Téma: Kincsem

10/10
Bigpapa 2017 ápr. 06. - 16:49:07 10/10
(115/355)
Gondolom nem vagy rutinos fórumozó, ezért mondom, hogy a SPOILER (amit amúgy te csináltál, hogy konkrétan leírtad a film végét, ezzel sok olyan embert fosztasz meg a "meglepetéstõl", akik még nem látták) szó azért van, hogy ha azt a mondandód elejére odaírod, akkor akik még nem látták a filmet, nem olvassák el és így nem lövöd le a poént!
Kérlek, erre figyelj legközelebb, mert már én is futottam bele hasonlóba nem egyszer és szar volt beülni úgy a filmre, hogy
SPOILER
Elõre tudtam, hogy meghal Han Solo a Star Wars 7-ben.
SPOILER vége

:D

Egy MODERÁTOR legyen kedves pótolja a Spoiler szócskát. Köszi :)
9/10
gyereamozibabe 2017 ápr. 06. - 13:24:00 9/10
(114/355)
Pont az utolsó öt perc a leggyengébb rész, amit majd magadtól is el akarsz majd felejteni. :-) Viszont a többi zseniális. És nem a sztori a lényeg, hanem a képek, a zene, a színészi játék. Ez szól dodoauto-Melindának is! Kedves Melinda! Semmire nem mész vele, ha valaki lekörmöli neked a forgatókönyvet. Mert az nem adja a vissza a jelenetek dinamikáját. A sztori önmagában abszolút nem ütõs, nincs benne nagy csavar. A Tulipános Fan-Fannál példul kit érdekel a sztori? A filmközbeni élmény a lényeg. Az a könnyed vidámság, ami árad belõle. A Kincsem némiképp komolyabb, de pont ettõl igazán magyaros ez a kardozós, romantikus kalandfilm.
10/10
Péterrrrrr 2017 ápr. 06. - 13:07:58 10/10 Előzmény gymester2
(113/355)
Így van! :-)
dodoauto 2017 ápr. 06. - 11:51:06
(112/355)
szia, nagyon szépen kérlek, ird le nekem a film tartalamát(jó sok spoilerrel ha lehet :)), külföldön élek, esély sincs hogy ezt a filmet valaha is behozzák, torrenten pedig még nincs fenn.Nagyon szeretnám tudni a tortenetet, Nagy Ervin a kedvenc szinészem, a fotók , amiket láttam, mind gyönyörüek, és csupa jót irnak róla mindenhol)
légyszi-légyszi-légyszi
irhatsz privibe, cim: melinda,bordas@bcr.ro)
nagyon szépen kószi elõre is
frenchbullie 2017 ápr. 06. - 03:44:52
(111/355)
Üdv! Én még nem láttam, de most már tudom, mi a vége:-):-(
10/10
sadrok 2017 ápr. 05. - 21:21:20 10/10 Előzmény Bigpapa
(110/355)
Biztos vagyok benne, hogy külföldön is megállja a helyét... A világhírû paripa neve csalogatja majd a nézõket, akik a filmben sem fognak csalódni. :-)
10/10
sadrok 2017 ápr. 05. - 21:10:59 10/10
(109/355)
Alig egy órája értem haza a moziból, még jóóóócskán tart a lelkesedésem :-) Örülök, hogy megnéztem a filmet, tavaly azt hittem, hogy a Lovasíjász után már nem lehet másik jó magyar lovas filmet készíteni. Hál’istennek tévedtem…

***SPOILER***

Megadtam a 10 pontot, a hatásvadász végkifejlet ellenére :-) Mert ugye a lángoló lóistállóból kitámolygó fõszereplõ, akit korábban derékban elkapott egy rázuhanó gerenda, nem természetes látvány. Az éppen összeomlott, lángokat okádó lóistálló ajtajában megjelenik egy köpennyel leterítve, miután elsiratta a szerelme, elsiratta a közönség… de õ akkor sem adja fel… :-) (Banderas volt ilyen elpusztíthatatlan a Zorróban)
Egyébként kiváló a forgatókönyve, tényleg jó a rendezés, jók az alakítások, nekem tök mindegy, milyen drága volt - nem az én dolgom… megérte. Jó magyar film, bátran ajánlom azoknak, akik szívvel is néznek, nemcsak a szemükkel. Akik nem a hibákat keresik, hanem vevõk a mondanivalóra.
9/10
Muya 2017 ápr. 03. - 21:27:49 9/10
(108/355)
Ez egy nagyon jó minõségi film, és ezt mai áron ennyiért lehet megcsinálni. És köszi a részletes felsorolásért :)
10/10
gymester2 2017 ápr. 03. - 21:25:42 10/10
(107/355)
Kiváló, színvonalas alkotás. Gördülékeny, életszerû, látványos és izgalmas. Ezért megy az ember moziba, hogy jobb emberként távozzon, ez a film így megéri a pénzt, mert elvégzi ezt az emelõ-munkát.
9/10
Muya 2017 ápr. 03. - 21:25:01 9/10
(106/355)
A türelem jó mozi élményt terem :D
9/10
Muya 2017 ápr. 03. - 21:19:20 9/10
(105/355)
Igazad van. Egy kretén önzõ állat volt, aki ha ma ott ülne a moziban , vele vesznék össze, hogy fogja be a pofáját. :D
10/10
Péterrrrrr 2017 ápr. 03. - 13:41:23 10/10
(104/355)
Ó, tudom. Volt, hogy közellenséggé léptem elõ, amikor megkértem egy nõt, hogy engedjen leülni a helyre, ahova a jegyem szólt, majd azt sem hagytam szó nélkül, hogy a mögöttem ülõ rugdosta a székemet. és még annak állt följebb. Meg a párjának is... Klassz volt. Egyébként nemrég is meg kellett jegyeznem, hogy tök klassz, hogy még én vagyok a bunkó, mert arra a helyre akarok ülni, ahova konkréten kértem!!!!, hogy ülhessek. Hát más miért nem tudja kérni, hogy pont oda ülhessen. Akkor megvette elõttem a jegyet, én meg leülök máshova... Igen, igazad van, és ez is egy megoldás, hogy akkor kell megnézni a filmet, mikor már lefutóban van. Ez jó ötlet. :-) Köszi! A székem rugdosását kiküszöbölöm azzal, hogy az utolsó sorba veszek jegyet... Az ember védekezik, ahogy tud...
10/10
Bigpapa 2017 ápr. 03. - 08:41:39 10/10
(103/355)
A 3 milliárdhoz!

Higgyétek el, egy igényes filmet ma már nem lehet lényegesen kevesebbõl megcsinálni. Mivel az egyik cégem lassan 15 éve az itthoni filmforgatásokon dolgozik, tudom,milyen árak vannak.
Helyszínek:
Képzeld el, kell egy étterem. Ha Te,mint Nagy Ödön ki akarod bérelni egy napra, azt mondják, 50 ezer. Ha egy filmforgatásra akarják bérbe venni, a tulaj hozzá csap egy nullát,s rögtön 500.000 lesz naponta. Ebbõl indul a lefele alkudozás. Azt nem veszi észre, hogy ha jól be van forgatva az étterem és a környék, akkor az neki hosszú távon jó reklám..
Statiszták:
Casting cég függõ,de a statiszták napi díja 6-12.000/nap. Kiemelt statok 15-25.000/nap. Nagyobb jelenet statisztának, akár 1-2 mondattal, 10 mp-es jelenet felett 25.000-300.000 Ft is lehet/nap. És ez csak az a pénz, amit a casting cég kifizet a statisztának. Õk átlagban ha 6 ezret kifizetnek, akkor 25 ezer közt számláznak ki.
Biztosítás:
Akik sárga mellényben járkálnak a forgatásokon, 12 órára kapnak 7200-9000 Ft közt. Egy forgatási helyszínt 24 órában biztosítani kell. Akkor is, ha nem forgatnak,mert épp másik helyszínen forgatnak, és ide pl. csak 2 hét múlva jönnek vissza. Amikor a Dracula sorozatot forgatták itthon, akkor 0-24-ben 2-2 õr vigyázott több hónapig a Budafoki erõmûben felállított díszletre, ahol csak néha forgattak.
Utca, közterület foglalás:
Na ez is horror összeg, mert a fõváros megkéri a pénzét. m2-ben számolnak és repkednek a milliók.
Kosztümök, ruhák, díszlet: csak gondold végig, ha te építeni akarsz bármit a lakásban (galériát: 150-300.000Ft), egy komód is 50.000 nél kezdõdik, vagy a kertben egy kis sütögetõt, repkednek a 10 ezrek. Itt korhû ruhákat kellett venni, legyártani, kölcsönözni, annak a több száz statisztának is. Nem olyan,mint egy modern film, hogy kimegyünk a kínaira és veszünk óccón pólót öccázéé :)
Catering:
0-24-ben kell kaja, ital a teljes stábnak. 12 óra alatt egy hideg és egy meleg étel minimum jár a statisztáknak, bõséges folyadékkal, de egy kiemelt filmen, 2 meleg étel is, mondjuk kontinentális reggeli (tojás, kolbász,stb) és 2-3 féle ebéd, leves,fõétel és desszert.
Logisztika:
Gondolom szoktátok látni a sok kék lesötétített ablakos Ikarus buszt a forgatásokon. Na azoknak is van napi díjuk, a sofõröknek is, a parkolásukat elõre meg kell oldani, az õrzésüket,stb. Szállítani kell a statisztákat(ha Pesten kívüli a forg.helyszín),fodrászok, sminkesek, a teljes stáb....
Színészek: az õ napi díjuk, a teljes ellátásuk, ha vidék, akkor a szállásuk
Reklám és marketing:
A csillagos ég lehet egy film esetében.
Utómunka, számítógépes effektek:
Azért valljuk be, hogy a CGI ebben a filmben nagyon rendben volt. Sok Hollywood-i film elbújhatna mögötte. Pl a Mestergyilkos 2-ben végig látszik, hogy Greenbox elõtt vették fel a legtöbb akciót, plusz a végén a hajón a robbanás, mint egy ZS kategóriás filmben. Itt viszont szépen megoldották a Greenboxokat. Ez is azt mutatja, beletették a pénzt a szakemberek munkájába.
Szóval pikk pakk elmegy a pénz.

Üvegtigris 2: 180 millió volt (2006-ban) az inflációval ma mennyi is lenne? És nem kellett óriási díszletre költeni, meg drága kosztümökre. A lakókocsi most is Tinnyén van.
Üvegtigris 3: 300 millió (2010-ben) Eleve az idõ múlása is drágította, na meg az, hogy egybõl több helyszín kellett, kimozdultak a tó partjáról. Villa bérlés, hajó bérlés, biztosítás kültéren, stb stb stb.

3 milliárdot akkor hoz vissza a film, ha kiviszik külföldre, akkor viszont még nyereséget is fog hozni, mert ez mindenhol "ehetõ" film. Nem úgy,mint egy Üvegtigris, vagy egy Mi kis falunk, amik amúgy qrva jók és imádom õket,de az mégis csak a mi kis nyomorunkról szól...nekünk :)
Kovács kolléga 2017 ápr. 02. - 21:46:10
(102/355)
Amúgy az a röhej, hogy a legparasztabb viselkedésû mozilátogató a filmben látott Blaskovich Ernõ lenne (feltéve, hogy ma él, és mindent ugyanúgy csinál, ahogyan azt a film elsõ felében tette). Ez még színházba is kefélni jár...
9/10
Muya 2017 ápr. 02. - 20:47:56 9/10
(101/355)
Nagyon jól leírtad. Sajnos ez van. Mondom a Corvin még az a hely ahol nincsenek is sokan és a közönség is egész "jól viselkedik", és a mozi is kulturált. Én nem is értem, aki végigdumálja az minek ül be?
A húgommal anno elmentem megnézni az Alkonyatot.. Te jóisten a sok ki tini amit ott mûvelt. két percenként ki-be járkáltak, dumáltak, nekem is rugdosták a székem, rájuk kellett szólnom, hogy maradjanak már nyugton.
Nem értem a telefonozást sem, hogy nem bírják két óráig elrakni azt a rohadt telefont. Utána meg lemaradnak olyan részrõl ami fontos és fikázzák a filmet,hogy milyen rossz, mert nem értik.
Lehet én vagyok antiszoc, de nagyon fontos számomra, hogy kevesen legyenek a moziban, mert ha tele van be sem megyek. Inkább várok a megnézéssel, mert nem más pofázását, akarom hallgatni hanem a filmet nézni és persze hallani.
Egyébként volt már olyan, hogy totál egyedül ültem a teremben (KOJOT), tök szuper volt :D
A Kincsemet másodszorra az Arénában néztem. A távolból hallottam, hogy valakik beszélgetnek. Hála égnek messze voltak és csak nagy ritkán hallottam ha csendesebb jelenet volt. Egyébként én szoktam szólni, de volt hogy már visszaszóltak, hogy mit szólok be nekik..........
10/10
Péterrrrrr 2017 ápr. 02. - 18:30:03 10/10
(100/355)
Szomorú nagyon, hogy ez a helyzet. én például már csak a hátsó sorba kérem a jegyet, mert akkor nem kell megfenyegetnem a mögöttem ülõt harmadszorra!!!! azzal, hogy ráöntöm a kólát, ha még egyszer megrúgja a székem. És csak akkor hagyta abba, amikor elhitte, hogy leönteném... Szomorú dolgok ezek.
10/10
Péterrrrrr 2017 ápr. 02. - 18:28:38 10/10
(99/355)
Miért nem szóltál rá a bunkókra? Na, én nem hallgattam volna õket szótlanul, az biztos. Egyébként egyre inkább érzékelhetõ az emberek elbutulása... Egyre neveletlenebbek, pofátlanabbak, hangosabbak a moziba járók. Vagy hangosan zabál, vagy az otthon kipattogtatott, sajttól iszonyatosan büdös kukoricát eszegeti, vagy akkor röhög hangosan, amikor más már majdnem elsírja magát, mert a partnerével éppen valami viccesrõl beszélget, vagy úgy röhög és kommentel, mintha legalábbis a putrijában lenne otthon, és ott nézné a filmet, vagy rugdossa a székemet, pedig konkrétan el kell feküdnie, hogy a térde hozzáérjen az én székemhez, vagy a telefonját nyomkodja, de olyan messze tõlem, hogy csak a fényt látom egész mozi alatt, de jelezni nem tudok felé, mert messze van a bunkója...
És van akkor büdös paraszt is, aki pár perc után kimegy a filmrõl, és olyanok meg rengetegen vannak, akik más helyére ülnek le...
Régen jó volt moziba járni. intelligensebb volt a közönség. Most rengeteg a bunkó. Azt nem értem, hogy a mozik mûködtetõi miért nem csinálnak egy kisfilmet, amit a fél órányi reklámba betehetnének, amiben megkérnék tirpákékat, hogy ne zavarják a szórakozni vágyókat.
10/10
bluedragon36 2017 ápr. 02. - 16:17:39 10/10
(98/355)
Zseniális film ajánlott megnézni!
9/10
Muya 2017 ápr. 01. - 21:55:36 9/10
(97/355)
Nagyon nagyon rég óta csak úgy megyek moziba, hogy megnézem mennyi a foglalt hely. Ha sok, akkor nem megyek, mert tudom "ricsaj" lesz. Ha látom vannak üres sorok, akkor elmegyek. Vannak olyan mozik, ahová nem járnak annyian pl. Corvin, Lurdy, Óbuda. Vagy megvárom, hogy lecsengjen a premier utáni láz. Sajnos nagyon rossz irányba változik a moziba járási "etikett"
8/10
Évibébi 2017 ápr. 01. - 19:53:20 8/10
(96/355)
Tényleg jó film volt. A két zavaró tényezõ a moziban mellettem ülõ izomagy és a hasonló IQ-jú nõje voltak, akik végig zabaltak és pofaztak a filmet. Kommentálták mindent, fennhangon.