Téma: Lincoln

offtopic
Vinogradov 2013 jan. 30. - 19:09:46
(37/97)
Elismerem, hogy ez is egy vélemény, de azt nem, hogy Spielberg tempója "nyugdíjas" lenne. Mondjuk itt az ezt megelõzõ, legutóbbi filmje, a Tintin kalandjai? Azt talán "nyugdíjas tempó" jellemzi? (Most függetlenül egyébként attól, hogy a Lincoln-t sem!)
offtopic
Vinogradov 2013 jan. 30. - 18:55:43
(36/97)
Nem is a Supermanre gondoltam, hanem mondjuk az Ûrodüsszeiára... :)
5/10
z4zie 2013 jan. 30. - 18:19:23 5/10 Előzmény Vinogradov
(35/97)
"amikor sci-fi-t vetítenek, akkor senki nem panaszkodik, hogy nem érti a tudományos szöveget (csak néhány tudós, hogy a szövegnek semmi értelme). Egy orvosi sorozatnál senki nem panaszkodik, hogy azt sem érti, milyen betegségrõl vagy gyógyszerrõl beszélnek éppen."

Én egy sci-finél elfogadom, h pl. Superman nem bírja a kryptonitot és azzal akár meg is lehetne ölni. Ez pedig minden Superman moziban kiderült két mondatból, nem is kell rá több idõt szánni. Megérted a film menete közben, h ez van. Viszont a Lincolnnál nem ilyen egyszerû a helyzet szerintem.
1/10
BedeKrisz 2013 jan. 30. - 15:09:37 1/10 Előzmény Vinogradov
(34/97)
Nos akkor helyesbítenék, történészeknek, történelem tanároknak, illetve az amerikai történelem megszállottjainak valószínûleg ez a film igazi csemege de akik eme 3 kategórián kívül esnek azok ne is pocsékolják erre a filmre az idejüket! Ha valakit csak felszínesen érdekel Lincoln elnök munkássága inkább olvasson el róla pár oldalt a történelem könyvekben de 2 és fél órát ne pazaroljon el az életébõl! Én sosem rajongtam az amerikai történelemért mégis Oliver Stone J.F.K. illetve NIXON elnökrõl készített két filmje magával ragadott a kilencvenes években, Spielberg viszont ezzel a Lincoln filmmel elvette a kedvem az egésztõl, sajnos Spielberg már rég túl van rendezõi munkássága csúcsán és ez a nyugdíjas tempó megmutatkozik ezen a filmjén. Szóval ismét leírnám hogy ezt a Lincoln mozit csak azok vállalják be akik rajonganak a végtelenül lassú, vontatott, eseménytelen, álmosító és unalmas filmekért és akik az amerikai történelem elvakult megszállotjai mert rajtuk kívül ez a film az ég világon senkit nem fog lekötni és érdekelni.
pimre 2013 jan. 30. - 09:39:50
(33/97)
Te egyet értesz, más többet:-)
szemiramisz 2013 jan. 30. - 07:58:39 Előzmény zentzen
(32/97)
egyet értek..én is hazamentem, kb egy óra elteltével, egyszerûen unalmas, vontatott, tele töltelék jellegû jelenettel, párbeszéddel...
vagy nagyon amerikainak kell lenned, értened a történelmük ide vonatkozó részét, vagy fanatikusnak. Nem ajánlom senkinek...D.D.l. és Tommy Lee Jones nagyot alakít, de még ez sem hozza fel a filmet.
NULLA pont.
1/10
Wayne86 2013 jan. 29. - 19:42:04 1/10
(31/97)
Ez a film egy büntetés!
offtopic
Vinogradov 2013 jan. 29. - 10:29:16
(30/97)
Ne haragudjatok, de ilyenkor azért megszólal bennem a történész végzettségû ember: amikor sci-fi-t vetítenek, akkor senki nem panaszkodik, hogy nem érti a tudományos szöveget (csak néhány tudós, hogy a szövegnek semmi értelme). Egy orvosi sorozatnál senki nem panaszkodik, hogy azt sem érti, milyen betegségrõl vagy gyógyszerrõl beszélnek éppen.

Ez végre egy olyan történelmi film, ahol nem rágnak mindent az ember szájába! Utána kell olvasni kicsit a témának. Még csak nem is sokat - és tökéletesen érthetõ lesz minden. Ki kicsoda, ki kivel szavazott, mirõl szólt ez az egész stb.

Az emberek manapság hozzászoktak, hogy mindent a szájukba rágnak, és ha valami önálló gondolkodásra, utánjárásra késztet, akkor az már baj. Hát ez esetben igazán ne legyen már baj!

És ne mondja nekem senki, hogy ez olyan, mint amikor a hardcore fanboy-ok azt mondják, hogy "olvasd el ezt és ezt a képregényt, vagy ezt és ezt a könyvet, mert anélkül persze, hogy nem érted a filmet, és mit csodálkozol ezen..."

Nem, ehhez nem kell 500 oldalt elolvasni, még 50-et sem. Talán 5-öt.

De ha már 5 oldalnyi szöveg elolvasása és feldolgozása is problémát okoz, akkor, azt hiszem, nem kell megnézni ezt a filmet.

Ilyen egyszerû!

És, tényleg, még valami: lehet itt fanyalogni az amerikai történelmen így meg úgy, de csak nektek is jobb, hogy ha tudtok is valamit a témáról és nem csak tudattalanul és parttalanul pocskondiázzátok. Ez a Lincoln-téma például az alapmûveltség része.

Elvileg...

(Akiknek ezt írtam, azok úgy is találva érzik majd magukat. A többieknek meg ez úgy sem Nessus-)ingük, úgyhogy ne vegyék magukra.)
lacee83 2013 jan. 28. - 23:40:16
(29/97)
Egy szóval jellemezném: unalmas. Feliratosan néztem de nem hiszem hogy egy szinkron élvezhetõbbé tenné. Ez a film az amerikaiaknak készült, és amerika mániásoknak.
1/10
zentzen 2013 jan. 28. - 22:57:18 1/10
(28/97)
Végtelenül unalmas, vontatott, gyenge alkotás a Lincoln. Nem véletlen, hogy az emberek szállingóztak hazafelé a film közben. :D Csak erõs idegzetûeknek javaslom a film megtekintését, akik talán képesek végigülni ezt a háromórás tömény unalmat....10/2
6/10
ChrisAdam 2013 jan. 28. - 18:27:32 6/10
(27/97)
Meglepett, hogy Spielberg így vissza tudta fogni magát. Jó ez, tetszett, de azért ezt a rengeteg jelölés nem kicsit túlzás. Persze nem Daniel Day-Lewis esetében. 10/6.
5/10
z4zie 2013 jan. 28. - 17:09:29 5/10
(26/97)
Én nem tudtam, h a filmet Spielberg rendezte, csak mikor megláttam a vége fõcímben. Ha elõre tudom, akkor háromnegyed óra után kezdek azon drukkolni, h Steve apánk húzzon elõ valamit a tarsolyából, mert ez így szörnyen kevés lesz. Így, h nem tudtam, megnéztem és a végén kaptam a pofont.
A színészek jók voltak, a zene, jelmez, feeling rendben. Egyszerûen ez egy 'nem amerikainak' kevés. Lehet, h nekik a történelmük egy mérföldkövérõl van szó, de egy idegennél ez nem tud úgy betalálni, mint egy amcsinál. Ezt a filmet az értette meg 100%-ig, aki amerikai (talán) vagy aki nagyon benne van az USA történelmében. Semmit nem tudunk meg a történelmi háttérrõl, úgy adják elõ, mintha minden magától értetõdõ lenne. A 150 perc alatt nem tudjuk meg, h mi Lincoln motivációja a rabszolgák felszabadítását illetõen. Olyan volt ez számomra, mint egy CSAK képregény rajongóknak készített filmváltozat: egybõl bele a közepébe, semmit arról, h miként szerezte a hõs/gonosz az erejét, miért használja azt fel az emberek védelmére vagy azok ellen, vagy miért a a jobb lábán lévõ kisujj a gyenge pontja.
A Schindlerben, ami úgy gondolom közismertebb témát dolgoz fel, mégis minden a szánkba volt rágva: rengeteg felirat segítette a nézõt az eligazodásban, h hol is vagyunk épp, vagy miért. Goeth beszédébõl kiderül nagy vonalakban, h miért is a zsidók irányába az ellenszenv. Kerekebb volt az egész. Lincoln magasztos, pátosszal teli beszédei és történetei -habár nagyon hangulatosak voltak- annyit tettek hozzá az egészhez, h sokan meghaltak, sajnáljuk, és egyenlõek vagyunk. Ennyi. Itt hiába írja ki, h XY, a konföderációs csapatok ilyen meg amolyan tábornoka, az átlag nézõnek fogalma nem lesz arról, h most a konföderációs csapatok azok Lincoln csapatai vagy azoké, akik ellen harcolnak.
Csinált egy unalmas, darabos, hollywoodias filmet az amerikai népnek, amire dobálhatják majd az arany szobrokat. Meg lehet és érdemes is megnézni, de ez magában is és fõként, mint Spielberg-film, elég gyenge alkotás. Szerintem ...
1/10
BedeKrisz 2013 jan. 27. - 16:44:42 1/10
(25/97)
Spielberg messze legrosszabb filmje, unalmas, vontatott érdektelen és felesleges és nézhetetlen.
tusinger 2013 jan. 24. - 20:00:10
(24/97)
Ez a thriller besorolás már a Flight-nál is nagyot ütött, na de itt!
Ezeket az idiotizmusokat miért nem lehet kiszûrni, átírni?????
shoc 2013 jan. 24. - 10:17:11
(23/97)
LINCOLN: "amerikai-indiai thriller" :)
5/10
ShaeLynn 2013 jan. 19. - 21:24:55 5/10
(22/97)
Én csak a színészi játék miatt adtam egy 5-öst, de ezen is gondolkodtam. Szinte követhetetlen ki kivel van a szavazatok összegyûjtésekor. A fényképezés sem csúcs. Azon kiakadtam, hogy DDL-t a jelenetek 90%-ban profilból láthatjuk. Amikor szembõl is láthatnánk, akkor pedig mindig árnyékban volt hagyva a fél arca. Értem én, hogy DDL ebbõl a beállításból totál Abraham Lincoln volt, na de azért ez már hatásvadászat. A fények nem voltak természetesek.

Tommy Lee Jones szerintem jobb volt DDL-nél. Sally Field pedig csak a nagy kiborulós jelenetében villog. Igaz akkor nagyon ott van.

Összességében nem igazán tetszett. És ha Oscar, akkor legjobb filmként inkább az Argo.
babrafax 2013 jan. 19. - 18:58:20 Előzmény Segítõ Béka
(21/97)
Egyetértek veled! A háború egyáltalán nem a feketékért szólt.Olcsó kampány fogás volt Lincoln és a mögötte felsorakozó erõknek.Hatalmat akartak és új piacokat!Plusz hamar belátták ,hogy szükségük van a néger haderõre is.50 000 fekete esett el a polgárháborúban.Vicces ,de közülük pár százan a déliek soraiban és nem kényszer sorozottak voltak!Viszont Északon már 62 - ben kötelezõ sorozás volt amit 300 dollárért válthattál meg!Az akkoriban egy marhapásztor 3 évi keresete volt.A másik,hogy jó pár déli államban nem is volt rabszolgaság!És az sem elfelejtendõ hogy eme gyõztes északi sereg a késõbbiekben több tízezer indiánt mészárolt le de õk a rabszolgaság eltörlõinek méltó lovagjai!Bah!Ráadásul a film nagy részét kitevõ választási mizéria nekem se jött be.A színészek remekeltek egy szar sztoriban.Spielbergtõl ez egy nagy csalódás volt.
2/10
Segítõ Béka 2013 jan. 17. - 16:16:39 2/10
(20/97)
emellett én a fiatalkori favágó lincoln képét egy jelenetig betettem volna vagy a film elejére, vagy végére, inkább a végére
3/10
hrrtyy 2013 jan. 17. - 12:04:50 3/10
(19/97)
Nagyon unalmas, monoton film.
2/10
offtopic
Segítõ Béka 2013 jan. 16. - 20:13:57 2/10 Előzmény sello13
(18/97)
boothos rész? az mi?