Téma: Kim Nam-gil

juud 2011 máj. 31. - 13:31:51
(14247/65967)
ügyes!!!!!!:-)
a gépem meg én nem vagyunk azok most:-(
k.sior 2011 máj. 31. - 13:16:24
(14246/65967)
Ha nem olyan bonyolult az oda jutás, akkor lehet, hogy egyedül is megoldom, végül is nagylány vagyok már.
juud 2011 máj. 31. - 12:49:34
(14245/65967)
és holnap, szerdán a Duna tv 15.40-kor adja az ázsiai kultúrtörténeti sorozat újabb részét, ami csúcs színvonalú, mindenkinek látnia kell!!!!!!!
juud 2011 máj. 31. - 12:46:43
(14244/65967)
sziasztok!

csak utso oldalt láttam /béna a netem/ és látom, h nem kirándulunk Nk-ba-ezt ajnálom, más élmény lett volna, de belátom amit be kell látni:-)

szóval oké, vendéglõzünk, de akkor a kaják sem a Hold utcából jönnek.... már nem olyan a "filling"-je nem koreai..../kicsi hüpp/

na majd ha tudok visszaolvasok rendesebben, de irás közben is megszakad a firefoxom, köröz-köröz, én meg morcoskodok-bocsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

szóval megyek, bárhol is talizunk!

Mester u városliget elérése a legjobb az 1 es villamossal

térképen megnézve, nem vészes gyaloglással. /persze ha van kocsis társ-habár nem tudom a parkolás milyen a ligetben? biztosan lehet lelni hétvégén is helyet? -minek kotyogok abba amhez nem értek??? nem vagyok kocsis:-)/

üdv
j.
k.sior 2011 máj. 31. - 12:24:42
(14243/65967)
Legalább ezt, kérlek port!!!!!!!!!!!!!! :)
k.sior 2011 máj. 31. - 12:21:12
(14242/65967)
Á, ezt nem hiszem el!!!!!!!!!!!!!!!!!
k.sior 2011 máj. 31. - 12:19:42
(14241/65967)
A fotó bezzeg nem ment át! Hátha most.
k.sior 2011 máj. 31. - 12:18:49
(14240/65967)
Szép napot! Tetszik ez a fotó, jól össze van válogatva.
A tegnapi témához én annyit szeretnék hozzá fûzni, hogy én mit sem tudtam a Silláról, egyszer csak ott ragadtam kb. a 12 résztõl és onnan nem volt menekülés, mikor Bidám színre lépett, pedig azt éreztem, hogy remélem ezt a szereplõt jó sokáig benne hagyják a sorozatban és hála így is lett, valahogy már azzal a kacsintással megfogott és azóta sem ereszt! Viszont annyi jó filmet csináltak és csinálnak a kis koreai barátaink, hogy nem lehet egy ember filmjeinél leragadni, de mindig is õ lesz az elsõ számú kedvenc. Na már megint jó hosszúra sikeredtem, lõjetek le!
A találkozóval kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy a Közlekedési Múzeum messze van a Mester u.-tól, mert a Nõvérem ott lakik és mivel annyira nem vagyok ismerõs Pesten, megköszönném, ha valaki azon a környéken felvenne, mint egy csomagot és együtt mennénk tovább. :) Köszi elõre is!!!!!!!!!!!!!
Ellana 2011 máj. 31. - 12:05:43
(14239/65967)
Rám meg az AB nem igaz, és az A igen. És A vagyok.
Ági60 2011 máj. 31. - 11:39:45
(14238/65967)
Mondom, hogy felcseréltek valamit!
Ez biztosan nem én vagyok.

A laborleleteimen pedig egyértelmû az "A" vércsoport.
Mindegy, ne foglalkozzunk többet vele!


Csak ha most Koreában élnék, ahol a munkavállalásnál ezt is nézik állítólag, akkor bizony tévedésbe esnének...
Ellana 2011 máj. 31. - 11:12:17
(14237/65967)
A fekete hattyú nálam egyszer nézhetõ kategória. Nálam az amerikai szemét szintjén van. Sokat akartak, de emiatt nem lett olyan jó.
Ellana 2011 máj. 31. - 11:10:12
(14236/65967)
Nem lehet, h te tudod rosszul a sajátodat? :) Vagy az AB az A+B vagyis mindkét tulajdonság jellemzõ rá.

"A" vércsoport:

Fantasztikus energiával veti bele magát az elvállalt feladat végrehajtásába. Hivatását lelkiismeretesen látja el. Képes szinte minden mást háttérbe szorítani annak érdekében, hogy teljesítménye felülmúlhatatlan legyen. Gyakran kerül ki közülük un. csúcsmenedzser.

Tökéleteset szeretne nyújtani szinte mindenben. Gyakran habozik, hogy egy privát kapcsolatba belemenjen-e, mert elõtte alaposan átgondolja, hogy képes lesz-e eleget tenni a vele szemben támasztott elvárásoknak anélkül, hogy hivatása meg ne sínylené. Mindenesetre ha valamit nem tud felvállalni, azt nyíltan, elõre közli. Ez az attitûd gyakran arra vezet, hogy minden igyekezete ellenére magányos, emberkerülõnek tûnik. Ha viszont valamit egyszer megígért, azt megbízhatóan teljesíti. Ezért környezete megbecsüléssel övezi. Szükséges, hogy az ügy vagy egy személy komolyan érdekelje. A felszínességet nem ismeri semmiben. Vagy szenvedélyesen csinál valamit vagy sehogyan.

Alkalomadtán kevésbé tûnik barátságosnak, mivel az foglalkoztatja fõleg, amivel éppen foglalkozik. Így ennek a típusnak az a hátránya ami az elõnye.

Ha egy olyan feladatot kell ellátnia amely nem nyerte meg kellõképpen tetszését, érdeklõdését, azt csak nagy nehézségekkel, belsõ kényszerrel képes megoldani, egyszerûen azért, mert nem tud kötelességbõl cselekedni. Ilyenkor egy állásváltoztatás valósággal csodát mûvel nála.

Sem barátságot, sem szerelmet nem köt, amíg meg nem gyõzõdik róla, hogy a legjobbat választotta. A személyes kapcsolat kezdetén "tabula rasa"-t csinál, s mindent közöl, amit gondol, elvár a másiktól. Ha viszont döntött, a végsõkig kitart.
Ági60 2011 máj. 31. - 10:51:03
(14235/65967)
Sziasztok!

Itt valami tévedés lehet.

"A" vércsoportban vagyok, de mintha rólam írták volna ezt a jellemzést. Minden pontosan passzol.
Esetleg feltennéd az "A" csoportét is? Megnézném, hogy ki vagyok, mi vagyok...:o)Lehet, hogy a laborban cseréltek el valamit? :o)

A fekete hattyú jó, de felkavaró film.
Lili49 2011 máj. 31. - 09:43:49
(14234/65967)
Szép napot!

Jeju-borús 19fok
Szöul-enyhe vihar 22fok
dabdi 2011 máj. 31. - 09:33:16
(14233/65967)
Szép napot!

Ha minden igaz ez a legutóbbi lista. aki szeretne jönni az még írja fel magát. A javaslatom az lenne még, h találkozzunk a Városligetben, mondjuk a Közlekedési Múzeumnál. Nincs túl messze az étteremtõl, és talán jobb lenne egy olyan helyen találkozni, ahol zavarmentesen hangot adhatunk a találkozás örömének. Nehogy kidobjanak az étterembõl még mielõtt rendelnénk valamit. :-)

Találkozó 2011.jún.25.


Dabdi
Boil54
Kje53
Lili49
Juud
Simizs
Milida
Szakire
k.sior
Ellana 2011 máj. 31. - 09:04:34
(14232/65967)
Szép jó reggelt! Ebbe talán még nem futottatok bele.

“AB” vércsoport jellemzése

Nem komplikált karakterûek. Mivel karakter jellemzõi számos elembõl tevõdnek össze, ezek egymással harcban állva nem jeleznek egy kiegyensúlyozott egyéniséget. Ezzel magyarázható, hogy érzelmi élete szinte sohasem jut nyugvópontra. Erõsen függ hangulataitól, érzelmeitõl. Cselekedeteit inkább kifinomult ösztöne és intuíciói irányítják, mint a tudatos akarata. Ezért tûnik olykor ingatagnak vagy tétovának mások szemében, hiszen pillanatok alatt képes egy személytõl vagy ügytõl elfordulni, ha úgy érzi, nem boldogulna vele. Kapcsolataiban is állandóan kétségek gyötrik, gyakran alaptalan félelmek áldozatává lesz, s ilyenkor érzelmei a nullponton vannak, s mély depresszióba merül.

Szerencsére ez az állapot sem tart sokáig. Ha egy pozitív élményben részesül életkedve visszatér.

Kedvezõtlen esetben néha megbízhatatlan, mivel korábbi elhatározásait könnyen feladja. Jó tulajdonsága, hogy tanulni vágyó, új tapasztalatokat, szellemi, érzelmi élményeket keres.

Saját véleményéhez nem ragaszkodik túlzottan, ha úgy látja, hogy a mások érvei logikusabbak, vagy egyébként elfogadhatóbbak, mint a sajátja. Szemlélete rugalmas. Gondolkodásmódja sohasem korlátolt vagy merev. Az egyhangúságot szinte utálja. Éppen az állandó újak keresése és befogadóképessége akadályozza meg azt, hogy az érzelmi behatások és nyomukban fellépõ hangulatváltásai drámai módon befolyásolják életében.

Az érzelmek nagy jelentõségûek számára. Alkalmazkodóképessége kiváló. Nem akar a másik felett uralkodni, sõt úgy tudja alárendelni magát a másik akaratának, hogy közben boldog. Fõleg akkor ha ebben a kapcsolatban megfelelo támaszt is talál.
Maryu 2011 máj. 30. - 23:27:14
(14231/65967)
Ez is KNG könyvébõl van?
monarchiabulldog 2011 máj. 30. - 22:44:05
(14230/65967)
Nagyon jókat írtál ide, köszönöm !

( csak az a lovag szó ne lett volna DD)
Lili49 2011 máj. 30. - 22:28:12
(14229/65967)
Sillából visszatérõk olvasgassatok.

Jó éjt!
Lili49 2011 máj. 30. - 22:26:50
(14228/65967)
Eredete
A Taekwondo eredete az idõszámításunk elõtti I. századi társadalmakig vezethetõ vissza. Ebben az idõben a Koreai félszigeten három királyság alakult ki: Silla (ie. 57.), Koguryo (ie. 37.) és Baekje (ie. 18.). Ezek a királyságok évszázadokon keresztül harcban álltak egymással a félsziget feletti uralomért.

Spártai szellemiség
A három királyság közül Silla volt a legkisebb, így másik két szomszédja részérõl folyamatos támadások érték. 540-ben új uralkodó, Csinhung került az ország élére aki Sillában a spártaihoz hasonló katonai szellemet teremtett. Háborúkat indított és gazdag területeket foglaltak el, megerõsítve ezzel az országot. Jelentõs lépése volt a lovagi-katonai szellem megteremtésében az úgynevezett Hwarang intézményének létrehozása.

A Hwarang-do elmélete
A király felismerte, hogy a katonai nevelést gyermekkorban kell elkezdeni, ezért jól képzett vezetõk irányításával a nemes ifjakat táborba gyûjtötte, ahol a fegyverforgatáson kívül különféle mûvészeteket, filozófiai, vallási alapfogalmakat és helyes erkölcsi magatartást tanultak. A Hwarang-do elméletének kidolgozását Won Kwang Bopsa a kor legnagyobb buddhista tanító mestere végezte, aki egy olyan harci mûvészeti formát alkotott, ami összhangban volt a természet törvényeivel, és magját az um-yang (yin-yang) filozófiáját képezte. Mint zárt lovagi testületnek, a kor hagyományai szerint - vezérgondolatként - le kellett fektetniük a saját, eszmei-irányító alapszabályukat, az alábbiak szerint.

Az öt szabály
1./ Légy hû hazádhoz és királyodhoz !
2/ Légy engedelmes szüleidhez !
3./ Légy tisztességes barátaidhoz!
4./ Soha ne hátrálj meg a harcban!
5./ Csak az igazságért ölj!

A kilenc erény
Emberiesség
Becsületesség
Udvariasság
Tudás
Bizalom és Barátság
Kedvesség
Bölcsesség
Hûség
Bátorság

Közelharc
Hwarando kiképzésben nagy hangsúlyt fektettek mind a fegyveres mind a fegyver nélküli közelharc képzésére. Ha hinni lehet a korabeli történeteknek, már ekkor magas színvonalú láb technika jellemezte a stílust.