Téma: Leon, a profi

Hesztia 2008 ápr. 21. - 16:27:24 Előzmény Roti1
(48/228)
"menetközben gondoltam is rá, hogy ha Reno megdugja a kislányt én kidobom a dvd lejátszót az ablakon... "

Nem nagyon sikerült megfogni Reno karakterének a lényegét...
leopard26 2008 ápr. 21. - 10:29:19
(47/228)
Izlések és pofonok!

Haver
1/10
Roti1 2008 ápr. 21. - 00:37:33 1/10
(46/228)
Hát én nem tom... Olvasom a sok pozitív hozzászólást... de sztem ez a film egy rakás szar....!!!! Kiváncsian kezdtem nézni mert egyik haver adta kölcsön és azt mondta jó....
Azt mondjuk meg kell hagyni, hogy a család lemészárlása az rettentõ jól meg lett csinálva... a fõ geci figurája pedig nagyon tetszett..... de a többi... Nem tudtam sírjak bánatomba, röhögjek kínomba, vagy okádjak az undortól....azért végigszenvedtem... de sztem nagyon gagyi... menetközben gondoltam is rá, hogy ha Reno megdugja a kislányt én kidobom a dvd lejátszót az ablakon...
ez azért szerencsére nem történt meg így hát hagytam végigmenni.... a családlemészárlós rész egy külön kisfilmként nálam 10/10-est kapna... a fölm többi része 1/10....

De miivel ez a jelenet is ennek a filmnek a része.. így kapott végülis 2/10-et..... azt is fájó szívvel :)
Imurai 2008 márc. 24. - 23:11:21
(45/228)
Tökéletes film. Ezt így ki merem jelenteni.
10/10
Sarolt 2008 jan. 15. - 10:08:12 10/10 Előzmény diabonik
(44/228)
Igen, szerintem is jó J. Reno ebben a szerepben (csak annyit állapítottam meg, hogy kicsit furcsábbnak tûnik az eredeti hangjával a karakter), csak annyi, hogy: G. Oldman után N. Portmannel holtversenyben a második helyezett Reno (az én Leon-futamomban). :)
10/10
diabonik 2008 jan. 06. - 10:27:19 10/10 Előzmény Sarolt
(43/228)
Állati jó film szerintem. Jean Renonak kifejezetten jól áll ez a szerep, nagyon jól siereült a szereposztás és a rendezés is páratlan ;)
10/10
Sarolt 2007 dec. 03. - 20:41:33 10/10
(42/228)
Nemrég beszereztem DVD-n a filmet, és örömmel tapasztaltam, hogy az eredeti hangját hallgatva Natalie Portman játéka még szuperebb!!! A szinkronhangja is nagyon jó, de eredetiben pl. a cérnavékony gyerekhangjával még karakteresebb.
(Jean Reno kicsit szürkébb az eredeti hangjával, de ez esetben lehet azzal érvelni, hogy olasz származású fazont alakít, ezért nem gond, hogy akcentusban beszél.)

A film legjobb felnõtt alakítása szerintem Gary Oldmané. Az õrült, drogfüggõ, korrupt rendõr szerepében zseniális szerintem. :)
10/10
real_madrid 2007 júl. 25. - 01:19:35 10/10 Előzmény Brambilla
(41/228)
azért olyan jó, h annyi filmet már egy rakatszor leadtak a magya tévében, pl az rtl klubon, de ami igazán tetszik nekem azt vhogy sosem ismétlik :(( mint például ez... szívesen megnézném még1x, csakhát le kéne adni. legutóbb az rtl klubon volt, akkor is éjfél környékén (nekem még korán van :D) szal most leadhatnák a film+-on is...
Brambilla 2007 júl. 15. - 23:26:58 Előzmény zszoltan
(40/228)
Én úgy emlékszem, hogy az utoljára tvben vetített verzióban benne volt ez a jelenet. Azért eléggé meg volt vágva, ahogy manapság minden. Nem értem a forgalmazókat, miért engedik, hogy egy ilyen igényes filmet is megvágjanak a kereskedelmi tv-k, amelyet úgyis olyanok néznek meg akiket fél óra plusz idõ nem zavar, nem fogják kikapcsolni a tv-t 90 perc után.
worldpeace 2007 júl. 15. - 01:58:21
(39/228)
Egy pár szem mazsola az Imdb-rõl:

- Natalie Portmant elõször leselejtezték, mondván, hogy túl fiatal, de még egyszer visszatért, és olyan brilliánsan szerepelt a válogatáson, hogy Bessonnak neki kellett adnia a szerepet.

- Volt egy faszi, aki forgatás alatt kirabolt egy kis boltot, aztán jól besz##va a sok rendõrautó látványától, feladta magát az egyenruhás statisztáknak.J

- Mathilda MacGuffin néven jelenti be magukat a hotelben. Ez egy mozis szakzsargon, amit Hitchcock vezetett be, és valami visszafelé történõ történetvezetést, vagy mit jelent.

- A növény, amelyet Leon gondoz, és a film végén Mathilda elültet, egy Agleonema. – Értitek: LEON!J

- Nathalie-nak eleinte fenntartási voltak azzal kapcsolatban, hogy a mozivásznon dohányozzon, mondván, hogy ez káros hatással lesz a kortársaira (11 éves volt!). Luc Besson ekkor eszébe juttatta a forgatókönyvbõl azt a jelenetet, amikor Leon ráparancsol: „és hagyd abba a dohányzást!” – erre Mathilda: „OK”, és azonnal eldobja. Mint látható, Nathalie végülis cigizett a filmben.
norton15 2007 júl. 07. - 18:22:05
(38/228)
Tényleg zseniális a film, többet nem is lehet mondani róla. Az kár viszont, hogy állandóan megvágják mindenféle hülye okból.
10/10
real_madrid 2007 júl. 07. - 14:40:02 10/10 Előzmény zszoltan
(37/228)
várható a film+-on is az ismétlése nem?
zszoltan 2007 jún. 24. - 12:24:51
(36/228)
Hát amit nekem sikerült videóra vennem nemrég a TV-bõl, az eléggé csúnyán meg volt vágva, vagy esetleg még félreszinkronizálva is. Most próbáltam az IMDB-n megkeresni egy idézetet belõle (amit nem találtam meg ott sem), és egy csomó ismeretlen párbeszédre bukkantam.
Kimaradt az egyik legkedvesebb jelenetem is belõle: amikor Mathilda átnyújtja Leon-nak a megbízási díjat. Ami amellett, hogy a film egyik legjobb poénja, még a lány helyzetét is remekül ábrázolja. Kár érte.
zszoltan 2007 jún. 23. - 19:50:25 Előzmény Zolkó
(35/228)
Ehhez én is csatlakozom. Mindhárman nagyon jól adták elõ a rájuk osztott szerepeket (Portman-tõl legjobban a 'robotoló lány' tetszett).
Valaki egyszer azt mondta nekem, hogy beteg a film alapötlete. Szerintem éppenhogy nem. Nagyon is jó. Csak kicsit szokatlan a felállás. Ha valami beteg ebben a filmben, akkor az a két (három) fõ karakter. Leon-ra olyan munkát kényszerítettek, amit a lelke nem tudott soha elfogadni (csak az esze). Stansfield ki tudja, mitõl kattant be (megtébolyult zseni?), de még a saját kollégái is rettegnek tõle. Mathilda-t is eléggé meggyûrte az élet, de talán ennyire lázadnia nem kellett volna.
A remek színészi alakításokon kívül aranyos humora és jó hangulata van. Nekem még ez a vágott verzió is tetszett, és mindenkinek ajánlom akció-dráma kategóriában.

Forma:4 + Tartalom:2
8/10
Zolkó 2007 jún. 03. - 22:11:51
(34/228)
Oldman és Reno tényleg remekeltek, de Portman is. Az egyik legjobb gyerekszínész alakítás volt, amit eddig láttam.
Mákostonhal 2007 jún. 03. - 20:36:01
(33/228)
Abszolúte képtelen vagyok megérteni,hogy ezt a Luc Bessont miért kell annyira ajnározni...Szerintem nem éri meg a pénzét.Azért a Nagy kékség,a Nikita(Csakis az eredeti !!!!)
nameg ez a film azért kétségtelenül volt valami.Apropó...a Leon a profi jó kis film,sok jó akcióval,és egész jó alakításokkal.Jean Reno és Gary Oldman remekeltek,csak Natalie Portman irritált kissé...82%.
10/10
J@ni 2007 jún. 03. - 19:47:02 10/10
(32/228)
Szó se róla, a Forrest Gump megérdemelte a díjesõt, a Ponyvaregény a jelölésesõt (Tarantinot imádják Hollywoodban..). Én csak azon vagyok kiakadva, hogy Léont még csak nem is jelölték. Natalie Portman a taxisofõrös Jodie Fosterre emlékeztetett kicsit, csakhát a 70-es években még volt ítélõképessége a jelölõbizottságnak. Jean Reno pedig nem tudom mikor fog mégegy ilyen ütõs produkcióban szerepelni. A Roninban is jó volt, de akciófilmekért nem szoktak Oscart adni :)
Zolkó 2007 jún. 03. - 17:15:53
(31/228)
Ja bocsi, most látom, figyelmetlenül olvastalak:) Szóval akkor egyetértünk:)))
Zolkó 2007 jún. 03. - 17:12:26
(30/228)
Én inkább úgy mondanám, hogy pont ez a két téma, ami esélyesként indul. Lsd. nemrég Ütközések, Brokeback. Attól függõen, hogy milyenek akarnak lenni. Pátoszosak, vagy álszentek.
kevinspéci 2007 jún. 03. - 15:45:46
(29/228)
Én csak azt mondtam, ha adva van 2, hasonlóan jó film, de az egyik nem bulivúdi, akkor nemigen kérdés, kilyé a szobor.
Szerintem. Lehet, nics igazam, bár nem hiszem. Amúgy szerintem az amcsiknál szinte minden vietnámi film kap Oscart. :))
Ez maradt nekik, ha már a dzsungelban bukta vót. :)