Téma: Keresztanyu

2/10
offtopic
Ordító egér jún. 28. 10:39:46 2/10 Előzmény guess.who
(3033/3773)
Bujtor filmjei beleilleszkednek a "magyar narancs" vonulatába, hogy egy újabb képzavarral szolgáljak. Jómagam anno őszintén bámultam a Piedone, a zsarut - hogy aztán felhagyjak a derék szőrmók olasz mackó + a többre hivatott társa (a garibaldista karaktere Visconti Párducában!) egy kaptafára menő, egyre bágyadtabb kalandjainak nyomon követésével. Ha megvalósul Barbi legújabb szuperprodukciója, akkor a törzsközönséget alkotó korosztálynak a hüjegyerekek ugyanúgy nem nem mondanak semmit, mint maga a kész film a hüjegyerekek birkanyájának. (Egyébként a Mintaapákban volt egy ilyen próbálkozás, amikor Csenge 2-3 epizódban beleszeretett egy hasonló kategóriájú alakba, aki valójában utcaseprésre sem lenne alkalmas). Amúgy teljesen egyetértek.

Puzsérnak az atv-s haknijaival nyilván el kell tartania kis családját, de vsz. a mamának a járvány miatt kényszerűen összezsugorodott forgalmú bizniszét is meg kell támogatnia.

2/10
offtopic
Ordító egér jún. 28. 10:25:35 2/10 Előzmény janderka
(3032/3773)
Maga a filmforgatás külső szemlélő számára dögunalom, mert pár másodperces jeleneteket x-szer vesznek fel, bár a szóban forgó napi szappanoperáknál szorít az idő. A helyszínek bejárása más tészta. Természetesen - amint azt már írtam - bolond lennék ERRE ENNYI pénzt kidobni.
offtopic
janderka jún. 28. 09:19:04 Előzmény guess.who
(3031/3773)
2021-be visszahozni a legvidámabb barakk korszakának Nyugatra vágyó, szájtáti, rácsodálkozós világát elég nehéz vállalkozás volna még egy hozzáértő rendezőnek is, nemhogy egy ilyen barbika féle figurának...
Mert ne feledjük, az Ötvös Csöpi filmek sikere nem annyira azok sztorijában rejlett, de még csak nem is az itt-ott felhangzó poénos beszólásokban, hanem leginkább annak a kiváltságosok által vitt életvitelnek a felvillantásában, amire az akkori átlagnéző maximum csak vágyhatott. Nyugati útlevél, valutabiznisz, dobozos sör, malbi cigi, vitorlásklub, motorcsónak, nyugati kocsi...
offtopic
janderka jún. 28. 08:45:16 Előzmény guess.who
(3030/3773)
Nimand Ajtony megformálójától függetlenül én mindig elképedek az ilyen pazarlásokon, amikor még a statiszta szerepekre is végzett színészeket fizetnek. Mintha Julika a sarokról ne tudná ugyanúgy megcsinálni a snittet.
Igazából ezek haveri kifizetőhelyek és megmutyizott portfóliógyárak a csókosoknak.
offtopic
guess.who jún. 28. 08:20:07 Előzmény janderka
(3029/3773)
Filmforgatást említesz, de itt éppen NEM filmforgatásra látogatnának el egy halom pénzért a delikvensek, hanem egy minden szempontból üres díszletbe...

Egyébként Ajtony majdnemfőszereplő ki is volt? A Sótonyi sofőrje? Hű, ez nagyon izgalmas! Mennyi jelenete volt? 20 másodperc? Asztaaaaa! Szerintem ettől mindenki mosolyogva fogja kifizetni a 20 pénzt, hiszen ez már majdnem olyan, mintha a DÖ-ben Dani...

...egyik lova mesélne sztorikat.

(És ezúton is elnézést Korfanti Ferenctől, az Ajtonyt játszó színésztől, semmi bajom nincs vele, hiszen ő csak elvégzi a rábízott munkát. A baj egyértelműen azzal van, aki ezt az egészet kitalálta, meg aki engedélyezte.)
offtopic
guess.who jún. 28. 08:14:32 Előzmény Ordító egér
(3028/3773)
Huhh, ez a gépszíjas azért eléggé fájt. :)

Bujtor: lentebb már megbeszéltük, hogy nem éppen magaskultúra, de annyiban megállapodhatunk szerintem, hogy a magyar kultúra része lett, minden hibája ellenére. És sokan szeretik ma is. Ahogy Carlo Pedersoli sem forgatta le a Háború és béke II-t, a limondáé filmjeivel mégis beépült a popkultúrába. Nincs is ezzel semmi baj, ha nem dimenzionáljuk túl, Bujtornak is megvan a maga helye a hazai szcénában.

"Barbie YT-ozó hülyegyerekeket von bele a sztoriba, akkor azokról a közönség egy részének semmi sem jut eszébe"
Csavarjunk még egyet a dolgon: TÉNYLEG ENNYIRE NINCS már semmi épkézláb ötlete a nézők figyelmének felkeltésére, mint nevenincs "sztárokkal" (akikről nem tudjuk, miért lettek azok) promózni a semmit? Ennyire nincs sztori, izgalom, humor, fordulat, ötlet stb.? Biztos, hogy ÍGY el kell, egyáltalán: el lehet kezdeni ennek a semminek a forgatását?

Megjegyzem: a jutyúbot bámuló hülyegyerekeket aztán biztosan NEM fogja bevonzani a reklámblokkokkal telipakolt tévécsatornára ezzel, sőt: azok a hülyegyerekek majd megnézik egy reklámmentes online felületen, ha annyira érdekli őket. Csak hát az eddigi kevéske tapasztalatomból talán alappal vélelmezem, hogy szinte SOHA nem sül el jól, amikor egy -khm- középkorú illető próbál meg a fiatalok nyelvén szólni. Ahhoz azért nagyon el kell találni valamit, ami még egy komplett kormányzati propagandaközpontnak sem sikerült, végtelen pénzzel a hátuk mögött.

offtopic
janderka jún. 28. 07:48:17 Előzmény guess.who
(3027/3773)
Barbikáék valszeg olvashatták a felvetésemet vagy itt, vagy az index topikban, amikor a Mi kis falunk helyszínének nyafogó lakói kapcsán ötleteltem arról, hogy miféle sok lehetőség volna filmes túrát szervezni oda a sorozat rajongói számára.
De mivel Barbika agyatlan és picsa, ennyit volt csak képes magára szabva kihámozni az ötletből.
Mondjuk hiába is próbált volna meg többre jutni - sem benne, sem a produktumában nincs annál több kraft, mint hogy noném Ajtony 18 rugóért megmutasson egy ócska furnérfalat a budakeszi semmi ótvaros közepén...
janderka jún. 28. 07:32:17 Előzmény Ordító egér
(3026/3773)
Maga egy filmforgatás kétségtelenül érdekes és izgalmas terep. Pláne amikor átdíszlezezik érte a várost. De van az a minőségi szint, ami alá nem megy az ember. A D.Ö. vagy K.A. ilyen.
2/10
Ordító egér jún. 27. 23:27:00 2/10 Előzmény guess.who
(3025/3773)
Kérdezd meg Barbitól, akit az uborkafára felkapaszkodva immár elkapott a gépszíj - hogy egy újabb kreatív képzavarral éljek. (Nekem nem hiányoznak Bujtor & Kern harmatgyenge filmjei, hát még a még gyengébb felidézéseik!) Ha Barbie YT-ozó hülyegyerekeket von bele a sztoriba, akkor azokról a közönség egy részének semmi sem jut eszébe. (Esetleg Puzsért nem szerepeltetik? Van az a pénz, amiért megideologizálná, hogy miért stb.)
2/10
offtopic
Ordító egér jún. 27. 23:09:50 2/10 Előzmény guess.who
(3024/3773)
Előre örülök az ilyen tudósításoknak. Már csak arra vagyok kíváncsi, ki az az elvetemült rajongó, aki 18000 Ft-ot dob ki ERRE?
2/10
offtopic
Ordító egér jún. 27. 23:06:55 2/10 Előzmény janderka
(3023/3773)
Kicsiny gyermekként elmentünk a nagymamámmal a Pál utcai fiúk forgatási helyszínére, az Ipoly utcába, ahol akkor volt még a Grundhoz hasonló üres telek. Egy részén valóban olyan Patyomkin-házat állítottak fel, amely csupán a homlokzatból állt. Berendeztek még egy kirakatot is, benne pl. süvegcukorral. Végül is érdekes séta volt.
offtopic
guess.who jún. 27. 10:07:24 Előzmény Ordító egér
(3022/3773)
Azért két dolog: ha már egyszer arra hivatkoznak, hogy ez aztán hű de sajátgyártású és önálló ötlet és zseniális és sosemvolt - akkor hogy veszi már ki magát, hogy közben meg lelkesen ismételgetik, hogy Bujtortól lopják az egészet?!
Másrészt én ezért a szövegért eleve letöltendő börtönbüntetést szabnék ki, ha lehetne:
"fiatalosabb lesz az eddigi sorozatoknál, már csak azért is, mert a szálloda vendégei között több, YouTube-on népszerű influenszer lesz, akik a budapesti fiatalos életérzést hozzák be a sorozatba"
offtopic
guess.who jún. 27. 10:04:21 Előzmény janderka
(3021/3773)
Pedig a mai ingerszegény korunkban micsoda hallatlan izgalom lehetne egy órán keresztül nézni egy farostlemezből készült házat, aminek csak homlokzata van!
És ami még végtelenül szórakoztatóvá teszi az egészet, az az, hogy Karlo vagy Ajtony majdnemfőszereplők kulisszatitkokat és háttérinformációkat osztanak meg a nagyérdemű fizető közönséggel - mondjuk napi négyszázhuszonhét alkalommal eldarálva ugyanazt az exkluzív sztorit, amit aztán két-három nap múlva majd megnézhet mindenki tök ingyen a legfrissebb Blixbulvárban vagy a Reggeli kávéban az ertéelen.
janderka jún. 26. 22:31:42
(3020/3773)
Hát nem tudom, de én egy ekkora fostalicska forgatási helyszíneire akkor se lennék kiváncsi, ha ők fizetnenek érte. (Ezt nem rád értem, hanem arra amire kihegyezve ezek be akarják ugrasztani a népet.)
2/10
Ordító egér jún. 26. 20:28:43 2/10 Előzmény nappalitv
(3019/3773)
Nekem ez a klip mindeddig ismeretlen volt. Végigszenvedtem, de nem szavatolom, hogy a Hotel Margaret láttán (Kérdés, meddig bírom???) KGy jutna eszembe. Bujtor és Kern jópofáskodó filmjeiről pedig mindig is rossz véleményem volt.
2/10
Ordító egér jún. 26. 20:22:25 2/10 Előzmény nappalitv
(3018/3773)
Szerintem meg élni fog a kartellszolidaritás, még ha kígyót-békát kiabálnak is.
2/10
Ordító egér jún. 26. 20:21:25 2/10 Előzmény nappalitv
(3017/3773)
Nos, ebben az esetben valóban jobb az ár-értékarány. Engem azonban valóban őszintén érdekelne egy ilyen Patyomkin-falu, de a kért árnak max. a negyedét lennék hajlandó leperkálni.
1/10
nappalitv jún. 26. 18:12:39 1/10 Előzmény Ordító egér
(3016/3773)
"Ehhez eredeti helyszíneken forgatnak a Balatonon, ahol vízibiciklin, hajón és katamaránon is vesznek fel jeleneteket." Haver a nőkkel jól vigyázz!
https://www.youtube.com/watch?v=MvtL0cpxMvA
Csak azért, hogy mindenkinek EZ a klip jusson eszébe.
1/10
nappalitv jún. 26. 18:07:18 1/10 Előzmény Ordító egér
(3015/3773)
Tihanyban???? Há kibassák őket az esküvő miatt.
1/10
nappalitv jún. 26. 18:05:14 1/10 Előzmény Ordító egér
(3014/3773)
jujj...
Sokkal jobb játék 1 napra Railjettel kimenni Bécsbe, és ott még kultúra is tapadhat az emberre.