Redfield 2008 szept. 22. - 18:50:05
(23/183)
Nevess csak. :) Még remake-elhetik vele. :)
Redfield 2008 szept. 21. - 19:57:22 Előzmény Redfield
(22/183)
Bocsánat, tévedtem. Nem õ játszik benne, csak nagyon hasonlít rá. Igen.
sandros5000 2008 szept. 20. - 20:23:40
(21/183)
Azon filmek egyike, ami gyerekkoromban tetszett, és késõbb idõsebb fejjel újra megnézve, még mindig tetszik, és teljesen feltódulnak bennem az emlékek mikor nézem, és egyszerûen megfog a hangulata. Nagyon jó film, nagyon jók a színészek, a zene, a szöveg, a mikor a két atya beszél azok a dialógusok élményszámba mennek.

Valamelyik nap bevittem a munkahelyemre, mert nekem megvan dvd-n, s próbáltam rábeszélni a többieket hogy érdemes eltenni a polcra az otthoni dvd-k közé, de nem tudtam rábírni a kollégáimat a filmre, ez nagyon elszomorított.
Redfield 2008 szept. 20. - 18:18:09
(20/183)
Gyerekszemmel néztem a filmet, mert sejtettem, hogy ehhez az kell. Nem csalódtam.
8/10

NewC-nél meg érthetõ, hogy odavan, Erland Josephson a fõszereplõ. :)
TheKazee 2008 júl. 11. - 12:05:52
(19/183)
A szép mór nõ szerepében: Iris Peynado (adatto da youtube http://www.youtube.com/watch?v=3DcP0PMLfaM&feature=related)
Az üstkovács/ördög/diavolo: Renzo Montagnini (ez az imdb-n is fent van)
Szép napot!
10/10
bree-gee 2008 jún. 19. - 17:28:29 10/10
(18/183)
Valamelyik este, a sok tv-bõl ömlõ gagyi film helyett elõvettem ezt a filmet.
Gyerekkorom kedvenc filmje.Most is nagyon jól szórakoztam rajta, megunhatatlan.Szuper film!
A történet, a zene, minden!
10/10
Perdikkas 2007 dec. 29. - 15:13:55 10/10
(17/183)
Aki tudja a többi színész nevét is, az közzétehetné. Az imdb elég hiányos és sajnos a film is olyan, hogy nem közli a részletes szereplõlistát. Ha lenne vki, aki vhogy mégis ki tudná egészíteni, az jó lenne. Pl. A Mastroiaco-t(a fazekas, üstkészítõ) játszó színész vagy a mór nõ.

Egyébként a gyerekhangokról még annyit, hogy az elõzõ hsz-omban írtak csak a beszédre vonatkoznak, az éneknél, amikor a dalt éneklik, akkor az nagyon szép, ott nagyon jó hangjuk van:-)
10/10
Perdikkas 2007 dec. 29. - 14:57:39 10/10
(16/183)
2 éve tervbe volt véve, de csak most karácsony elõtt vettem meg DVD-n. És karácsony másodnapján ez is volt az esti program. Valóban, talán éppen az ünnepekkor ez egy kicsit szomorú film, de ettõl függyetlenül egy olyan alkotás, amit bármikor, és bármennyiszer meg lehet nézni!

Aki a TV-ben leadott változatot látta, attól kérdezném, hogy ott is a brutálisan megcsonkított változatot adták? Azért kérdezem, mert a port.hu adatlapján azt írják, hogy 111 perces olasz játékfilm. Minden filmnél elítélek bármilyen vágást, fõleg, ha DVD-n adják ki, de egy ilyen gyönyörû film esetében ez kifejezetten bûn!!!
Az imdb-n is csak 115 percesnek írják, tehát nem tudom, lehet, hogy ez nemcsak magyar sajátosság, hanem külföldön is 2 verzióban fut(egy alap és egy bõvítet verzió)?
Továbbá azért is kérdezem, mert én elõször kb. 6 éve láttam VHS-en, és nekem vhogy úgy rémlik, hogy ott mintha leszinkronizálták volna az EGÉSZ változatot, tehát azt a részt is, amikor a mór nõ elõször megjelenik a filmen, meg amikor Fülöp atyáva "incselkedik". Határozottan úgy emlékszem, hogy ezeket az "extra" jeleneteket én már akkor láttam szinkronizálva.
A DVD-n viszont a bõvített(nevezzük inkább a rendes, normális) változat csak szinkron nélkül, feliratosan lehet megtekinteni...

Én elõször szinkronosan kezdtem el nézni, mert -valljuk be- a magyar hang azért sokkal jobb, mint az eredeti. Végvári Tamás, mint Fülöp atya sokkal-sokkal jobban passzol a karakterhez, mint Johnny Dorelli eredeti hangja, de Kaszás Attila, mint a nagy Cirifischio is jobb volt. Az elején a kisgyerekek hangjára ez még inkább vonatkozik. Kicsit csalódás volt számomra az eredeti hangjuk. A kis Cirifischio repedtfazék hangja ugyanúgy, mint a többi gyerekhang. Itt is a magyar hangok fényévekkel "verik" az eredetit. A magyarban sokkal élvezetesebben hangzott a jelenet, amikor a kisgyerek elõadta Szent György történetét, közben pedig "Kakamatyi" lepisilte a másik gyereket. Sokkal szebbek voltak a magyar gyerekhangok. A gyerekek közül talán csak a kis Leonettára lehet elmondani, hogy az eredeti hang pont olyan jó, mint a szinkron. A felnõtt Leonettánál szintén nem volt számottevõ különbség a magyar és az olasz hang között.
Mastriaconak(a fazekasnak vagy üstkovácsnak) a hangja(Helyei László) természetesen szintén a legjobb választás volt!
Mindenestre szinkron ide vagy oda, akkor hagytam abba az egészet, amikor feltûnt, hogy a mór nõs részbõl mennyi mindent kivágtak...Ekkor átmentem az eredeti, olasz változatra, mert anélkül élvezhetetlen volt, akármilyen jók is a magyar hangok:-(

A DVD-kiadásnál mindenestre furcsa, hogy ugyanannyi áron 2 változatban is forgalomban van: vágottan és bõvítetten. Minden filmnél, de különösen ennél, megtiltanám, hogy vágottan ki lehessen adni. Az xpressnél pedig a kép alapján csak a vágott verziót lehet beszerezni. Még jó, hogy idejében észbekaptam és végülis ott rendeltem meg, ahol mindkét verzió rajta van a korongon.

A filmrõl egyébként nem lehet sokkal többet és szebben nyilatkozni, mint ahogy elõttem már megtették. Csodálatos, maradandó alkotás! Egyetlen egy hiba volt nagyon durva, de ez is igazából csak a magyar nézõk számára. Amikor Fülöp atya V. Pius pápával beszélget, szóba kerül, hogy a pápa már akkor megmondta a Lepantoi gyõzelem hírét, amikor még meg sem érkezett Rómába a híre. Ezzel nincs is semmi gond. A hiba ott van, amikor az olaszok ehhez az eseményhez kötik a déli harangszó elrendelését.Ezt persze mindannyian tudjuk, hogy Nándorfehérvárhoz kell kötni. A forgatókönyvírók részérõl ez óriási hiba volt. Vagy tudatlanságból írták bele ezt a hülyeséget vagy szándékosan akartak kicseszni a magyarokkal(hogy azért nehogy má' vmi K-eu-i népnek jusson déli harangszóhoz kapcsolódó dicsõség). Akármelyik is volt az oka, ez óriási hiba volt! Persze lehet, hogy nemcsak a filmesek, hanem az átlagember sem tudja külföldön, hogy honnan ered a déli harangszó(interneten ennek nem nagyon van nyoma), de ez még nem mentesíti õket...ha vki filmet csinál, akkor tessék utána nézni!
Persze a filmnek nem ez a mondanivalója, szóval ez ilyen szempontból lényegtelen, és tulajdonképpen a magyarokon kívül senkit nem is érdekel. Csak egy tökéletes filmnél, amiben minden csodálatosan szép, a legkisebb hiba is feltûnõen ott éktelenkedik:-(
10/10
real_madrid 2007 dec. 25. - 23:14:47 10/10 Előzmény pozsizsuzsi
(15/183)
a film nekem megvan videón :)
10/10
pozsizsuzsi 2007 dec. 14. - 13:35:56 10/10
(14/183)
Hopp. zenéje.
10/10
pozsizsuzsi 2007 dec. 14. - 13:34:34 10/10
(13/183)
Hát igazán örülök. És meglep, hányan nyilatkoztak a film zenéjérõl szuperlatívuszokban, ennyi év elmúltával, még gyermekkorukból emlékezve rá. Komolyan meglepett. Branduardit én már ismertem a film megnézése elõtt, és mondom néked, ha tetszett a zenélye, kaparintsd meg valamelyik albumát.
nofrit 2007 dec. 14. - 13:26:22
(12/183)
Ó, nem, egyáltalán nem. Imádom a zenéjét, s mit meg nem adtam volna, ha nekem is meglett volna... Tényleg csak a sajnálatomat fejeztem ki.
10/10
pozsizsuzsi 2007 dec. 14. - 13:15:09 10/10
(11/183)
Remélem ez nem idézõjeles Hsz volt...
nofrit 2007 dec. 14. - 13:01:39
(10/183)
Ó, de kár értük...
10/10
pozsizsuzsi 2007 dec. 14. - 12:56:10 10/10
(9/183)
Az a kobold képû srác, aki vezényel a gyerekkarnak. Mármint Branduardi.
10/10
pozsizsuzsi 2007 dec. 14. - 12:47:51 10/10 Előzmény hutizs
(8/183)
A zene Angelo Branduardié, aki szerepel is a filmben. A 80-as évek egyik jellegzetes hangvételû olasz könnyûzeneszerzõje, (és azt hiszem a szövegeket is Õ írta), alapból reneszánszos stílusban. Pár lemeze megvolt kazin, nagyon szerettem õket, de mára már porrá váltak sajnos..
nofrit 2007 dec. 14. - 12:35:05
(7/183)
Csak ne december 24-e délutánján nézzétek meg! Néhány évvel ezelõtt aznap adták, én meg (mint mindig, ha megy a tévében) leragadtam elõtte. Soha nem tudom megállni a végén könnyek nélkül, s még akkor is film hatása alatt álltam, amikor a család összegyûlt Szent Este... Szeretem...
kocamama 2007 dec. 14. - 12:16:15
(6/183)
Tényleg jó film. A rendezõ neve: Luigi Magni
10/10
real_madrid 2007 dec. 14. - 00:28:47 10/10
(5/183)
egyik kedvenc gyerekkori emlékem, alampmû 10/10
hutizs 2007 szept. 21. - 11:08:51
(4/183)
Mikor megláttam DVD-n, azonnal megvettem. Valamikor régen, még gyerek - tini fejjel láttam, csak halvány emlékek éltek bennem, meg persze a zene.
Mikor most megnéztem, rájöttem, hogy a mai filmek palettáján ehhez a filmhez foghatót, még csak árnyékában sem találhatok. Van mondanivalója, jól van megcsinálva, jók a színészek, kiváló a szinkron, na és a zene.... Szóval úgy ahogy van, jó. És persze nem csöpögõs.
Azért valljuk be: a zenéje olyan plusz, amivel kevés film dicsekedhet, és ez sokat nyom a latba.