gabroca 2014 febr. 10. - 21:58:05
(27/47)
Hát ez valami szörnyû..
vino-et-veritas 2014 febr. 10. - 21:00:00 Előzmény olahmiki1959
(26/47)
S milyen lehetett "újrajátszani" azoknak, akik már egyszer "átélték" a történelmet majd húsz évvel korábban, mint Egri, aki maga is muszos volt. Vagy pont az Ezredest játszó Fenyõ Emil, aki szintén nem volt éppen "árja" származású...

Fábrin kívül nemigen van olyan magyar rendezõ, akinek az életmûve ennyire "súlyos" és egyenletes szinvonalú lenne a Körhintától az utolsó filmekig...
Diablo72 2014 febr. 10. - 18:55:04
(25/47)
Akármelyiket is látom a három közül mindig eszembe jut a másik kettõ: Az ötödik pecsét és a Szegénylegények.
10/10
olahmiki1959 2014 febr. 10. - 18:25:59 10/10
(24/47)
Ez az egyik legjobb magyar film, zseniális színészekkel, a nem kevésbé zseniális Fábri Zoltán rendezésében.
Hús-vér embereket látunk a filmvásznon, egyfelõl a háború poklában való lealjasodással, gyávasággal, megalkuvással, másfelõl nehéz helyzetben, az életveszélyben való helytállással, bajtársiassággal, emberi tartás megõrzésével.
Sokszor láttam már a filmet, mindannyiszor nagy élmény volt.
smartdrv 2014 febr. 09. - 16:29:57
(23/47)
remek film a szereptévesztésrõl
10/10
olahmiki1959 2013 márc. 11. - 23:45:56 10/10 Előzmény gyongyp
(22/47)
"Komikus a mellkasig felhúzott nadrág, a "Kisapám", "Te Marha" és egyéb káromkodások (egy munkatáborban, ahol halálra dolgoztatják az embereket gondolom nem úgyszoktak beszélni mint egy étteremben):
"Ne szídd az anyámat mert mérges leszek" stb."

Ez egy elég régi, 2009-es hsz.
Mégis tanulságos elolvasni, mert kiderül belõle, hogy milyen tévhitek és félreértések munkálkodhatnak a fiatalabb nemzedékben, többek között ami a régi filmeket illeti.

A "Két félidõ a pokolban" 1961-ben készült.
Abban az idõben egyetlen olyan filmet sem forgattak, amelyben a ma teljesen megszokott káromkodások hangzottak volna el, sõt, az amerikai filmekhez készült szinkronokban sem hangzottak el olyan trágár kifejezések vagy szavak sem, amelyek bármelyik akciófilmben vagy krimiben hemzsegnek manapság.
Hogy példát is mondjak, - itt gondolom mûködni fog az automatikus moderáció, - de a "baszd meg", a "kurva anyádat", a "te hülye fasz", vagy a "menj a picsába" kifejezések elképzelhetetlenek lettek volna.
Ha megnézzük a régi westerneket, háborús filmeket, - amelyekben nem handabandázó, szófosó hülyegyerekek, hanem tényleg kõkemény férfiak szerepeltek, - A hét mesterlövész, A piszkos tizenkettõ, vagy A halál 50 órája, - azokban sem káromkodnak feleslegesen, meg tudták oldani a dolgot mégis úgy, hogy sokkal nagyobb súlyuk van az ottani szereplõknek, mint azoknak, akiknek a mostani filmekben minden második mondatuk az, hogy "baszd meg"!

Ha jól emlékszem, Magyarországon az elsõ igazi káromkodás az 1979-ben készült "Zsaru vagy csirkefogó" címû film szinkronjában hangzik el, amikor Jean-Paul Belmondo be akar menni a fõszereplõ csaj szobájába, akivel elõtt jól összevesztek, és amikor a zárt ajtón kopogtatva azt mondja, hogy:
- Engedj be! - az a válasz érkezik rá a szobából, a hölgytõl, hogy:
- Egy lófaszt!
A nézõtér hangos derültségére, ott voltam a moziban, hallottam.

Ezután egyre több film szinkronjában kezdtek megjelenni az erõsebb kifejezések, az "Apokalipszis most", vagy "Az utolsó tangó Párizsban" már így került a közönség elé, aztán már a magyar filmkészítõk is elkezdtek egyre bátrabban ilyen mondatokat beletenni a filmjeikbe.
De 1961-ben ez még teljes képtelenség lett volna.
far vik 2013 márc. 10. - 23:21:51
(21/47)
Nem tudom, eddig hogy került ki ez a film, de most végre láttam. Kiváló darab, és a legkiválóbb alakítás a magyar Dustin Hoffmann, Garas Dezsõ. Csak a legnagyobbakkal lehet együtt említeni. Csodálatos a játéka, az egész világnak látnia-tudnia kellene - kellett volna - róla! Örök darab ezt a film és a többi csodálatos alakítás is! Sajnos a magyar katonák sem voltak szentek, és a korszak lenyomata és a kötelezõ beállítások ellenére lehet ebben is sok igazság, ahogy itt az õ megjelenítésük szerepel.
10/10
blaze86 2013 márc. 10. - 23:12:00 10/10
(20/47)
Remek, remek film, csak ajánlani tudom. Kár, hogy manapság nem készülnek hasonlók.
10/10
ChelseaForce 2012 júl. 05. - 14:07:46 10/10
(19/47)
Tegnap láttam a filmet. Nagyon tetszett, Fábri ismét csak nem hagyta lentebb csúszni a színvonalat, igényes film kerekedett ki ebbõl. A drámában humorral fûszerezett világ eléggé bizarr, egyedi hangulatot ad. Nézze meg mindenki!
10/10!
solicitor 2011 jún. 23. - 18:46:12
(18/47)
Nagyon jó film. Én most néztem meg a Filmmúzeumon. Ütõsebb mint az amcsi feldolgozás (talán mert ott happyend a vége). Viszont abban segítsetek már, hogy a végén a tizedes (aki utólag állt be a csapatba) kifingik? Mert a hullák közt nem láttam mivel pont sírt a gyerekem és nem tudtam az arcokat folyamatosan végignézni!
8/10
pityu204 2011 máj. 05. - 23:46:15 8/10
(17/47)
Ma néztem, jó kis film, vannak benne ütõs poénok a vége is tetszett 8 pont
greghouse 2011 jan. 04. - 17:24:44
(16/47)
Átkozottul jó film, jó játék, jó forgatókönyv, jó rendezés. És semmi sematizmus nincs benne, nem a nagy orosz testvér jön felszabadítani, hanem egyszerûen a küzdés maga, ha belehalunk is.

Aztán hiába próbálták nemrég Dobó Katával meg Csányival a Szabadság Szerelem c. filmet, a nyomába sem érhet ennek a korai Fábrynak. (Ráadásul itt még olyan apróságokat is tudnak, hogy hogy kell egy géppisztolyt megfogni ha lõnek, ellentétben Dobó Katával...

Sajnálhatja aki (még most sem) látta.
szinészbob 2010 szept. 08. - 11:57:02
(15/47)
Nagyon jó film. Az amerikai verziót is itt forgatták, 1980-ban nem kis megdöbbenést okoztat a magyar statiszták, amikor forgatás közötti szünetben náci egyenruhában kibattyogtak a kocsmába sörözni.
ilali 2010 szept. 08. - 11:29:42
(14/47)
(„Ónódi: - Tizenöt konzerv egy emberéletért? Bagatell. Meg kell adni.”)
10/10
kissmatyi 2010 szept. 08. - 08:03:14 10/10 Előzmény agnyieszka
(13/47)
Szerintem naon jó film merem ajánlani mindenkinek.csak néha?olyan lehetetlen idöpontban van leadva.
agnyieszka 2010 júl. 07. - 15:46:44 Előzmény cugesz
(12/47)
Igen.Mindkét filmet láttam, megnéztem mindkettõ recenzióját/ kihegyezve író, forg.író / hát bizonyítsd be, hogy lopicsek.
Pereskedni kell a Szerzõi Jogvédelmi Hogyhíjjákmostnál.
feketevipera 2010 júl. 07. - 13:10:35
(11/47)
Azt kell, hogy mondjam, a háború utáni filmgyártás egyik legnagyszerûbb alkotása ez, még ha vannak is benne hibák, bár az igazság kedvéért hozzá kell tenni, hogy pl. nem minden magyar katonát ábrázol vademberként. Ami szerintem nem a legjobban sikerült a filmben, az pont a meccs ábrázolása. Sajnos itt nagyon látszik, hogy megrendezett jelenetek sorjáznak egymás után: pl. 3-4 német védõ állva várja, hogy a magyar támadó kicselezze, rá sem mozdulnak a labdára. A befejezés pedig méltó egy igazi mítoszteremtõ alkotáshoz, a fõszereplõkbõl mártírok válnak (itt pedig kevés gondot fordítottak arra, hogy vér is legyen, márpedig egy embert igen nehéz úgy lelõni, hogy ne folyjon ki a vére). Attól viszont képtelenség eltekinteni, hogy milyen egysíkúan láttatják a németeket, és ez mindenféleképpen némi demagógiát sugall. A legutolsó képsorok szinte giccsesre és szájbarágósra sikerültek, ami a szememben némileg rontott az élményen.
Viharmadár76 2010 júl. 06. - 23:20:03
(10/47)
Szép és tartalmas film. Jó rendezés, emlékezetes jelenetek, nagyszerû szereplõk.
Azért arra kíváncsi lennék, hogy a bolsevik haláltáborokban elkövetett bûnökrõl mikor készülnek tucat számra ehhez hasonló filmek. Én egy magyar alkotásról tudok, a recski internáló tábor "mindennapjait" bemutató nagy nehezen elkészült és bemutatott Szökés címû filmrõl. Vajon mi az oka hogy a komcsi rémtettekrõl alig-alig készül ilyen leleplezõ alkotás? Ez miért nem trendi, miért nem érdekes téma a hazai filmipar urai számára?
10/10
bellushy 2010 júl. 06. - 23:10:49 10/10
(9/47)
Köszönöm a Filmmúzeumnak, hogy a jó filmeket mindig lenyomják:)
Ez a film jó és kész:)
N5Gabe 2010 júl. 06. - 13:39:13 Előzmény gyongyp
(8/47)
Ez szép volt! Legközelebb egy SPOILER feliratot azért nyomj be, ha a film végérõl beszélsz ecsém...