Newcastle United 2007 szept. 25. - 08:32:14
(8/108)
Igen ez sajnos tényleg így van, és ez fõként A dicsõség zászlajára igaz, amely inkább az Amerikában uralkodó hangulatról mesél, mint magáról a csatáról.
A Levelekben cseppet sem csalódtam, nagyon jó rendezés, hiteles alakítások, elfogulatlan. Az utóbbi évek legjobb háborús mozija.
Newcastle United 2007 szept. 25. - 08:26:43
(7/108)
Pedig így helyes. A japán szöveget magyarul fonetikusan szoktuk leírni, az Iwo Jima helytelen magyarul, mert az az angol nyelvre fonetikus.
^PsychoDad^ 2007 márc. 28. - 22:08:56 Előzmény Maia
(6/108)
Ugye készült ennek a filmnek 1tesója, ami a másik oldalt mutatja be, több csatajelenettel!
Flags of our fathers - A dicsõség zászlaja
Azt kiélezte Clint az amcsi média-kapitalista világ kritikai mûvének, ezt pedig alapból Oscar gyanúsnak. Vagyis csúnyán számító húzás volt ez.
Mindemellett valóban letesz az asztalra az öreg!
Maia 2007 márc. 20. - 14:27:36
(5/108)
En is megneztem az emlitett filmet, es igazsag szerint en egyaltalan nem hianyoltam belole a csatajelenetet. Arra valok az olyan filmek akik azt akarjak abrazolni.
Ez a film valoban nem mutatta be 22,000 japan katona halalat, de megmutatta azokat az erzelmeket amelyek tartottak a lelket a katonakban. Ez a film elgondolkoztatott arrol is, hogy mennyire vagyunk hazafiak...mennyire fogadnank a hirt, hogy holnaptol csataba kell menni, akarod vagy sem, es ha akaratlan ott vagy, akkor mi tart eletben.
Es vegre egy olyan amerikai film, ami nem amerikai szemszogbol volt elmeselve.
Clit Eastwood pedig egyik filme sem nagykoltsegvetesu, ezert nincenek benne vizualis effetek , de ha vannak akkor minimalis szamban, de a filmek mindig szolnak valamirol, ami elgondolkoztat bennunket...
Aki nem latta, mindenkeppen nezze meg!
Ui.: Japanul az igazi!:)))
Patrick Bateman 2007 márc. 11. - 18:37:58
(4/108)
Igen, ezt én is olvastam. Ám az igazság az, hogy 76 évesen, ha valaki filmeket rendez, az csakis csodálatra méltó dolog, különösen akkor, ha ezek a filmek remekmûvek. Egyszerûen hihetetlen ez a Clint Eastwood, de tényleg. Minden elismerésem az övé.
bbit 2007 márc. 06. - 15:36:42
(3/108)
Ilyen ez a magyar nyelv. :-)
A Cambodia-t is Kambodzsának írjuk helyesen!
Brambilla 2007 márc. 06. - 14:29:49
(2/108)
Nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek amikor megláttam a címet.
olfan 2007 márc. 06. - 10:13:08
(1/108)
Tényleg durva a cím ...LOL