7/10
Mákostonhal 2008 jan. 10. - 17:04:58 7/10 Előzmény vitmarci
(158/858)
Köszönöm a dícséretet. Amúgy ha érdekel a többi kritikám is, csak egy-két kattintás. Mindenesetre szeretnék ilyesmivel foglalkozni. Jani 821!

***SPOILER***

A befejezés tartalmával nem volt bajom, nem az a baj, hogy a csávó kimúlik, hanem az egésznek a megvalósítása valahogy, a hatások, amikkel próbálja a film a mondanivalót közvetíteni, azok nincsenek rendben. De nem akarom ragozni, olvasd el újra figyelmesen, észre fogod venni, mire gondoltam.
Fruzzs 2008 jan. 10. - 15:41:58
(157/858)
Nem mondanám, h ez Will Smith legjobb filmje. De jól alakított benne és azért én a kutyáért tudtam izgulni, nem is keveset. :D
damien 2008 jan. 10. - 14:24:19
(156/858)
jó alapötlet, nagyon gyenge megvalósítás. egy percig nem éreztem azt, hogy izgulnom kellene a fõszereplõért. nálam 1/10 ez a film. aki ilyen jellegû JÓ filmet akar nézni, az válassza inkább a számkivetettet tom hanks fõszereplésével. aki meg "átváltozott emberes" filmet akar nézni, válassza a resident evil-t.
10/10
Hugica20 2008 jan. 10. - 09:08:19 10/10
(155/858)
Kinek mi tetszik.....,de nekem pont a vége tetszett a legjobban.Rengeteg filmet láttam már,jókat is,rosszakat is,de ez a film engem vmiért megfogott.Aki nem láttam még és megakarja nézni, hajrá!!!
jani821 2008 jan. 10. - 02:33:46
(154/858)
Részben egyetértek vele, de a végét illetõen nem. Te, hogy fejezted volna be? Mert amikor a kutyája a saját hibájából elpusztul már nyilvánvaló, hogy õ már nem fog élni a film végén.
vitmarci 2008 jan. 10. - 01:55:41
(153/858)
Tonhal! Nem semmi amit ide kiírtál. Tán ezzel foglalkozol? Múgy egyetértek Veled, de a befejezés nem lett annyira gyenge mint ecseteled, bár lehet, hogy csak mert nem is számítottam jobbra. Nehéz újat mutatni, tény.
7/10
Mákostonhal 2008 jan. 09. - 23:40:28 7/10
(152/858)
Egy érdekes alaptörténet ígéretesnek tûnõ megvalósítása. Azt talán nem is kell ragozni, hogy mint ugye akciófilm, sok klisével, és ideállal van meg pakolva, ettõl függetlenül a film egy szerencsére jelentõsen nagy szakaszában valahogy egész sok sztereotípiát képes kikerülni, és a nézõben nem tornyosul föl annyira a szkeptikusság sem, mint az ilyen filmek legtöbbjénél. Egész jó hangulattal és motívumokkal fûszerezett kb. egy és negyed órát láthatunk, néhol még nyájasan el is mosolyodhatunk, láthatjuk egyetlen emberi szereplõ rokonszenves lélekjelenlétét, és kétségbeesett próbálkozását, hogy mindennapjai tovább élésével lélekben eltörölheti, tompíthatja a keserû valóságot, és a magányt, amit csupán kutyája odaadása feledtet vele. Célja, hogy ellenszert találjon a vírusra, ami majdnem az egész emberiséget kipusztította. Éjszaka menetrendszerûen jön a rejtõzködés a fertõzöttek elõl, akik a sötétben leselkednek, hogy aztán 5.1-es Dolby-ban ugorhassanak a képünkbe. Érdekes volt megfigyelni, hogy az amúgy átlagos rendezés mennyire jól növelte a feszültséget egy-két helyen, hiába dolgozott a film néhol selejtes hatásokkal, vagy kissé nem oda illõ akciójelenetekkel. A fõhõs magányát és drámáját nagyon jól átérezhetjük Will Smith erõteljes átéléssel megformált alakításában, akinek karaktere ugyan elég kidolgozatlan, egyszemélyes szereplése alakításának köszönhetõen megtölti élettel a képernyõt. A trükkök jók voltak, hiába az elcsépelt, kissé zombiszerû fertõzöttek szerepeltetése, kapunk nem egy látványos jelenetet, csak az animált oroszlánok és antilopok voltak elég szembetûnõek. Már csak egy bibi van. Én egy és negyed órát írtam, ez a film pedig majdnem két órás. Az új szereplõk belépésével minden elromlik, sajnos végérvényesen. Poénosnak látszani akaró jelenetek, kiherélt, blõdli, és fõleg demagóg mondanivaló ráz fel minket kényelmes székünkbõl. Mikor ez utóbbi egy Bob Marley szám által nyert értelmet, azt hittem gutaütést kapok. Ezekben a részekben az a legkiábrándítóbb, hogy elcsépeltek, és egy jól megírt, jó hangulatú befejezés felé táplált reményünk teljesen elvész az idealizmus és a hatásvadászat rengetegében. A film vége, úgy ahogy van, nagyon gyenge. És ez sajnos elrontja a film összképét. Pedig átlagosnál jobb lehetett volna. A Legenda vagyok egoista címe és elk*rt utolsó fél-háromnegyed órája ellenére mégis kellemes meglepetést okozhat még a legszõrösszívûbb, az akció mûfaj felé legszkeptikusabb nézõknek is. 68%
neutroman 2008 jan. 09. - 23:15:28 Előzmény k11zoltan
(151/858)
húha, hát tényleg elég sok hozzászólás a hüje kutyáról szól.
sokasodnak bennem az elõitéletek a film íránt... :)
neutroman 2008 jan. 09. - 23:11:00
(150/858)
mi? ez nem zombi film?

huh, akkor jó, mert azokat szeretem, és akkor ezt utálhatom :)

hüje will smith, fúj :D

(ui: még nem láttam, de akkor is fuj :)
Ludvik Jahn 2008 jan. 09. - 23:08:12
(149/858)
Ennyi erõvel jöhet atomháború is. Na megyek, építem a bunkert, mert már kezd kötni a beton.....
D!ncs 2008 jan. 09. - 20:01:01
(148/858)
sziasztok.ez a film feliratos? csak mert a tv bemutatóban szinkronos.
10/10
bantamas 2008 jan. 09. - 19:13:23 10/10
(147/858)
Jó film volt. Szerencsére nem volt hepiend. Na és a Mustang GT500 V8-as motorja moziban... Valószínûleg szívritmus zavarom volt.
neugassaman 2008 jan. 09. - 16:53:33
(146/858)
Ez már azért durva!:) Ez igen sablonos az efféle filmekben....
Ráadásul, hát? Ez bármikor bekövetkezhet? Nem tudom! Egy szökõár az talán elõbb!
leopard26 2008 jan. 09. - 16:45:41
(145/858)
A film jó!Sõt!Will-tõl rég láttam ilyen alakítást.azért ha belegondolunk ez bármikor megtörténhet
slacio 2008 jan. 09. - 13:38:12
(144/858)
egyedül a kutya halála volt nekem meglepetés a filmben, amerikai filmekben nem ölnek meg kutyákat és gyerekeket :)
slacio 2008 jan. 09. - 13:35:41
(143/858)
oké, nem zombik, de a fejük akkor is nagyon kemény :)
marmyk 2008 jan. 09. - 13:34:24
(142/858)
Szerintem a film második fele nem unalmas, hanem keserû lesz. Mert mikor meghal a blöki akkor eltûnik a vidámság a filmbõl teljesen és hõsünk is elveszít minden kapcsolatot a családjával. Szembesül a nézõ vele, hogy itt tényleg meghaltak az emberek. Nincsenek vidám beszélgetések. Szeretem a kutyákat (van is) és kellett a halála a filmbe, hogy a nézõ jobban érezze a fõhõs magányát. Vicces de szerintem, ha meggyógyította volna a kutyát azért járna mindenkinek a fórumon a szája. ’Mennyire nyálas’. A Shrek szerintem meg nem az idõ miatt kellett bele. Hanem mert ott próbált újra vicces lenni, de már nem ment neki. Ennyi. Sima dramaturgia. Lehet anyázni a forgatókönyvírót és a rendezõt a kutya halála miatt de kellett oda. Lehet rá dobálni, hogy hatásvadászat, de az egész filmezés AZ. Valaki írta kevés az állat ami életbe maradt a filmben, és õ csak arról tud amit lát. Szimpla kötözködés, ez nem természet film, ha felsorolta volna az összes állatott akkor ma is ott ülnél lehet. Ráadásul a film szempontjából teljesen mindegy mi maradt életben.
Egyébként tényleg nem zombik, csak beteg emberek akiket megfertõz egy vírus, érzékenyek lesznek a napra és elvesztik az önkontrolt. A zombi, egy élõhalott fajta, amit visszahoztak a halálból, de nem dobog a szíve, nincs vérkeringése. A 28 nappal késõbben se zombik vannak, hanem beteg emberek.
Dannius 2008 jan. 09. - 08:37:11
(141/858)
szerintem nem zombifilm....mivel nem zombik vannak benne.
4/10
Csacsa88 2008 jan. 09. - 01:39:52 4/10
(140/858)
Aki azt írja ide, hogy ez a legjobb zombifilm, amit valaha látott, az legyen szíves írja meg nekem a véleményét a 28 nappal késõbbrõl!
3/10
davic 2008 jan. 08. - 23:29:26 3/10
(139/858)
Közhelyekkel némileg megtûzdelt, szokványostól picit eltérõ ám mégis ismerõs vonalvezetésû drámabõrbe bújtatott tipikus akciófilm. Talán a fõszereplõ játéka dobja fel némileg a filmet, annak ellenére, hogy elõre ki lehet találni a jeleneteket (és a film végét is).