8/10
Lucky13 2008 jan. 25. - 14:59:51 8/10
(258/858)
Na igen, vannak hibák, de azért szerintem maga a történet, nem rossz, nekem tetszett a film, én inkább a zombi emberek megnyújtott arca nem jött be.
9/10
bujka 2008 jan. 25. - 13:49:19 9/10
(257/858)
Szerintem a film alapvetõen jó, de tényleg hemzseg a logikai hibáktól. (pl.: hogyna folyik a csapból víz amikor már 3 éve nem él senki a városban ki mûködteti õket, ha lefekszik a kádban, hogy kell fel az ágyában, a veszett kutyák mögött a csávó miért tûnik el és nem segít a kutyáknak stb..)
De ettõl függetlenül nekem a film nagoyn tetszett is nagyon jó volt. Az alapsztori is jó, a kivitelezéssel vannak gondok. Ilyen kategóriájú filmeknél nehéz újat mutatni, de aki egy igazi thriller akar látni és egy kis izgalomra vágyik nekik nagyban tudom ajánlani a filmet.
10/8
MackoSajt 2008 jan. 24. - 22:04:07 Előzmény Mákostonhal
(256/858)
Szevasz Kedves Tonhal!

Ahogy így olvasgattam a fórumot, meglepõdve tapasztaltam, hogy biza a nagy kritkus, filmesztéta csak kritizálni tud, de a kritikát biza egyáltalán nem bírja! ??? Hát ez meg hogy lehet?? Aki megítél, annak el kell tudnia fogadnia, SÕT! keresnie is kell az alkalmat, hogy õt is véleményezzék! Hát kedves barátom, én azt látom, hogy te egy mozilakó vagy. Nincsenek barátaid és a kutyának sem kellesz, nemhogy egy csajnak. Elmész majd szépen egy bölcsészképzõba, valami nagytudású humánszakra, aztán pár év múlva a hozzád intézett kérdésekre a leggyakrabban az alábbi választ fogod adni: Azonnal hozom! Esetleg adhatok még egy epres mcfreeze-t, vagy egy egy almás pitét a sajtburger mellé? aztán hazamész és jót matyizol a kisszobád félénk sötétjében valamelyik okos kritkádra. Egyik este, ki tudja hogyan, de összehoz a sors a bõrpapucsos, lilafelsõ, barna szoknyás nagy szerelemmel, aki -micsoda sorsszerûség!- ugyanott végzett! kézenfogva jártok majd továbbra is, csak most már a mûvészfilmekre és jól elszomorkodtok kettecskén, hogy ez a szar világ nem érti meg a saját gigaértelmiségeit! de majd a jövõ bebizonyítja nekik!...
...sok szerencsét pancser!
1/10
Chender 2008 jan. 24. - 17:15:57 1/10 Előzmény Hypnotic
(255/858)
Ne haragudjon senki, de szerintem ez a film egy gyenge horrorfilm, aminek a fõszerepét ráosztották egy ismertebb színészre. Ha nem W. S. a fõszereplõ lehet, hogy meg sem jelenik moziban, mert bizonyos "B" kategoriás filmek egybõl dvd-n jelennek meg. :) Nagyon pocsék tele "logikai" hibával!
Gyenge másolata egy-egy "jobb" horror filmnek. W. S.-nek valószínûleg nagyon kellett a pénz, hogy egy ilyen kategoriájú filmben részt vett. Mellesleg a nézõk becsapása ezt a filmet az akciófilmek közé sorolni!!!!!!!!!!
7/10
intovon 2008 jan. 24. - 08:16:22 7/10
(254/858)
Hát nem tudom, nekem azért tetszett a film. Jó a vége az lehetett vona másképp, mert az tényleg össze van csapva. Ja meg a "zombik" lehettek volna kissé ijesztõbbek is.
Amúgy a film mondanivalója szerintem rendben van és a történet az jó.
7/10
MackoSajt 2008 jan. 23. - 22:16:28
(253/858)
Ez jó duma volt :-D a valódi zombikhoz képest, ja, azok egy kicsit lassabbak, na, meg nem is ilyen ravaszak, hogy csapdát állítsanak a Will Smithnek...
9/10
G87 2008 jan. 22. - 22:04:17 9/10 Előzmény Hypnotic
(252/858)
Véleményem szerint jól sikerült ez a film. Tetszik az egész történet, kellõen izgalmas, fordulatokban gazdag. Most sem kellett csalódnom Will Smith-ben. Nemcsak vígjátékokban állja meg a helyét.
Szerintem aki teheti nézze meg, érdemes.
Hypnotic 2008 jan. 21. - 23:03:50
(251/858)
Will Smith elég sok oldalú szinész megkell hagyni! Ez a film is remek volt töle! Bár a végét szerintem elégé leegyszerüsiteték! Lehetett volna ezt a storyt még nyuzni! De azért tetszett!
Jigsaw 2008 jan. 20. - 16:09:17
(250/858)
Sziasztok!!!

Nem tudja valaki ha innen a port-ról rendelek filmet akkor annak kb. mennyi a szállítási költsége??? Elõre is kösz
Mr.Smith 2008 jan. 20. - 15:18:52
(249/858)
Will Smith-t inkább a poénos színész kategóriába sorolom. Valahogy nem az a hú de komoly fazon, látszik rajta, hogy laza és kicsit komolytalan. Az én a robot teccett és ez sem volt egy rossz film. Elgondolkodtató.
Rider94 2008 jan. 20. - 13:33:47
(248/858)
hát én tegnap láttam és szerintem nagyon jó :) nem az értelmetlen véres, zombis hülyeség.:) Will Smith meg nagyon jó benne. Nagyon bejött a film. A végén a Ford autó tényleg kicsit fura, hogy tiszta újnak néz ki. Dehát mindegy :))
Jigsaw 2008 jan. 20. - 12:20:08
(247/858)
innen szeretnék a port-ról
leopard26 2008 jan. 20. - 11:21:43
(246/858)
Honnan akarsz filmet rendelni?
Jigsaw 2008 jan. 20. - 08:56:51
(245/858)
sziasztok!!!

tudna nekem valaki abban segíteni hogyha rendelek filmet innen akkor kb. mennyi a házhozszállítás költsége???
Amúgy a film szerintem nagyon tényleg egyre jobb színész ez a Will Smith!!
Köszi ha tud valaki segíteni!!
elstimate 2008 jan. 20. - 02:32:55
(244/858)
Nemrég néztem meg és meg kell mondjam elég magávalragadó a film! WS színészi teljesítménye megugrott a szememben! A nyomasztó drámai elemek mellett a "díszlet" is részletekbe menõen kidolgozott (apró hibaként csak a végén lévõ ford SUV említhetõ,amivel a kolóniához mentek, kicsit hiba, hogy olyan mintha tegnap hozták volna el a gyárból, egyébként nagyon szépen figyeltek a részletekre).
Viszont valahogy nem jött át az a rész, amikor az új emberek elõször "beszélgettek" a reggelinél, nem volt meg az a "hú 5 éve nem látott rendes embert" kinézete a WS játékának.
Mellesleg a mellékszereplõk szerintem se voltak a színvonal tetején.

Viszont ha megmondaná, hogy minek locsolt a flakonból és mit WS a háza elött és a csapda-zsákra azt megköszönném.

Az elsõ 20 perc után az fogalmazódott meg bennem, hogy ezt a zombis-mutáns-vírus történetet sokkalta komolyabban és emberi szempontból adja elõ mint a Mila Jovovics fémjelezte másik film bármelyik része. Szerintem.

Ja, és nézze meg mindenki aki gondolkozik, hogy megnézze-e, megéri!
7/10
pikemen 2008 jan. 19. - 16:24:48 7/10
(243/858)
Sokkal többet kellett volna ebbõl kihozni ! A zombik gyorsasága, ereje túl volt már játszva. Enyhe csalódás. 6/10.
orn 2008 jan. 19. - 11:01:15
(242/858)
teljesen korrekt hozzászólások és értékelések, én sajnos(?) továbbra sem szimpatizálok a filmmel, de azt hiszem ez így van jól:)
mindenkinek sok-sok jó filmes élményt kívánok!:)
stanmarsh 2008 jan. 18. - 20:04:08
(241/858)
B. Dani!
A szerzõ James Newton Howard, és fent van sok helyen, mininova v isohunt, csak rá kell keresni OST. Az elhangzó Bob Marley dalok listája pedig az imdb.comon megtalálhatóak.
B.Dani 2008 jan. 18. - 19:55:50
(240/858)
Üdv mindenkinek, ma néztem meg a filmet és nekem nagyon teccet fõleg az a zene aminek sehol sem találom a címét/elõadoját, kérlek segítsetek
itt a link: http://www.youtube.com/watch?v=WmP7-Rn6e1I
elõre is köszönöm
stanmarsh 2008 jan. 18. - 18:59:55
(239/858)
Kedves orn!

Nincs azzal semmi baj, ha egy film nem tetszik, ha csak kérdéseket hagy maga után, sõt, ha csak negatív véleményed van róla, akkor sincs baj. Mind-mind más dolgokat látunk meg egy filmben, más dolgokat mond nekünk, más tanulságokat vonunk le belõle. Az általad problémásnak ítélt részlet, miszerint csak úgy benyomták, hogy a nõ fejleszti ki, csak részben igaz, mert erõsen utalnak rá, Neville (Smith) is a projekt egyik élmunkása volt. A hirtelen világvége-váltás számomra elérte a kívánt eredményt, mert a mutációk beza nem 5 perces munkák, valamint az is igaz, hogy amíg vírusokkal játszunk, addig elõfordulhatnak ilyenek.

Elismerem, talán elmélyülhettek volna a magyarázatokban, de a film egy magányos ember magányos harcát mutatja meg. Egyfajta önként vállalt apokalipszis utáni élet. A katona és az orvos meggyõzte a családapát, maradnia kell. A küzdelem során elveszít mindent és mindenkit, kihalt város egyetlen egészséges embere. A film igazán abban nagy, ahogy a kihaltságot és a magány feldolgozását ábrázolja. Az egyik legmélyebb filmbeli magányt látjuk, amit leforgattak valaha is.

A kirakati bábuk "játéka" szuggesztív és kiábrándító egyben. Megtalálni egy megoldást, mellyel elkerülhetõ a Manhattan-méretû magáncellában való megõrülés beleássa magát a lélekbe, a hozzájuk való viszonyulás az embernek oly szükséges társas kapcsolatok létfontosságú voltát hivatott alátámasztani.

A felsorolt kérdéseidre mind választ kapsz a többiektõl, az pedig, hogy miért nincs indokolva és elmagyarázva az átalakulás, az bennem a második rész elõszelét jelenti. Mert hát Hollywood a merchandise-szellemében ég.

Most olvastam még további néhány hozzászólást, a kézigránátos dolog és öngyilkosság/önfeláldozás kérdése. A kézigránát úgy mûködik, legalábbis amit WS használ a filmben, hogy a pöcköt kihúzva lép mûködésbe, pár másodperc után. Mivel a pöcköt kihúzta, de mint láttátok, kézben tartotta egy darabig, a pöcök kihúzása miatt kikattanó biztosíték a helyén maradt, nem lépett fel robbanás. Tehát csak ha elengedi, akkor robban fel. Az önfeláldozás egyértelmû magyarázata számomra, látta a családját meghalni, látta az emberiséget kipusztulni, évek hosszú során át harcolt, amibe bizony a dolgok együttállása miatt bele is lehet fáradni. Mint említette a feleségének, a Ground Zero-ban kell maradnia. Miután magadra maradtál, kutyáddal kettesben irtjátok a zombit, kísérletezgettek is vele, elidegenedik az ember a normális léttõl. Mint egy elítélt, akire évtizedek várnak a rácsok mögött. Halál, kudarc és fájdalom (testi-lelki egyaránt). Ez pontosan elég ahhoz, hogy a rövidtávú megváltást keresse valaki siker esetén.