Téma: Kétely

8/10
Zempy 2009 márc. 23. - 22:41:20 8/10 Előzmény eucrow
(58/178)
Szörnyû az a kritika. Mesterházy Lili és Bujdosó Bori az élõ fába is belekötnek, ahogyan meg Meryl-rõl ír, komolyan túlzás és felháborító! Méghogy "rosszul játszik"! Kritizálni mindig könnyû! Írtam is neki levelet, kíváncsi vagyok, válaszol-e!
eucrow 2009 márc. 23. - 18:11:21
(57/178)
A Vicky Christina..-t nem láttam, de Penelope Cruzt még egyik filmjében sem sikerült megszeretnem, igaz, nem sokat láttam tõle.
Hogy a témához is kapcsolódjak: az origo kritikusa szerint Meryl Streep rosszul játszik a Kételyben, és Amy Adamstól sincs oda.
Hemoglobin 2009 márc. 22. - 20:56:46
(56/178)
Ez egy jó film!
Nagyon jó volt a színészek kiválasztása. Az ember tényleg elhiszi, hogy valóban azok, amik. Számomra elgondolkodtató, de nem az a fajta, ami hosszú távon elgondolkodtató, hanem rövid távon.
Örülök, hogy megnéztem. Itt is kicsit beleláthattunk olyan dolgokba, amiken talán el sem gondolkodunk.
És Phillip Seymourt élmény volt hallgatni, nagyon szépen beszél.

Még azért is jó ez a film, mert több témában is elgondolkodtató.
Például az önös érdekek ( golyós toll, hosszú körmök, cukor, hóember, modern gondolkodás teljes elfogadhatatlanságára bosszú), a hit ereje, ANYASÁG!, kiszorítottság, kegyes hazugságok , stb, stb, stb.

SPOILER! Ne olvasd,ha nem láttad!

És a vége tényleg egy igazi kétely! :-)
Mindenesetre jó volt látni, hogy az ugyan igen tapasztalt, de bigott, szûklátókörû, érzéketlen banya is megsínylette ezt az egészet, és élete végéig nyomasztani fogja ez a dolog.
eucrow 2009 márc. 22. - 18:11:25
(55/178)
Az idõhosszakat azért hasonlítottam össze, hogy megelõzzem a "de õ húsz perc negyven másodperc játékidõt kapott, õ meg csak tizenhatot"-féle megjegyzéseket. Egyetértek azzal, amit a játékidõrõl írtál, és Viola Davis alakításával sincs semmi bajom, egyszerûen csak nem taglózott le, inkább a négy színész összhatása tetszett, valahogy jól kiegészítették egymás karaktereit.
reila 2009 márc. 22. - 15:19:56
(54/178)
SPOILER


Én a magam részérõl végig bíztam abban hogy a pap ártatatlan és csak gyámolítja és segíti a kis gyereket.A végére persze már szépen sikerült összezavarodnom, de az utolsó misén ahol elbucsuzott, mutatták a gyerek arcát is. Hogy mennyire szerette és sajnálja hogy elmegy, ezzel megint csak arra jutottam hogy mindvégig ártatlan volt.
Ti mit gondoltok?
reila 2009 márc. 22. - 15:15:53
(53/178)
Igen. Lehet igy is , lehet úgy is... De semmi sem 100%-os. A nézõ maga dönti el végül melyik szereplõ gyõzte meg a legjobban.
eucrow 2009 márc. 22. - 09:35:02
(52/178)
Így elsõre Katrin Cartlidge jut eszembe, aki a Hullámtörésben Bess ápolónõ rokonát játszotta, igaz, hogy az õ szerepe nem egyhuzamban volt tíz perc, hanem idõnként felbukkant a filmben. A tíz perc körüli játékidõhöz jobban igazodik Tim Roth Pumpkin szerepe a Ponyvaregényben. És ha a tíz perctõl eltekintünk, akkor még nagyon tetszett mellékszereplõként Justin Theroux mint szerencsétlen rendezõ a Mulholland Driveban és Tilda Swinton mint elhanyagolt feleség a Young Adamben.
8/10
offtopic
Zempy 2009 márc. 22. - 00:36:06 8/10
(51/178)
Egyébként most fejeztem be a Kétely filmismertetõmet az egyetemi újságba, remélem a fõszeri csípni fogja :-)
8/10
Zempy 2009 márc. 22. - 00:35:07 8/10
(50/178)
Egyetértek, én végtelenül boldog vagyok miatta, hogy ilyen vége lett! :)
Obránszky Ármin 2009 márc. 21. - 23:10:26
(49/178)
"Szájbarágós"? Hát elég érdekes meglátás...

SPOILER
fõleg annak fényében, h a végén nyitva hagyja a fõ kérdést
SPOILER VÉGE

Különben én úgy gondolom, h a forgatókönyv abszolút méltó ezekhez a színészekhez!
Mangotree 2009 márc. 21. - 22:52:36
(48/178)
Szerintem pedig egy nagyon nagyon jó alapötletre,
szuper színészekkel egy kicsit közepes, a végére kifejezetten
elsikkadó történetet kerekítettek,
kicsit szájbarágós volt, kicsit túlcincált konfliktus,
Meryl és P.S H remekül játsszanak, már amennyire a kissé gyönge lábakon álló forgatókönyv hagyja õket....
offtopic
efes 2009 márc. 21. - 21:38:43 Előzmény reila
(47/178)
Spoiler




De a filmben az is benne van, hogy lehet, hogy igenis igaza van a nõvérnek, és a pap elkövette mindazt, amivel vádolják. Ez a kétfenekû dolog, és hogy ilyen szépen ki tudta a ezt rendezõ "lebegtetni", ez adja meg a film igazi érdekességét. És ez az egész nem sikerülhetett volna ilyen jól, ha nincs Hoffman eszelõsen zseniális alakítása, aki el tudja hitetni velem, azt is, hogy ártatlan és azt is, hogy bûnös. Egyszerre! Zseniális film, zseniális alakítás.
reila 2009 márc. 21. - 20:46:50
(46/178)
Nagyon tetszett!!! Elgondolkodtató, magával ragadó! Az volt a legjobb hogy ilyen kevés szereplõvel képesek voltak ennyire jó filmet csinálni! Színészi csúcsteljesítményekkel persze!
***SPOILER***
Végül tehát nem oldódott meg a rejtély, és a film hagyja a nézõt tovább gondolkozni, vajon ki döntött jól? A bizonyítékok keveset árultak el, és a kis fiúnak nem lett volna jobb ha van végre valaki akit szeretni tud és az apja helyett is felnézhet rá? aki elfogadja õt? Nyilván ha valóban bûnt követett el a pap akkor nem, de ez sosem derülhetett ki minden bizonyossággal.
eucrow 2009 márc. 21. - 09:30:08
(45/178)
Tényleg jól játszott, ezt nem vitatom, de ilyenkor mindig eszembe jutnak azok a színészek, akik szerintem sokkal erõteljesebben alakítottak a tíz perces mellékszerepükben.
the enemy 2009 márc. 02. - 18:22:40 Előzmény yory1234
(44/178)
szerintem megérdemelten jelölték Viola Davist, mert nagyon hitelesen játszotta a szerepét. Persze, hogy nem lehet össezhasonlítani, Amy Adams-szel, mert 2 telejsen különbözõ karaktert alakított a két színésznõ a filmben.
egyébként összességében jó film volt.
eucrow 2009 febr. 26. - 10:58:39 Előzmény yory1234
(43/178)
Van, aki ráfanyalodik a torrentoldalakra, mert az "elbûvölõ", de kulturálisan elmaradott lakhelye mozijában kizárólag B-kategória-gyanús akciókat és rajzfilmeket adnak.
Viola Davis jelölése szerintem is meglepõ, annyira azért nem volt intenzív abban a 10 percben.
yory1234 2009 febr. 23. - 17:39:34
(42/178)
Én nem tudtam megállítani... :) Moziban láttam tegnap, majd ma reggel megnéztem itthon. Azért mondtam, hogy moziban sokkal nagyobb élmény.
Bevallom, én igazából nem is értettem, hogy Donald anyját (Viola Davis) miért jelölték. Összesen kb. 10 percet szerepelt a filmben, az igaz, hogy nem alakított rosszul, de nem összehasonlítható Amy Adams-el.
Szaffis 2009 febr. 23. - 16:28:29
(41/178)
Én is nemrég láttam a filmet, egyetértek az elõttem szólókkal, a darabból a rendezõ kihozta azt amit lehetett, de hát a színészek! Viola és Amy a két mellékszereplõ. Amy abszolút meglepetés volt nekem, mindenhol valahogy Viola csodálatos játéka lett hangsúlyozva az interjúkben, szerintem kiválóan játszotta a szerepét, sõt számomra valahogy hitelesebbnek tûnt egy árnyalattal, mint Viola. P.S Hoffman, hát csak szuperlatívuszokban - engem megvett, a figurája mindvégig izgalomban tartott és egyszerûen nem tudtam eldönteni jó vagy rosszfiú volt-e, ennyire a határon járszani, ez színészet. Bár nem láttam a többi alkotást legjobb mellékszereplõ kategóriában, és minden tiszteletem Heath Ledger-é, de ez egy Oscar díjas alakítás volt szerintem, kár, hogy csak egy szobrot adnak egy kategóriában!
Meryl egyszerûen nem lehet leírni, volt az a jelenet még valahol az elején, mikor énekelnek a gyerkõcök kórusban némiképp hamisan, azt az arcot amit vág, élõ ember nincs aki ezt így megcsinálja, abban a tekintetben benne volt minden. Nem szokásom, de a jelenet után leállítottam a filmet és legalább egy perc néma bámulattal adóztam annak a csodának, amit Meryl Streepnek hívnak!
yory1234 2009 febr. 23. - 12:37:23
(40/178)
Nem nyomták el. Amy Adams egy James nõvér nevû személyt alakít.
yory1234 2009 febr. 23. - 12:36:42
(39/178)
Én azt mondom, hogy bûn megnézni a torrentes változatot, mert moziban sokkal jobban élvezhetõ. Én tegnap láttam, és nem bántam meg, hogy nem néztem meg itthon. A Streep-Hoffmann-Adams hármas nagyon jó volt. Még nem láttam Amy Adams-t ilyen komoly szerepben, de van hozzá tehetsége.