Aki bújt, aki nem 2013 okt. 18. - 17:15:19
(14/34)
Különös film, de nekem tetszett.
lenccs 2013 jan. 07. - 18:35:38
(13/34)
Nem egy könnyed szombat délutáni kikapcsolódás...Nekem megfeküdte a gyomromat:-/
kiring 2012 dec. 27. - 19:02:53 Előzmény 521478963
(12/34)
"elég nehezen hihetõ hogy az anya albérletbe ûzi a lányát, azzal az indokkal hogy annak se barátai se munkája."

Pedig ez egy nagyon is hasznos döntés az anya részérõl, hisz a lány a családi légkör, és a családi helyzet miatt nem tudja elkezdeni a saját életét élni.

De a film nem csak errõl szól, nekem is csak a vége-felé lett világos, hogy mi a film lényege. Akkor, amikor a tanár a 42-re hivatkozik, és amikor azt mondja, ha nem figyeli a számokat, akkor bármi lehet belõle.

Ez a "42-s" az unitáriusok elmélete. Szerintük (idézet, kivonatosan):

"Az a képességcsíra, melyet az isteni világ beleoltott Ábrahám testi organizációjába, generációkon keresztül a vérben öröklõdik tovább -mondták az esszénusok, s 42 generáció kell ahhoz, hogy ez a mag teljességében kivirágozzék, hogy éretté váljék s gyümölcsöt hozzon az egész emberiség számára.

Nem a levegõbe bámultak bele az esszénusok, amikor ennek hangot adtak. Magukban élték át, mégpedig úgy, hogy a szükséges iskolázással, a lelket megtisztító gyakorlatokkal - amely lelki gyakorlatokra nézve érdekes nyomokat tárhat fel az újabb kumráni leletei-; egyike-másika - kiküszöbölték magukból azt, amit õseiktõl örököltek, s így bennük tisztán az maradt meg, amit Istentõl kaptak. Az esszénusok azt tapasztalták, hogy ennek eléréséhez 42 generáció hordalékát kell lehámozniuk magukról. Örököl az ember valamit apjától, anyjától - mondották -, valamit nagyapjától, nagyanyától s így tovább. Minél feljebb haladunk visszafelé magunkban az õsök során. annál kevesebb átörökölt tulajdonság található akár jó, akár rossz legyen az, s a 42-ik generáción túl már semmi örökölt dolog nincs bennünk. Ezen a ponton megszûnik az átöröklésnek minden nyoma. Valójában a lelki tisztulásnak 42 fokozatán mentek keresztül az esszénusok, mígnem eljutottak oda, hogy semmi átöröklési ballaszt, semmi lelki teher, semmi mellékes dolog nem maradt már bennük, minden ilyet kiküszöböltek magukból, s eljutottak odáig, hogy lényüknek bensejét, mintegy központi magvát rokonnak érezték az istenséggel, akibõl származott. Ekkor már így szólott az eszszénus-tanítvány: “Fölemelkedtem az én Istenemhez, amikor ezt a 42 fokot megjártam."

A fenti fejtegetés mutatja az esszénus felfogást: 42 generáción keresztül a véren át való leáramlásban érik az isteni csíra, amely aztán gyümölcsöt teremhet az egész emberiség számára. S megfordítva: 42 generáción visszafelé menve lehet eljutni az istenséghez, ha megfelelõ lelki tisztító gyakorlatok által ehhez a mûvelethez hozzálátunk.
Azt is mondhatjuk: az esszénusok nemcsak arra emlékeztek, ami velük történt születésük és haláluk között, hanem megszerezték a képességet annak átélésére, amit bennük az elõdök jelentettek. Ki¬terjedt tehát az emlékezetük az õsök hosszú sorára, éppen 42 gene¬rációra. Mellékesen megjegyezhetjük, hogy a kétfajta embertípus - a Prometheus és az epimetheus embertípus - közül az esszénusok nem az elõrenézõ, tehát nem a Prometheus-féle embert testesítették meg, hanem a visszanézõ, az epímetheus embert (lásd: Goethe Pandora-ját)."

Eddig az idézet, és nagyon meglepett, hogy ilyen egyértelmûen dolgozta fel a film az unitáriusoknak ezt az elméletet.
521478963 2012 nov. 23. - 10:29:58
(11/34)
***SPOILER PÓTOLVA***

Még csak pár perce megy, és nekem elég nehezen hihetõ hogy az anya albérletbe ûzi a lányát, azzal az indokkal hogy annak se barátai se munkája. Neki viszont van egy ápolásra szoruló férje... Aztán a fõszereplõt diploma nélkül felveszik tanítani...
1/10
NADALFAN 2012 jún. 16. - 20:01:02 1/10 Előzmény convar
(10/34)
nekem biztos nem:))
9/10
convar 2012 máj. 27. - 17:48:38 9/10 Előzmény NADALFAN
(9/34)
Vagy csak nem akárkinek való.
1/10
NADALFAN 2012 máj. 25. - 16:17:49 1/10 Előzmény convar
(8/34)
borzalmas film ,aki teheti kerülje...
9/10
convar 2012 febr. 15. - 21:10:03 9/10
(7/34)
"asszem ez az a film, ami valakinek vagy nagyon tetszik vagy nagyon nem. kvázi ízlések és pofonok."

Persze, ízlések és pofonok, de azt nem hinném hogy ez egy annyira megosztó film lenne... nem egy olyan formabontó alkotás ez.
real_madrid 2012 febr. 15. - 18:27:54 Előzmény convar
(6/34)
asszem ez az a film, ami valakinek vagy nagyon tetszik vagy nagyon nem. kvázi ízlések és pofonok. nekem nagyon nem jött be.
9/10
convar 2012 febr. 11. - 21:31:02 9/10
(5/34)
Ez is igaz, én is néha a falat kapartam Mona egykét megnyilvánulásától. Dehát ilyen a karakter. Kicsit flúgos. Nem az az 1xû eset :D
nofrit 2012 febr. 11. - 21:14:52 Előzmény convar
(4/34)
"aranyos, kedves"? Hú, én inkább azt mondanám, hogy néhol idegesítõ.
9/10
convar 2012 febr. 01. - 19:54:08 9/10
(3/34)
Aranyos, kedves film az apai és gyermeki szeretetrõl. Van egy lány, aki képtelen felnõni, képtelen beilleszkedni a felnõttek világába apja szellemi leépülése miatt, mivel ezt a még gyermekkorában szerzett traumát máig képtelen feldolgozni.

Am ez még mindig nem az amit várok Jessica Albától évek óta, tehát azért ez nem olyan mint pl. Charlize Therontól a Rém vagy a Megváltás, vagy Ashley Juddtól a Helen vagy mondjuk Kate Winslettõl szinte bármi, de azért iránynak sztem nem rossz. (És így is talán legjobb filmje ez a Rodriguez félék mellett.) Mert "kõkemény" drámának azért ezt sem mondanám, inkább drámácskának... De egyébként megvan a maga bája a filmnek. Majd meglátjátok ;)

És végre egy film amiben nem a szépségével operáltak. Mondhatni kifejezetten el van csúfítva, bár azért annyira mégsem sikerült hogy nekem ne tetsszen még itt is :D Egyébként csak most tûnt fel hogy Jessicának amikor szomorúan ill. megilletõdötten néz mennyivel szélesebb a jobb szemrése (ez is mutatja hogy ilyen "komoly" filmje talán még nem is volt amiben ezt az arcát megmutathatta volna :) ). Mielõtt vki ki akarna oktatni, tudom, az emberi test sosem teljesen szimmetrikus, egyetlen egy páros szerv sem, így a szemek sem. De itt tényleg feltûnõ, majd figyeljétek meg ;D

Ja, és T. filmkritikusok: kíváncsian várom a véleményeteket. Mert ha azt mondjátok hogy ebben is nagyon gyengét nyújt, akkor feladom :D


trailer:
http://youtu.be/4x2RzV1UrW8
9/10
tipocka 2012 jan. 30. - 21:53:18 9/10 Előzmény sushi
(2/34)
való. A szépsége nem rontott színészi játékán. Hihetõ, hiteles minden szempontból. Nekem nagyon bejött.
sushi 2012 jan. 27. - 00:07:07
(1/34)
hát nem tudom, hogy jessica albának való e a matematika tanár szerepe:D