hihetetlen hogy ilyen hulladék Hollywood-i szemetet ellehet adni, és már megint Istenhez és a Bibliához kell visszanyúlni, mert az egyszerû bigott amerikai csak ezt tudja befogadni!

A film jól indul, de a tömény vallási utalásoktól nézhetetlenné válik egy kicsit is kritikus egyénnek. Akit a Biblia érdekel az olvassa azt, de ne vigyük a moziba apokaliptikus sci-fi-nek álcázva!
Cage színészhez nem méltóan alakít, ilyen horderejû szerepre minimum egy Jack Nicholson kellett volna. A nõ alakításáról ne is beszéljünk, mert mint olyan: nem létezik. "Olcsó" gagyi film, "olcsó" eszközökkel, megrendelésre gyártott, profit orientált, a filmhez mint mûvészethez semmi köze.
Nézhetetlen kliséhalmaz, rettenetesen egyszerû együgyû forgatókönyvvel és borzasztó szénészi játékkal.

A film egy nagyon erõs vallási propaganda (már megint!), és már 2000 éve ugyan az a story, és hiába írunk 21. századot, még mindig egy ács fiához imádkozunk, és hiába a józan ész, a rengeteg bizonyíték, a dinoszaurusz csontjától kezdve Constantinus által írattatott Bibliáig, a hatalmaskodó egyházon keresztül az elsõ egysejtû élõlényekig, az ezer sebbõl vérzõ állításokon át a totálisan egymásnak ellentmondó tényekig, amirõl ordít hogy ez mennyire nem stimmel....ez mind nem számít mert sok ember képtelen elfogadni a tényt hogy nem vagyunk kiválasztottak, nincs aki vigyáz ránk és gyámolít, és nincs aki ítélkezik és a rosszakat megbüntetni....hanem te vagy, meg a többi lény a világegyetemben, és a magadba vetett hit az amivel bármivé válhatsz, hisz amióta világ a világ ez a törvény uralkodik: Segíts magadon, és "Isten" is megsegít.
Nincs jóslat, nincs elõre megírt történet, hisz akkor mi értelme az egésznek! Egy elõre lejátszott sakkjátszmát játszunk a végtelenségig?!! Az életnek önmagában nincs értelme, attól válik azzá, hogy te kitöltöd vele (vagy nem)! De gondolkodni Amerikában nem dívik. Így etethetõ a nép az ilyen olcsó eszközökkel mesterkélt filmekkel.

Aki meg minõségre és tartalomra vágyik, az meg bosszankodik, mert a minõség mint olyan a filmiparban is eltûnt, maradt a mennyiségi tucat termelés.
(Elnézést a hívõktõl, ez nem nekik szólt, hanem a filmnek. Nincs abban semmi rossz ha valaki hisz, tele van jó értékekkel amiket követni példás, ha mindenki ezt követné világbéke lenne....)

A filmben egy jó dolog van: Beethoven gyönyörû 7. szimfóniája.

A látvány elmegy, és hogy a vége nem a megszokott világmentõs az jó (bár ahogy vesszük, mert Noé bárkája, és hogy minden élõlénybõl viszünk 12-õt....na mindegy), és úgy ahogy van kinyírják a földet és rajta az összes élõlényt. "Hurrá." Bár a halál nem számít, hisz Cage az utolsó pillanatban megtér Istenhez ("apjához"). Így õt már az örök dicsõség várja (nagy fényesség). Taps!
offtopic
Mr.Niceguy 2011 dec. 31. - 09:54:52
(430/615)
nyilván változó, hogy az adott korban mi számít luxusnak, sõt az adott koron belül is jelentõs eltérések adódhatnak. pl gondolj arra, hogy ~10 évvel ezelõtt mennyire volt mindennapjaink része a számítógép és az internet és ma mi a helyzet. szóval butaság lenne a 17.-18. századot a mi korunkhoz hasonlítani.

részben igazad van, de alapvetõen nem az a probléma, hogy a "gazdag" és a "szegény" réteg közötti "távolság" nõ, hanem az, hogy (jelentõsen) csökkent azok száma, akik elég jól keresnek ahhoz, hogy bátran költekezzenek és emellett megtakarításuk is legyen(vagyis egy középréteg). a dolog eléggé leegyszerûsíthetõ: ha csökken a fogyasztás->csökken az állami bevétel->több "adót" kell fizetnie a népességnek(nem feltétlenül magasabb adókulcs révén)->a "szegények" jövedelme csökken->csökken a fogyasztás. és innen kezdõdik az egész elõröl. az "izmos" középréteg viszont növelné a fogyasztást, ami jótékony hatással lenne a gazdaságpolitikára(picit naiv gondolat, fõleg itt kelet-európában)->nõne a "szegény" réteg fizetése->nõne a fogyasztás.

nem tudom, mit hoz a jövõ, de szvsz ebben az Einstein idézetben minden benne van:
Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel...
offtopic
Mr.Niceguy 2011 dec. 28. - 10:57:59
(429/615)
korábban említettem: ha a társadalom egy bizonyos százaléka(nyilván nem az egésze) "dõzsöl"(ez lenne a bûnös tevékenység) az is keresletet teremt a gazdaságban, így nõ a reál GDP és ha nõ a reál GDP, akkor az Okun-törvény alapján csökken a munkanélküliség(ez lenne a hasznos következmény). persze ez csak egy leegyszerûsített eszmefuttatás.

egyébként Mandeville történetében konkrétan arról van szó, hogy az a réteg, amelyik mérsékelten fogyaszt és megtakarít, rebellis viselkedést folytat, így valamilyen felsõbb hatalom(azt hiszem jupiter) megbünteti a mértéktelenül fogyasztókat, a mérsékelt fogyasztásra ösztönözve õket. mivel ezután a társadalom egésze azonos viselkedésmintát követ(mérsékelt fogyasztás, megtakarítás) a teljes népesség "megdöglend". persze nem azt mondom, hogy ebben a mûben van a "szent grál", csak érdemes elgondolkozni a történet mondanivalóján.
offtopic
Mr.Niceguy 2011 dec. 23. - 11:04:33
(428/615)
film aligha készült belõle, nyomtatott(és digitális) formában viszont elérhetõ. kicsit elvont módon ugyan, de egész jól mutatja be, hogy ami önmagában bûnnek(nem feltétlenül jogi értelemben) számít, az a társadalom egészét tekintve pozitív hatással bír.

ne a magyar gazdaságot vedd alapul, ugyanis kis hazánkban hiányzik az a réteg, aki viszonylag jól keres, meghatározó a keresleti piacon és mégis van megtakarítása. ebbõl adódóan hiány keletkezik az államkincstárban, amit nyilván nem a drága politikusaink és cimboráik fognak fedezni, hanem az átlagember(lásd egykulcsos adórendszer). így naná, hogy a "legalja" még jobban elszegényedik.

pedig Adam Smith láthatatlan kéz elméletében is van logika(nem is kevés). más kérdés, hogy ami elméletben jól mûködik, az a gyakorlatban nem biztos(Marx elképzelése remek példa erre).

az meg, hogy megszórjuk egymást atommal, kb azt eredményezné, hogy a Föld teljes népessége elhalálozna, sõt a természeti környezet is jelentõs károkat szenvedne. hogy onnan hogyan tovább, az jó kérdés.
offtopic
Mr.Niceguy 2011 dec. 22. - 22:38:43
(427/615)
ha Mandeville: a méhek meséje címû alkotását veszem alapul, akkor azt kell mondjam, a gazdaság mûködésére egyáltalán nem káros, hogy a népesség x százaléka "dõzsöl". az már nagyobb probléma, hogy bármikor megszórhatjuk egymást atommal, ami vagy bekövetkezik vagy nem, szintén csak egy lehetõség.
offtopic
Mr.Niceguy 2011 dec. 22. - 20:54:03
(426/615)
egy szóval sem mondtam és a filmben sincs rá utalás, hogy 100%, hogy másképp alakul. újabb esély= lehet, hogy másképp alakul, lehet, hogy nem, mindenki döntse el maga, hogy jó befejezés volt-e vagy sem.
Mr.Niceguy 2011 dec. 22. - 20:38:44
(425/615)
SPOILER


ha megfigyelted, gyerekeket vittek magukkal, akik (még) nem "gyarlók", így az "új világ(ok)ban" lehet, hogy másképp alakul a történelem, mint a miénkben.
Chiaki-chan 2011 dec. 13. - 06:35:22
(424/615)
Nekem is tetszett a film, bár nem ilyen cégkifejlettre számítottam :(
Nekem a vége nem tetszett, kicsit olyan Bibliai volt.
SPOIILER
Gyerek párokat választottak, akik megmenekülnek, hogy a fajt fenntartsák.
SPOLIER vége
Olyan, mint a Teremtés, csak itt nem egy gyerek pár volt. Mint Ádám és Éva kicsit másképp. Nem vagyok vallásos, de ismerem a történetet. Így nekem az egész film el lett cseszve. Sokkal jobb végére számítottam.
10/10
_Freddy_ 2011 dec. 13. - 05:43:00 10/10
(423/615)
***SPOILER***

Nicolas Cage megfejtette, hogy "mi a képlet". De teljesen mind1, hogy mikor fejti meg, úgy se tudtak volna csinálni semmit. :D
10/10
Krompaszky 2011 dec. 13. - 00:09:11 10/10 Előzmény Isengard
(422/615)
A film címe Knowing - magyarra "Képlet"-ként fordították.
Elsõ látásra ez egy durva, félrevezetõ félrefordításnak tûnik. Mintha csakis arra az 50 éves lapon található számsorra utalna - ez talán igaz is, elsõ körben.

De szerintem van egy másodlagos értelme is, ami már közelebb van a "megértés" - hez

(illeve a történetben a MEGÉRTÉS TÖKÉLETES HIÁNYÁHOZ, mármint a fõszereplõ részérõl (is) - aki magasan kvalifikált érelmiségi, egyetemi oktató- csak a legeslegvégén érti meg, mit is akarnak Neki elmondani a suttogók/angyalok/ földönkívüliek...)

Emlékezte még arra a mondásra, hogy "Mi a képlet?" - tehát mi a lényeg? mi az összefüggés?
Ebben a filmben senkinek nem jött le idõben, "mi a képlet" :(

Lehet egy ilyen értelme is a címnek, nem?
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 16. - 05:39:20 10/10 Előzmény _Freddy_
(421/615)
*idegen
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 15. - 16:39:27 10/10 Előzmény kiarasy
(420/615)
igen, de nagyon valószínû hogy egy ilyen ideges bolygón éhen is fog halni az összes :D amugy király film, sokat röhögtem rajta a haverommal :D
kiarasy 2011 nov. 13. - 22:24:06 Előzmény PassionFruit
(419/615)
:D
Nem figyeltél!!!
Mikor a gyerekeket leteszi az ûrhajó a legvégén, és õk futnak a fehér fa felé, a háttérben látszik egy rakat másik ûrhajó is, amint már emelkednek fel a talajtól az ég felé. Tehát nem is a fa felé futnak, hanem a többi ûrhajó "szállítmánya" felé. ;)
Jobb képet nem találtam a neten a huszonvalahány oldalnyi képtalálatban, de azért látszik jobb szélen, kb. a kislány fejének magasságában egy fényes valami: na, az egy másik ûrhajó (a sok közül)! ;)
10/10
szacsisturn 2011 okt. 04. - 19:10:54 10/10
(418/615)
Nagyon jó film. Volt egy idõ mikor a kedvenc filmem volt! 10/10
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 11. - 14:30:10 10/10
(417/615)
Hát igen, ez egyértelmû lenne:D
PassionFruit 2011 jún. 11. - 13:33:36
(416/615)
Jó-jó, de én a gyerekek mellé, a két fõhõs megmenekülésére azért számítottam... :( Lehetett volna, két alternatív befejezés is. Mint PL. Legenda vagyok, ott egyik alternatíva, hogy Will Smith meghal. Másik, amiben megmenekül, és a csajjal, elindulnak élõket keresni... Bár ott Smith miatt kellett a két eltérõ befejezés, mert utólag kiderült, mégsem akar második részt... Bocs a kitérõ miatt ! O.K. itt elpusztul a föld, lehetetlen túlélõket keresni, de kiderülhetne, hogy az idegenek más embereket is megmentettek... Tudom, nagy a fantáziám, és már egy második részt is elõterveztem ezzel... :D Viszont, most akarom megnézni Cage új filmjét, "nekem új, mert most jutottam hozzá" A Drive Angry-t, "ebben is Józsa Imre a szinkronja" a kép, és a tartalom alapján, ebben is nagy alakításra lehet számítani ! ;) Bár van aki leszólja. :S :(
http://www.port.hu/fektelen-harag-drive-angry-3d/pls/fi/films.film_page?i_film_id=115471&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_order_by=1