Heathcliff 2009 júl. 22. - 15:30:34
(13/133)
"A Purdue Egyetemen beszéltem a párkapcsolatokról, amikor felállt egy német diák. Kezében a Kinsey-jelentést tartotta. (Ez pesze kicsit már elavult). De felállt és így szólt: - Nézze, McDowell, tényeket akarunk, nem pedig ilyen filozofálgatást a szerelemrõl. Tényeket akarunk. A Kinsey-jelentés tényszerû és nem vallásos jellegû, és azt javasolja, hogy a lányok szerezzenek változatos nemi tapasztalatokat, hogy jobban tudjanak alkalmazkodni a házasságban. Ez egyenes választ érdemelt. Így feleltem: - Lehet, hogy igaza van, de azt is olvasta, miért? Kinsey A nõ szexuális viselkedése címû könyvében kimutatja, hogy kevés lánynak fûzõdnek kellemes emlékei az elsõ néhány szexuális élményhez. Gyakran több hétig, hónapig is eltart az alkalmazkodás és csak ezután lehet a nemi együttlétet tökéletesen élvezni. Dr. Kinsey ezután bemutatja, hogyan szeretkezik a legtöbb férfi. Elmondja, hogy a többségük egyáltalán nem türelmes. Ezért ajánlja azt, hogy a nõ szerezzen tapasztalatokat különbözõ férfiakkal, mivel annak a férfinak, aki állítólag majd szereti, úgyse lesz türelme.
Nem tudok ennél züllöttebb indokot elképzelni valamire.” (Josh McDowell, baptista író)
bici750 2009 júl. 22. - 14:06:00
(12/133)
Kíváncsi vagyok erre a filmre, tetszik a témája. Megpróbálom megnézni, bár lehet, hogy nem bírom félkettõig.
10/10
Hannibal Lecter 2009 júl. 22. - 13:45:15 10/10
(11/133)
Nem Liam Neesonról mondtam véleményt, õ jó színész szerintem is, én Kinseyrõl beszéltem.
10/10
Hannibal Lecter 2009 júl. 22. - 13:44:23 10/10
(10/133)
Nem láttam a filmet, megnézem csak foglalkoztam vele pszichológiai és szociológiai tanulmányaim során, a véleményemet ezekrõl formáltam, a filmet megnézem ettõl függetlenül. Továbbra is két dolog érdekes, pl. hogy a pedofil hajlamról mondhatott e volna mást is akkor, vagy kénytelen volt odasorolni ahová sorolta, a másik pedig, hogy akkor is érdekes, miért éppen a Rockefeller alapítvány pénzébõl ténykedett.
twillight 2009 júl. 22. - 13:05:59
(9/133)
Kinsey azzal dolgozott aki pénzt adott a kutatásair és annyi.
Az akkori társadalom elitje meg nyilván a) nem állt szóba vele b) megsértõdött volna ha megkérdezi õket = nem lett volna pénze folytatni a kutatását. Ellenben a közép- és alsóosztályt elég jól felmérte, aminek következtében sokat megtudott az EMBER mint faj ösztönös viselkedésérõl. És így a "mûvelt elit" rossz is lett volna mint célcsoport, hiszen azokat mindíg sokkal jobban kötik a szocializációs normák, és Kinsley nem arra volt kíváncsi.
A pedofilokat - ha láttad a filmet - igenis besorolta: az aberrációk közé, amely kutatására már nem kapott pénzt (említenek 2-3 könyvet, aminek a témájához a nõkrõl írt könyve után már nem kapott támogatást).

A munkásságával gondolkodásra késztetett és egy nyilvánvalóan rossz rendszert döntött meg.

Az én kedvenc mondataim ezek:
"Azt sem tudjuk, mi a normális." - Kinsley
"Hé, tényleg, pónit is dugtam! Honnan tudta?" (egy szlengszó miatt merült fel a kérdés ami a prostituáltakra vonatkozott) - kérdezett fél
"Doki, akkor normális vagyok?" - kérdezett fél
És persze a kutató nem tud mit válaszolni, mert (l. 1. mondat) épp most méri fel, mi a normálisnak nevezhetõ.
fordjee 2009 júl. 22. - 12:21:35 Előzmény norton15
(8/133)
Megnézném, ha nem hajnalban kezdenék el adni. Mint általában minden értelmes filmet...
norton15 2009 júl. 22. - 11:35:28
(7/133)
Figyi, ne akard a politikát belemagyarázni ebbe. Egyszerûen ki kell hagyni ezt, és kész, mert ez egy jó film, Neeson nagyot alakít, és ENNYI.
10/10
Hannibal Lecter 2009 júl. 22. - 11:25:18 10/10 Előzmény norton15
(6/133)
Kinsey egyébként annak a globális háttérhatalomnak a társadalom bomlasztó kutatója volt (persze nem tudott róla feltétlen és elég elnyomó keresztény nevelésben kellett részesülnie)amely ma minden gyökeret megpróbál kiásni az ember alól, megfosztva tudásától, nemzeti identitásától, nemi identitásától mert így könnyebben uralható a falanszterben. Nem tisztségem eldönteni melyik jobb, az ókori testkultuszt totál elnyomó keresztény nemi ellenes vészkorszaka, vagy az egyén valós mentális emberi mivoltára is veszélyes, túl engedékeny liberalizmus. Az biztos, hogy a Rockefeller alapítvány pénzébõl dolgozott Kinsey és Rockefellernek a háttérhatalmi elit tagjának az az érdeke, hogy a konzervatív értékek eltünjenek, mert így a jegybank és az állam külön marad. Hosszú lenne ebbe belemenni, de érdekes, hogy a pedofilokat nem sorolta be sehova, arról nem is beszélve, hogy a skálájának alanyai mind alacsony szinten élõ emberek voltak, akikre kevésbé vonatkoztak a konzervatív önmegtartóztató elvek, tehát kutatása nem vehetõ 100%-nak, de szükséges szexuális reformációs törekvéseit, egy aljas szándéktól generált, háttérhatalmi réteg pénzébõl és támogatásából végezte. Car érte. Azért érdemes elgondolkodni azon, hogy a szexuális forradalom óta a világ valamivel is jobb lett e? Az a baj, hogy munkásságával átlendítette a ló másik oldalára az arra fogékony tömegeket.
norton15 2008 okt. 03. - 14:52:07
(5/133)
Persze hogy jó.:) Nagyon jót alakít.
offtopic
Miki1900 2008 okt. 03. - 12:43:57 Előzmény norton15
(4/133)
a ? lefelejtettem.
Liam annyira jó vagy rossz, hogy nehéz szavakat találni rá?
gondolom jó.
norton15 2008 szept. 27. - 23:52:48 Előzmény Miki1900
(3/133)
Jó mozi, bár néhol egészen elképesztõ (pl vacsoránál a lány szüzességét tárgyalják). Érdekes filmélmény az elsõ XX. századi szexuális forradalmárról. Jó is a film, de érdemes felkészülni rá.:)
offtopic
Miki1900 2008 aug. 11. - 22:17:44 Előzmény norton15
(2/133)
annyira jó vagy rossz.
megnézném ezt a filmet.
norton15 2007 nov. 26. - 19:25:40
(1/133)
Nekem tetszett a film, már maga a téma is érdekelt, hogy ebbõl mit lehet kihozni. Liam Neeson alakítására nehéz szavakat találni.