Téma: Keresztanyu

offtopic
janderka máj. 24. 00:49:16
(2959/3739)
Neeem. Az már csak reklám és dizájn kérdése. Na jó, kell kapcsolat a nagykereskedelmi terjesztők felé is, hogy a könyv kikerülhessen a boltokba. De ez nem gond, be lehet oda juttatni simán. Pláne egy jól megmarketingelt botránykönyvet. (Erre persze mondhatják Köbliék, hogy a Kolosi klán majd jól leblokkolja ebben őket a Lírán keresztül. De ez sem igaz. A konkurens Libri csoport ugyanis már egy ideje fidesz érdekeltség.)
2/10
offtopic
Ordító egér máj. 24. 00:18:47 2/10 Előzmény janderka
(2958/3739)
Köszönöm! Más kérdés, hogy ha valaki magánkiadásban jelenteti meg a művét, akkor a terjesztőtől a mezei vevőig gyanakodni kezd, milyen vacak is lehet az a könyvecske.
offtopic
janderka máj. 24. 00:08:17 Előzmény Ordító egér
(2957/3739)
A magánkiadás? Tokkal-vonóval 6-700 Ft / db + reklámköltség.
1/10
offtopic
nappalitv máj. 23. 22:57:15 1/10 Előzmény guess.who
(2956/3739)
Mindenki nyugodjon le, soha nem lesz "Jogerőss" ítélet. Meghalt mindenki TV-s megmondójogászok etalonja, kedvence. (mint kiderült igazjuciék dédnagyapja)
2/10
offtopic
Ordító egér máj. 23. 21:33:48 2/10 Előzmény guess.who
(2955/3739)

Na, erre mondják, hogy csak a torka véres. Hogy miért csak a kormánypárti média foglalkozik ezzel az üggyel, az a másik oldal összezárásával és szolidaritásával magyarázható, így ebben az ügyben, vagy komolyabb tárgyra térve Karácsony angol nyelvtudásának esetében. Ez persze fordítva is érvényes, l. mondjuk Semjén svédországi vadászatát vagy a csengeri örökösnőt.

2/10
Ordító egér máj. 23. 21:17:25 2/10 Előzmény janderka
(2954/3739)
Szerinted mennyibe kerülne az általad vázolt megoldás? Én tényleg nem tudom.
2/10
offtopic
Ordító egér máj. 23. 21:16:00 2/10 Előzmény janderka
(2953/3739)
L. előbbi hsz.-omat. :O(((
2/10
offtopic
Ordító egér máj. 23. 21:14:38 2/10 Előzmény napraforgó
(2952/3739)
L. még: Lófej az ágyban.
offtopic
guess.who máj. 23. 20:55:05 Előzmény janderka
(2951/3739)

Pláne hogy még jogász is. Valami nagyon nem stimmel ezzel a sztorival.
És nem az, hogy lopták. :)

offtopic
guess.who máj. 23. 20:51:34 Előzmény Ordító egér
(2950/3739)

Anélkül, hogy állást foglalnék az ügyben, nem árt elgondolkodni azon, hogy a gagyibulvár alját képviselő sóborspaprika nevű sajtótermék cikkét linkelted, ami egyébként a -hogy mondjam finoman?- nem éppen az igazmondásáról híres PS-re hivatkozik. Jandi linkje dettó: a MN ugyanoda hivatkozik, azaz senki nem végzett valódi tényfeltárást, mindössze szokás szerint pár szót kicserélve továbbadta a PS úgynevezett "cikkét". A kormányzati sajtóban bevett szokás, hogy körbehivatkozzák egymást és ezzel próbálják legitimálni a dolgot - hiszen ha már ennyien írnak róla, akkor csak igaz lehet. Nem? De!

Szóval nem árt az "állításokat" fenntartásokkal fogadni mindaddig, amíg nincs jogerős bírósági ítélet - hiszen ha megfigyeled, akkor a cikkekben kizárólag az egyik fél szólal meg, a másik felet (aki olyan sokszor ostorozta a kormányzatot korábban) pedig kizárólag negatív kontextusban említik...

offtopic
janderka máj. 23. 14:02:16 Előzmény nappalitv
(2949/3739)
Annyit mindenedetre elért még nálam is, hogy kiváncsivá tett a regénnyel kapcsolatban.
1/10
nappalitv máj. 23. 13:42:59 1/10 Előzmény napraforgó
(2948/3739)
A sztori lényege, hogy az írónő ugye eleve jogász civilben. A saját hírnevét és egy későbbi sztorit alapoz meg azzal, hogy végigszopatja retekéket.
4/10
napraforgó máj. 23. 13:37:35 4/10 Előzmény janderka
(2947/3739)
Nem tudom, miért nem adta ki a könyvet. A cikk szerint először mozifilmnek akarta eladni, azzal házalt. Talán egy sikeres mozifilm után jobban el lehet adni a könyvet, ezért akarta kivárni a film fogadtatását. De mindenütt visszadobták a művét, végül az RTL egyszerűen ellopta.

A szerzői jog megsértése miatt ő, meg az ügyvédje kezdeményezett eljárást, erre volt a RTL-nek a válasza a sajtóper. Tagadták, hogy ellopták volna a nő ötletét, illetve a benyújtott kézirat bizonyos részeit. Na ezt a sajtópert veszitette el a rötölö.
És ezután az irónő kezdeményezte a büntetőjogi eljárást a szerzői jogok eltulajdonitásáért.

Szerintem ügyesen csinálta, a retekklub besétált a csapdába, hisz ha megegyeznek a nővel a szerzői jogait illetően, akkor nem veszitik el a sajtópert, és nem kell a büntetőeljárással szembenézniük.
De most már "itélt dolog" van, hisz a sajtóperben megállapitották, hogy plagizáltak.

Ezek alapján a büntető eljárásban sem hozhatnak más döntést és kész, már meg is van a jogalap a kártéritéshez. (Elvileg a büntető biróságot nem köti egy polgári perben hozott itélet, de fura lenne, ha figyelmen kivül hagynák a megalapozott szakértői véleményeket, és az erre alapozott polgári perben hozott itéletet.)

Viszont ha az irónő megnyeri a büntető pert és elitélik az RTL illetékes vezetőit - akár csak pénzbüntetésre - akkor már a büntető perben hozott itélet köti a később meginditandó polgári biróságot, nem vizsgálhatja, hogy volt-e plágium, vagy sem, akkor ki kell szabni a kártéritést, legfeljebb a mértékén lehet elvitatkozgatni.

Szépen fölépül a három per egymásra. Csak sajnos ezek évekig eltartanak és soká lesz pénz belőle.

De majd Guess.hu megmondja, hogy jól okoskodtam-e.
1/10
nappalitv máj. 23. 13:07:53 1/10 Előzmény janderka
(2946/3739)
Én kiadtam volna a regényt a sorival egyidőben, de "Oltári szerelem, csajok!' címmel. :) Aztán kapja be a retekklub.
offtopic
janderka máj. 23. 12:32:36 Előzmény napraforgó
(2945/3739)
Na de miért nem rögtön szerzői jogi perrel indított a csaj? Egy sajtóper mire jó? Hogy bírói ítélet szerint le lehet írni innentől, hogy a csatorna lopott, mert mégiscsak közszereplőknek számítanak a vezetői? De ezzel mit ér el a szerző? Vagy ez lenne az alapja a továbbiaknak? De hogy és miben? (No, majd guess.who elmeséli - ő jogban úgyis penge!)

Egyébként továbbra is fura, hogy a nő miért nem jött ki az ő saját eredeti regényével azonnal (jókora ellenkampányt csapva). Hiszen ha 2012-ben már létezett a szerkesztett és levédett kézirat, akkor egy profi tördelővel és egy digitális nyomdával 1 hónap alatt akár 3000 pld-ban is ki tudott volna jönni vele. Vagyis még mesze az idő alatt, mikor még futott a "lopott" széria. Ezek a "jobber" orgánumok, akik most a sikerének hírét viszik, már akkor is örömmel alátettek volna egy jóféle ellenreklámmal a "libsi" retekeseknee. Szóval még PR-ja is lehetett volna hozzá...
4/10
napraforgó máj. 23. 11:57:30 4/10 Előzmény janderka
(2944/3739)
Azt nem tudjuk, hogy miért pattant meg tőle 2 (nem 3) ügyvéd, az irónő vonta vissza tőlük az ügyvédi meghatalmazást, avagy ők adták vissza a megbizásukat, de most a 3. megnyerte neki a sajtópert. (én legalábbis ezt olvastam ki azokból a cikkekből).
Meglehet, hogy a korábbi ügyvédek nem akartak ütközni egy olyan nagyhatalommal, mint az RTL. Talán féltek, hogy az majd keresztbe tesz nekik a többi megbizásuknál.... Tudod akinek messzire elér a keze, tönkretehet egy ügyvédet is.

Mindenesetre az irónő részére most ott a sajtóperben beszerzett két szakértői engedély. Ha egy új perben új szakértőt rendelnének is ki, azért a szövegegyezéseket nem lehet letagadni.
Ha ezek után a nő nem nyeri meg a pereit, akkor ott bizony elcsalják az igazságot.
offtopic
janderka máj. 23. 10:45:55 Előzmény Ordító egér
(2943/3739)
Ha az őve volt meg tutira előbb, akkor bármikor akár még saját maga is kiadhatta volna. De nekem a fura, hogy miért pattant meg tőle 3 ügyvéd is egy ilyen egyértelműnek vallott ügyben?
De mindegy is. Ez itt full off.
4/10
napraforgó máj. 23. 10:03:23 4/10 Előzmény Ordító egér
(2942/3739)
Azt nem tudom, hogy mit kell benyújtani a Szerzői Jogvédő Hivatalhoz, és milyen formában, de a szerzőnő, aki jogász is biztos utánanézett. És le is védték neki a művét, ezt az általad jelzett cikkből látni.
Azt RTL akart sajtópert inditani ellene, de ahogy olvasom, a keresetét elutasitották. Két szakértő is megállapitotta, hogy az OCS egyes részei, dialógusai, stb. szó szerint megegyeznek Köbli Viktória már korábban levédetett művének szövegével.

Erre alapozva inditott a nő büntető eljárást - azt nem tudom, hogy ki ellen, gondolom vagy Kolosi Péter, vagy Kalamár Tamás ellen. Ha ezt a pert is megnyeri, sikerrel indithat az RTL Klub ellen kártéritési pert.
A megnyert büntető per után nem kétséges, hogy a polgári pert is meg fogja nyerni. Majd a kártérités összegén elvitatkozgatnak, de az erkölcsi győzelem mindenképp az irónőé.
2/10
offtopic
Ordító egér máj. 23. 09:49:07 2/10 Előzmény napraforgó
(2941/3739)
Ez sajnos a veszett fejsze nyele. Nem tudom, hogyan működik az irodalomban a levédés, azaz be kell-e nyújtani a kézirat egy példányát műbejelentésként akár a jó öreg papíron, akár elektronikus adathordozón a Szerzői Jogtipró utódának a Mészáros/Pálya (?) utcában álló kacsalábon forgó székhelyére?
2/10
offtopic
Ordító egér máj. 23. 09:45:26 2/10 Előzmény janderka
(2940/3739)
A "magas" és "szórakoztató" irodalomból egyaránt felhozhatunk példákat arra, hány kiadó utasított vissza később hatalmas sikerré vált kéziratokat. A legutóbbi példa a Harry Potter. (Ennek minőségét, kifulladását, majd a rá települő ipart most hadd ne minősítsem.)