8/10
Henci8 2007 dec. 31. - 12:06:45 8/10
(38/858)
Mindenki arról a retkes könyvrõl beszél, de senki nem irja meg hogy ki a szerzõje!! Irjátok meg!!! el akarom olvasni...
A film meg tuti jó, nem is nézem meg máshol mint moziban
10/10
kobax 2007 dec. 31. - 10:12:43 10/10
(37/858)
Az már csak hab a tortán, hogy, ahogy az itteni kommenteket olvasom, mindnenki zombikról beszél, holott az eredeti sztori vámpírokról szól (ami azért nem ugyanaz).
A vírus egyébként stimmel.
Ja, és Neville az eredeti történet szerint egy egyszerû gyári munkás, nem kutató orvos...
Meg ilyen apróságok...

Úgy látom, hogy megint egy olyan adaptációval van dolgunk, ami tulajdonképpen csak a címét vette a könyvtõl.
Ez persze nem baj, csak megtévesztõ.
És persze ettõl még lehet nagyon jó a film (nem nyilatkozom konkrétan, mert még nem láttam).
10/10
kobax 2007 dec. 31. - 10:02:44 10/10
(36/858)
Kösz az infót!

Éppen ettõl a befejezéstõl féltem...

Hát, hiába, ma már nincs amerikai film happy end nélkül...

Pedig nekem a könyv befejezése jobban tetszik! Az valahogy reálisabb (már amennyire egy ilyen sztoriban egyáltalán lehet "reális" befejezésrõl beszélni - de legalábbis valószínûbb).

Ezek szerint a nappal is életképes vámpírnõ sincs meg a filmben? Mert hogy ugye Õ egy kulcsfigura a köny befejezés-verziójához...

Na mindegy, majd utánanézek azon az oldalon (bár most még nem tudom, melyik az "említett oldal", de majd rájövök)
Clyde 2007 dec. 30. - 23:15:23 Előzmény kobax
(35/858)
SPOILER (jó nagy)

kobax, Az említett oldalon van pár "How does this movie differ from the original novel?", és a végkifejletre (de szó van a kisváros NYC és másokról is) (nekem egyébként ennyibõl sokkal vagányabb a könyv befejezése!)


- In the book, Neville becomes a "legend" amongst vampires, as vampires once were to humans. Therefore his last thought is "I am legend", which is also the last line in the book. In the film, Neville becomes a "legend" because he delivers the "cure" to the remaining survivors, hence saving humanity and becoming a legend for doing so.
Clyde 2007 dec. 30. - 23:07:35
(34/858)
Nem láttam, de vki kérdezte, mit locsolt WSmith, és itt többek közt erre is van válasz:

Ecetet, hogy a testszagát elnyomja, és a Dark Seeker-ök ne érezzék.

http://us.imdb.com/title/tt0480249/faq#.2.1.21

A többi kérdés itt:

* What caused the virus?
* What was the liquid that Neville kept on spraying around his home?
* What exactly happened to Neville's family?
* How did "Fred" the mannequin get moved?
* Why were the infected dogs able to come out while it was still light outside?
* If civilization collapsed 3 years ago, how is there still electricity and running water?
* How did Anna get into Manhattan if the island was quarantined?
* Was this actually filmed in New York City, or were there computer effects at work to make it look that way?
* Were the "Dark-Seekers" computer-generated, or were they played by real actors?
* What about the deer and the lions, were they real or computer-generated?
* What car was Neville driving in the beginning scenes?
* What was the name of the album that Neville said was the best ever made?
* What is the name of the Bob Marley song Neville keeps on playing?
* What song was playing during the end credits?
* What songs are featured in the trailer?
* Is this a remake of the movie "The Omega Man"?
* How does this movie differ from the original novel?
* What about Compund 6?
k11zoltan 2007 dec. 30. - 22:49:23
(33/858)
A vírus 2 módon terjedt: 1 levegõben 2 a fertõzöttek terjesztették, ezért az evakuálásnál lezárták Manhattant.(mivel ott volt a grand zero, kiindulópont)
Így a hidakat azért robbantották fel(bombázták le a vadászgépek), hogy a szigeten (manhattan) maradt embereket csapdába ejtsék, így nem tudták terjeszteni a vírust. Csak az egészségeseket engedték ki.
2/10
Trancemaster 2007 dec. 30. - 21:47:53 2/10
(32/858)
Ekkora gagyi filmet. Ha már akciófilm akar lenni akkor mutathattak volna valamit Willy papa lelki világán kívül is, mert így inkább valami drámára hasonlított. A zombik úgy néztek ki mint a "drágaszág" a gyûrûk urában:) Attól hogy a fõszereplõ jól alakít a filmben attól még maga a film kaki, állandóan várja az ember hogy végre már jön valami akció de semmi, csak a nyavajgás. Azt se nagyon értettem hogy attól hogy elszabadúlt a vírus mi bombázta le a hidat és miért, meg eleve a mai világban az is elég hülyeség hogy egy rák elleni kisérleti szerrõl derül ki hogy zombikká válnak tõle az emberek lol. Arra is próbált utalni a film hogy elkezdtek a zombik gondolkozni és lett egy vezérûk is de hogy ezek is hogy jöttek létre mikor az emberi tulajdonságok a 0-ra csökkentek nem tom. És az is rejtély hogy az ellenszer elõször kinyírja a zombit utána meg mégis kiderül hogy mégiscsak jó lessz ellenszernek egész véletlenül.

Szóval össze lett csapva elég rendesen szeríntem de a legnagyobb baj az hogy el kellene dönteni hogy vagy akciófilmet csinálnak vagy egy drámát mutatnak be mert a kettõ együtt nem megy.
tetro 2007 dec. 30. - 20:29:21
(31/858)
talán a rendezõ? :DDDDDDDDDDDDDDDd
10/10
kobax 2007 dec. 30. - 11:07:26 10/10
(30/858)
Már kiváncsian várom a filmet...

Õszintén szólva már most, elõre félek egy kicsit attól, hogy nem lesz annyira jó, mint amilyennek elképzelem. "Sajons" olvastam a könyvet, méghozzá angol eredetiben, és tudom, hogy hogy kellene kinéznie a sztorinak.

Will Smith-t egyébként úgy tûnik, mostanában divatossá vált a sci-fi (fantasy) könyvek feldolgozásaiban szerepeltetni. (ld. pl. az "Én, robot").

Ugyanakkor már most látom, hogy nem igazán sikerült ezt a könyvet sem megfelelõ hûséggel lemásolni (mint az "Én, robot"-ot sem. Hogy ez miért van, azt majd inkább annál a filmnél részletezem, mert oda tartozik.)

Az eredeti sztori szerint ugyanis a fõhõs egy fehér férfi (Smith barátunknak meg ugye adott a bõrszíne - nem, nem vagyok rasszista, ez ténykérdés), ami viszont komolyabb probléma, hogy az eredeti sztori egy vidéki, poros kisvárosban játszódik - gondolom ez nem lett volna annyira látványos a filmvásznon.

A végkifejletre meg kiváltképp kíváncsi vagyok, hogy meg merték-e lépni a filmen is azt a készítõk, ahogy a könyv végzõdik (nem véletlenül ez a címe!).
9/10
Numudal 2007 dec. 30. - 04:34:45 9/10
(29/858)
Szerintem kifejezetten nagyon jó film. Semmi köze a 28 nappal/héttel késõbb, vagy kaptár vagy... és inkább nem sorolom. Egyedi, sem nem horror sem nem akció, és igaz, hogy a vége kicsit el lett vágva, de ettõl még egyedi és hatásos film. Egyedül azt sajnálom, hogy a grafika az tényleg szánalmas. Nem hiszem el, hogy nem futotta volna jobbra. mondjuk ez a film nem errõl szól na de akkor is.
Ajánlom mindenkinek! Egyedi hangulata van azt a 1,5 órát(fõleg mostanság) bõven megéri!
5/10
duplapa 2007 dec. 29. - 16:32:30 5/10
(28/858)
Csaó

5-ösre értékeltem.
Most néztem meg, nem tul értelmes film, sok értelme nem igazán volt. Szerintem Wili jót nyújt, és a kutyája is. ENNYI !
buci25b 2007 dec. 29. - 14:21:30
(27/858)
egyébként megmondaná vki hogy a 9. képen ki az a csávó a laborba Will melett?? a filbe ilyet nem láttam...
Ja és mi volt az a cucc amit mindig a lépcsõrelocsolt??
CsokiChan 2007 dec. 28. - 17:41:32
(26/858)
Hali!

Tegnap lattam a filmet es nekem nagyon tetszett.Lehet csak azert mert IMAX moziban neztem, de sokkal jobb volt mint amit vartam. Attol feltem hogy Will Smith magint hozza a ,,vicces fiu" figurat, de nem, vegig izgalmas es felelmetes volt a film. Bar nekem Mel Gibsonnal vagy Bruce Willissel jobban tetszett volna.
Egyebkent sok filmben feszegetik ezt a temat, annek ellenere egyaltalan nem tunik koppintasnak a mozi.

A sotet hazban a mutansok pedig szerintem nem zabaltak, inkabb nekem ugy tunt hogy csak allnak es zihalnak a magas pulzusszam miatt.Lehet hogy igy aludtak, allva, mert gondolom nappal aludtak, ejszaka meg vadasztak.
9/10
Laccaa 2007 dec. 28. - 16:36:38 9/10
(25/858)
Huhh, ekkora koppintást rég láttam, legalábbis a leírás alapján!
28 Nappal késõbb / 28 Héttel késõbb mondd valakinek valamit?...
Ennek ellenére tuti megnézem :)
blh 2007 dec. 27. - 17:39:03
(24/858)
Csak a fényeltakarásos részre szeretnék reagálni:szerintem nem azért takarta el hosszasan néha a lámpát WS,mert nem akarta,hogy észrevegyék,hanem ha kipróbálod te is a szitut(persze hozzávetõlegesen ,vérszomjas zombifélék nélkül 8))a szemednek kell némi idõ a fény és a teljes sötétség közötti átálláshoz,s ha csak kevésszer is de eltakarod a fényt egyes részletek jobban látszódnak,fõleg a mozgás...
blh 2007 dec. 27. - 17:33:41
(23/858)
Szisztok!

Ismét egy olyan film,amit moziban is megnézek újból a fényképezés miatt.Említettétek a hasonlóságokat a Számkivetett címû filmmel,ami ténylegesen megvan a képi világa miatt.Will Smith szerintem hozza a figurát,ha nem is annyira hihetõen,mint Hanks a Számkivetett-ben,de számomra meggyõzõen.A vizuáleffektek enyhén szólva olyan hatást keltenek(gondolok itt a beteg emberek és állatok megjelenítésére),mintha egy xbox360 játékból vették volna kölcsön...magyarúl gagyi,de nagyon.Tipikus példája a jó kameramani munkának,meg a rendezésnek is,bár a végére vagy a pénzük fogyott el vagy a vetítésre szánt idõ, mindenesetre enyhén bepörgött a film az utolsó 20 percben az addigi lassan induló,ennek ellenére szinte tökéletesen kivitelezett részhez képest.Remélem lesz rendezõi változat,s az nem másfél órás,hanem minimum 2 órás lesz.Mindent egybevetve,s a promós dvdrip minõségtõl eltekintve 8/10-et kap tõlem.
k11zoltan 2007 dec. 26. - 21:23:25
(22/858)
Egyébként a film készítõi szerintem ezekre a dolgokra fordították a legkevesebb figyelmet, és lényegtelen is a film szempontjából.
k11zoltan 2007 dec. 26. - 21:21:46
(21/858)
De az állatok szaporodnak, tehát nem lehet csak úgy mind felfalni. (és az évek alatt a város egy részét benõtte a gaz, de ahogy észrevetted azért nem lett az egészbõl vadon, így aztán csak néha vonult be egy-két csorda, ezért volt nehéz vadászni(gondolom én))

"Igen, eltakarta a lampat, de a fenyt attol meg meglatjak a teljes sotetben, en ezt nem ertettem. :)"

de valamit zabáltak, úgyhogy nem figyeltek. Meg mi értelme lett volna, ha ott felfalják Wilit aztán vége a filmnek.

"Egyebkent azert nem ertettem mindent, m nem magyarul neztem meg, ennyi."

Na ez egy tipikusan olyan film, amiben ha egy szót se beszélnének, akkor is meg lehet érteni.
8/10
alor 2007 dec. 26. - 20:17:22 8/10
(20/858)
AZ allatok azert pusztultak volna ki, m a szornyek mind megettek volna oket.
Igen, eltakarta a lampat, de a fenyt attol meg meglatjak a teljes sotetben, en ezt nem ertettem. :)
Egyebkent azert nem ertettem mindent, m nem magyarul neztem meg, ennyi.
k11zoltan 2007 dec. 26. - 17:51:40
(19/858)
miert kell babukat allitgatni?
-Szerintem, hogy ne érezze megát egyedül. Így tudott valamihez beszélni. (a kutyán kívül)

Ill tudja vlki, h miert takarta el a pasi a szornyeknel a puska lampajat?

-Hogy észre ne vegyék.

Miert nem haltak ehen a fertozottek? Ellenkezo esetben miert nem pusztultak ki az allatok?

-Mert mint elmondta a fõhõs: Voltak akik azonnal meghaltak, voltak akiket megharaptak, és megettek a fertõzöttek, õ pedig túlélte. Meg nyilván éjszaka portyáztak. (ezért is nem lehetett sötétedés után kimozdulni)

Az állatok meg miért pusztultak volna ki? Megélnek õk at emberek nélkül is,szaporodnak stb..., csak így, hogy lakatlanná vált a város, pár csorda ide id betelepedett.