123 2007 ápr. 18. - 22:55:36
(708/1148)
Kellemesnek... Ez tetszik, megjegyzem.:D Tényleg az a fontos, hogy az ember jól érezze magát a bõrében. Szerencsémre az én magasságomhoz senki sem várhatja el, hogy magas sarú cipõt hordjak.:) Bár amúgy én szívesen hordanám. Tetszik, és nem is annyira kényelmetlen. Az meg, hogy én úgy érzem jól magam, ha sminkelek és más szemében kényelmetlen, "amint lehet leveszem" cuccokat hordok, az talán mázli.:D Tényleg nem érzem jól magam máshogy... És hát igen, Lisa gondolom nem érezte jól magát olyan külsõvel, amilyen volt neki, akkor meg nem értem, hogy miért nem változtatott rajta... Nem akkora mutatvány. Mindenki vehet sminkkészletet, elmehet fodrászhoz, vehet magának divatos, magához illõ, neki tetszõ cuccokat... Felteszem a fizetésébõl ki is jött volna. Nem értem, hogy miért kellett ehhez sok-sok év (nem tudom, hogy hány éves lehet Lisa a sorozatban) és Hugo. Rossz kifogás, hogy "rondának születtem"... Jó sminkkel, hajjal, ruhával szinte mindenkibõl tök jót lehet kihozni. Tudom, hogy a sorozat lényege az, hogy Lisa nem szép, hanem kedves, okos stb., de miért kell így kinéznie, mikor kinézhetne sokkal jobban is. Csak ez nem fér a fejembe az ilyenekkel kapcsolatban. Magától miért nem változtat, ha így nem tetszik magának?
gyik 2007 ápr. 18. - 22:45:50
(707/1148)
a pacit szegényt Inka veszi gondjaiba.. :))

a többivel megintcsak egyet kell hogy értsek ;)
Kiskirálylány 2007 ápr. 18. - 22:44:34
(706/1148)
Uuuuh... Ez melyik sorozat volt? És hogy hozták ki ezt döntetlenre? A fiú megígérte, hogy megjavul, és Isten bizony többet nem fog elõfordulni? :D

Amúgy nem emlékszem pontosan, mi volt Rokkó hozzáállása? Hogy várjanak, amíg Lisa nem érzi, hogy készen áll rá? (Ilyesmire emlékszem, de sajnos kimaradt akkoriban pár rész nekem...)
roball 2007 ápr. 18. - 22:43:52
(705/1148)
Sziasztok...rég jártam itt :(
És sajnos úgy tapasztalom, h sokmindenrõl lemaradtam...gyik!!!veled még nem is találkoztam... SZIA!!!:D
Tetszenek a hozzászólásaid :)
Igazából szerintem mindent elmondtatok elõttem...Nem igazán jegyeztem meg, h ki melyik hozzászólást írta...lényeg az, h szó volt itt arról,h aki nem tetszik, az törheti kezét-lábát..akkor sem fog....
Na...én is ezt hittem:)jó sokáig, de higgyetek nekem(!!!), van kivétel!!!Nem tudom kit mennyire érdekel a saját életem alakulása...nagyszavak összefoglalva...az én életemben is volt egy "David", és egy "Rokko" is. Elõre leszögezném, h egyikük sem nyert...de a végén, tényleg a Rokkom felé hajlottam, mert...nem is tudom...barátok lettünk, és méga barátságunk alatt is Davidomra gondoltam, aztán egyszer azon kapom magam, h amikor nincs ott Rokko, akkor hiányzik...érdekes érzés...(egyébként David észre sem vett...)...Rokko, pedig azóta is az egyik legjobb BARÁTOM!!!

Ami pedig Rokko személyét illet - és itt már a ViB Rokkoról beszélek :) - sztem nagyon is kellett õ oda...õ volt a kulcsfigura...ha Rokko nincs, David talán sosem jön rá, h lIsa számára az igazi...Az emberek, gyakran úgy ébrednek rá dolgokra, hha más segít nekik ebben...hát Rokko szegény nem tudta, h segített Davidnak...

Ami pedig David jellemfejlõdését illet (sztem ez itt mostanában a leggyakrabban használt szó:)), azt is Rokkonak köszönheti:
1. Rokko ráébreszti, h talán Lisára nemcsak barátként lehet tekinteni, és h Lisa igenis értékes ember(...bár ezt sztem David is tudta, különben nem értékelte volna ennyire a barátságukat).
2. A Lisáért folytatott harcban megmutatkozik David igazán romantikus énje, de ez az elején sztem egy kicsit erõltetettnek hatott. Picit olyan érzésem volt, mintha David csak be akarná bizonyítani, h Rokko nem nyerhet...talán eleinte csak egy versenynek tekintette...de ugye ez késõbb kiderült, h valós érzelmek lappangtak ott valahol Davidban...(Hál' Istennek!!!:D).
Najó...azt hiszem kiírtam magamból mindent...:)
Nagyon jó a fórum!!! :)

Jó éccakát!!! :)
gyik 2007 ápr. 18. - 22:37:54
(704/1148)
Hát egy telenovelában tuti ;-)

Amúgy nem tudom, hogy feltétlenül olyannak kell lennie, akire még senki nem "hajtott". Lehet lélekben is szûz..mármint hogy még nem volt szerelmes. De kétségtelen, hogy így sokat venna vissza a drámaiságból. :)

Az is furcsa lenne, ha a fiú is szûz lenne.. Épp ezért mondom, hogy a telenovelák ilyen hagyományos sztereotípiás "közeg"ben állnak csak meg igazán a lábukon. Kár :(
De ahogy Rokkó állt hozzá a témához, az tetszett :)

Én láttam már olyan sorozatot, ahol a lányt megerõszakolták. A "fõhõs" srác.. Ez volt a nyitány.. Talán így furán hangzik, de aztán egy részénél az egyik legszebb sori lett, amit láttam.
Kiskirálylány 2007 ápr. 18. - 22:36:23
(703/1148)
Igen, az a lovas dolog!!! Csak azt tudnám feledni! Olyan cuki volt (mármint a ló), David meg jól otthagyta, gondolom, majd a szolgák jönnek aztán begyûjtik, amit az úrfi széjjelhagyott...

Egyébként pedig mindig ezek a nagy látványos gesztusok voltak a jellemzõk Dávidra: tahó vagyok, mert úgy tartja úri kedvem, aztán majd helyrehozom 1000 tulipánnal meg ehhez hasonló lüke ötletekkel. Tény viszont, hogy ez teljesen egybevág David neveltetésével, és ilyen szempontból nézve tök reális az egész.

Remélem, nem kapok ezért feketepontot a David-fanoktól! Ez kikívánkozott sajnos.
gyik 2007 ápr. 18. - 22:30:49
(702/1148)
glam: a lovas megjegyzéssel teljesen egyetértek, nekem is rögtön az jutott eszembe, hogy szegény. Na õ is csak kellék.. pedig aki Lisát szereti, annak az állatokkal is szeretettel kellene bánnia ;

123: sztem is fontos az igényesség. Én azt mondanám, hogy nem szépnek vagy csinosnak kell lenni, hanem kellemesnek. Lisa néha egy kicsit tényleg zavaróan nem foglalkozott magával..
Én pl. sosem festem magam, kicsit se (életemben 2x-3x voltam, tablóképnél [de minek?] meg tévében:), nekem személy szerint nem hiányzik. Sõt, zavar :) Érzésre is, meg amolyan "cruelty free" lélekként gyülölöm tiszta szívbõl még a gondolatát is, hogy olyasmiért fizessek pénz és rakjam magamra, ami miatt annyi kisállat gyötrõdik és kínlódik végeláthatatlanul a kísérletek közben :-(( Persze van biztosan többfajta kozmetikumból is "erõszakmentes".
Pólóban szoktam lenni, munkában is, mert kényelmes, és fáj a lábam a magas sarkú cipõktõl :) Az a fontos mindig, hogy kellemesen érezd magad, tetszél magadnak és legyen azért másnak is elfogadható ;)
Kiskirálylány 2007 ápr. 18. - 22:21:16
(701/1148)
Úgy értem, neki teljesen zéróról kell indulnia, mert innen szép gyõzni :)
Kiskirálylány 2007 ápr. 18. - 22:20:40
(700/1148)
Ha nem lenne szûz, az ugye azt jelentené, hogy volt már olyan férfi, aki ránézett, és ez tönkretenné a karaktert, nem?
gyik 2007 ápr. 18. - 22:09:42
(699/1148)
még jobban bólogatok.
Nem, ez így van. Tökéletesen tükrözi a nemek viszonyát..és hogy kinek milyen viselkedést enged meg a társadalom.

A telenovelák mindig is a hagyományos szemléletbe illettek.. Latin-Amerikában ez a szemlélet talán erõsebb is, mint nálunk.
A Lisa kicsit európaibb, de azért it is megvan az, hogy a hõsnõ csak akkor "jó", ha kedves, rendes, szûz(!) és nem árt, ha végre szép is lesz. Míg a férfi egy nemtörõdöm, léha, kicsapongó szépfiú.. csak éppen nem veleéig romlott. És mindkettõnek egyformán szurkolunk.. Vajon miért? Nem igazságos...
Rokkó nem illik annyira bele ebbe a sémába, talán ezért is nem illik bele annyira a rokkós szál se a "telenovelá"ba..

Én szerettem a telenovelákat, de ahogy nõttem, egyre kevésbé bírtam bennük ezt, hogy a "nõrõl" szól, de az mindig függõ helyzetben van.. Minden értelemben.
Rokkóval a szitu nem volt ennyire "hagyományos". Persze Lisa karaktere már adott volt, de még így is korrektebbre sikerült, mint Lisa+David.
gyik 2007 ápr. 18. - 21:59:40
(698/1148)
hát már megint csak bólogatok.. :-)
123 2007 ápr. 18. - 20:59:17
(697/1148)
Igazad van nagyon. Korábban én is ezt mondtam: valaki vagy tetszik, vagy nem, és ha nem, akkor tök mindegy minden. Az igazság meg... Ebben az esetben nem létezik. A világ nem igazságos általában sem, de a szerelem terén még kevésbé. Valóban úgy van, hogy annak, aki nagyon tetszik több mindent elnézünk. Ebben a világban amúgy is elsõsorban a szépeknek áll a zászló... Legalábbis tetszik - nem tetszik az elsõ benyomás nagyon fontos, és annak nagy részét a kinézet teszi ki. Késõbb sokminden változhat (mint Davidnál is), csak sajnos manapság nem nagyon van idõ a "késõbbre". Úgyhogy, akármi is lenne az igazságos, ez van. Ezt kell szeretni, ehhez kell alkalmazkodni annak, aki érvényesülni akar. Mellesleg megjegyzem, hogy Lisával nem a csúnyaság volt a fõ baj (mert mint kiderült nem csúnya õ), hanem az igénytelenség. Nem születhet mindenki szupermodell külsejûnek, de a lehetõségekhez képest igyekezni kell kihozni a maximumot. Õ pedig olyan elhanyagolt volt, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Se smink, se fésülködés, se egy normálishoz közelítõ gönc, se egy némileg legalább modern szemüveg.

Egyébként Kim ruhái nekem sem tetszettek konkrétan, de szerintem semmi baj nincs azzal, ha valaki hétköznap (Uram bocsá' otthon) is úgy öltözik, mintha minden nap ünnepnap lenne. Én is szeretek igényes és elegáns lenni minden nap. Nem azt mondom, hogy nagyestélyiben flangálok itthon is, de mondjuk egy kinyúlt pólóm vagy kopott melegítõnadrágom sincs. Sõt, én Kimhez hasonlóan (bár nem olyan mértékben közel sem... Ami mondjuk nem csoda, mert én nem kamerák elé akarok állni, ahova mindig sokkal-sokkal erõsebb smink kell.) minden nap sminkelem is magam, és még élvezem is.:D Biztos én vagyok defektes, de vállalom.:) És emellett nem plázákban, mûkörmösnél és szoliban töltöm a napjaimat, hanem az egyetemen, csak én így érzem jól magam. Szóval én megértem Kimet is, már ha meg lehet érteni egy sorozatkaraktert.:)
glam 2007 ápr. 18. - 20:36:53
(696/1148)
Nekem kicsit hibádzik ez a David jellemfejlõdése, mert szerintem nem igen van neki, pozitív legalábbis biztos nem az utolsó részig. A legjellemzõbenek nekem az õ karakterét illetõen a lovas jelenet volt. Szerintem az annyira találó. Hogyan hagyhatta ott azt a szegény állatot??? Ez pont rá vall, mindenki csak addig kell/kellett neki míg a javát szolgálják, utánna... Bár azt meg kell hagyni, hogy az utolsó részben az életét áldozta volna Lisáért (azok után, hogy Lisa min.3 megmentett az:D), ami azért szép tõle, csak kicsit mintha késõ lenne ahhoz, hogy ezzel a szívünkbe lopja magát. Én már nagyon vártam Rokkót, (mármint akkor még csak a figurát, akinek ugye fel kellett bukkania) , hogy egy kicsit visszábbvegyen Davidból. Csak sajna nem gondoltam, hogy ezzel csak egyre rosszabb lesz, hogy Õt megszeretem, David meg csak egyre ellenszenvesebb lesz.
De most, így már jó.

Én is nézem a VIB2-t és látszik Lisán, hogy nagyon boldog, tehát nem hiába volt a dolog, és ez most így szép. Ha vkit érdekel kicsit tudok majd mesélni, hogy mi történik.
glam 2007 ápr. 18. - 20:27:00
(695/1148)
Én erre inkább, még ennél is kiábrándítóbban, csak egy szót tudnék mondani: KÉMIA!
Amúgy volt most szór Rokkórül ebben a részben egy pill. erejáig, de pont nem oda figyeltem és nem értettem milyen összefüggésben jött szóba, csak a nevére lettem figyelmes.
A másik, errõl a kétfajta pasi karakterrõl az jutott eszembe, hogy a megfigyeltétek-e: a sorozatokban mindig a nyomulós, kicsit disznó, kicsit önelégült, stb... pasi "nyer", ellenben az elõbb említett, sorát kiváró, kedves, szerénypasival szemben. Ám de, a nõi karkterfiguráknál ez mindig épp az ellenkezõje. A szerény, öfeláldozó, törékeny nõci a nyerõ (aki persze, az estek 99%-ban szûz, amíg az illetõ pasit meg nem ismeri)
Akkor most ebbõl mi jön le? Hogy a pasik legyenek elérhetetlenek, önzõk és nyomulósak, a nõk meg mosolyogjanak? Nem vagyok egyébként egy nagy harcos feminista, csak ez így eszembe jutott.
Kiskirálylány 2007 ápr. 18. - 19:35:45
(694/1148)
Idõközben rádöbbentem valamire. Eléggé filozófiai síkon kezeltük ezt a kérdést, ami oké, mert olyanja is van neki, de egy dolgot soha nem említettünk (legalábbis nem konkrétan). Szóval addig minden stimmel, hogy van a fõfiú, álmaink hercege, és ezzel szokták az efféle mûvekben szembeállítani a "jóravaló, rendes fiatalember, aki mindig megadóan várt a sorára, remélve, hogy a hõsnõnek egyszer elnyerheti a kegyét"-figurát. Általában ez utóbbiak elég sótlan, unalmas, de nagyon kedves és kitartó emberek, akik legjobb esetben némi szánalomra tarthatnak számot, de inkább egy (nyíltan talán fel nem vállalt, mert az ugye csúnya dolog) "Jézusom, miben reménykedik a szerencsétlen nyomorultja?" -féle gondolat motoszkál a nézõk/olvasók fejében.

Tény, hogy erre vagyunk szoktatva, ezt várjuk, meg hát mindannyian ismertünk már ilyen alakokat, ismerõs a képlet. De Rokko sztem nem volt nyomi alak. Karakterileg sem, meg kinézetre sem (szvsz). Úgyhogy itt már csak arról van szó, kinek ki jön be. Mert, gondolom, arról sem kell meggyõznöm senkit, hogy ha nem tetszik neked valaki, akkor aztán kezét-lábát törheti, mindhiába... Lehet a világ legrendesebb embere, kiteheti szívét-lelkét, kit érdekel? Ezt ti is írtátok. És ott van David, aki olyan, amilyen, aztán minden az ölébe hull... És ha bírod a fejét, akkor nagyvonalúan szemet hunysz az apróságok fölött, amiket elkövetett. Hol itt az igazság?

Szóval a lényeg, nyersen megfogalmazva, hogy végül is az az egész pofára megy. (Hú, de csúnyán fogalmaztam! Így nem szoktam! Nem erre tanítottak az úrinõ-képzõben... De most kimutattam valódi énemet... ;))
gyik 2007 ápr. 18. - 18:04:26
(693/1148)
jópofa.. de nem nagyon értem :(

és persze Rokkóval nem levelezik :((

:D
gyik 2007 ápr. 18. - 17:56:35
(692/1148)
:-)

Ez a kék ruha egyébként most is lesz rajta! :)
gyik 2007 ápr. 18. - 17:54:43
(691/1148)
pontosan..teljesen pontosan.. Ehhez semmit nem tudok már hozzátenni, max egy "õ"-t :-)

"de én meg úgy éreztem, hogy nekem viszont Õ kellene!"
gyik 2007 ápr. 18. - 17:44:33
(690/1148)
hát az anyeginbe beletört a bicskám.. nem volt rámjellemzõ, de ez kiamaradt, úgyhogy nem tok hozzászólni :(

Viszont Lisa visszatéréséhez akartam még nektek írni,hogy tixy83-nak hála megnéztema hétfõi rész végét a youtube-on, ez a címe:

<a target="_blank" href="http://www.youtube.com/watch?v=ph815avRGMc" title="http://www.youtube.com/watch?v=ph815avRGMc">www.youtube.com</a>

A vib.de-n pedig a "Vorschau"-ban fenn vannak elõre jelenetek az egész eheti termésbõl, többek között Lisa hazaérkezése, beszélgetése Brunóval, ahogy Hannával és Brunóval elhatározzák, hogy kihúzzák a Kerimát a sz*rból..hopp, bocsánat, ha jól értettem és ahogy kiderül, hogy babát vár (ez különösen aranyos jelenet):

<a target="_blank" href="http://www.sat1.de/vib/telenovela/vorschau/" title="http://www.sat1.de/vib/telenovela/vorschau/">www.sat1.de</a>

Az ínyenceknek pedig van itt néhány elõzetes, köztük Lisa visszatéréséhez is egy hsui repülõs :)

<a target="_blank" href="http://www.myvideo.de/watch/1221943" title="http://www.myvideo.de/watch/1221943">www.myvideo.de</a>
Kiskirálylány 2007 ápr. 18. - 17:41:13
(689/1148)
Ó, ugyanolyan fajta képet raktunk fel! Két lélek, egy gondolat...