teadrinker 2012 máj. 10. - 21:15:27
(808/988)
Hoppá! Ilyen is van a sorozatban? Ezt arra "mondom", amit a 2. belinkelt videóban láttam.
Én végül is elég keveset láttam a sorozatból, de amit láttam, az tetszett.
Kicsit viccesnek vagy érdekesnek találom, hogy néha mintha olyan küldetést akarna betölteni ez a sorozat, hogy az angol kultúráról terjesszen információt:
Például abban a részben (BOCS, évad-epizód hivatkozást nem tudok adni), amelyikben (D. Tennant a Doktor, és Rose az "útitársa") Viktória királynõ korában és körében harcolnak valami emberfarkas ellen, és közben a királynõ kezén a vérfarkas apró sérülést ejt, amit a királynõ semmiségnek nevez, de végül, amikor már minden megoldódott, a Doktor azt fejtegeti Rose-nak, hogy az európai királyi családokban késõbb valamilyen "vérbetegség" jelent meg - talán éppen Viktória királynõ révén?
Vagy a Shakespeare-es részben (ismét BOCS, évad-epizód hivatkozást nem tudok adni, de ott is D. T. a Doktor, és a néger lány az "útitársa", BOCS, nem jut eszembe a neve), amelyben a nagy drámaíró feltételezett Meglovagolt lovagok címû darabja kerül elõ, a problémák megoldódása után Shakespeare leül a lány mellé (mert mit is várnánk egy "oly nagy ravasz"-tól "mint Shakespeare William" - ahogy tudtommal Cseh Tamás énekli), és "ódát" akar írni "egy sötét hölgyhöz" :) - Sh.-nek tudtommal tényleg van Ode To a Dark Lady címû verse...
laughing_man 2012 máj. 09. - 23:00:42 Előzmény StArTrEk1995
(807/988)
az indavideón fent van az összes epizód az új sorozatból, a régi 2005 elõtt készülteket én se találom :(
de, ha az új sorozatból kell a 4. évad akkor indavideón megtalálod
Chirifischio 2012 ápr. 22. - 22:57:12
(805/988)
Elõrebocsátom a Dr. Who az egyik kedvenc sorozatom, és pont azért, amit sokan infantilizmusnak látnak benne: hogy eredeti, és nem csak egy Barátok közt az ûrben, mint mondjuk a Star Trekek. Fantázia kell hozzá, az tény (a Dalekokkal pl. elsõre Pirx kapitány jutott eszembe, de aztán megbarátkoztam velük) akinek kevés van, vagy már kinõtte, az úgyis csak legyinteni fog arra amikor órás darazsaktól, madárijesztõktõl vagy kõangyaloktók kell ijedezni. És éppenhogy drámában erõs a sorozat, bár a minden évad végén búcsúzom a sidekickemtõl vonalat nem tom meddig lehet nyújtani:) és néha egész váratlan helyeken lesz katarzisa az embernek, az én személyes kedvencem pl ez:

http://www.youtube.com/watch?v=zIkw5lu8u4g -kvázi gyerekek gépuskával az arctalan, nem is igazán gyûlölhetõ ellenséggel szemben 1911-ben..egész egyszerûen zseniális, meg amikor a végén a Doki is feltûzi a pipacsot.

Nekem 1ébként Ecclestone a kedvencem, lasz mert õ hozta a legõrültebbet az általam ismert háormból, a második Smith, és csak harmadik Tennant, akinél azért volt olyan érzésem, hogy a tinilányokra is hajtanak az alkotók:)

Summa summarum, ez a világ legjobb sci-fi sorozata és minden tiszteletem fenntartása mellett a Sarah Connor krónikák csak egy kalap robotos híg fos mellette:) (ja és Maffiózókban is csak a hatodik részig jutottam, uncsi volt, bûnügyi zsánerban a The Shieldet, vagy a korábban vki által említett Élet a marsont tudom ajánlani):))
10/10
Petrapetrus 2012 ápr. 22. - 10:57:47 10/10 Előzmény StArTrEk1995
(804/988)
Pirátöböl.
StArTrEk1995 2012 ápr. 19. - 18:38:05
(803/988)
Valaki nem tud valami jo oltald ahol fen van a Ki vagy,doki? 5 evad-ja .ingyenesen.?
MadPie 2012 ápr. 16. - 21:54:19
(802/988)
Szép nagy veszekedést találtam itt:D A szereplõlistán és a leíráson jót röhögtem (most komolyan véres események tanúja lesz? a csajt majdnem fejbe csapta egy próbababa...) Bár igaz, a valóság se hangzik valami jól.
Azt be kell ismernem, hogy tényleg gyerekeknek készült a sorozat, de ez nem befolyásolja azt, hogy rohadt jó sorozat, néhány igazán drámai pillanattal. Az elsõ évad nem tetszett túlságosan, de a többi nagyon is. Steven Moffat pedig szerintem az "amerikaisítás" ellenére jó irányba viszi a sorozatot.
2/10
offtopic
convar 2012 ápr. 13. - 16:16:23 2/10 Előzmény ennyi baromságot...
(801/988)
Én úgy gondolom nincs azzal semmi baj ha vita van. Lehet értelmesen is beszélgetni egymás közt, sõt kell is. Ha mindenki úgy tenne ahogy te akkor semmi másból nem állnának a topikok csak véleményekbõl, mindenki leírná és mehetne haza :) Sztem a stílus a fontos. Ha van, akkor az vita, ha nincs akkor az veszekedés. Az elõzõ jó dolog, az utóbbi rossz.

Úgyhogy sztem nincs abban semmi rossz, hogy WHOék "megtaláltak". Én is vagyok így ezzel hogyha vki a kedvenc sorozatomat húzza le. Én is kíváncsi lennék miért látja úgy ahogy, sõt, én is próbálnám meggyõzni hogy rosszul látja. Egy darabig. Mert persze, tudni kell hol a határ ameddig érdemes elmenni. Pl. ha kiderül hogy szimplán ízlésbeli különbségrõl van szó, akkor le kell állni, mert ezek szubjektív dolgok és mindenki úgy van bedrótozva ahogy :) Azzal meg úgysem lehet mit kezdeni. De nem is kell.


Mégvmi, erre külön:

"Nem tudom, mióta vagy itt, gondolom, nem tegnap regisztráltál."

Te se hallottál még adatlapról? ;)
8/10
gopocher 2012 ápr. 13. - 10:44:14 8/10
(800/988)
skacok,Dokinak ellen fele akkadatd!Béke!Azt úgy megnézném!õõõõ már,mint sorozatban
3/10
offtopic
ennyi baromságot... 2012 ápr. 12. - 11:34:48 3/10 Előzmény convar
(799/988)
Nem tudom, mióta vagy itt, gondolom, nem tegnap regisztráltál. Megszokhattad volna, hogy rajongókkal vitatkozni egy olyan filmrõl/sorozatról, ami neked nem tetszik, teljesen meddõ dolog. Te tudod, hogy neked nem tetszik, õ (õ=bármely rajongó) meg személyes sértésként kezeli a negatív kritikát. Jobb esetben dühödten védeni kezdi a kedvencét, rosszabb esetben közli, hogy akkor nézd az épp aktuális bigbráner sót (most nem tudom, melyik megy, valami éden rémlik az egyik adón).
Csak az a baj, hogy az ilyen "rajongók" miatt megszûnnek a filmekrõl/mûsorokról/stb. folyó társalgások, marad helyettük a "hûûûûûdeszuper" jellegû kommentáradat... :(
fo.ma 2012 ápr. 12. - 11:28:01
(798/988)
Nem tudjátok véletlenül, h a tegnapi (04.11.) részt megismétlik-e valamikor?
2/10
convar 2012 ápr. 07. - 00:26:46 2/10 Előzmény artangyal
(797/988)
Mindig a szinkronnal jöttök, pedig ezt is mondtam már. Nem azzal volt bajom. De újra ne kezdjük...


"Mutatok azért én is egyet, bár tudom, te vagy Mr/Ms/Mrs (de a stílusodból ítélve Mr...) Meggyõzhetetlen!"

Adatlapról hallottál már? ;) Már nem azért...

Meggyõzhetetlen? Van hogy igaz, van hogy nem. Ilyen esetekben tényleg igaz, mert úgy érzem magam is el tudom dönteni hogy mi tetszett és mi nem.


"Ajánlom a Midnight vagy a Blink címû részeket megtekintésre, valamelyiket, az elejétõl a végéig, ezek nagyon jó kis egyedülálló részek,..."

Jószándékból mondom: kár a benzinért. Már rég belekezdtem egy másik sorozatba...


"Én ezen pl hülyére röhögöm magam mindig:"

Na, látod, akkor itt van a kutya elásva! Én ezt fapofával néztem végig.
2/10
convar 2012 ápr. 07. - 00:17:34 2/10 Előzmény artangyal
(796/988)
Ja, és mégvmi. Úgy kezdted, hogy "nem veled van a baj". Csakhogy tudd: senkivel sincs baj. Amin vitatkoztok velem azt ízlésnek hívják. Tehát semmi értelme.
2/10
convar 2012 ápr. 07. - 00:15:23 2/10 Előzmény artangyal
(795/988)
Ejnye, nem értem mire jó ez a kirohanás, Dr. WHOval eddig olyan normálisan beszélgettünk.

Nézd, engem nem érdekel hány éve megy az angoloknál, az sem hogy hányan nézik, szeretik. Mert ennyi erõvel akkor a Barátok köztnek is jónak kellene lennie :) Tehát ez nálam nem jelent semmit.


"Hátha elolvassa ezt a kommentet, és akkor talán felfogja, hogy valami olyasmit ír le kemény 120 perc alapján, amit ennyi idõ alatt nem lehet megítélni, mert 700+ epizód van és 32 évad. Nem baj, sok ilyen van, nem kell velük törõdni. Felszínes benyomás, meg mások véleménye, meg minden alapján alkotnak véleményt, csak a saját tapasztalataik alapján nem.
Úgy fikázza le, hogy fingja nincs róla."

Errõl is már elmondtam a véleményem. Jóhogymár nem kell végignézni az egészet ahhoz hogy véleményt formálhassak... Mások véleménye? A birka effektus épp hogy rám nem jellemzõ, hiszen most írtad hogy ez egy kultikus, nagy népszerûségû sorozat, ami milliókat érdekel és lám, engem mégsem ;)


"És komolyan, összehasonlítgatod egy olyannal, amit láttál és tetszett, és ki tudod ragadni a leglegleglegeslegdrámaibb részt belõle, mert azt - ellentétben ezzel - végignézted?"

Oké, akkor a te kedvedért:
http://www.youtube.com/results?search_query=sarah+connor+chronicles&oq=sarah+c&aq=1p&aqi=p-p2g8&aql=&gs_nf=1&gs_l=youtube-psuggest.1.1.35i39l2j0l8.1874.1874.0.2762.1.1.0.0.0.0.179.179.0j1.1.0.

Bármelyikbe belenézhetsz ;)


"Remélem amikor dolgozol, egy kicsit azért alaposabb vagy."

Ennél? Minek? Van aki öt perc után otthagyná, ugye tudod...
10/10
artangyal 2012 ápr. 05. - 16:19:09 10/10 Előzmény laurablock
(794/988)
Neked is válaszoltam. És amúgy William Hartnell*...
10/10
artangyal 2012 ápr. 05. - 16:18:47 10/10 Előzmény ennyi baromságot...
(793/988)
Ja igen, görgess fel, válaszoltam neked...
10/10
artangyal 2012 ápr. 05. - 03:56:41 10/10 Előzmény convar
(792/988)
Egyébként igazad van, lehet, hogy a drámai pillanatok is írtó nevetségesnek hatottak, ha megnézted azokat a videókat, amiket DR WHO küldött - a szinkron nagyon sokat ront rajta. És nem csak azért, mert szarul fordítják le (ez is játszik persze...), hanem mert rossz színészeket választottak, akik kb ellinkelték az egészet, és bénán szinkronizálnak.
Mutatok azért én is egyet, bár tudom, te vagy Mr/Ms/Mrs (de a stílusodból ítélve Mr...) Meggyõzhetetlen!

Ajánlom a Midnight vagy a Blink címû részeket megtekintésre, valamelyiket, az elejétõl a végéig, ezek nagyon jó kis egyedülálló részek, nem kell tudnod semmit a Time War-ról vagy a Time Lordokról, elég hogy ha nézed a részt és figyelsz. Eredeti hangon, magyar felirattal. Úgy sem lesz olyan király, mintha csak angolul néznéd, de tuti jobb lesz, mint magyarul.
Mert ha az ember nem angolul nézi, sokat veszít a varázsából.
Én ezen pl hülyére röhögöm magam mindig:

http://www.youtube.com/watch?v=YSUlKE7pk48

...mert ebbõl se véletlenül csinált meg valaki egy ilyen videót, na. Jó mulatást hozzá! :)
10/10
artangyal 2012 ápr. 05. - 03:19:55 10/10
(791/988)
Nem veled van baj! Convar barátunk három rész alapján alkot véleményt és ír le egy olyan egy év híján fél évszázada képernyõn lévõ sorozatot, amit Nagy-Britannia-szerte mindenki néz (és világszerte is igen sokan!), amihez kiadtak többszáz fajta DVD-t, képregényeket, regényeket, hangoskönyveket, zenei CD-ket, magazinokat, mindenféle kacatokat (babákat, bögréket, ruhákat, herkentyûket, kosztümöket, és amit csak el tudunk képzelni... még Doctor Who-s kaja is van, és az emberek úgy öltöznek fel az utcára, mint a Doktor!), és a lista végtelenítve folytatódhatna még; aminek többmilliós rajongótábora van világszerte, és ami drámai nevezéssel nyer díjakat neves díjátadókon.
Nem szeretné elfogadni, nem fogod tudni meggyõzni, mert nem akarja, hogy meggyõzd, nem akarja megnézni, szóval szerintem hagyd. Nincs értelme. Hátha elolvassa ezt a kommentet, és akkor talán felfogja, hogy valami olyasmit ír le kemény 120 perc alapján, amit ennyi idõ alatt nem lehet megítélni, mert 700+ epizód van és 32 évad. Nem baj, sok ilyen van, nem kell velük törõdni. Felszínes benyomás, meg mások véleménye, meg minden alapján alkotnak véleményt, csak a saját tapasztalataik alapján nem.
Úgy fikázza le, hogy fingja nincs róla.
Canvar, ne már... Komolyan, ripacskodás? És komolyan, összehasonlítgatod egy olyannal, amit láttál és tetszett, és ki tudod ragadni a leglegleglegeslegdrámaibb részt belõle, mert azt - ellentétben ezzel - végignézted? Hát rendben. Biztos helyes lesz a megállapításod. Remélem amikor dolgozol, egy kicsit azért alaposabb vagy.
2/10
convar 2012 ápr. 03. - 21:00:33 2/10
(790/988)
Az elsõ videót elég 0:55tõl nézned, a lényeg onnantól jön.
2/10
convar 2012 ápr. 03. - 20:57:13 2/10
(789/988)
"Ez mind szép és jó, de ez nem sci-fi sorozat. Ha felhozol ellenpéldát, azt ugyanebben a kategóriában tedd. Én úgy értettem, hogy sci-fi sorozathoz képest drámai, amiket általában elég nehéz komolyan venni, mert ugye azok gyakorlatilag "mesék". Ezzel azt a feltevésedet akartam megdönteni, hogy a sorozat csak ripacskodásból áll."

Én meg továbbra is bizonyítani :) Mert nem, ez még scifihez képest sem drámai. A Maffiózókkal csak azt akartam szemléltetni hogy milyen az amikor valódi színjátszást látunk. De oké, hogy akkor legyen scifi sorozatbeli példám is:
http://www.youtube.com/watch?v=ReA5ABjzU5c&cc=1 (Sajnos nem magyar nyelvû, de van hozzá felirat amit a CC-ben (tudod, az mellett ahol a minõséget tudod állítani), a Képaláírások fordításánál "magyarosíthatsz". Kattints az Afrikaans-ra és aztán válaszd ki a magyart. Mondjuk nem a legjobb a jutub fordítója, de azért nagyrészt érthetõ szöveget fog adni. Mondjuk úgysem az a lényeg hogy érts mindent amit látsz (az ígyse úgyse menne egy kiragadott tíz percbõl), hanem hogy a "feeling" átjöjjön. Arra meg tökéletes.)

Vagy itt van a S02E21 csodálatos befejezése:
http://www.youtube.com/watch?v=5DuFg5h5RYg (Érdemes elolvasni a feltöltõ kommentárját is. Igen, a TSCC ennyire "mély" sorozat volt, csak sokan észre sem vették.)

Ezek nem ripacskodnak. Ezért megint csak azt tudom mondani hogy remélem érzed a különbséget. Az egyikben (TSCC) drámát látsz, a másikban (Who) inkább csak olyan jeleneteket amiken meg lehet hatódni.


"Mellesleg a Doctor Who is kapott díjakat, mint a "Maffiózók" c. sorozat."

Elhiszem. De a Who nekem akkor is komolytalan.