6/10
Sunboy 2015 jún. 15. - 19:41:51 6/10
(80/160)
Régen írtam már filmrõl, de most úgy éreztem muszáj. Az elõzetes alapján egy bugyuta Öcsi-kém koppintásnak gondoltam, pár spéci efekttel. Az idõ múlásával, valamint az IMDb pontszám alapján aztán bekerült a nézzük meg filmek közé. Nagy várakozás után az elsõ sokk, Samuel L Jackson ("Hogy ki õ ? Látott már filmet valaha az életében ? Õ a néger srác" TED2 után szabadon), szóval kellõen meggyalázva érzem Samet, és a pösze karaktert. Kinek kell egy beszédhibás fõgonosz, aki úgy öltözik mint aki a gettóból szökött. Inkább felhúzza az ember agyát. Még a várt romantikus vonalat sem kapja meg az ember, és muszáj lesz beérnie Hanna Alström hátsójával. Pozitívként talán annyit, hogy a Roxyt alakító Sophie Cookson elõtt ígéretes jövõ állhat, várom, hogy fõszerepet kapjon majd. Kb ennyi, egynek elment 6/10
5/10
pihes 2015 jún. 15. - 15:53:18 5/10
(79/160)
Mint valami, gagyi James Bond film, kicsit máshogy.
SLJ-nak nem tudnak adni jobb szerepet? Õ ennél sokkal jobb.

Nem tetszett, a felénél, már az órát néztem...
10/10
sáfrányka 2015 jún. 14. - 14:49:15 10/10
(78/160)
Na, az utóbbi idõkben készült filmek közül csak a Liza, a rókatündér, a Sráckor és talán az Éjjeli féreg tudott ennyire lekötni. De ez mind a háromnál jobban tetszett! Zseniális! Annyira ki van benne találva minden kis baromság! Samuel L. Jackson karaktere pedig önmagában vicces, de ha nem õ játszaná, akkor lehet, hogy nem fordulnék le a székrõl minden egyes alkalommal, amikor megszólal, hanem csak simán a markomba röhögnék. Most komolyan (SPOILER!!!), ki nem tud azon röhögni, hogy valaki azon dolgozik, hogy kiirtsa az emberiség nagy részét és közbe elhányja magát egy csepp vértõl? Vagy azon a tûzijátékon a végén (SPOILER VÉGE)? Aki erre képtelen, annak igencsak fejletlen a humorérzéke (vagy csak depressziós).
Hihetetlen jó! Vígjátékot nem élveztem még ennyire! Annak pedig kifejezetten örültem, hogy (MEGINT SPOILER) az elején utalás van az egyik kedvenc filmemere, a Pulp Fiction-re (SPOILER VÉGE).
Abszolút ajánlom mindenkinek, 10/18 pontot adnék rá ;)
szilvi0000 2015 jún. 14. - 10:40:19
(77/160)
Aranyos kis hülyeség, egynek elmegy. 5/10
KurtWagner 2015 jún. 13. - 22:31:59 Előzmény Pantagruel59
(76/160)
És az érdekessége annak, hogy a profot Mark Hamill játszotta és egy fajta kikacsintás is, hogy a képregényben, ami a film alapja volt, eredetileg nem a professzort, hanem magát Mark Hamillt rabolják el.
10/10
Viki1080 2015 jún. 13. - 20:24:16 10/10
(75/160)
Nekem nagyon bejött.
Izgalmas,érdekes,de nagyon szórakoztató is egyben. 10/10 a zenék,a színészek,a történet,minden klappol! Imádom :D
9/10
offtopic
Petrapetrus 2015 jún. 11. - 12:11:57 9/10
(74/160)
Hamill 175, míg Firth 187 centi. Utóbbi tényleg nem óriás, de azért ettõl függetlenül szép szál ember, ekkora magassággal már. Nem egy alacsony pali, na.
Pantagruel59 2015 jún. 11. - 11:50:11
(73/160)
Ez volt aztan a blodseg,de neha kell egy kis ilyen is! Arnold professzort Mark Hamill jatszotta,azaz Luke Skywalker... milyen pici a pali Firth mellett,pedig az sem egy orias. Jol volt bemutatva az angol kocsmazos,benefit-en elo primitiv reteg,ez dobott rajta,emelve a kontrasztot,a hiperrealista eletkepek es a mesebe illo kemfiguak es armaturajuk kozott. 8/10.
9/10
Petrapetrus 2015 jún. 11. - 08:22:26 9/10
(72/160)
Végre!!!

A legfrissebb hírek szerint a hazai lemezmegjelenés tervezett idõpontja 2015. július 1. !!! :D

I can't wait... :D
9/10
offtopic
Petrapetrus 2015 máj. 29. - 09:08:32 9/10
(71/160)
:D
8/10
Zuluparaszt 2015 máj. 28. - 18:16:45 8/10
(70/160)
A mindenfele fröcsögõ agyvelõ ízlésesebb lett volna?
-
Nekem tetszett a film, a klasszikus kémfilmek kifigurázása semmi több.
Széplelkeknek, akik nem szeretik az itt-ott megjelenõ csonkolt végtagok látványát, valóban nem ajánlott. :)
1/10
mimzy 2015 máj. 28. - 05:41:25 1/10
(69/160)
Spoiler

Meglepõen erõszakos volt a film. A korrupt politikusok, akik a helyzetet okozták, majdnem megúszták, de legalább meghaltak a végén, bár a tûzijáték rendkívül ízléstelen volt. Nem egy intelligens film.
9/10
Petrapetrus 2015 máj. 27. - 08:06:06 9/10
(68/160)
Szerintem csak szimplán erõsen ironikus és görbe tükröt tartó alkotás, amin elgondolkozni kell és nem csak nézni, mint Rozi a moziban... :) Elsõre sokkol, az tuti, de nem azt kell értékelni, hogy konkrétan mit láttatnak, hanem a miérteket kell értelmezni. Egy történetet mesél el a film és próbál vele üzenni. Valaki veszi, valaki nem... :)
niaboctruk 2015 máj. 25. - 01:29:34 Előzmény Larvitar
(67/160)
SPOILER

1. A többi kingsmanben nem tudták, hogy bízhatnak-e
2. Arthur a srác italába kevert mrget, de a srác kicserélte. A tollal aktiválta Arthur mert zt hitte a srác italában van.
3. Ezek a poénok nekem tetszettek. De megértem ha másnak nem. Hát ízlések és pofonok:)
Nekem 10/10.
9/10
Petrapetrus 2015 máj. 24. - 14:09:00 9/10 Előzmény Larvitar
(66/160)
Spoiler

Az idõ sürgetõ volt, a többi Kingsmannek nyilván máshol volt fontos dolga. Én simán el tudom képzelni, hogy a világ többi pontján végeztek valami feladatot az üggyel kapcsolatban. Nem véletlen a film elején a hologramos gyûlés: ezek az ügynökök szerteszét vannak. És ekkora földrajzi ugrásokat egy amúgy is több mint két órás filmbe még belezsúfolni... Plusz Töki és Roxy érintettek is voltak valamilyen közvetlenebb módon az esethez, nyilván fontos szerep jutott nekik és ezért csak õket mutatták.

Arthurt a tollal nyiffantotta ki Töki. Szintén a film elsõ felében viszi õt be Harry a titkos fegyvertárba, ahol - többek között - a tollas fegyvert is és mûködési elvét is prezentálja neki. Illetve szóba kerül közben Arthur is, a hagyományokhoz való viszonya. Ez lesz gyanús Tökinek, meg a sebhelye. Biztos, ami biztos alapon, bizalmatlanságában kicseréli a poharakat, de elõtte eltereli Arthur figyelmét. Ennyi. És igaza lesz, mert valóban tõrbe akarták csalni. Amikor aztán Arthur elindítja a tollal a folyamatot, tulajdonképpen magát nyiffantja ki.

A fejrobbantás (Elgarra!!!) elsõre nekem is furcsa volt, de aztán rájöttem, hogy ez nem más, mint humoros irónia, s a megvalósítás is csupán irónikus okokból kifolyólag lett ilyen. Szóval nem is gagyi, hanem poén. Szerintem. :) A hercegnõs poén... Kinek mi. Nekem vicces volt. Pláne, hogy meg voltam róla gyõzõdve, hogy a film végére összehozzák Tökit meg Roxyt. :) Szerencsére a tippjeim jelentõs többsége nem jött be, váratlanabbnál váratlanabb fordulatok következtek és hatalmasat ütött a film elsõ megtekintésre. Már csomószor megnéztem azóta (moziban összesen 3x is), de képtelen vagyok megunni. :D Zseniális. :) :) (szerintem)
eIemes 2015 máj. 22. - 18:06:50 Előzmény kobax
(65/160)
képregényfilmtõl ez a minimum :)
8/10
Larvitar 2015 máj. 22. - 14:13:12 8/10
(64/160)
SPOILER

Alapjában véve tetszett a sztory, bár láttam már jobb kémfilmeket is. A végén egyáltalán nem értem, hogy a többi kingsman hol van? Azt hittem, hogy ez egy sokkal nagyobb szervezet, és nem csak 3 fõn múlik a világ sorsa... Az sem világos, hogy Artúrt hogy ölte meg a srác. A tûzijátékszerû fejrobbanás, meg a "csinálhatjuk seggbe" poénok szerintem egy kissé gyerekesek. Egyszer nézhetõ, 10/8.
10/10
kobax 2015 máj. 10. - 17:19:35 10/10
(63/160)
Na, ez a film, ez igen! Le a kalappal!
Remekül szórakoztam, egy másodpercig sem untatott.
Minden a kellõ arányban, nagyon jól eltalált szereplõk, és a film saját magát sem veszi komolyabban, mint kellene.
Számomra az abszolút 10 pontos, többszörnézõs kategória.
offtopic
mapk 2015 máj. 09. - 18:51:58
(62/160)
Máskor, ha ekkora a sor, meséld ezt el, az elötted állónak, és így tovább..
9/10
offtopic
Petrapetrus 2015 máj. 09. - 14:47:15 9/10
(61/160)
Én is. De ezzel én is úgy leszek, hogy amint lehetséges, elõrendelem, aztán rögtön beszerzem, amint a boltba ér. Ez a film van annyira jó, hogy támogassam azzal, hogy megveszem (valószínûleg pofátlanul magas) eredeti áron. :)

Én is Valentin napon láttam elõször. (aztán utána még kétszer beültem rá :)) De imádtam. :) Azt viszont már kevésbé, hogy az eggyel korábbi vetítésrõl pont az általad is említett Szürkesz*r miatt csúsztam le. Akkora böhöm nagy sor kígyózott arra a borzadályra, hogy egyszerûen esélytelen volt, hogy a pénztárhoz érjek kezdésig (beleszámolva az elõtte vetített reklámokat is, természetesen). Csomóan elõre lefoglalták a jegyeket szürkéékre, de annyi agyuk nem volt, hogy elõre felvegyék azokat, hogy esetleg az, aki nem erre akart menni amúgy sem, meg nem foglalt elõre, az bejusson valami másra... JÓVAL korábban oda kellett érni, hogy odaérjek a pénztárba kellõ idõben a film elõtt... De azért csak bejutottam a késõbbire. :)