Téma: Kincsem

10/10
gmadlo 2017 ápr. 01. - 19:00:34 10/10
(95/355)
Nagyon jó film. Érdemes bemenni érte a moziba :)
9/10
Muya 2017 márc. 30. - 21:00:23 9/10
(94/355)
Bocsánat: Schulz
9/10
Muya 2017 márc. 30. - 20:56:20 9/10
(93/355)
Remélhetõleg az emberek beguglizzák azért, hogy tényleg hogyan történt Kincsem és gazdája története, és ott rálel, hogy a macsek, akit Csalogánynak hívtak, tényleg barátja volt Kincsemnek. :)
Nekem a szemezgetésbõl volt sok. Amikor a lovin voltak állandóan egymás tekintetét keresték. Mármint a két ember fõszereplõ, nem Kincsem és Shultz :D
10/10
Péterrrrrr 2017 márc. 30. - 19:05:39 10/10
(92/355)
Nem akarlak megbántani, e olyan reménytelennek tûnsz...:-) Jó, hogy ez a film van..., hogy megrendezték végre. És örülök, hogy vannak hozzám hasonlóan olyanok, akik akár többször is pénzt adnak a mozijegyre, mert annyira tetszik nekik. :-)
9/10
gyereamozibabe 2017 márc. 30. - 17:07:03 9/10
(91/355)
SPOILER: Már négyszer láttam a filmet. Sok különbözõ emberrel néztem meg, és az utolsó 3-4 perc mindenki szerint túl giccses. És mivel a film szinte hibátlan, így elég szembetûnõ ez a párperces romantikus csöpögés pont a legvégén. Naszóval egy ötlet, amivel szinte 20 forintból jobbá lehetne tenni a végsõ benyomást: ha a film végén nem csak azt a steril szöveget írják ki, hogy \"Kincsem élt ettõl eddig, és megnyerte az összes versenyét\", hanem mögé írják, hogy \"Schulz, a macska örök barátja volt, és egyetlen versenyen sem indult nélküle\", akkor a nézõk ezen a hihetetlen infón pörögnének a moziból kifele menet. -hisz jópár viccesnek és túlzónak gondolt jelenet átértékelõdik. (és ezzel elterelõdik a figyelem az utolsó 3-4 percnyi giccsrõl) Persze ehhez az kell, hogy a macskás információ váratlanul érje a nézõt, és példul ezt a hozzászólást se olvassa elõtte :-)
3/10
napraforgó 2017 márc. 30. - 15:49:07 3/10
(90/355)
Nosza, akkor lehet pocsékolni! Minek is figyelnénk oda, mi mennyit ér, mi mennyibe kerül....
10/10
Péterrrrrr 2017 márc. 30. - 13:17:58 10/10
(89/355)
És nem csak pénzben mérünk... Gondolom, te sem. Mennyiért adnád oda azt, amid van? Nem a vagyontárgyaidra gondolok elsõsorban... Van olyanod, amire azt mondod, hogy "nincs az a pénz"? Nekem sok olyanom van... Na, ez a film is olyan, ami jó, hogy van, és megér egy Magyarországnak 3 milliárdot. :-) Bõven!
10/10
Péterrrrrr 2017 márc. 30. - 13:13:20 10/10
(88/355)
Kit érdekel, hogy behozza-e? Hát hány száz milliárd megy el ebben az országban olyan dolgokra, amik sosem hozzák be az árukat? Például a világszépe stadion a botlábú focistáinknak..., de had ne soroljam! Ez legalább egy jó és szórakoztató film, amire még ötödszörre sem sajnálnám a pénzt. Még ötször is szívesen megnézném a moziban, ha tehetném. Ez egy szórakoztató, nagyon jó film. Megérte!
9/10
Muya 2017 márc. 30. - 11:36:29 9/10
(87/355)
Hát nem sok film van, ami visszahozza a belekerülési költségeket, de a Kincsem legalább egy igazán jó film lett. Közönségfilm, és megállja a helyét nemzetközi viszonylatban, sok olyan filmmel szemben, amire egy petákot sem költenék. De ez az én véleményem.
Nem tudom engedik e, de belinkelek egy kis érdekességet :)

http://index.hu/kultur/cinematrix/2014/11/14/magyar_filmek_koltsegvetese_es_bevetele_infografika/
3/10
napraforgó 2017 márc. 30. - 04:46:51 3/10
(86/355)
3 milliárd egy filmnél nem is olyan sok... De, nagyon sok. Soha a büdös életben nem fogja behozni a bekerülési költségeket.
Kovács kolléga 2017 márc. 29. - 19:16:10
(85/355)
Pedig ez saját, Vagy megmutatnád a forrást, ahonnan ezt másoltam?
Kovács kolléga 2017 márc. 29. - 18:36:48
(84/355)
Néhány gondolat a hárommilliárdos büdzsé kapcsán.

1. Egy nagyszabású kosztümös kalandfilmet lehetetlen ennél kevesebb pénzbõl minõségi látványvilággal elkészíteni. Ha valaki ezt vitatja, akkor annak ajánlom a figyelmébe a Honfoglalást, ahol igyekeztek mindennel spórolni.
2. A hárommilliárd akkor lenne problémás, ha bukott volna a film. De hála istennek ez nem következett be. Ha azt nézzük, hogy egy nemzetközileg is eladhatónak tûnõ, a televíziócsatornákon évtizedekig bevethetõ film készült el, akkor nem is olyan rossz ez a befektetés. Arról nem beszélve, hogy kedvet csinálhat a további magyar filmeknek (a jövõ héten jön a közönségbarátnak tûnõ Brazilok, és ott majd kiderül, igaz-e a feltételezésem). A Veszettek egymilliárdja sokkal inkább gáz, és nemcsak a bukta miatt, hanem azért is, mert egy olyan témában (a nagy büdös magyar valóság ábrázolása) készült a film, amit sokkal kevesebb pénzbõl is ki lehetett volna hozni.
3. Az elõzõ évtizedben négy nagyszabású kosztümös film készült (Sacra Corona, A hídember, Sorstalanság, Szabadság, szerelem), és ha a forint inflációját is figyelembe vesszük, akkor a Bereményi-film és a Kertész-adaptáció elkészítése több pénzt emésztett fel, mint a Kincsem. Megjegyzem, mint a négy produkció szép nézõszámot hozott, vagyis a közönségérdeklõdés miatt érdemes ilyen filmeket csinálni, csak hozzáértõ kezekbe kell adni. A mostani évtizedben ez az elsõ ilyen típusú film, vagyis a Vajna-rendszer spórolósabb, mint az elõdje.
4. Ha a mozifilmek mellett a televíziós produkciókat is ideszámítjuk, akkor szép számmal találhatunk a magyar filmtörténetben olyasféle kalandfilmeket, mint amilyen a Kincsem. Itt van például A Tenkes kapitánya, a Bors, a Névtelen vár vagy A koppányi aga testamentuma. Azok is lazán kezelték a történelmi tényeket, azoktól sem voltak idegenek az anakronizmusok, és ott is volt irónia és humor bõségesen. És bizony imádta õket a közönség. Tehát Várkonyi Zoltánon kívül is van élet a kosztümös mûfajban. Amúgy biztos vagyok benne, hogy ha Várkonyi élne, akkor elsõként gratulálna Herendi Gábornak.
10/10
Péterrrrrr 2017 márc. 29. - 15:45:13 10/10
(83/355)
3 milliárd egy filmnél nem is olyan sok... És nekem nagyon bejön. Ha megjelenik a boltokban CD-n, akkor ez lesz az elsõ magyar film, amit megveszek, hogy megnézhessem, amikor csak akarom, és megmutassam annak, akinek csak akarom.
Én tényleg jól szórakoztam rajta. Talán ezért nem érdekelnek a hibái, és még a második nézéskor sem vettem észre semmi hibát... Valahogy a ló fején lévõ foltok sem tûntek fel. Bár, én elsõsorban a színészekre, a sorsokra (a lóéra is) figyeltem. Elvonták a figyelmem. Hogy szurkoltam... A lónak..., a szerelmeseknek... És még másodszor sem futotta a figyelmembõl arra, hogy holmi hibákat fedezzek fel. És én ennek örülök. És örömmel olvasom, hogy van, aki harmadszor is beül a filmre. Én is szívesen megtenném, de sajnos nincs rá lehetõségem. De már feltüzeltem pár ismerõsömet, hogy üljenek be helyettem...:-) Remélem, megteszik...
3/10
napraforgó 2017 márc. 29. - 13:14:10 3/10 Előzmény Péterrrrrr
(82/355)
3.000 ezer millióért szerintem legyen hibátlan...
Ha ezt mondjuk 30 millióból csinálták volna meg, talán én is azt mondom, hogy nem érdekel, hogy a kancának pöcse van és amúgy le van festve a hóka homloka...
De ennyi pénzért azért legyen tökéletes!
Legyen!
9/10
Muya 2017 márc. 29. - 10:38:18 9/10
(81/355)
Én is láttam már kétszer, és másodszor mikor néztem, akkor vettem észre, hogy több ló játssza Kincsemet, azt is csak a homlokán lévõ fehér foltokról vettem észre, hogy nem egyformák. Mondjuk nem vagyok egy lószakértõ :D
Viszont harmadszor is megfogom nézni jövõhéten, viszem rá a szüleimet és a páromat is,mert már ódákat zengtem a filmrõl :D
Kovács kolléga 2017 márc. 29. - 07:29:58 Előzmény Péterrrrrr
(80/355)
Így van. Én ma nézem meg másodszor.
10/10
Péterrrrrr 2017 márc. 28. - 23:13:09 10/10
(79/355)
Engem az ilyesmi nem érdekel. És nem úgy nézek egy filmet, hogy keresem a hibáit... Egyszerûen csak élvezem... Sosem szurkoltam még úgy magyar film sikerének, mint ennek. És ha tehetném, megnézném a moziban harmadszor is. És annyira élveztem, hogy a kanca pöcsét sem vettem észre... Valahogy odanem tévedt a szemem... Nem volt indokolt. Aki mindenben a hibát keresi, vagy mindent kritikus szemmel néz, az nem is élvezi a dolgokat igazán... Képtelen rá... Mi talán hibátlanok vagyunk? Ez egy nagyon szórakoztató film. Én imádom nagyon!
3/10
napraforgó 2017 márc. 28. - 17:42:32 3/10
(78/355)
Nézd meg Kovács kollega 109-es hsz-ét.... Én is onnan tudom.
10/10
Péterrrrrr 2017 márc. 28. - 17:17:12 10/10
(77/355)
Ugyan! Dehogy!
3/10
napraforgó 2017 márc. 28. - 13:23:55 3/10
(76/355)
Most már csak azon töröm a fejem, hogy akkor miért is adták a Kincsem címet a filmnek....
Sem Blaskovich élete, sem Kincsem, mint ló nem hiteles, sõt még a nõi fõszereplõ is idõnként férfi....