graphoduo 2014 jan. 28. - 21:07:14
(169/189)
Ja, csak még annyit, hogy a "végkifejlet" után, de még a stáblista elõtt, és csak akkor, hosszasan mutatják a szóbanforgó festményt. Na, ezzel meg aztán egy spektrumos dokumentumfilm szintjére süllyesztik az egészet. Látjátok, micsoda emberi drámák vannak a kép mögött?! (Egyébként nincsenek, csak üres szenvelgés.) Hát most aztán igazán tessék ez a remekmû!! Röhej. Ja, és a Vermeer mecénása, aki egy sexmachine, otthon ül és párás, vágyodó tekintettel bámulja a festményt, miközben a mögötte lévõ képen konkrétan egy ürge nagy, érett mellet szopogat! ki látott már ilyen hülyeséget?! Mondom, sexmachine, semmi kifinomultság. Áh, nemnézõs.
graphoduo 2014 jan. 28. - 20:59:24
(168/189)
Szerintem erõsen túlértékelt film, nem tetszett. Nincs bajom a lassúsággal, azt hiszem az okát is értem, de a lassú filmeket is meg lehet tölteni tartalommal. Ez meg itten mindössze másfél óra, szóval ha tempóval nem is, újabb jelenetekkel jobban is kibonthatták volna a történetet. Mert ez így olyan, mintha a könyv fülszövegét vitte volna vászonra az operatõr, rögtönzött párbeszédekkel. A figurák elnagyoltak, konfliktus csak a végén van, az sem meggyõzõ megalapozással, a mûvészet szentségének himnusza pedig nem jön át. Lehetett volna korrajz, a XVII. sz.-i Hollandia vallási, erkölcsi, társadalmi viszonyairól. Lehetett volna egy szép szerelmi történet, amiben a viszony végig megmarad plátóinak. És lehetett volna mindkettõ, de egyik sem jött össze. Ami az elõbbit illeti: utalnak a katolikusok és protestánsok közti ellentmondásos viszonyra, de aztán errõl egy hang sem. Kiderül belõle az izmosodó polgárság öntudata és függetlensége, Greet mégis a feudális megalázkodást és megalázást választja. A címszereplõ valamiért "õrlõdik" Vermeer és a henteslegény között, de nem tudni miért. Megcsapja a szenvedély szelének a széle, de nem világos, hogy a mûvészet tartja-e helyben vagy a mûvész, mint férfi. Mindkettõre van utalás, de mindkettõ nagyon erõtlen. Ha a XVII. sz.-ban mutatták volna be a filmet, lehet, hogy botrány lett volna abból, hogy a címszereplõ és Vermeer ujja egyszer majdnem összeér, de mai szemmel ez igencsak ártatlanka. Szóval korhû, csak éppen így meg a só vész el a fõzetbõl. Áhh, nincs kedvem ezen akár egy percet agyalni, annyira nem éri meg. Ötöt tudok adni rá a tízbõl, de csak azért mert legalább nem nyerészkedési céllal csinálták.
Attlas 2013 ápr. 29. - 19:42:15
(167/189)
Nekem nagyon tetszett. Szeretem az olyan filmet amelyben a jelenet beszél és nem a szöveg. Például az a 5-6 perces jelenet ahol mindössze két mondat hangzik el:
-Miért vetted el a széket?
-csapdában volt.

Nagyszerû film. Mindenkinek ajánlom aki nem a Rambo kategóriába tartozik.
3/10
Belmont 2013 jan. 27. - 14:31:11 3/10
(166/189)
A film után a könyv jónak tûnik...

Az eredetiben a lány családja is fontos szerepet játszik, a filmben meg csak úgy oda vannak kenve szegények. Pl. az is csak a port.hu-s leírásból derül ki, hogy egyáltalán miért vak a lány apja, a filmbõl ugyan nem. A könyv elolvasása nélkül azt se tudja az ember, hogy mi az a „cserép", amit magával hurcol, és amit kettétör a kiscsaj. Ja, meg persze a Vermeer-család is csak úgy oda van kenve, a legbosszantóbb épp ez a kiscsaj, aki folyton csak leskelõdik, de épkézláb szerepe nincs.

A történetbõl meg épp azt hagyták ki, amitõl érthetõvé vált volna az egész. A legmegdöbbentõbben a végén - nem hiszem, hogy szpojlereznék, hiszen kitalálható a történetvezetésbõl, hogy a regényben végül is férjhez megy a hentes gyerekhez, itt a filmben meg (hiszen szerencsétlenje az is csak úgy oda van kenve, mint az összes többi szereplõ) szó se esett már a srácról, csak kurtán-furcsán összecsapták a végét.

El kellett volna dönteni, hogy mûvészfilmet akarnak-e vagy csak egy sima romantikus katyvaszt.
8/10
csineva-xx 2013 jan. 18. - 02:34:01 8/10
(165/189)
Nagyon tapintatos érzéki játék, gyönyörû részletekkel - nem meglepõ, hogy az operatõr szerzett díjat, hiszen az arcok alig mozdulnak, fõképp a kamera teszi a dolgát és elmeséli a lényeget...
8/10
7/10
BradPitt35 2012 márc. 06. - 23:08:31 7/10
(164/189)
Nem volt valami jó film, az egyszer nézõs kategóriába sorolnám.
10/10
anusvara 2011 aug. 18. - 18:42:06 10/10
(163/189)
A kritikából idézve: "A történet nyomon követi az alkotó és modell valahol a szerelem és hipnózis között kibontakozó, lebegõ, összekapcsolódott viszonyát." ...számomra az a legszebb, hogy ezen a szinten marad meg kapcsolatuk.
1/10
kicsimag 2011 jún. 28. - 16:37:19 1/10 Előzmény alt gr
(162/189)
Szerintem is nagyon gyenge, elvont film, sok értelme nincsen. Alapvetõen szeretem Scarlett filmjeit, de ez nagyon nem jött be.
3/10
alt gr 2011 ápr. 07. - 12:03:59 3/10 Előzmény Sadenal
(161/189)
hát ritka gyenge film, 3/10et adtam rá, még az is sok. Scarlett nem a kedvenc színésznõm, ebben a filmben még az eddigieknél is jobban idegesített. az egyetlen aki ebben a filmen jól játszotta a szerepét, az a tyúk volt amit feltettek fõni. nem ajánlom megnézni senkinek :)
8/10
Sadenal 2010 okt. 03. - 01:15:48 8/10
(160/189)
Már rég terveztem, hogy megnézem, és a 90 perc gyorsan elszállt. Desplat zenéje különös atmoszférát teremt a filmnek. Nekem Colin Firth alakítása tetszett a legjobban és a film vége nagyon tetszett...:D

8/10
csontosmeggymag 2009 dec. 22. - 23:45:48 Előzmény zsouzs
(159/189)
Ááá! Igen! :D Sorry. Túl sokat idéztél egy bizonyos "M E"-tõl és a végére úgy tûnik megkavarodtam! Annak olvastam be, akivel egyetértek! Szééép. xD
Fannusi 2009 dec. 06. - 01:21:44
(158/189)
Ma néztem meg elsõnek a filmet, és nekem nem szoktak nagyon tetszeni a régebbi stílusú filmek - bár a Jane Eyre is nagyon meghatott -, ez egyszerûen fantasztikus volt! A fõszereplõk zseniálisak voltak szerintem. Scarlet az egyik kedvenc színésznõm - csak miatta néztem meg, még jó... -, nagyot alakított ebben a filmben is.

Tudnátok nekem ilyesfajta filmeket ajánlani? :) Elõre köszönöm!
10/10
zsouzs 2009 dec. 05. - 17:41:44 10/10 Előzmény csontosmeggymag
(157/189)
Nem csak, hogy láttam (kétszer is), de a könyvet is olvastam.
..nna most akkor egyet tudsz érteni.., vagy se nem (vagy csupán a címzést tévesztetted el?!:-)
csontosmeggymag 2009 dec. 03. - 15:21:45 Előzmény M E
(156/189)
"sztem, ha õ látná, hogy csináltak róla egy ilyen filmet, biztos nem örülne." <---na nee :D
Most komolyan. Aki látta a filmet, és megkérdeznék, hogy alakult-e bármiféle negatív véleménye a festõrõl, ezáltal a film által, annak egy percig sem kéne azon gondolkodnia, hogy NEM.
Mellesleg õ is egy ember. Azzal, hogy évszázadokkal késõbb a leszármazottjai, egy több mint 2 órás filmmel róják le tiszteletüket elõtte, az több mint elismerés. (ja persze biztos nem örülne...xD)
csontosmeggymag 2009 dec. 03. - 15:13:30 Előzmény zsouzs
(155/189)
Egyetértek veled. És, ha Zsouzs látta volna a filmet akkor tudná, hogy nem csalta meg a feleségét... (a könyvet nem olvastam)
M E 2009 szept. 11. - 20:00:35
(154/189)
Mi nem stimmel az elsõ felével?

Nem a magánélete alapján itélek meg egy mûvészt, egyáltalán.
Csak kedvelem Vermeert, és kicsit utánanéztem (nem konkrétan a film miatt) komolyanvehetõ könyvekben, és nekem az jött le, hogy nem sok adat van róla, amit tudnak, hogy fontos volt neki a család, és protestáns létére a felesége miatt áttért a katolikus hitre, vagy vmi ilyesmi, most már nem vagyok benne 100%-ig biztos, de asszem, ez. Nem tudják pontosan, kiket festett meg, de a legvalószinûbb feltételezés szerint a lányait általában. Olyan alátámasztott adat mindenesetre biztos nincs, hogy félrekacsintgatott volna, és sztem, ha õ látná, hogy csináltak róla egy ilyen filmet, biztos nem örülne.
Ti talán örülnétek, ha veletek csinálnák ezt?
Nem tudom, miért lennék nevetséges, hogy ezt gondolom. A Bodies kiállitást sem néztem meg, mert nem fogom azt támogatni, hogy azok testét, akik a tudomány számára ajánlották föl magukat, megalázó helyzetben mutogassák.
Nem szeretem, ha halottakat aláznak, akár a testüket, akár a jó hirüket. Ez van.
10/10
zsouzs 2009 aug. 29. - 19:19:53 10/10 Előzmény M E
(153/189)
"Megnézném, mert Colin Firth a kedvencem, de az a bajom vele, hogy szegény Vermeerrõl, akirõl tudjuk, h családcentrikus és vallásos volt, kitalálják ezt a félrelépõs sztorit, és persze mindenki azt hiszi, hogy igaz."

Nem nagyon értelek: tényleg az tart vissza a film megnézésétõl, hogy Vermeer a film (ill a könyv) úgy állítja be, hogy estleg mégsem volt az a szentéletû, akirõl pedig "Ti" ugye "tudjátok", hogy pedig: DE !?
Nevetséges vagy. Egyrészt mitõl hitelesebb a te információd, másrészt csak sajnállak, ha egy mûvészt ez alapján ítélsz meg.
A film és a könyv is nagyszerû, mindenkinek bátran ajánlom !!

"Állitólag egyébként a lányait festette meg modellként általában, és az ominózus képen is az egyik lánya látható.
Ennyit Vermeer védelmében."

Nem hiszem, hogy Vermeer (fõleg, hogy senki nem vádolta semmivel) védelemre szorul.
ikoo 2009 aug. 28. - 18:22:35
(152/189)
Egyszer már láttam ezta filmet,nekem nagyon tetszett,és most látom,h ma is volt.Pedig jó lett volna ismét megnézni!
MrsMaverick 2009 aug. 28. - 14:26:25
(151/189)
Nézd csak meg, mert a mondandód elsõ fele nem egészen úgy van...
9/10
1asokközül 2009 aug. 28. - 12:21:03 9/10
(150/189)
Dehogy hiszi azt mindenki... akit érdekel ez a film az általában tud is valamit Vermeerrõl... ne aggódj!:) Megéri megnézni, szép film!