Téma: Kim Nam-gil

mesélazernõ 2017 júl. 16. - 16:27:42
(65767/65967)
Én a vízilovakkal vagyok.
A Sam Neil féle Merlinben Morgana-t úgy pusztítják el, hogy elfelejtik, tudomást sem vesznek róla. Ez a valóságban is mûködik, hiszen az ilyeneknél nincs tartalom, vagy segíteni vágyás, csak nyomorúság és sötétség. Provokál, hazudik és gyûlölködik.
Valószínûleg szánni való, talán sokat bántották gyermekkorában igy-úgy, ki tudja. Egyedül van, de a másikat vádolja azzal, hogy alteregóit használja itt, miközben õ már ki tudja hány néven írt csak ide, bár én csak a savbázisra emlékszem. Sajnálom, hogy ennyire fél.
Min-Rin 2017 júl. 16. - 12:04:31
(65766/65967)
Kicsit más téma, de mégis ehhez az elõbbihez kapcsolódik: egy fórumon nem lehet zokon venni, ha a miénktõl eltérõ véleményeket olvasunk. És azon sincs értelme megsértõdnünk, ha valaki nálunk többet tud/lát, és ezt megosztja velünk. A fórumnak ugyanis ez is lényeges eleme.

Tavasszal valakinek már írtam, hogy koreai témában az elmúlt közel öt évben a legtöbbet noemiseoultól tanulhattak itt a porton a téma iránt érdeklõdõk. Amennyiben valakinek kétsége van, olvasgasson bátran az Úticél, vagy a Gong Yoo topikban. Feltételezve, hogy a szépfiúkon túl Korea is érdekeli, nem fogja megbánni a ráfordított idõt. Abból világosan lehet látni, hogy egy mentálisan sérült, ocsmánykodó szövegeket okádó, nickjeit szórakozásból szüntelenül változtató troll, és az irigylésre méltón mûvelt noemiseoul (korábban hanguktaekwondooo - a váltás indokát már õ megírta) között micsoda különbség van. Ha mégis kétsége van valakinek, kérdezze meg régi topiktársainkat, egyben barátainkat, de akár másik topikok lakóit, hányszor segített nekik tanácsaival, önzetlenül, idõt-fáradságot nem sajnálva - bármilyen ellenszolgáltatás nélkül, sokszor köszönetet sem kapva érte.

Sokan, nagyon sokan, bár éveken át elfogadták az általa megosztott nagyszerû összefoglalókat filmekrõl, sorozatokról, Korea múltjáról, jelenérõl, kultúrájáról, szinte soha nem fárasztották magukat azzal, hogy megköszönjék, viszont kíméletlenül belemarnak, kedvenckéjük vélt érdekében.

Vagy hallgatnak, lapítanak, önzésbõl, gyávaságból, figyelmetlenségbõl, pedig tudják az igazságot.

Bár az elõzõ hozzászólásomban azt írtam, nem vagyok olyan derûlátó mint noemiseoul, de valamelyest bizakodó vagyok.
Hiszek abban, hogy vannak itt jó páran, akik tisztességes, jó emberek, és akiket hozzám hasonlóan felháborít, hogyha valakit igazságtalanság ér.

Érdeklõdéssel várom, jogos volt-e a bizalmam.
Min-Rin 2017 júl. 16. - 11:54:58
(65765/65967)
Kedves micike, bár a beírás nem nekem szólt, a fórumozás íratlan szabályai szerint bárki reagálhat bármely hozzászólásra, ezért én most ezt meg is teszem.
A port koreai szekciójában széles körben elterjedt az a szokás, hogy egy-egy színész iránt olyan rajongás alakul ki, amely egyenlõ a majomszeretettel. Ennek a szokásnak káros mivoltára világít rá olykor noemiseoul. A véleményem ebben a kérdésben nagyjából, vagy talán egészében megegyezik az övével, csak mivel én nem vagyok olyan derûlátó, mint õ, nem szoktam ezzel kapcsolatban írni. Káros ez annak, aki úgy rajong, hogy valamiféle rózsaszínû ködbe burkolja rajongása tárgyát, hiszen nap mint nap arról beszél, a fickó milyen szép, jó, okos és dögös, miközben ezeknek a valósághoz nem feltétlenül van köze. Itt, a Föld túlsó oldalán ugyanis csak azt láthatjuk, amit a média, ill. az ügynöksége el akar hitetni velünk.

A szeretet a legfontosabb és legszebb érzés, de könyörgöm, a szeretet ne legyen majomszeretet. Szeressünk bárkit, de ne vakon.
Úgy látom, noemiseoul érzékeny pontra tapintott, amikor felvilágosított az õ sajátos humorral fûszerezett írásmódjában, hogy imádatod tárgya nem hot, hanem warm. Pedig, ettõl még lehet KEDVELNI, véleményem szerint Song Seung-hunt, sõt lehet haSSHra esni is a szépSSHégétõl, csak engedjük meg neki, hogy élõ, érzõ ember, aki nem tökéletes, ahogy mi sem vagyunk azok. IMÁDNI azonban nem egészséges. Mert mi van, ha a fickónak teszem fel, rossz szagú a lehelete? Volt ilyen a filmtörténetben, igaz, az amerikai színészrõl terjedt el. Akkor már nem lehet imádni, ugye? Hiszen imádni csak a tökéletest lehet.

Én például kedvelem az ürgét, és ennek ellenére képes vagyok megbocsátani neki, hogy nem a nõket szereti. Ez ugyanis szerintem nem szégyen, csak pech, például a kínai színésznõre nézve, aki talán házasságot köt vele. Nem ez lenne az elsõ eset, nem is az utolsó, Koreában különösképpen nem, amikor a tag a család nyomására megházasodik, bár a háta közepébe sem kíván egy nõt. Gondolj csak a legkézenfekvõbb példára, a Kim Nam-gil fõszereplésével készült No Regretre!

Néha eltûnõdöm azon, mi az alapja ennek a fene nagy rajongásnak. Mi indukálja? Ha jól sejtem, csak a külsõ - mellesleg errõl árulkodik hogy a topikjában szinte alig van más, mint cuki fotók - ami valljuk meg, siralmasan keveset mutat meg egy átlagnézõ számára a pasi valódi személyiségébõl. Milyen szeretet az, amelyben nem ismerjük a másikat, csak nézzük, méghozzá gondosan megrendezett jelenetekben, avagy kínos precizitással beállított és photoshopolt képeken?

Azon jót nevettem, hogy janka stílusát noemiseouléhoz hasonlónak látod. Komolyan gondoltad ezt? :))
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 16. - 00:10:11
(65764/65967)
Kedves Többszörösen Törölt Felhasználó!
Igazándiból Veled sem tudok mit kezdeni... Csak jössz, írsz pár sort jókedvûen...
De pl. hol :DDD, hol :)))) - most akkor Ti is többen vagytok?!
Nekem tkp. tök mindegy, hogy ki kicsoda a nick mögött, amíg normálisan lehet beszélgetni.
Jó éjt! ;)
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 15. - 23:59:09
(65763/65967)
Ne haragudj, nem szemrehányásnak szántam, hogy nem válaszoltál (a Sillában is sokszor elbeszélgetünk Illionával és Edimirrel egymás mellett...), de láttalak itt közben, és tudod, Noemi nekem még mindig gyanús... :))))) De mivel Ti jóban vagytok, ezért remélem, nem haragszol érte. :)
Magadat ne hibáztasd semmiért - nem vagyunk egyformák. ;)
Pl. nekem is kevés a szabadidõm, de hajlamos vagyok pl. ilyen hosszú beírásokra "pazarolni", meg imádok csak úgy olvasgatni a régebbi bejegyzések között, igazi kincseket lehet olyankor találni, vagy pl. képes voltam több részletben végigolvasni az East of Eden D-Addicts-os oldalán az összes bejegyzést (1110 bejegyzés, 15 oldal, kb. egy óra volt oldalanként, mire végeztem...) És Sillában is sok az olvasnivaló. :)))
Sorozatot pedig általában úgy nézek, hogy lassan haladok, sokszor a koreai feliratok bogarászásában is elmerülök, aztán mikor végzek, akkor újra belenézek, mert nem tudom könnyen elengedni a szereplõket, a történetet - tkp. LMH-nál szoktam rá erre a csiga-tempóra, és SSH-nál csúcsosodott ki. Régebben azért jobban haladtam, többfélét néztem... :)
Ha nem is szereted a történelmi sorozatokat, a Saimdang-ot ne hagyd ki. Az ellentmondások ellenére az egy jó sorozat (gondolom akkor olvastad, amit korábban írtam róla), SSH pedig egyszerûen gyönyörû benne. Elegáns, nagyvonalú, gáláns hõsszerelmes, és már-már olyannyira tökéleteSSH, hogy olyan nincs is... :)))))

Jó éjt, szépségeSSH álmokat, kellemeSSH ébredést! :)
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 15. - 22:55:33 Előzmény hanguktaekwondoo
(65762/65967)
Kedves Noemi/Hanguk/Attila (nem kívánt rész törlendõ)!

Bevallom, Ön engem sokkolt: mi van már megint?!
Hisz oly’ békés mederben folyt legutóbbi szóváltásunk, hogy csak mérsékelten számítottam újabb kitörésre…
Aztán újraolvasva már láttam a néhány diszkréten elhelyezett félmosolyát [ezt, ni :)] - tán mégsem oly’ haragos, csak… színvallásra akar késztetni… :)

Ám legyen!
Fel nem merült bennem, hogy Önnek szövegértési problémái lehetnek, hiszen igazán élvezetesen, olykor körmönfontan ír.
Egyértelmûen szeret kétértelmûen fogalmazni (ezt már az SSH-oldalon említettem volt).
Megpróbálok rávilágítani korábbi mondandóm értelmére, bár szerintem Önnek erre valójában nincs szüksége...
júl. 14. 05:17, ugyanitt: „Férfi és nõ sohasem értheti meg egymást, hiszen mindkettõ mást akar. A férfi a nõt, a nõ a férfit.” (Ez utóbbi nem vonatkoztatható szigorúan a kettõnk között bimbódzó kapcsolatra. Részemrõl legalábbis biztosan nem.)

Utólag belátom, a „bimbódzó” szót idézõjelbe kellett volna tennem. S ami nem vonatkozik rám, az az, hogy én „akarnám” Önt - mint férfit, mer’ ugye nem… Azóta már tisztáztuk, hogy Ön sem...
Ha valakit „akarnék”, az csakis SSH lehetne - ha õ megjelenne, a bennem lévõ Oroszlán bizonyosan Mérleg-elés nélkül ugrana reá… De szerencsére ez nem fordulhat elõ, lévén egy (fél)világ választ el bennünket… :))))
Mint írtam, kisebbik fiam egy imádnivaló, érzékeny lelkû, hisztis kis Skorpió; nos vele szoktam „ödipuszit” váltani, de perverzióm ennél tovább nem terjed.
Férjemmel a kapcsolatom kiegyensúlyozottnak mondható. Láng azonban 21 éves kapcsolat, 17 évnyi házasság után nincsen bennem, max. egy kis parázs - amit jelenleg SSH, mintegy afrodiziákumként idõnként fellobbant, mindkettõnk (é: aurám és én, nehogy megint félreértsen) örömére… ;)
[Az Ön által itt hivatkozott filmeket egyébként az SSH-topicban említettem meg egészen más kontextusban, nem értem, most hogy kerülnek ide.]

„Homályos számomra a szív és a szerelem és egyéb dolgok boncolgatása is. stb.” - amit pediglen a Summer Scent-tel kapcsolatban írtam.
Számomra rejtély, egy szakmabeli számára hogy’ lehet homályos a vegetatív idegrendszer (szimpatikus, paraszimpatikus, alfa-béta-kolinerg-receptorok, szinapszisok-mediátorok, egyebek) és a zsigerek, kiemelten a szív anatómiai-élettani kapcsolata, vagy a transzplantáció alanyai, mint donor-recipiens fogalmának ismerete? Nekem tök világos, amit írtam? :)

A Min-Rinnel folytatott sütizõs beszélgetése kifejezetten szórakoztatott, az irányomba kifejtett „aggódásával” egyetemben... :)
[júl. 11. 19:16, ugyanitt Min-Rinnek írt sorai: „Leleményes népek: úgy törölték az elõzõ hsz.-okat, hogy olyan, mintha rólam és Micikérõl írtál volna véleményt ;-)
Bizonyos, hogy Micike most duzzog. Kisebbért is felizgatja õ magát.”]

Az Ön által radikálisnak vélt hangváltásom csakis az Ön által nekem címzett bejegyzéseihez fûzött reflexióm. Talán tükör - de nem vagyok ennyire elbizakodott.
És bár ehelyt meglehetõsen finoman szólt legelõször hozzám, de az SSH-topicban tett korábbi elsõ látogatását nem feledhetem. :(
Verba volant, scripta manent. Korábbi beírásaiban Ön gyakran kritizálta az egyes színészeket ilyen-olyan tulajdonságaik szerint, pl. KNG-t a „pocokfeje” miatt, de különben bármit eljátszik, vagy „Minyót” ezért-azért, stb. nem jegyzeteltem, viszont sokszor jót derültem… :)
Viszont SSH esetében már azelõtt ilyen megjegyzéseket tett, mielõtt az oldalára bekukkantott volna: „When A Man Loves - a sumákolós fejû Song Seung-hun ügyesen elfelejteti velünk, hogy a sánta kromoszómát jobban kedveli, mint az ikszlábakat - kivéve Girls Generation, ami a plasztika csúcsa” (Gong Yoo, márc. 27. 16:01 | 220/785)
Számomra ez a téma tabu - bárkirõl legyen szó, nemcsak az éppen aktuáliSSH lieblingemrõl… Mind a koreai, mind a magyar társadalom meglehetõsen intoleráns ebben a kérdésben, és amíg az illetõ saját maga nem coming out-ol, addig az én ízlésem szerint nem helyénvaló ezzel élcelõdni. Bár utána sem.

Ettõl függetlenül beszélgethetünk, tréfálkozhatunk (azért a virtuális pajzánkodással vigyáznék, mert még megint félreért), akár tegezõdhetünk is, ahogy fórumon szokás.
Bár én szeretek magázódni is… ;)
Maradok tisztelettel,
micike :)
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 15. - 22:11:03
(65761/65967)
Szép estét Mindenkinek!
Kedves Janka!

Örülök, hogy végre válaszoltál a hozzád címzett bejegyzése(i)mre, amiket SSH miatt kaptál… :)))))
Õszintén szólva már arra is gondoltam, hogy Te is Hanguk egy másik nõi alteregója vagy*, mert eddig Te voltál az egyetlen, aki nem válaszolt egyáltalán... Bár meglehetõsen koherens a történeted, amit írtál magadról - férjed és a szumó, a fiad, unokáid (ha jól emlékszem), a koreai ételek, éttermek ismerete; hogy kevés idõd van a munkád miatt, mégis rohamtempóban fogyasztod a sorozatokat (hozzám képest legalábbis), amikrõl írsz is pár sort.
Mindent persze képtelenség elolvasni, csak beleolvasgattam a beírásaidba, leginkább azért, mert ez a hülyeség* felmerült bennem. Remélem, nem haragszol érte.
Néha hasonló a stílusotok, de talán mégis más - Te pl. egyáltalán nem „kötözködsz”, csak beszélgetsz. :)

Valójában én sokáig csak a Silla-topicot olvasgattam, de a Saimdang vetítése kapcsán fedeztem fel, hogy más, még aktív Koreás oldalakon is téma, így azokat is olvasgatni kezdtem.
Így vettem észre, amikor elõször írtál pár sort a WAML-ról, majd miután végeztél, néztél mást is, aztán jött a Summer Scent - mindkettõrõl csak annyit írtál röviden, hogy tetszett, de biztos megérted, hogy én azért szívesen olvastam volna ennél részletesebb véleményt is. Vagy ha már azt írod, hogy olvasod az SSH-topic-ot, akkor ott is tehetnél/tehettél volna bejegyzést, mert tkp. azért van… :)))))))
(És megint a hülyeségem - Noemi/Hanguk is SSH-nak errõl a két sorozatáról írt eddig véleményt, legalábbis amit olvastam… ezért is vagytok gyanúsak… :))))
Mindenesetre az SSH-topic szívügyem, így utólag visszagondolva LMH-ért mégsem rajonghattam ennyire, mert bár annakidején szintén le akartam írni a vele látott sorozatokról a szubjektív véleményemet, de végül nem került rá sor, valószínûleg már nem is fog. :)
SSH-t úgy jó másfél éve rajongom, így a vele kapcsolatban korábban itt-ott (a facén és a Sillában) született irományaimat tkp. csak be kellett másolnom az oldalára. És pont az volt a célom, hogy egyrészt kiírjam magamból a lelkesedést, másrészt ha valaki infót keres, de még nem ismeri annyira, legyen egy ilyen gyûjtõhely. :)

Elhaym blogjának linkjét köszönöm (nem is tudtam, hogy hivatkozik rám), bele is néztem, és nagyon megörültem pl. Orosz „meséjének”, amit már annakidején is nagyon szerettem. Sok mindenben eltért a véleményünk anno, fõleg Bidam megítélésével kapcsolatban, de jókat „beszélgettünk” akkoriban…
Lee YoWon dalának fordítása - inkább ferdítése - valami hirtelen felindulásból elkövetett érdekes vállalkozás lehetett a részemrõl, lévén angoltudásom meglehetõsen hiányos (az iskolában még oroszt tanultunk, késõbb angoloztam valamelyest, az alapok megvannak, de ez kevés).
Mindenesetre, ha már feltetted ide ezt a verset, akkor elõkerestem a párját, amit KNG énekelt - ha lehet, ez még borzasztóbb szöveg (ma már nem tenném ki), de a lényeg benne van.
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=2235722&highlight=2235722#2235722

S ha már „fordítás”: SSH-oldalára feltettem az Obsessed c. filmjének kritikáját. Az is guglis-fordítás, de miután jól ismerem a filmet és a hozzá kapcsolódó infókat, így abból azt hiszem, egy elég normális szöveget sikerült összehoznom.
Azt olvastam, hogy az Éden megnézését tervezed, de érdekelne, hogy miket láttál még a WAML és a Summer Scent-en kívül. Akár ott, túl, a máSSHik oldalon… :)))))
Maryu 2017 júl. 15. - 17:23:37
(65760/65967)
Na itt már látszik, hogy Õ az. Milyen jól áll neki a zöld háttér.
hanguktaekwondoo 2017 júl. 14. - 22:27:49
(65759/65967)
Micike,
én idáig gyengéd voltam s harmatos, lévén hölggyel társalgok, de, bevallom, az én türelmemnek is van határa.
Mindenesetre igyekszem továbbra is tiszteletteljes maradni.
Kérem, szurkoljon nekem, hogy sikerüljön.

Felteszem a kérdést: mit akar Ön tõlem?
Én nem szelíd vagyok, csupán türelmes :-)
Mégis.
Milyen bimbózó kapcsolatra utalt közöttünk?
Nyilvánosan csupán beszélgetni szoktam, nõt én így nem szerzek.
mert nem biztos, hogy érdekli a port közönségét a magánéletem :-)
Ha annak idején kellett a nõ, ráírtam, aztán a nõ reakciójától függött minden.
Lényeg, hogy mindig tiszteletben tartottam a döntését.

Nem értem a célzást az Oroszlán ugrani készül c filmre.
Vagy Ön rám akar ugrani?
Vagy én ugorjak magára?
A Skorpió megeszi az Ikreket vacsorára c. hiszterikus eszenyi -allûrfolyamra utalva esetleg azt akarja, hogy reggelire megegyem Önt?
Homályos számomra a szív és a szerelem és egyéb dolgok boncolgatása is. stb.

Ön akkor váltott velem szemben radikálisan hangot, amikor sütiztem Min-Rinnel és ezt mókából végiggörgettük pár mondatban a porton.
Akkor, amikor kiderült, hogy ferdeszemû vagyok.

Igen, anyám Mandzsúria koreaiak által lakott részérõl vetõdött a Kárpát -medencébe.
És szebb is vagyok, mint Kim Nam-gil. ami nem nehéz :-))
Janka, Maryu, már élesíti a bárdot ;-)

De nem tehetek róla, kedves Micike, vhogy nem tetszik ez nekem.
Velem ne azért akarjon vki bármit mert a szemem húzott vagy erre vagy arra a tökfejsztárra hasonlítok.
Függetlenül attól, milyen kapcsolatban vagyok Min-Rinnel vagy akárkivel meglehetõsen ízetlennek találom ezt a fátyoltáncot.
Ne tiltakozzon Micike, mindketten, de már mindenki, aki ezeket olvassa és közben rötyög rajta, tisztában van azzal hogy most a lényeget írom.

A hölgyeknek joguk van kezdeményezni, ha finoman csinálják, akkor még elbûvölõ is lehet. nekem ezzel semmi bajom, ha mértékkel teszik.
De én egy alapvetõen konzervatív hím vagyok és nekem ez a tempó sok.
és, ha megfigyelte, nem vettem a lapot.
nem azért, mert bamba vagyok.
hanem, mert nem.

Szégyellõs vagyok Micike.:-)
az intimzóna építése nálam privátban ment mindig
akár internet, akár három dimenzió a tér.
nem beszélve arról, hogy, bár ez a sok minden ugyan ideig -óráig elszórakoztatja a népet
de vszleg egy idõ után már zavaróan hathat, annyira a magánszférába mászik.
Legyünk rájuk tekintettel.

Van egy javaslatom.
hagyjuk a picsába az egészet, ez a pár nap marhaság merüljön feledésbe.
Beszélgessünk elvont dolgokról, meg errõl a cuki kimnamgilrõl meg ami hozzá kapcsolódik. Tréfálgassunk, egyebek.
Maryu, Janka, Min-Rin, vagy a Jungi-topikból az értelmesebbje általában veszi a lapot, beszélgetgetünk,
olykor belefér egy kis pajzánkodás is, egyebek. Ahogy fórumon szokás.
Jaehwan, az ön sötétlelkû tisztelõje

https://www.youtube.com/watch?v=9xbwiGqifOE&list=PLeTTYjV49mIg6-kgarPb3umyx7utVtA6e&index=10
Maryu 2017 júl. 14. - 20:18:02
(65758/65967)
Esküszöm, alig lehet ráismerni.
Maryu 2017 júl. 14. - 20:16:50
(65757/65967)
Én próbálok nem túl sokat gondolni az új sorozatra (babonából). Nehogy aztán csalódás érjen és ne legyen hozzá angol felirat. Vagy, ami még rosszabb, van hozzá, de használhatatlanul vacak. Mint a Shark esetében is sokat kellett várni, amíg végre született egy használható angol felirat.

Úgyhogy csak reménykedjünk, szép csöndben. Valami jó lélek csináljon hozzá egy jó angol feliratot. PL.

Ez a kis elõzetes tényleg nagyon jó!
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 14. - 17:36:24
(65756/65967)
Ön szokatlanul szelíd és szûkszavú lett, bár legalább mosolyog. :)
Gondolom, mindketten a másikra értjük az elõbbi idézetet, de ez így is van rendjén. Ha az ember önmagát nem ismeri és nem becsüli, másokat sem fog.

Engedjen meg még egy utolsó idézetet, a szív és a lélek kapcsolatáról. Persze ennek értelmezése is erõsen szubjektív.
"Áthatolhatatlan páncélt növesztettem a szívem köré, hogy megvédjem magam a sebektõl, és már egészen elfelejtettem, hogyan kell nyitott lélekkel közeledni valakihez." (Julianne Donaldson)

Tkp. némileg kapcsolódik a Summer Scent-hez is. Bár Ön az e tárgyban írt hajnali gondolataimat figyelmen kívül hagyta, de be kell vallanom, az Ön fanyalgása ihletett meg. Ezt mindenképpen köszönöm. :)
hanguktaekwondoo 2017 júl. 14. - 16:40:26
(65755/65967)
Remek, mélyenszántó anamnézis, Micike :-)
legyen úgy, ahogyan Ön gondolja :-)
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 14. - 15:05:40
(65754/65967)
"Ha tükör a világ, abban mindig az aktuális képünket látjuk meg. Mindig éppen az a mondat tûnik a szemünkbe, ami a pillanatnyi állapotunkról szól." (Ara Rauch)
hanguktaekwondoo 2017 júl. 14. - 09:30:35
(65753/65967)
Micike, én egy rideg disznó vagyok.
Durva és közönséges fráter, kinek lelke sincs.
Egoista vadbarom. ráadásul.
és kegyetlen állat is.
Ez így van.
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 14. - 05:17:07
(65752/65967)
A haza védelme az én értelmezésemben katonaságot jelent, bár kétségtelen, hogy az egészségügyi kontingens ilyen küldetések alkalmával is nélkülözhetetlen. Emellett pl. az „Orvosok határok nélkül” elnevezésû segélyszervezet kifejezetten karitatív jellegû, nem a honvédelmet, hanem „csak” az emberek védelmét szolgálja. De úgyis kijavít majd, ha tévedek.
Sem ehhez, sem az asztrológiához nem értek az Önhöz hasonló mélységekben, viszont azt gondolom, hogy az is bõven elegendõ, ha az ember lánya/fia a saját életében ahhoz ért - de ahhoz a tõle telhetõ legnagyobb mértékben -, amivel hivatásszerûen foglalkozik. A többi dolog lehet csak hobbi, érdeklõdés, szabadidõs tevékenység, kinek-kinek vérmérséklete, szellemi kapacitása függvényében...

Az „Amélie csodálatos élete” c. filmet még nem láttam, de nem is tervezem. Csekélyke szabadidõmben leginkább koreai sorozatok, filmek megtekintésével szoktam foglalkozni.
A créme brulée égetett cukormázának felemlegetése helyett tökéletesen megfelelõ lett volna a „jéghegy csúcsa” kifejezés használata, nagyjából ugyanolyan jelentéssel bír, bár a kifinomultságot nélkülözi.

Summer Scent. Nekem tetszett az alapmotívum, hogy vajon a szív, ami anatómiai-élettani szempontból mindössze egy kis öklömnyi izompumpa, vajon tényleg a lelkünk, az érzelmeink központi szerve? Vagy mondjuk a tudatunk által befolyásolhatatlan vegetatív idegrendszerünk függetlenítheti-e magát egy donor-szívtõl? Vagy a donor-szív a recipiens vegetatívumától?
Vagy akkor tkp. hol van a szerelem/szeretet zsigeri központja? Van-e olyan egyáltalán?
Nyilván ezek a kérdések fel sem merültek a forgatókönyv írása közben, de az én fantáziámban pl. képesek voltak megfogalmazódni, ezért elõre elnézést kérek.
A „cápás nõ” persze túl szép volt ahhoz, hogy elhiggyem róla a halálos szívbajt, sehol egy ödéma, sehol egy legalább néha elkékülõ száj. De talán jobb is így, ha nem zaklatják a laikusokat a látvánnyal…
Ráadásul a véleményünk még egy lehetséges nézõpontból is gyökeresen eltérõ, Karinthy szavaival élve „Férfi és nõ sohasem értheti meg egymást, hiszen mindkettõ mást akar. A férfi a nõt, a nõ a férfit.” (Ez utóbbi nem vonatkoztatható szigorúan a kettõnk között bimbódzó kapcsolatra. Részemrõl legalábbis biztosan nem.)

És hogy Ön b*zi lenne? Ezt nem az én dolgom eldönteni.
Ismereteim ez ügyben is hiányosak, saját tapasztalatom csak annyi, hogy kettõ, azaz kettõ fiatalembert ismerek személyesen, akikrõl ez köztudomású, õk igazán kedves, barátságos emberek.
További példa lehet Alföldi Róbert és Kulka János, mindkettõjük munkásságát régóta szeretem, és ezen a jelenkori közállapotok által kikényszerített nyilvános coming out-juk sem változtatott, sõt.
Lakatos Márk meg egy jelenség… :) https://www.youtube.com/watch?v=W6jok00lW30

Az Ön megnyilvánulásai ellenben mindenfajta melegséget nélkülöznek, s idõnként kifejezetten durvák és közönségesek - ebbõl legfeljebb látenciára vagy hom*fóbiára következtetnék, ha és amennyiben ítélkeznék, de már máSSHutt megbeszéltük, hogy ez nem szokásom.

Kép: nem Kim NamGil...
hanguktaekwondoo 2017 júl. 13. - 15:31:54
(65751/65967)
hanguktaekwondoo 2017 júl. 13. - 14:50:19
(65750/65967)
Micike, a haza védelme simán összekapcsolható a homeosztázissal. Gondoljon csak pl. az Afrikában tevékenykedõ szakmabeliekre.

Az asztrológia nem csak a csillagjegyekbõl áll.
Tipizálásra alkalmatlan, mert ha arra használjuk, félrevezet és nem azt látjuk, ami van, hanem amit látni szeretnénk.
Az pedig akár élethazugsághoz is vezethet.

Látta esetleg az Amélie csodálatos élete c. modorosságot?
Armadillo kisasszony az elején élvezettel kocogtatja créme brulée -jén a kanalat.
Nos, a csillagjegyek ismerete magához ahhoz a bonyolult tudásrendszerhez képest amit az asztrológia villant, csupán a krém tetején repedõ égetett cukor vastagságához hasonlítható.
A java a cukorréteg alatt van.
Ám a bulvárasztrológia a cukrozott megoldásokat szereti.

A Summer Scent roppantmód beteg volt.
Hunci pedig naaaaagyon unta.
végig együtt éreztem vele

Azért megnéztem volna, Namgil mit kezdett volna ezzel az idióta filmmel.
persze a cápás nõ nélkül.
hunci meg maradhatott volna

Mondja Micike, mit szólna ahhoz, ha azt mondanám, buzi vagyok?
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 13. - 04:27:32
(65749/65967)
Hm, köszönöm a kitárulkozást, bár nem értem ezt a komoly, komor hangulatot - sehol egy mosoly, sehol egy kacsintás.
Maradva a tényeknél: a haza védelme dicséretes feladat.
Egyébként akkor most szakmabeliek vagyunk vagy mégsem? („Homeosztázis meg ilyenek”, nem honvédelem ügyben persze.)
Az asztrológia által meghatározott csillagjegyek ismerete jó dolog, mert némiképp alkalmas az alaptermészetek tipizálására (persze nem sztereóban). Nyilván az emberiség, úgy általában, de még a szûkebb ismeretségi kör sem sorolható be feltétlenül a 12 típusba, még a kínaiak 12 éves, 5 alapelemmel kombinált 60 éves ciklusaival sem. De hasznos segítség önmagunk és mások megismeréséhez.
Munkám során már sok emberrel dolgoztam, de Oroszlán nem volt közöttük. Viszont ahol jelenleg dolgozom, négyen is vagyunk. Öt évvel idõsebb kedvenc kolléganõmet már teljesen beetettem Koreával, neki is volt hajlama reá; a másik kettõt viszont (egyikük 1 nappal, másikuk 1 év 1 héttel fiatalabb nálam) nehezen viselem: hangulatemberek, harsányak, hisztisek, hatalmaskodók.
Az aszcendensem Bak. Miután ifjú leány koromban kiéltem a vadászösztöneimet, kellõen le vagyok higgadva, így bõven 30 után meg pláne. A laza vadmacska néha még elõtör, de már régóta két lábbal állok a földön. Csökfejûségem (mint mindkét jegy sajátja) viszont változatlan.
Kisebbik fiam Skorpió, Mérleg aszcendenssel, + további 3-4 bolygója is a Skorpióban áll. Nehéz természete van, de imádnivaló… :)
A Summer Scent nekem tetszett, ahogy a When a Man Loves is, pláne a szempillák. (Az Autumn in my Heart és a Dr.Jin viszont kevésbé jött be, ha már...)
A Shark története (hogy egyáltalán ez téma lehet), zenéje nekem teljesen megfelelt, KNG-lel sem volt bajom.
offtopic
micike_MSc 2017 júl. 13. - 04:17:30
(65748/65967)
Szép estét!
A Come Back Mister-béli ripacskodás valószínûleg a „haláli” téma miatti feszültségoldást szolgálta, nekem tkp. bejött És jó volt, hogy csak fokozatosan komorodott a hangulat, a témához és a várható végkimenetelhez illõen. Mindenesetre Maya egyik kedvenc szereplõm volt (nem csak nekem)… :)
A Full House még nincs letöltve, majd pótolom. A Cyborg viszont megvan szinkronosan, belenézegettem, de még nem volt idegzetem végignézni.
Mert ahogy Te Rain egyik leglelkesebb cloud-ja vagy, úgy én meg (edimir szíves megállapítása szerint) kiérdemeltem az „SSH legnagyobb magyar rajongója” címet, emellett azt is megállapította, hogy az én rajongásom „hõfokát nehéz túlhevülni”. Ebbõl kifolyólag viszont érdeklõdési köröm jelenleg eléggé behatárolt… :)