kevinspéci 2009 jan. 16. - 10:09:39 Előzmény tobywong
(18/58)
Az elõbbi pár sort neked szántam. Szerintem egyre gondoltunk.
offtopic
kevinspéci 2009 jan. 16. - 10:01:50
(17/58)
Mese egy felejthetetlen jelenet születésérõl


Már 9 óra is elmúlt, de a mára rendelt munkának még neki sem kezdtek. Mark gondterhelt volt.
Nagyon is.
Bár bosszús merengését eltakarta híres pókerarca:

"Ez a film csak viszi a lét. Jó, persze, még a közepén járunk... De máris a költségvetés nyakára hágtunk. Dolph meg a másik kung-fus gyökér nem olcsó mulatság. Felkapottak.
Pedig nem egy nagy szám egyik se.
Dolph látens alkohol- és heroinista. Már a közönségnek. De nem nekem!
Istenem. Csak az elmúlt 1 hétben háromszor kellett a padlóról fölvakarnom a pasast.
A mandulaszemû meg... Áhhh, arról jobb, ha nem is szólok. Exhibicionista szépfiú. A színészet szégyene."

- Fõnök.

"Mindig "Fõnöknek" hív, mint a stábtagok. Persze nekik tényleg a fõnökük vagyok, de ennek a paprikajancsinak már az elsõ napon megmondtam, hogy hívjon Marknak. Nem hívott..."

- Fõnök! - most közelinek tûnt a hang. Ebben a pillanatban eszmélt föl, hogy munkatársai és a színészek már ott nyüzsögnek körülötte - még az az istenátka Dolph is.

- Fõnök! - most már egész közelrõl hallotta.- Kendzsi nem vállalja! - Billie, a rõthajú technikus álldogált elõtte, s bámult a képébe a szokásos, nem sok értelmet tükrözõ szemeivel.

- Mit dumálsz? Ki a franc az a Kendzsi, s mit nem vállal?
- A zúzós jelenetet, fõnök. Aszongya, túl veszélyes.
- Veszélyes, bazze? Mér nem megy az ilyen sakkozónak vagy vécésnéninek? Ehh... Akkor keríts egy kaszkadõrt, aki be mer szállni abba a rohadt kocsiba!
- Már felhívtam Merész Mike-ot, de aszonta, tegnap nagy party volt nála, s annyit ivott, örül, ha a wécéjére fel tud mászni ma.
- Jó, akkor keress mást, te pondró! - förmedt rá Mark.
- Más nincs, fõnök, így ünnepek elõtt.
- Hmmm. Dolph! - ordította el magát, pedig a nagydarab skandináv észkombájn alig 5 méterre ült tõle a kávéját szürcsölgetve.
- Te fogsz beülni a kocsiba a zúzógépes jelenetnél.
- Mi van, baszki? Én nem vagyok ázsiai, eddig nem tûnt fel? Márpedig oda egy vágottszemû fazon kell! Különben se bírom a feszültséget.
"Mert te is csak egy puhapöts vagy" - gondolta Mark.
- Hehehe. Tökre igazad van, Dolphie! - kuncogott valaki a háttérben. Vagyis nem is valaki. Ilyen idegesítõen röhögni csak Brandon tud, eszmélt fel Mark.
- Akkor te ülsz be, te törpe! És ne vigyorogjál!
- He?
- Mondom: TE fogsz ajvékolni a kocsiban!
- Hülye vagy? Inkább ülök be egy Zámbó Árpi-koncertre! A törpét meg kikérem magamnak!
- Mi van, te majom? Apád tán nem ázsiai törpe?
- Jah, de, ázsiai.
- Na, látod, ha õ vágottszemû törpe volt, akkor te is az vagy!
- De én félig amerikai vagyok.
- Tudok róla. Anyád egy nagyszájú sarkonálló volt Los Angelesben.
- A nagyszájút visszautasítom. Apám szerint kifejezetten kis szája volt anyunak.
- Szóval, nem szállsz be te se, te elfajzott hongkongi gyökér? Értem én. Akkor játsszál harcsát!
- Mi vaaan?
- Mondom, fogd be a pofádat, vagy felhívom Norrist, hogy ugorjon be a helyedre.
- De kell a meló, fõnök...
- Mondom, hogy kussolj! - Brandon nem is mert többet szólni.

Marknak megint gondolatok kezdtek cikázni a fejében. Jó érzés volt. Már érezte, hogy lassan körvonalazódik barázdált agyában a megoldás. Ahogy réveteg tekintettel végignézett Brandonon, az jutott eszébe: bezzeg ez az örökmozgó hobbit sose fogja megtapasztalni a bármilyen probléma megoldásakor felszabaduló endorfin jótékony hatását.
Ha ez a 3 nyomoronc nem vállalja a jelenetet, akkor tuti a többi elmebajnok se fogja a színészek közül.

S akkor rájött!

- Egy bábut teszünk be! - rikkantotta!
- De, fõnök - vágott közbe a még mindig rõthajú Billie - azt észre fogják venni a nézõk.
- Ne szólj bele, nem telefon, te büdös kripli! Én vagyok a fõnök, fölfogtad, he?
- De… Látni fogják... - tett még egy halk, tétova kísérletet a vörös fiatalember.
- Ááá, bazmeg, túl sokra tartod õket, fiam. Csak azt látják majd, amit MI akarunk, hogy lássanak.
Kendzsi - vagy valaki- majd szépen beül a jármûbe, elkezd kajabálni, hogy "Ne öljetek meg, marhák! Ne vegyétek el a tyúxaros életemet!", vagy ilyesmi. Vágás, érted, mutatjuk a maffiózókat, a vágás után - mikor a zúzógép elkezd zárulni - már a bábu lesz a kocsiban, Kedzsi hangját meg simán alákeverjük.
Ennyi. A nézõk - már, ha lesz aki megnézi a filmet - úgyis a zúzógép mozgását fogják figyelni, a kecsegek észre se veszik majd a cserét. Hehhe! Zseni vagyok, vagy zseni vagyok? - kár lett volna maga elõtt tagadnia, e pillanatban kifejezetten büszke volt magára. - Na, emberek, ez a megoldás. Munkára föl, mert elszaladt az idõ! - azzal dinamikus léptekkel megindult a forgatás alig 100 méterre levõ helyszíne felé, de a válla fölött még hátravakkantott Brandonnak:
- Neked nem kell sietned, törpe, még van szabad félórád.

A választ - ha volt - már nem hallotta.
"Igen, ez lesz a tökéletes film, de legalábbis az eddigi legjobb múvim" - keringett a fejében.
igorrr 2009 jan. 15. - 21:55:21
(16/58)
Igen, észrevettem már, hogy a nagyon magas és a nagyon alacsony pontoknál fenn kell tartani a gyanúpert, hogy a film, nem olyan jó/rossz, mint ami a pontszámból következne. A magas pontszámok jelenthetnek "egyszerû filmeket", míg az alacsony lehet azért alacsony, mert "túl jó", vagyis csak kevesen tudják befogadni.
8/10
erdling 2009 jan. 15. - 20:29:30 8/10
(15/58)
hehe, ez a pontszám egyértelmûen irreális, egyetértek
bár jó akciófilm, elszórtan jó verekedésekkel, de nem egy klasszikus darab
igorrr 2009 jan. 15. - 19:51:05
(14/58)
Nem hiszem el, egy Dolph Lundgren-film 9,6-ot kap. Egy zs-kategóriás színésszel hogyan lehet ilyen pontszámú a film? Persze nagyon jó filmek kapnak itt 6 pontot, úgyhogy nincs min csodálkozni.
10/10
offtopic
Zajac 2008 okt. 11. - 09:04:57 10/10
(13/58)
De rígen láttam :)
10/10
cseboxivajda 2008 júl. 02. - 17:06:02 10/10 Előzmény tobywong
(12/58)
küldtem mailt tobywong!

itt egy link hátha érdekel mást is :)
http://www.soundtrack.net/albums/database/?id=1285
10/10
tobywong 2008 jún. 30. - 09:08:58 10/10
(11/58)
A többi szám címét eltudod nekem küldeni? E-mail: tobywong@freemail.hu
Köszi
10/10
cseboxivajda 2008 jún. 29. - 10:30:40 10/10
(10/58)
Köszi a választ,a többi számnak már megvan a címe :)
Elég jó kis film,bár a Vörös Skorpiót nem übereli semmi :DDD
kaizer chiefs 2008 jún. 29. - 09:56:51 Előzmény Dantes
(9/58)
Én is így érzek.
10/10
tobywong 2008 jún. 28. - 15:58:44 10/10
(8/58)
Az nem külön szám...
Az a filmhez lett csinálva, a hangmérnököktõl.
10/10
cseboxivajda 2008 jún. 27. - 16:32:08 10/10 Előzmény Zajac
(7/58)
Sziasztok

nem tudjátok mi annak a számnak a címe,ami a film elején megy,a feliratok közben? :D
10/10
Zajac 2008 máj. 27. - 21:26:42 10/10
(6/58)
Anno hány emberkével leszámoltam a Kis-Parkolóban :DD
Megnézném mai szemmel is :D
10/10
tobywong 2008 máj. 27. - 21:25:11 10/10
(5/58)
Ebbe a filmben van egy olyan hatalmas baki, hogy az fáj! Kíváncsi vagyok észrevették-e mások!!!
10/10
tobywong 2008 febr. 10. - 10:47:55 10/10
(4/58)
Nagyon király film. Lundgren legjobb filmje. Ebben a filmben bemutatja igazi harcmûvész tudását. Nem véletlenül 3 danos kyokushin-karate mester....
kocamama 2008 febr. 09. - 14:44:30
(3/58)
Igen, ebbõl könnyen ki lehet nõni.
Dantes 2008 febr. 09. - 10:43:19
(2/58)
Én már nem bírnám végignézni valaha tetszett, ebbõl én már kinõttem
goodboy 2008 febr. 09. - 09:54:32
(1/58)
Lundgren legjobb filmje, akárhányszor megtudom nézni.