Téma: Labdarúgás

1/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 14. - 16:04:45 1/10
(163/4643)
Capello pedig remek szaki, ez tény, de ne állítsd már be úgy az angolokat, mint akik az utóbbi 10-15 évben alig jutottak ki vb-re vagy eb-re...
1/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 14. - 16:01:42 1/10
(162/4643)
1. torghelle azonos értékû lenne akár Walcottal?! na jól van, tényleg nagyon okos vagy...
2. Mutu, Gilardino, Melo, Buffon, Cannavaro, Grosso, Salihamidzic, Del Piero, Amarui, Trezeguet, Camoranesi, Diego, Inzaghi, Gattuso, Seedorf, Zambrotta, Huntelaar, Pato, Pirlo, Ronadlinho...
3. na lol, ilyen alapon ha a cselszkij kezdi a büntetõpárbajt, akkor az 5. körben Terry lövi elõször a 11-est és akkor meg már megbukott az elméleted. a többi pedig nagyon durván túlzás és hülyeség.
4. az hogy neked a róma játéka tetszik, egy dolog, nincs is ezzel semmi baj. de olyan hülyeségeket írni, hogy x a legjobb csapat, y a legjobb játékos egyszerûen hülyeség. hányszor olvastad a szektásoktól, hogy a United, Barca vagy bármelyik csapatra azt mondtuk volna, hogy a legjobb?
ondok 2009 okt. 14. - 14:54:34
(161/4643)
Igaz,de nem rossz eredmény,pláne ha figyelembe vesszük ,hogy az elején még neki is próbálgatni kell.És majd azt figyeld meg ,hogy a Vbn sem a futottak még kategória lesznek.A sorsolástól persze sok függ mert ki lehet fogni a legjobb 8 között pl a végsõ gyõztest ,de én alegjobb 4 közé várom õket.
fredi60 2009 okt. 14. - 14:41:45
(160/4643)
Hogy naprakészek legyünk, 9 meccsbõl 8-at nyertek. Persze kétségtelen, hogy ma otthon megverik Belorussziát és így 9/10 lesz a csoporteredményük.
ondok 2009 okt. 14. - 14:27:43
(159/4643)
Légy türelemmel ,capello már megmutatta oroszlánkörmeit :egy demoralizált mindenhonnan kiesett csapatot vett át ,és 8 meccsbõl 8at nyert.Ugyanúgy eredményes lesz ,ahogy a Reállal bajnok lett vagy a Rómával vagy a Juvéval ,és sorolhatnám.tehát Angliában nem az a divat,hogy mindent lefikázunk ,hanem ott valóban szakemberre bízzák amihez az kell.
fredi60 2009 okt. 14. - 14:22:36
(158/4643)
Akkor csak arra lennék kíváncsi, mi mindent nyertek? Leszámítva, hogy kijutnak ismét a vb-re. De amúgy?
2006-os VB 7. hely? Megelõzték õket Európából az olaszok, franciák, németek, portugálok.
Vagy az, hogy a 2008-as EB-re ki sem jutottak?
ondok 2009 okt. 14. - 14:03:46
(157/4643)
1.Amikor három világklasszist mondtam ,akkor lampardra ,gerardra és terryre gondoltam.Azért rooney meg Ferdinand nem olyan utolérhetetlen még magyar szinten sem.nekünk van juhász ,dzsudzsák(?).Torghelle,koman,futács ,gosztonyi stb.ha sikeresek lennénk ,akkor ezek ázsiója is felmenne az angolok szintjére is akár.
2.elég nevetséges tottit ügyes,tehetséges játékosnak aposztrofálni,kik is azok a hasonlók? fõleg ,aki már bizonyítottak is ,és nem csak ki vannak nevezve ügyeletes nagy reménységnek.
3.Igen a fociban bizony vannak csalások és meg nem érdemelt sikerek és kudarcok.Vég nélkül tudnék sorolni példákat a Dél Kórea- olasz Vb meccstõl a Barca utolsó döntõbe jutásáig.érdekes módon (Hm) vannak állandó kedvezményezettek és állandóan sújtottak.A chelsea MU elleni döntõs kudarca is inkább engem támaszt alá ,ugyanis ha jól emlékszem 10 emberbõl 9 azt mondta a meccs után ,hogy egy megnyert meccset engedett ki a kezébõl a Chelsea.(Terry kezében,ill lábában volt a nyerés) Errõl beszélek ,hogy nekem a teljesítmény alényeg és nem a hivatalosan odaadott cím ,kupa .Mert ellenkezõ esetben a legnagyobb dicsõség azé lehetne ,aki sorsolással lenne mondjuk a BL gyõztes.Ha egy meccsbõl csak azt értékeljük ,aki a végén hivatalosan nyert ,akkor talán nem is kéne lejátszani ,hanem dobjunk fel egy pénzt és kész.
4.A Róma a legfontosabb dologban lesz gyõztes ,nem egy kupát kap ,amit két év mulva mindenki elfelejt ,hanem a foci nevû játékhoz tesz hozzá maradandót .Ugyanúgy ,ahogy amagyar aranycsapat sem jutott fel hivatalból acsúcsra ,de alabdarúgás történetének mégis aranylapját írta meg ,megteremtette a 4,2,4-et,abrazilok évtizedekig utánnozták õket,és még ma is ,akik nem is látták õket játszani a világ valaha volt legjobb válogatottjai közé sorolják (szerintem ugyan a legjobb volt,dehát a PR az PR ,és abban nem lehet vetélkedni egy ötszüörös VB gyõztessel)eNnyit arról ,hogy mit ér vele a RÓma.
ondok 2009 okt. 14. - 13:46:40
(156/4643)
pont ,hogy aválogatottra vonatkozott.
1/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 14. - 13:44:19 1/10
(155/4643)
1. hol vannak olyan magyar tehetségek, mint pl Rooney, Terry, Lampard, Carrick, Ferdinand, Gerrard vagy Walcott?
egyébként pedig nem azt mondtam, hogy egy rakás szar lenne az angol bajnokság, ha nem játszana ott ennyi jó légiós, hanem azt, hogy sokkal színesebb lesz ettõl a bajnokság. pl a spanyol, az olasz és a német bajnokság is tele van légiósokkal.
2. te pedig annyira gyerekes vagy, hogy képtelen vagy belátni, hogy nem létezik olyan, hogy legjobb focista/csapat. senki nem mondta, hogy Totti béna lenne, de akad még pár legalább annyira tehetséges és ügyes játékos a Juventusban, a Milanban, a Fiorentinában és az interben is, mint õ. ha nem tudod kikre céloztam ezzel, akkor szólj és írok egy listát.
3. azt a legegyszerûbb mondogatni, hogy csalással nyertek, véletlenül sem kell vállalni a felelõsséget érte, ááá, dehogy. nem mellesleg amikor a United ellen játszották a bl döntõt, ott volt a lehetõség, mégsem éltek vele. ja, egy rakás pénzt áldoztak arra, hogy nyerjenek két bajnoki címet, amire az arsenal is képes volt(jóval kisebb költségvetéssel), a United meg háromszor ennyit nyert az utóbbi években.
4. a róma megverheti az intert és a Milant, de mire mennek vele? semmire. még a bl-rõl is lecsúsztak.
fredi60 2009 okt. 14. - 13:37:44
(154/4643)
"De az angolok nem ezt tették ,amikor leégtek ,hanem hoztak egy szakembert ,aki szinte mindent nyer ezekkel a "szarokkal"."

Gondolom, ez a mondatod nem az angol válogatottra vonatkozott?
Az egyesületeknél pedig jónéhány külföldi focista van, akik nélkül azért nem lenne olyan nagy szám a Premier League.
ondok 2009 okt. 14. - 12:44:57 Előzmény damienisback
(153/4643)
megint csak 3 dologra reagálok,mert a többi komolytalan.
1. nálunk annyira nem hiánycikk az alapanyag ,legalábbis annyira nem ,amennyire produkálni vagyunk képesek.Lásd u20-as csapat pl .pont ezért kéne Capello ,hogy optimalizálja az alapanyagot.ne feledjük ,hogy állandóan azt mondogattátok ,ha a premier L.-ban nem lennének külföldiek szart sem érne,tehát az angolok sem dúskálnaka világklasszisokban,Kb 3-at tudnék mondani tõlük.Namost ha ezek közül vki sérült v. nincs formában ,akkor lehetne mondani ,hogy szarból nem lehet... De az angolok nem ezt tették ,amikor leégtek ,hanem hoztak egy szakembert ,aki szinte mindent nyer ezekkel a "szarokkal".
2.te égeted magad ,hogy focivak vagy ,és nem látod ,hogy Totti szinte tökéletes focista .pazar irányító,jól cselez,kíváló lövõerõ ,világklasszis gólok stb.Nem véletlen ,hogy folyton lerúgják,mert ha nem egyedül dönt meccseket.Ki lenne jobb nála? talán Kaka v. a kis pöcs? v. akár Ibra,az önzõ gólzsák? vagy ki? Del piero hasonlít ,de nem annyira vezéregyéniség ,sokszor eltûnik amezönyben.Tehát marad Totti ,aki nemcsak alegjobb olasz ,de a külföldieket is veri.Mit gondolsz pl capello miért mondta azt ,hogy egyedül Totti mérhetõ Puskáshoz .Biztos õ is égette magát .Úgyhogxy lássuk be megint hülyeséget írtál mint a kis pöcs esetében is.
3.Én hiszek a szememnek,és nem szajkózok butaságokat ,hogy pl a cselszi nem erõs mentálisan .Hogyan lenne erõs ,amikor 2x csalással ejtették ki az elõdöntõben?Aztán mintha Murinhoval pl bajnokok is lettek volna .Én a mutatott játékot értékelem ,és ez a Rómánál és Chelseanél volt alegjobb,atöbbi rizsa ,éppenúgy mint az a felsorolás ,hogy mely csapatoknak nincs pénze ,de mégis jobbak mint a Róma.Mert Te nem lehetsz képben az anyagi helyzetekrõl csak pletykák alapján,másrészt ezek közül voltak a Rómánál az utóbbi idõben valóban szerencsésebb csapatok ,de ezek hosszabb távon sehol sem lesznek ,amikor a Róma még mindig verni fogja az Intert és a milant pl.
1/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 14. - 10:18:44 1/10
(152/4643)
1. jajj, ez már lerágott csont. az elsõ meccsen meg a cselszkij megúszott egy 11-est és két pirosat. nem mellesleg ha annyira jól látnád a dolgokat, akkor láthatnád, hogy a cselszkij mentálisan ritka gyenge csapat. rendszeresen ott vannak a négy között a bl-ben, sõt döntõt is játszottak, mégsem nyertek bl-t.
2. talán azért, mert ez a Milan már közel sem a régi. bár 2007-ben megnyerték a bl-t, de elõtte pl 2004-ben tudtak utoljára bajnokságot nyerni.
3. az a probléma, hogy az mlsz úgy gondolja, hogy õk tökéletesek és a hiba az edzõkben van. ezért mondtam azt, hogy jöhetne ide akár Capello, ha csak 1-2 évet kapna, nem menne vele semmire.
4. persze, csak azt mondom, hogy az alapján nem érdemes messzemenõ következtetéseket levonni, hogy a selejtezõkörben x csapat villogott. jósolgatni meg pláne nem érdemes.
5. "Én csak azt mondtam ,hogy az angolokon meglátszik Capello munkája,és ha nálunk lenne ,akkor az állításoddal ellentétben nálunk is eredményes lenne."
akkor ez mégis mi? az angoloknál megvan a megfelelõ "alapanyag", ami itt hiánycikk.
6. na már megint a pénzhiány, amin nevetnem kell. mondtam korábban is, beszélj abra papával vagy az arabokkal. nem mellesleg a jó szereplés nem csak a pénztõl függ. a Porto nyert bl-t, a Monaco, a Deportivo és a Valencia is szerepelt már jól a bl-ben, hogy csak pár példát említsek.
7. hogy Totti lenne a legjobb játékos az olasz ligában? ez baromi nagy hülyeség és az ilyen kijelentéssel csak magadat égeted.
8. jah, lassan egy évtizede, amikor csak a Juventus teljesített normálisan.
ondok 2009 okt. 14. - 00:23:05
(151/4643)
Kifelejtettem a Rómát ,amelyik anyagi erejénél fogva nem tudott igazi riválisa lenni a BL esélyeseknek ,nade számomra az a jó szereplés ,hogy ha igazi focit akartam látni ,akkor rÓma kombinatív játékát néztem ,és amikor mondjuk Totti nem volt sérült ,aki magasan a legjobb játékos az olasz ligában,és felszívták magukat ,akkor bizony megfingatták az Intert ,a Milant nem egyszer.ja hogy aztán kiaptak pl a Laziótól ,az említett körülmények miatt a sorozatterhelést már nem bírták .egyébként mintha egy capello nevû edzõvel bajnok is lett volna a Róma nemolyan rég.
ondok 2009 okt. 14. - 00:17:40
(150/4643)
csak arra válaszolok ,ami érdemi állítás ,atöbbit nem állítottam,ezért nem is cáfolom.valóban azt jósoltam ,hogy a cselszkij nyer,méghozzá ha jól emlékszem talán még a selejtezõ körök idején.Nos ehhez képest az elõdöntõben esett ki elismert bírói manipuláció révén ,úgy hogy jobb volt mint a Barca ,akinek nemcsak a bíró csalt(4 elvett 11-es) ,hanem még óriási szerencséje is volt az utolsó másodperces góllal.Úgyhogy valóban kurva nagy melléfogásom volt.
2. hogyhogy Ti nem vettétek észre csak én meg Ancelotti ,hogy Ronaldinho akkor már rég kiégett ,amikor Ti biztosra vettétek ,hogy a Milan alapembere lesz .
Még annyit ,hogy nem kell évente edzõt cserélni ,ha elsõre jót választ valaki.
Nomeg azért olyan is volt ,hogy olyan nyert VB-t ,aki a selejtezõben is biztos továbbjutó lett.
Szóval ne csapongjunk ,hogy ne hasonlítsuk az angolokat a magyarokhoz,mert én nem tettem .Az viszont tény ,hogy pl egy Capello szintû edzõ egy izmos csapatot tudna összehozni Komanékból ,meg abból a 3-4 játékosból ,akiket érdemes megtartani a nagyok közül .De az nem Gera v. a jelenlegi felfogásban játszó Dzsudzsák lenne. Az izmoson azt értem ,hogy pl most kijutott volna a VBre is.
spechtrum 2009 okt. 13. - 23:37:14
(149/4643)
A svédek nagy játékosai már kiöregedtek H.larsson Ljundberg az ibra meg már kevés, az eb-n is kikaptak az oroszoktól, már gyengék. csakúgy mint a franciáknál már nincsen zidane meg cissé makeléle stb, azt is eredményként érték el hogy csoport másodikok lettek. nem kell velük példálózni, átalakulnak az erõviszonyok.

Akárkit hoznának ide kapitánynak nem tudna eredményt felmutatni, mert olyan szinten fociznak a válogatottban hogy a portugálok ellen a pepe fejesgólnál egy védõ sem ugrott fel, nagyon körülményesek és elemi hibákat vétenek.

Az mlsz-ben azt várják az edzõktöl hogy hamar a következõ selejtezõkörböl vigyék eb-re vb-re a válogatottat, és végülis ez érthetõ a szempontjukból nagyon türelmetlenek, azonban a keret nagyon gyenge ehhez! A Matthaus lealább sok új játékost kipróbált és nagyon helyesen ! de õ sem ért el eredményt sajnos.

Az szégyenre ad okot hogy mexicó 1986 óta egyetlen erõs csapatot sem gyõztünk le tétmeccsen ! egyet sem. a barátságos partyk nem számítanak arra nem szedik össze magukat a nagyok elég bajuk van az erõs bajnoksággal. 1986 óta minden albániánál nagyobb európai ország kivívta legalább egy EB VB szereplés jogát a fin és wls en kivül, de ott ez nem fõ sportágak !! ott volt bulgária, norvégia, aut, sul, gre, tur!! slovenia is. mi semelyiken sem.
1/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 13. - 22:39:18 1/10
(148/4643)
offtopic megjelenítése gomb és láss csodát.
1. azzal csak azt mondtam, hogy a selejtezõkörben lehet akármennyire jó egy csapat, párszor volt példa arra, hogy az nyerte a vb-t aki alig jutott ki.
2. az a jóslatod, hogy 2009-ben a cselszkij nyeri a bl-t, nem jött be, ahogy a róma jó szereplése sem(csak európa ligás hely a bajnokságban) szóval inkább maradj csendben
3. az angol játékosokat ne hasonlítsd már a magyarokhoz, mert csak magadat égeted.
4. tényleg, baromi logikus 1-2 évente edzõket cserélni, a cselszkijnek is bejött. hajrá mlsz
5. azt kérdeztem, hogy jelen pillanatban mi köze ancelottinak ronaldinhohoz, nem azt, hogy mi volt x hónapja. nem mellesleg mint korábban írtam, ronaldinho sajnos kiégett, de elõtte volt ~8 remek éve...
ondok 2009 okt. 13. - 22:13:13
(147/4643)
Az abaj ,hogy nem látni a hozzászólásodat ,és annyi tévedés van benne ,hogy képtelenség megjegyezni.Szinte csak az van.Egy mikor jósoltam én olyat pl ,hogy aki éppen kijutott az nem nyerhet VB-T?sõt olyan is volt (Dánok) akik valaki helyett beugrottak ,és EB-t nyertek.Én csak azt mondtam ,hogy az angolokon meglátszik Capello munkája,és ha nálunk lenne ,akkor az állításoddal ellentétben nálunk is eredményes lenne.kettõ 1 év után mnem küldenék el ,hiszen még Qmant sem küldik el ,pedig õ csak a realitást hozta.tehát akármilyen hülye az MLSZ ennyire nem az .Ez szintén igaz a puffogtatás ellenére ,meg hogy divat szidni az MLSZ-t ,de mondj egy olyan MLSZt ,amelyik ennél jobb volt .remélem nem a hülye bozókira gondolsz?
Mit is írtál még Ja ,úgy tudom ,hogy Ancelotti követte el a Milanban azt a szentségtörést ,hogy nem játszatta a kis Ronit,talán éppen egy héttel az ominózus vitánk után.Ennyi a kapcsolat ,amire rá kellett volna jönnie annak ,aki állítólag annyira tud logikusan gondolkodni,és másokról pedig nagy mellénnyel nyilatkozgat.:)
norton15 2009 okt. 13. - 22:01:26
(146/4643)
Az a 2-3 év inkább 5-6, ha nem 10. De ehhez kéne az MLSZ eltüntetése is, akik most ingyenes nyaralásukat töltötték idáig Egyiptomban.
1/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 13. - 21:52:56 1/10
(145/4643)
ejj öcsém, gondolkodni még mindig nem tudsz. akkor részletesen: hiába jönne mondjuk Capello kis hazánkba és próbálna kezdeni valamit a labdakergetõ válogatottal, ha az mlsz azt mondaná neki 1 év után, hogy köszönjük szépen, ennyi volt. 2-3 évet rá kellene szánni és akkor talán valami eredményt is fel tudnának mutatni a srácok.
na lol, de Dzsudzsákot szidni ezekért a dolgokért húdemenõ dolog...
baromira nem errõl van szó. azt mondtad, hogy Capelloval nem kapott ki az angol válogatott, ami hülyeség.
lehet, hogy az angolok nyerik a vb-t(én örülnék neki), de a selejtezõk alapján nagyon jók a brazilok, spanyolok, hollandok is. aztán az olaszok, az oroszok és a németek sem gyengék. egyébként pont ma olvastam egy cikket arról, hogy nem egy példa volt arra, hogy az a csapat nyerte a vb-t, amelyik alig jutott ki. szóval ennyit a jóslataidról.
ja és azt árul már el, hogy jelen pillanatban mi köze ancelottinak ronaldinhohoz...
ondok 2009 okt. 13. - 21:24:49
(144/4643)
A logika nem erõsséged,ugyanis akiinduló állításod az volt ,hogy akárki jöhetne hozzánk szövetségi kapitánynak ,mindegy amíg az mlszt le nem váltják.Nos akkor mégsem mindegy,hiszen abban látod a bibit ,hogy õk választkják ki.
ugyanígy nem áll a klasszis csatárra tett utalásod ,nem azt mondtam ,hogy az a klasszis csatár ,akire én mondom ,hanem azt ,hogy aki berúg egy tálcás helyzetet általában az kevés ahhoz ,hogy klasszis legyen,ahhoz más is kell.Pl ,hogy kiharcolja magának ,hogy helyzetbe tudjon kerülni ,amikor senki sem számít rá,hogy érezze nagyon a kaput.hogy robbanékony legyen ,szemfüles, hogy jól cselezzen és még valami ,ami született tehetség.Ebbõl jelenleg még nemsok van meg Némethben.
Más: hát pont ez az ,hogy Capello olyan edzõ ,aki nemcsak gyõzni tud acsapatával ,hanem eredményt is fel tud mutatni.Azok a jó csapatok pedig ,akik nem jutottak ki(svéd ,francia stb) ,hiába jók a taktikájukkal felkészítésükkel mégis probléma van.Egyébként a mai meccs végén a kommentátor azt mondta ,hogy 8 meccsbõl az angolok 8-at nyertek.Akkor biztos nem számolta az ukránokat vagy már nincs jelentõsége.
Az angolkkal kapcsolatban ugyanúgy igazam lesz mint mikor istenítettétek Ronaldinhot ,én meg azt írtam ,hogy egy felfújt pöcs.na és Ancelotti is ugyanígy gondolja úgy tûnik.Dehát õt sem értenék meg itt a fórumozók.A felszín alatt nem árt alényeget is látni.