Téma: Kontroll

eugénia22 2008 márc. 29. - 00:29:38
(84/344)
Nekem tetszett.
***SPOILER***
Érdekes,hogy a végén a Lökdösõ meghal,ami ugyebár Bulcsú félelmeinek a kivetûlése,vagyis Bulcsú megszabadult a félelmeitõl, és így már feltud menni a "felszínre",Balla Eszter karakterével.Amikor álmodja,hogy bemászik a Lökdösõhõz,ott van "Medve",mintha a szerelemtõl "gyógyúlt" volna meg.Mondanivalóban jó a film,talán a színészi játékokban nem erös,de nadjából rendben van.Szerintem volt néhány poénos beszólás is benne, azok bejöttek.

Tudom,hogy a díjak "nem számíttanak semmit",de had jegyezzem meg,hogy külföldi fesztválokon összesen kb. 21 díjat nyert külömbözõ kategóriában.Plusz volt olyan is ahol versenybe került,és olyan is ahová csak bekerült.És Oscar-ra is ezzel pályáztunk anno'.
SD20 2008 márc. 29. - 00:08:27
(83/344)
Nos, én is ide keveredtem! Sikerült végigrágnom magamat a hozzászólásaitokon, és én is egyetértek abban hogy ez is egy átlagos(jó nagy szar) "magyar" film lett! Nekem több okom is van rá hogy miért is tartom annak ami, de ebbõl csak néhányat sorolnék fel! Elöször is leszögezném, nekem nincsenek elõítéleteim a Magyar Film iparral, sõt nagyon is reménykedem benne hogy egy napon eljutunk oda hogy tényleg jó filmeket készítsünk! De a jelenlegi meglátásom szerint, nem mozdulunk semerre! A fiatal tehetséges embereket elnyomják, mindenbõl a Balliberális médiát lehet kihámozni (péld:Szõke kóla)! Amíg nem adnak lehetõséget az igazán tehetséges embereknek, addig csak eféle okádmány össze vissza vagdosott, pocsék színészekkel játszott, filmeket kaphatunk mint pl ez, és a mostanában megjelenõ társaik(szubjektív vélemény)! Ott kezdõdik az én problémám a magyar filmgyártókkal, hogy ötlet az nagyon nincs! Hapedig mégis akad valami akkor az valami erõltetett dolog lesz amibõl csak erõltetett módszerekkel lehet filmetkészíteni! Például, az elöttem elhangzott véleményben, a 10 perces metrófutásra célzok! Sajnos ottvagyunk, hogy jelenleg nincsenek normális magyar filmek! Nézz meg egy régebbit, és egy újat! Észreveheted, hogy annak idején engedtek a tehetségeknek, és tényleg egy eredeti remek filmet szerettek volna készíteni! Ez volt a cél! Tehát volt az ötlet, majd jött a gondolat, nahát, ebbõl filmet is lehetne csinálni! És így születtek az igazán nagy alkotások, nemcsak magyarországon, hanem a világ más részein is, (értsd: USA).
Amíg nem jutunk el oda, hogy szabad utat engedjenek a fiatal tehetségeknek, akik esetleg több filmet láttak, sõt jobbak a szakmában, mint esetleg azok a színészek, forgatókönyvírók, operatõrök, és rendezõk, akik ezt a filmet is készítették! Ameddig ez nem történik meg addig nem lesz elõrelépés! Jelenleg Magyarországon, nem azt nézik hogy van-e tehetséged, van-e színészi készséged, hanem azt hogy kinek vagy a rokona, illetve ismerõse, és ez alapján határozzák meg hogy alkalmas vagy e a feladtra! Sajnos ez nem csak a filmekkel van így, hanem jelenleg, (legalábbis itthon) mindennel! És szerintem ismétlem SZERINTEM, ameddig ez nem változik, elõrébb nem juthatunk, sem a filmek, sem az élet terén, Magyar barátaim! ÜDV, és gondolkodjatok el azon amit írtam!
willturnerfanlány 2008 márc. 28. - 23:32:01
(82/344)
én nem hasonlítottam a filmet a karib tenger kalózaihoz de te ezt biztos jobban tudod mert a nicknevem willturnerfanlány...
jól van idefigyuzzál kis drága én nem néztem végig ezt a filmet mefrt meglehetõs elõítéleteim vannak az egész magyar filmiparral kapcsolatban...
ha belsõ mondanivaló van abban hogy abszolút de élvezhetetlen a filmecske hát rendben...
legyen ahogy akarjátok...
egyébként miután elküldtem az üzenetet elolvastam a hozzászólásokat...meglehetõsen meglep hogy tetszhet nektek ilyen bár találtam néhány véleményt ami megegyezett az enyémmel
ha itt pattogsz nekem hogy nagybetûel kell írni a mondatokat abszolút de nem érdekel! a helyesírásom az én hibám úgyhogy ebbe ne szólj bele... bár sztem elég kúltúráltan ócsároltam a filmeteketXD
már bocsánat de ezen a filmen ébn csak nevetni tudok...szégyen!!!
jah és elég nehéz hozzászólást írni miközben a bátyám is mondja folyamatosan hogy mennyire béna ez a film...
9/10
Novalis 2008 márc. 28. - 20:03:53 9/10
(81/344)
Ne a Karib-tenger kalózaihoz hasonlítsd a Kontrollt; akkor még szép, hogy nem fog tetszeni.

Bár szerintem teljesen rendben van, hogy egy 16 évesnek még nem mond semmit egy ilyen film. Majd 4-5 év múlva.

Azt viszont már illene tudni egy 16 évesnek, hogy a mondatok nagy betûvel kezdõdnek...
willturnerfanlány 2008 márc. 28. - 13:59:25
(80/344)
percig futkorásznak egyenesen nnincsen kameranézet váltás így pici dinamika nincs a kameranézetben ismét csak egy kalap ürüólék...pluszban amikor meghal vki mégcsak a kamerával se közelítenek a sínekre egyszerûen eltûnik és megjelenik a vonat...vagy egy cipõcskét hagynak maguk után...valamiért AZ óz a csodák csodájában szereplõ dorothy cípõjére emlékeztet...nekem nem tetszik és nem tudom hogy másoknak hogy tetszhet...hogy lehet horrort csinálni egy csuklyás alakról aki meglöki az emebereket...semmi félelem nincs benne a díszletek is szh*rok...bár felemlegetve egy amerikai foilmet a fülkét amit páér hétalatt forgattak le és egy utcasarkon mindössze király kis filémet faragtak a semmibõl...tanuélni kéne a rendezõknek forgatókönyvíróknak és színészeknek ehyaránt ebbõl azu esetbõl...és ha vkinek nincs tehetsége akkor ne vegyen részt a filmforgatásban
willturnerfanlány 2008 márc. 28. - 13:54:33 Előzmény rasn
(79/344)
nem tudom mi teszik nektek ebben a filmben annyira...szerintem a világ egyik legrosszabb filmje...a szabadság szerelem film egyedül tetszett a magyar filmek közül, mmert a rendezõk a vágók a forgatókönyv írok mintha a marsról jöttek volna...pitiánerek és nagyon nem érftenek ahhoz amit csinálniuk kéne...én nem néztem végig a kontrollt de belekukkantottam néhány jelenetbe ami szégyen a magyar filmkészítõ iparnak.. a színészek nem tudnak játszani nincs minmikájuk sokszor túljátszák pl a kurva az elején. aztán a végén mit gondoltak a rendezõ meg a forgatókönyvíró hogy 10
rasn 2008 márc. 25. - 22:11:44
(78/344)
Bizony-bizon... Gyõzõ barátunk lapul a csukja alatt!
Én még a film alatt rájöttem, bár szakáll nélkül nem volt 1szerû! Jól állt neki a szerep! Kéne 1 film, ami csak róla szól, mint Lökdösõdõ! Csak sztori kéne mellé!
rasn 2008 márc. 25. - 20:05:37
(77/344)
A film legjobb karaktere a Lökdösõdõ volt. Az újkori magyar filmipar talán egyetlen sorozatgyilkosa...
(és, ki játszotta? aki nem tudja, nézze meg!!! kötelezõ!!!)
jazmine4 2008 márc. 25. - 19:44:02 Előzmény furgepunk
(76/344)
jaja! sztem is! én még csak 5ször láttam XD
10/10
ninane 2008 márc. 17. - 18:01:57 10/10
(75/344)
Fantasztikus film, az egyik legjobb a magyarok közül. Még sokszor meg fogom nézni, és ajánlom mindenkinek. Egyedül a lökött medvelány nem tetszett benne,
valahogy nagyon irritált a látványa akárhányszor feltûnt.
10/10
furgepunk 2008 márc. 16. - 21:58:58 10/10
(74/344)
Szerintem hatalmas film. Mély mondanivalója van és emellett nem egy sima mûvészfilm amiket én általában unok hanem élvezni is lehet. Ezt a filmet akárhányszor meg tudnám nézni. kb 7x láttam is :))
norton15 2008 márc. 16. - 16:12:10
(73/344)
Köszönöm.:) Érdekes szerepei vannak, pl a Ponyvapottingban a sztoridealer, vagy egy másik filmben egy pizzafutár volt asszem.:D
trillárom 2008 márc. 16. - 16:06:30
(72/344)
Mi a baráti körömmel próbáltuk megfejteni a filmet,nagyon sok megoldás született.
trillárom 2008 márc. 16. - 16:04:31 Előzmény norton15
(71/344)
Igen benne van.A metrón mikor ellenõrködnek Bulcsúék,akkor õ áll egy kapaszkodónál és (most nem rémlik ki megy oda hozzá),és el kezdi mondani a Lívius,h. most nem lehet vagy ilyesmi,értelmetlenül beszél.Az ellenõr meg a bérletét kéri meg a bérletét kéri.
szotske 2008 márc. 16. - 13:23:41
(70/344)
Tovább!!! :))))) Azóta én is ezt mondom az ellenõröknek :)) Emlékszem a Magyar vándorral volt majdnem egyidõben a bemutatója. Ez volt elõbb! Szerencsére!!! Ez mûvészfilm, az bulvár film. Ott csak a Korda volt színvonal... Itt mindenki!
Tovább!
pozsizsuzsi 2008 márc. 16. - 12:50:23
(69/344)
Hát én még zenebb voltam, mert a hajnali ismétlést láttam. Bár lehet, hogy pont ez a félálom-állapot kellett a filmhez. Még nem tudtam magamban teljesen helyrerakni, de elsõ nekifutásra úgy vélem, lesz még második nekifutás is, kevésbé zenesen, szóval szeretni fogom, azt hiszem.
norton15 2008 márc. 15. - 23:34:25
(68/344)
Csak néhány másodpercig lehet látni, a végén se írják ki a nevét, úgyhogy nyugi.:)
norton15 2008 márc. 15. - 23:25:35
(67/344)
Asszem a zenekar egyik tagja is szerepel, mint az egyik utas.:) Legalábbis mintha láttam volna Varga Liviust a filmben.
norton15 2008 márc. 15. - 22:56:38
(66/344)
Ez az Otthontalanság otthona:

http://www.youtube.com/watch?v=mN-8C8HR0CY

Ha menekülnél, de nincs hova,
van a világûrben egy kis szoba,
ahol a bánat a súlytalan.

Ez az otthontalanság otthona,
benne anyád helyett egy mostoha
szeretget unos - untalan.

Ma éjjel semmi sem olyan,
mint amikor olyan, amilyen.
Sétál a Hold a háztetõn,
zsinóron húzza maga után a szívem.

Nem zavar és nem kavar fel,
mindenki boldogan élhet vele:
óvszer nélkül fogyasztható
biztonságos konzumzene.

De a nihil nem idilli állapot,
csak lustán basznak az állatok.
Valahogy azt súgja az ösztönöm:
jobb, ha magamba költözöm.
MegaBrutal 2008 márc. 15. - 22:54:10
(65/344)
Szerintem is nagyon jó ez a film, és tényleg nem értem, hogy sok ismerõsöm miért utálja, és miért tartja értelmetlennek.