ibacs 2010 okt. 09. - 17:39:58
(401/561)
Én nekem meg az tanították, hogy a Föld lapos.
Lényegtelen, hogy mit mond a tudomány..Lapos. És ha te azt mondod, hogy, hazudok akkor bizonyítsd be.
Amit nem lehet mert nyilván nem kérhetem el a tankönyveidet vagy a tanárokkal sem beszélhetek.


Erre épül ez a mostani ostoba menekülésed.

Ilyet nem tanulhattál, mint ahogy én sem, hogy a Föld lapos.

És még egyszer AB + AB = A, B, AB
linkeljek vércsoport variációs táblázatot?
dmajer700 2010 okt. 09. - 17:33:43
(400/561)
Az elõbb mintha épp ezt mondtam volna. Nem? Vagy írjam át.

Bocsánat, ibacs, rosszul tudtam(-tanították), valószínûleg tévedek ezügyben.
dmajer700 2010 okt. 09. - 17:32:09
(399/561)
Hát éppen ez az, hogy semmit nem hoztál fel az állításaidra.
Ellenben én rengeted linket, forrást, idézetet, nevet és tényt másoltam be és említettem meg rengeteg alkalommal.

Az meg nem a te tiszted, hogy kétségbe vonjad komoly kutatócsoportok molekuláris, röntgenes vizsgálatainak eredményét.
ibacs 2010 okt. 09. - 17:30:39
(398/561)
Az a baj, hogy te valós biológiai és tudományos tényeket akarsz átlátható módon meghazudtolni.

Pedig az lenne a férfias, ha ki mondanád, igen rosszul tudtam, nem vettem figyelembe az elfogadott tudományos tényeket.

Ettõl még lenne az oldaladon bõven elég érv.
Volt amiben én tévedtem , vagy félremagyaráztam valamit és érveidre hallgatva beismertem tévedésem.

Így vizázni nem igazán lehet. De ha akarod én felhozom megint azon tudományos tények összességét, ami megcáfolja a te nézeteidet az AB vér kérdésében.
dmajer700 2010 okt. 09. - 17:29:54
(397/561)
Azt meg lefelejtettem: nem tankönyvbõl, hanem tanároktól hallottam ezt. Általános iskolában biológia tanártól, középiskolában történelemtõl.

Meg volt egy dokufilm Dzsingisz kánról talán egy-fél éve, ott is említettek ilyet.
tombenko 2010 okt. 09. - 17:29:07
(396/561)
Tényleg? A többi egyrészes volt? És hogyan használták?
Az, hogy szerintem semmi nem szól a lepel mellett, azt jelenti, hogy a felhozott "bizonyítékokat" minimum kétségesnek, de méginkább hibásnak találtam. Hogy mit tudok a lepelrõl, az nem megítélhetõ, mert eddig vele kapcsolatban nem tettem kijelentéseket. Az állításod így inkább egy dühödt hívõ kijelentése, akit a hitében való kételkedés bõszített fel. Most pedig kérem a bizonyítékokat!
"Veszett fejsze nyele."
Köszönjük a bemutatkozásodat. :)
dmajer700 2010 okt. 09. - 17:27:17
(395/561)
Jó. Akkor megnyugszanak a kedélyek, ha azt mondom, a vér csupán azt bizonyítja, hogy nem festmény, és nem égetett minta?:)
A tényállás marad: semmit nem lehet felhozni a lepel ellen.
ibacs 2010 okt. 09. - 17:25:11
(394/561)
Ezt így nem tanulhattad, mert nem így van.Ez elég átlátszó operálás.De ha megmondod mi volt a tankönyv ellenõrizhetjük.

Másfelõl két AB-s embernek lehet A, B, és AB-s utódja. Ez már magában aláássa, hogy nem lehetett a Közel keleten- A vagy B-s ember.

A vércsoportok, több száz ezer éve kialakultak és keverednek. A vércsoport arányok azóta területileg nem változtak amit a régészeti ásatások alátámasztanak.

Egy mai statisztika nagyságrendileg ugyan azt mutatja mint régen. Másfelõl írtál valami "szegregált Angliáról meg Spanyolországról ahol mindenki A-s) a Wiki angol nyelvû Blood type oldalán megnézheted ott hogyan oszlanak meg a típusok.


Harmad részt itt egy link , hogy egy két 45ezer éves neandervölgyinél kimutattak vércsoportot.
http://www.mult-kor.hu/20090108_nullas_vercsoportot_azonositottak_a_neandervolgyieknel
Tehát ki lehet mutatni.Az állításod téves, hogy nem lehet kimutatni.

Mellesleg azelõtt is linkeltem ilyen kutatásokat, tehát nem egyedi eset.



A te írásod egyedül a "lepel-kutatók" véleményével van összhangban. Ami viszont teljesen tudománytalan
dmajer700 2010 okt. 09. - 17:10:09
(393/561)
Ez a végén ez jó volt:D Én is mondok rá valamit.
Tudod, én is ember vagyok. Belõlem is hiányoznak dolgok, mint mindenkibõl... Belõlem például a hiba.
dmajer700 2010 okt. 09. - 17:08:51
(392/561)
ibacs...
Mindenben lehet valami kifogást találni.
Minden ki lehet magyarázni.
De eddig azon az úton jártunk: "mi a valószínûbb?"
A természet rendje: az egyszerûbb válasz az igaz. Az egyszerûbb válasz pedig nem az, hogy:
- valaki szerzett egy korabeli leplet (holott a kor embereinek tökmindegy lett volna, gõzük nem volt arról, ott milyen a lepel)
- amire valamilyen módon (mondjuk élõmodellel) egy alakot formáz,
- majd mészkõ-MOLEKULÁKAT ken a lábára (megjegyzem: Jeruzsálembõl származót, holott akkoriban sem észrevenni nem tudták a molekulát, sem megkülönböztet más mészkövektõl)
- beszórja csak Jeruzsálemben honos, kizárólag este nyíló virágokkal (figyel rá, hogy pont olyanokkal, amik akkor nyílnak, mikor a Biblia Jézus temetését írja, nem mintha láthatóak lennének a mikroszkopikus pollenek, és nem mintha az emberek felismernék róla a virágokat)
- Ráírja szabad szemmel nem láthatóan arámi, görög, latin nyelven, hogy Jézus leple, akit egy római bíró ítélt el (holott akkoriban a zsidókra próbálták kenni a felelõsséget, zsidó fõpapok ítéletérõl beszéltek)
- Figyel arra, hogy a lepelre kerüljön a töviskorona pollenjeibõl is (mely szintén egy egyedi, nem általános büntetés volt, s szabad szemmel nem látható)
- És az egészet úgy, hogy hûen kövesse a lepelrõl már korábban is szóló ábrázolásokat/leírásokat, amik közül van közel-keleti is, mint Leo nem ismerhetett, sõt, nem is élt még akkor.

Nem gondolod, hogy ez kicsit meredek?
Commodus 2010 okt. 09. - 17:03:32
(391/561)
Nyugi nem vagyok sértõdékeny :))

Csak "helytelenül érvelõ" :))))

De ezt meg már megszoktam!
Bár, ahogy körbenézek, érvelünk itt egy páran helytelenül.
Pedig én toleráns vagyok szerintem két vélemény van!

Az enyém, meg a helytelen!!! :)))
dmajer700 2010 okt. 09. - 17:00:43
(390/561)
Visszaolvastam.

Nos, eddig én mindig úgy tanultam történelem és biológia órán is, hogy Ázsiában B, Európában A, a közel-keleten pedig AB-s vér van.

Ez összhangban van azzal is, amit a wikipédia írt, miszerint "a közel-keleten gyakori AB"

Emellett te vagy mai (globalizált világból származó) statisztikákat, vagy csak Európára vonatkozót adtál.

Azt nem tudhatjuk csontok alapján kideríteni, Európában 10.000-ezer éve milyen vércsoport volt, hiszen a vér természetes módon lebomlik, hacsak nem marad meg valamilyen szövetbe ágyazódva, vagy velõscsontban.
Azt pláne nem, hogy kékszemû volt-e egy csontváz. Nekem volt egy ikerbarátnõm, kékszemû, míg az ikertestvére zöldszemû!
Pedig az ikrek az egyetlenek, akik genetika és vér tekintetében teljesen megegyeznek.
Ennek ellenére viszont ha visszaolvasod a "felsorolós" kommentjeimet, nem azt írtam, hogy "AB-s vér; halszálka, stb", hanem "vér, mészkõ, pollen", stb.
Maga az emberi vér az, ami bizonyítja, hogy nem valami festmény vagy lencsékkel égetett minta. Leo-hoz melléfûzve.

Ennyit akarok erre mondani.
ibacs 2010 okt. 09. - 16:56:47
(389/561)
Szeretnék már én is a virágporral, mészkõvel Tibérius pénzel foglalkozni, de nem vagy hajlandó pontot tenni az AB-vérre se:(
ibacs 2010 okt. 09. - 16:55:14
(388/561)
Még egy dolog Majer, az hogy zsidó vonású az valami érv a hamisítás ellen?
Itt egy link, amibõl kikövetkeztetheted, hogy a zsidók nem voltak ritka hollók a középkori Itáliában.
http://www.or-zse.hu/hacofe/vol1/staller-padova2010.htm
ibacs 2010 okt. 09. - 16:51:55
(387/561)
Kedves Majer a 376-os hozzászólásomra reagálj, ha nem akarsz a teljes hiteltelenségbe zuhanni.
dmajer700 2010 okt. 09. - 16:46:36
(386/561)
Mégis milyen valótlan tényeket?
Ne õrjíts már meg.
A virágporok szerinted nem valódiak?? A mészkõ, mely csak molekuláris szinten kimutatható, szerinted nem valódiak??
A Tiberius érme felirata, mely kizárólag röntgenfelvételen kimutatható, szerinted nem valódi tény??
Ezzel szemben mit lehet felhozni a lepel ELLEN?
Felsorolom:
semmit.

Minden lepel ártatlan, amíg be nem bizonyítják az ellenkezõjét! Bizonyítsd, hogy hamis, mert eddig a molekuláris, röntgenes, tehát minden "modern" (értsd: középkorban nem hamisítható) tény a lepel eredetiségét igazolja!
Olyan dolgok is, amikre egy hamisító nem gondolhatott! Például: még Leonardó sem tudott mészkõ molekulákat elrejteni az alak talpánál, hogy MAJD 2010-ben mikroszkóppal kikutassák.
dmajer700 2010 okt. 09. - 16:42:10
(385/561)
Ha sértõnek gondoltad, bocsáss meg, nem annak szántam.

Ahogyan írtam is: nem akartalak megsérteni, csupán rámutattam az érved helytelenségére.

Feltöltöttem és belinkeltem egy képet, miszerint a leplen lévõ alak bizony zsidó származású ember vonásait viseli magán.
Azt mondtad, nem nézel meg linkeket, magadtól tanulsz, erre mondtam, hogy "most azért csak tedd félre a büszkeséget, és kattints rá a képre", hiszen nem egy olvasmány, vagy valami, csak egy kép, amin láthatod.

Ismét bocsánat. És semmiféle gúnyt vagy sértést nem szándékoztam elkövetni ellened.
ibacs 2010 okt. 09. - 16:41:47
(384/561)
Az eredetiségi lista semmit sem ér ha valótlan tényeket tartalmaz.
ibacs 2010 okt. 09. - 16:39:34
(383/561)
Kedves Majer kérlek ne feledkezz meg válaszolni nekem.
Commodus 2010 okt. 09. - 16:34:55
(382/561)
"Nem akartalak sem megsérteni, sem megszégyeníteni, csupán csak rámutattam az érveid helytelenségére."

"Szóval nem kell semmit olvasnod, csak egy kattintás, és ott a kép. Tedd félre a büszkeségedet addig, majd nem nézünk oda;)"


Szóval ez volt a baráti hangnem? :))))

Milyen lehetsz, amikor nem vagy baráti?

Bocsi ne csodálkozz, ha gúnyra, gúnyt kapsz!

Különben meg tudod? Dobd vissza kenyérrel!

Továbbra is tisztelettel :))))))