Téma: Kim Nam-gil

dabdi 2011 jan. 27. - 16:23:48
(127/65967)
Látom, beindult a fantáziád.
Nem hiszem, hogy ha hamarabb is kellet befejezni a sorozatot, annak a végkifejletét megváltoztatták volna, fõleg nem a fõszereplõ egy másik szerepe miatt.

Háttérinfókkal nem rendelkezem. Leginkább csak azokat az interjúkat olvastam, amiket esztokam is lefordított. Az jutott még eszembe, hogy KNG ezt a szerepet azért is akarta, hogy ne csak Bidammal azonosítsák, ne skatulyázzák be egyetlen szerepbe. És több fõbb szereplõnek is volt hasonló indoka. De hogy ezt hol olvastam, arra már nem emlékszem. Lehet, hogy esztokam már ezt is lefordította?
dabdi 2011 jan. 27. - 16:15:40
(126/65967)
Még csak a 6. résznél tartok, és szerencsére még fogalmam sincs, hogy mi lesz vége. Viszont nem árt most ez a könnyedebb hangvétel. A film nálam néha már súrolja a bugyutaság határát, aztán hirtelen történik benne valami nagyon komoly. Érdekes. Tetszik. (Annak ellenére, hogy KNG eddig kb. 1 percre volt látható benne.)

Nem tudom, hogy kívülállóként meg lehet-e egyáltalán tanulni, hogy Koreában mikor kit, hogyan kell udvariasan, a megfelelõ hangnemben megszólítani, a 6 speech level közül melyik igeragozással, melléknévragozással.
vondermonarchia 2011 jan. 27. - 15:59:04
(125/65967)
Érdemes megnézni az Antique Bakery-t ? Felvettem a megnézendõk listájára :)
http://www.youtube.com/watch?v=gXtXMvCGzsE
vondermonarchia 2011 jan. 27. - 15:49:37
(124/65967)
Azt olvastam egy oldalon, hogy eredetileg 20 részre tervezték a Bad Guyt csak hamarabb bevonult KNG a seregbe így rövidítették 17 részre. Az Esztokam által fordított 2010 elejei interjúban is azt mondja KNG hogy õsz végén vonul be .
Vajon mi lett volna a maradék 3 részben ,akkor is meghal Gun Wook ha marad a 20 rész? Végül is a Bad Guy-ban nem eleve elrendeltetett Gun Wook halála, nem úgy mint pl Bidamé a QSD-ben.
vondermonarchia 2011 jan. 27. - 15:45:13
(123/65967)
Gun Wook valószínûleg egy jómódú családhoz került akik szeretetben nevelhették fel, jó iskolákba járt, jó nevelést kapott, és a legelsõ családjában is a szeretet volt a meghatározó az életében, így alakult ki stabil jelleme, nemúgy mint Bidamnak kinek tényleg a szeretet hiányzott az életébõl.
vondermonarchia 2011 jan. 27. - 15:37:25
(122/65967)
Érdekelne az is vajon mikor választották ki KNG-t a Bad Guy fõszerepére, és a forgatókönyv vajon mikor készült el .
esztokam 2011 jan. 27. - 15:24:52
(121/65967)
Az Antique Bakery animét én nem voltam képes végignézni, de ez a film szerintem jól sikerült (és annyira szépen beszélnek benne franciául, már ahhoz képest, hogy nyelvtudásuk az semmi).
Azt nem tudom, hogy a dorama változata milyen, mert azt a tökéletes film után nem tudtam megnézni...
merkur66 2011 jan. 27. - 15:16:57
(120/65967)
Én ezt a történetet animében kezdtem el, de a kivitelezés nem volt szép, így hamar abbahagytam. De biztosan megnézem majd a filmet, mivel alapvetõen szeretem a BL sztorikat és ennek az alapsztorija jó.
merkur66 2011 jan. 27. - 15:15:12
(119/65967)
Hát igen valóban nehéz megfogalmazni ezeket a dolgokat.

Én is úgy éreztem, hogy annál a veszekedõs résznél eltörött a mécses: nem bírta tovább a nyomást: a "kishuga" elvesztése, a gyûlölet, a féltékenység, kibukott belõle.

Azt a csomagos dolgot én se értettem. Abszolút nem illett a képbe, sehogyan sem. Szép volt, de tényleg az a kérdés, mikor intézte el? Logikátlan...

Spoiler
Felhívta haldokolva a segítõjét, hogy ezt meg ezt add fel. Ez olyan hülyeség. Még a levél az rendben van, amit Jae In-ek írt, de ez nekem se tiszta.
Spoiler

És tudod, mit nem értettem még, a sofõrnek mi oka volt segítenie neki? Mintha beszélt volna neki valami testvérérõl, aki a család miatt halt meg, de nem emlékszem pontosan.
esztokam 2011 jan. 27. - 14:43:43
(118/65967)
Azért Sam Soon az egész sorozat során (elszámítva talán a végét) arra hajt, hogy felhúzza Sam Shikot, ami érthetõ, mert a srác sem épp az udvariasság szobra (mondjuk amiben eddig láttam mindig sznob bunkó volt és jól állt neki). Szerintem esetükben nem igen számít, hogy Sam Shik (Jin Heon) a fiatalabb, mert õ a fõnök. Mondjuk akkor már inkább fõnök úrnak kellene hívnia és nem ahjussinak...
dabdi 2011 jan. 27. - 14:31:15
(117/65967)
Igen, erre gondoltam.

Az utolsó 3 rész által keltett indulatokat és érzelmeket pedig alig lehet megfogalmazni. Sajnos elõre tudtam, hogy mi a vége. Ennek ellenére az utolsó percig reménykedtem. Ennyire megcsavarni egy sztorit...

Nem igazán tudom, hogy mennyire kell ide a spoiler kiírás, de legyen
SPOILER
Szerinted azokat a csomagokat, amit a végén Tae Ra és Jae In megkap, mikor küldte el? Még a lövés estéjén gyorsan, hogy még késõbb jöjjenek rá, hogy meghalt? Vagy szólt annak a fiatal fickónak, aki végig segített neki?

Annyi kérdés merült még fel bennem...
zsue 2011 jan. 27. - 14:15:02
(116/65967)
Itt még nem sikerül a fõnök elleni merénylet...
zsue 2011 jan. 27. - 14:13:51
(115/65967)
A cukrász
zsue 2011 jan. 27. - 13:56:02
(114/65967)
Nemér, nemér! Én még mindig nem néztem végig. (Egy tábla csokit sem eszem meg egyszerre, csak csíkonként.)

Viszont közben megnéztem az Antique Bakery-t, Hong Tae Song (lánykori nevén Kim Jae Wook) bûbájos benne mint igencsak meleg cukrász. Vannak benne kacagtató jelenetek, szerintem korhatártalan, csak cukorbetegeknek és fogyókúrázóknak nem ajánlom.
merkur66 2011 jan. 27. - 13:44:47
(113/65967)
Végülis igen. azonos véget választottak: egyikük a szerelemért, másikuk a családért áldozta fel magát. Viszont vég szempontjából nekem a Bad Guy jobban tetszett.
Én nem gondoltam volna, hogy végül mégiscsak eldobja magától Jae In-t a családért. A Queen Seon Deoknál, legalábbis én, abszolút nem tudtam más véget elképzelni, mint, ami lett. A Bad Guynál viszont reménykedtem. Tetszett, ahogy az írók a nézõkkel játszottak.
Spoiler
Elõször a balesett. bíztam benne, hogy nem halt meg, és mikor kiderült él, megkönnyebült az ember. És erre a készítõk odadobták, hogy lehet örök életére mentálisan beteg marad. Újabb kétségbeesés. Aztán ismét remény, hogy csak színjáték az egész. És valóban az volt. de ez nem elég, jön a nagy titok, ami teljesen kikészíti a fõszereplõt(én megijedtem, hogy megöli magát). De jön Jae-In és megmenti. Fellélegez az ember, de csak pár percre. Egy lövés és kész.
SPOILER

Az utolsó 3 részben az írók megdolgoztatták a közönség szívét. Ügyes fogás volt
merkur66 2011 jan. 27. - 13:34:46
(112/65967)
Arra a jelenetre gondolsz, amikor Shim ráordított Tae Songra, hogy miatt már meghalt egy nõ, Jae In lesz a következõ áldozat?

Shim karaktere is nagyon érdekes volt. Sokszor idegesített, amit Jae In-el mûvelt.Amikor már tényleg közel került hozzá a lány mindig Tae Song karjaiba kergette.Persze, félt a fiú a saját érzéseitõl(értsd: eltéríti a terveitõl), és attól, hogyha végez viszi a bosszút, ki tudja mi lesz vele, nekik úgy sem lehet jövõjük. Viszont sokszor keresztbe tett Tae Song és Jae In "bimbózó" szerelmének.Én ezeknél a jeleneteknél éreztem labilisnak a jellemét.
dabdi 2011 jan. 27. - 13:30:00
(111/65967)
Még valami.
A két karakter különbözõ úton járt, de a végén ugyanazt a befejezést választották. És úgy tûnik, a nézõknek logikusnak tûnik mindkét forgatókönyv. :-)
dabdi 2011 jan. 27. - 13:19:05
(110/65967)
Teljesen egyet értek. Az nagyon tetszik, hogy úgy gondolod, Bidam Jae In-ért mindent feladott volna. Azért Gun Wook is megingott szerintem egy pillanatra, miután jóban lett a felügyelõvel. De aztán történt valami. Azt a részt meg is kellene nézni még egyszer. Volt ott egy kissé zavaros jelenet Tae Song, Jae In és Gun Wook között.
dabdi 2011 jan. 27. - 13:12:47 Előzmény esztokam
(109/65967)
Az ahjussi-val kapcsolatban egy kiegészítés: a My name is Kim Sam Soon c. sorozatban azt mondja maga a fõszereplõ hölgy, - aki így nevezi a tõle 3 évvel fiatalabb fõnökét - hogy azért hívja így, mert érettségi után minden fiatalembert így szólítanak. Bár lehet, hogy csak kifogást keres, mert ciki neki, hogy õ idõsebb, mint a férfi. :-)
merkur66 2011 jan. 27. - 13:09:42
(108/65967)
Én is azt hittem. A Queen SeonDeok vége ehhez képest semmi. És õszintén szólva én örülök, hogy a Bady guy-nak így lett vége. A forgatókönyvírók helyében én is hasonló, tragikus véget találtam volna ki, mert ez így meghatóbb.

Bidam és Shim Gun Wook karaktere. Szerintem a hasonlóságok (gyerekkori traumák stb.) mellett sok eltérés van. Bidam nekem mindig is egy gyereknek tûnt, akit az érzései irányítanak. Alapvetõen az érzelmei határoztál meg a tetteit. Shim...viszont sokkal inkább az eszére hallgatott, megfontolt volt. Persze a bosszú, mint érzelem volt a mozgatója mindennek, de ott van pl a szerelem. Bidam a nagy célt, a bosszút, biztosan feladta volna Jae In szerelméért habozás nélkül, még Shim, bár sokat viaskodott emiatt, végig kitartott. Bidam nem bízott abban, aki szerelmet vallott neki, míg Shim azt kérte Jae In-tõl, hogy bízzon benne. Szóval Bidam, szerintem labilisabb karakter mint Shim Gun Wook