Rózsa Misi 2007 jan. 18. - 20:56:15
(19/239)
Zsuzska teljesen igazad van. Szerintem is annak okozhat ez a film csalódást, aki egy laza szokásos szappant vár. Ez annál jóval nehezebben fogyasztahtó, fajsúlyosabb dolog. Nagyon ügyesen ötvözik benne a könnyed bóhozatot, a mélyfilozófiát, a drámát és bizony van benne jó adag társadalom kritika is. Akár még bizonyos csengéseiben a politikum is megüti a fülemet, de egyáltalán nem bántó formában.
Ha valamihez hasonlítani akarom, akkor nagy gondban vagyok, mert mûfajában egyedi és önálló. Valamiért talán az Összeomlás az ami eszembe ugrik, de nem szoros az összefüggés közötte.
Biztos lesz aki utálni fogja. És leszünk nagyon, de nagyon sokan, akik imádjuk és olyan érzésünk van, mintha egy új kultuszfilm jött el volna közénk. És nem baj, ha van akinek nem tetszik. Pontosan ez az amikor a mûvészet hatni kezd. Van aki elalél tõle, más iszonyodik, vagy csalódik. A baj akkor lenne ha az emberek közömbösen jönnének ki a moziból ez a film után. Ilyen viszont aligha lesz. És az alkotókat dicséri, ha érzeklemeket tudnak kicsalni belõlünk, legyen az pozitív vagy negatív.
10/10
döme1 2007 jan. 18. - 20:52:43 10/10
(18/239)
Nekem pozitív csalódás a film. Nem gondoltam hogy öreg emberekrõl ilyen szeretettel és humorral lehet filmet csinálni. Lehet hogy a téma nem tûnik vonzónak én mégis ajánlom mindenkinek aki tartalmasan akar "sírvavígadni".
zsuzska001 2007 jan. 18. - 20:50:41
(17/239)
Olyan nincs hogy egy film mindenkinek egyfomrán tetszen. Ismertem olyanokat, akik szerint a Titanic egy unalmas vacak film, olyat is ismerek, aki azt mondta mephistonál rosszabb filmet még nem látott, pedig nagy filmrajongó. Mégis mindkét film a filmtörénet része lett, alapmû. Nem véletlenül kapta meg az Oscart.
Schell Judit egy nagyon jó színésznõ. Számomra ez az alakítása is nagyon jó volt és hiteles. Szerintem egyáltalán nem véletlen, hogy ennyi embernek tetszik valami. Szerintem ebbõl a filmbõl méltán lesz nagy siker. Sajnálom, ha neked nem nyerte el a tetszésedet. Lehet az volt a baj, hogy egy sokkal könyedebb bohémságra számítottál, aztán amit valóban kaptunk az sokkal inkább dráma, illetve mélyfilozófiai kérdéseket feszeget, de úgy, hogy közben kellemesen szórakoztat.
apehti 2007 jan. 18. - 16:34:43
(16/239)
számomra a film hihetetlen nagy csalódás!!!!
csodálkozom is azon, hogy eddig szinte csak pozitív kritikákat olvastam....!
a magyar filmeket kifejezetten szeretem, s ha tehetem mindegyiket meg is nézem. Így az egyik kedvencem a Schell Judit fõszereplésével vetített Csak szex......
de a helyébe ezt a szerepet nem vállaltam volna el! színészi képességeibõl semmit nem csillogatott meg! A részletek sem voltak kidolgozva, és néhol kifejezetten gyerekesen oldották meg a történéseket! viszont a jól megszervezett marketing munkának köszönhetõen, erre is be tudják ültetni a moziszeretõ közönséget!!! EGYSZÓVAL: CSALÓDÁS!!! ezek után a valentin napján debütáló új magyar filmet még nagyobb fenntartással kezelem....
zsuzska001 2007 jan. 17. - 19:09:04
(15/239)
Én is Rózsa Misi ajánlását olvastam a filmrõl az Origo és a Mozinet oldalán. Elmentem ma délután volt egy lyukas órám megnéztem a filmet, és nekem is nagyon kellemes benyomsáaim voltak róla. Maga az alapötlet is nagyon jó, de ha jól tudom ez egy megtörtént eset feldolgozása. A film nálam is csillagos ötös!
Geréb 2007 jan. 17. - 09:56:04 Előzmény Rózsa Misi
(14/239)
Misi!

A Népszabadság oldalán olvastam el amit leírtál a filmrõl és ezért mentem el családommal megnézni. Kösz, hogy felhívtad rá a figyelmemet, tényleg nagyon értékes egy darab ez, aki kihagyja sokat veszít. Én a rendezést külön kiemelném.
Rózsa Misi 2007 jan. 14. - 18:04:11
(13/239)
Ez tényleg egy nagyon jó film. Beültem és azt vártam, hogy kapok egy könnyed kommersz valamit. Aztán elindult a film és az elején jött is a laza bödli. És ahogy haladt a film tovább úgy vált az egész egyre komolyabbá. Van benne persze humor is. Nem is kevés. De sokkal több az az üzenet, amit ez a film hordoz. Nem tudom mekkora sikere lesz. Remélem jó sokan elmennek megnézni. Azt viszont tudom, hogy méltán beírta magát a magyar filmtörténelembe az alkotás. Nagyon értékes és jó film. Mindenkinek tiszta szivbõl merem ajánlani.
Athelas 2007 jan. 13. - 23:21:23
(12/239)
Mármint azért örülj neki, mert nem voltak éppen a filmmûvészet remekei:D:D:D
Athelas 2007 jan. 13. - 23:20:05 Előzmény ShinyLicious
(11/239)
A Te korosztályod már nem ismeri azt a kifejezést, hogy "konyec filmá" ? Örülj neki!
A hál Istennek elmúlt rendszerben sok szovjet filmet vetítettek aminek a végén ez szerepelt (a film vége), nem pedig a The End. Ez az oly sokszor látott felirat átment köznapi szólásfélébe.
A címben ez az orosz konyec, persze a szlovák is szláv nyelv,szóval Te is jóra gondoltál.
Kokilla 2007 jan. 13. - 21:48:03
(10/239)
Hogy mi benne a jó? A hangulat, a megvaósítás, és hogy lehet nevetni rajta...sikeresen figurázza ki napjaink világát! Kikapcsol...és ezzel eléri célját.
tollas 2007 jan. 13. - 19:42:15
(9/239)
Én is jókat hallottam róla, bár még nem láttam. Mi benne a jó?
Az tény, a promóciója csodás, hiszen az összes budapesti nagy moziban folyamatosan adják, naponta vagy 50-szer.

Ez kevés magyar filmrõl mondható el.
Kokilla 2007 jan. 12. - 21:54:35 Előzmény Noncsa
(8/239)
Szerintem egy nagyon jól sikerült kis film, nem bántam meg hogy beültünk. Kell egy hangulat hozzá, nem tagadom, és nem szabad elvárni tõle semmit...engem legalábbis így szórakoztatott nagyon. Ha minden Magyar film hasonló minõségû lenne, nem volna semmi gond itt.

Gratula!
Noncsa 2007 jan. 05. - 13:25:59
(7/239)
Biztos van, mert ugye a történet egy idõs házaspárról szól, akik végsõ elkeseredésükben(?) rabolni kezdenek, és ez talán életük uccsó kalandja- ez csak szerintem
slacio 2007 jan. 05. - 08:15:50
(6/239)
apám milyen nevek: Schell, Schmied... :)
ShinyLicious 2007 jan. 04. - 18:14:03 Előzmény Noncsa
(5/239)
Nemtom..ennek van vmi köze a szlovák konec(vége) szóhoz?Mert nagyoncsak úgy néz ki...
Noncsa 2006 dec. 30. - 21:49:49
(4/239)
És egy Schell Judittal
Noncsa 2006 dec. 30. - 21:49:01
(3/239)
Egy a Tesóból - ebben láttam elõször
Noncsa 2006 dec. 30. - 21:47:05
(2/239)
Én tuti! még nyáron láttam róla elõzetes, és már vártam mikor jelenik meg. szerintem a story nem tûnik uncsinak, de ha mégis rossz lesz legalább láttam ezt a cuki színészt, aki mellesleg tehetséges is:) Schmied Zoli
szisz 2006 dec. 30. - 19:10:49
(1/239)
hm, lesz aki ezt megnézi? mert nem tûnik túl érdekesnek a téma...