Kiskirálylány 2007 ápr. 18. - 17:38:11
(688/1148)
Bennem meg az merült fel, amikor MagenheimR üzenetét olvastam, hogy igaz, hogy Lisának nem kellett igazán Rokkó (ezt tényleg jól érzékeltette A. Neldel játéka), de én meg úgy éreztem, hogy nekem viszont kellene! És ez kizökkentett a mesébõl, ami eleve csak úgy mûködhet, ha asszisztálok hozzá, ha én is titkos összeesküvõ vagyok (vagyis Dávid-drukker, mert enélkül nincs mese ugyebár). És ezt aláaknázták az írók, legalábbis nekem. Emlékszem, hogy már egész korán rossz érzéseim támadtak (amikor még nem sejtettem, mi lesz Rokkó pontos sorsa), hogy "Jaj ne, de iszonyú lesz, mikor szegény koppan", és voltak olyan részek, amiket emiatt alig tudtam élvezni.
gyik 2007 ápr. 18. - 17:27:07
(687/1148)
persze hogy a fél youtube-ot le lehetne szedni..

Az más kérdés, hogy a "ne rakj fel tvfilmet, stb.stb. és bármit, amit nem te csináltál..stb" felszólítás ellenére mindenki felrak mindent, és nagyrésze fenn is marad :)

A reklámok pl. a termékeben zérdekelteknek külön jó, hogy fenn maradnak.......

jah! a rokkós címek:

01:
<a target="_blank" href="http://www.youtube.com/watch?v=ths7QjCVoHc" title="http://www.youtube.com/watch?v=ths7QjCVoHc">www.youtube.com</a>

02:
<a target="_blank" href="http://www.youtube.com/watch?v=C7_hGIJrIBE" title="http://www.youtube.com/watch?v=C7_hGIJrIBE">www.youtube.com</a>

Jó szórakozást!
gyik 2007 ápr. 18. - 17:21:15
(686/1148)
de így is megteszi ;)

"A. Nedel jól érzékeltette azt a különbséget, ami Lisa Rokkóhoz és Davidhoz fûzõdõ viszonyában különbözött"

szerintem is!
De továbbra is úgy érzem, hogy az elõbbi olyan, mint 15 éves korunk nagy, sokk könnyel kísért érzése.. ahol tulajdonéppen nincs a másik. Amit aztán elfelejtünk, lassan, mert jön egy valódi érzés..és legtöbbször rájövünk, ez -még ha a villámcsapás nem is volt olyan egyértelmû- még szebb.. Legalábbis kívánom mindenkinek,hogy ezt megérezze!

"ez egy romantikus sorozat - muszáj, hogy legalább itt teljesüljenek olyan dolgok"

Ez igaz, ha egy szerelmes sztorit csinálunk/nézünk, sõt! egy telenovelát, abban nemigen jön a végén valaki más..
Talán elrontották azzal a dolgot, hogy bevették Rokkó figuráját.. A Lisa-David szálba teljesen "belerondított" (már Kiskirálylány és mások leírták itt nálam jobban, hogy õ csinált meg olyan dolgokat, ami a hõsszerelmes szerepe kellett volna legyen), majd a végén jól megtaposták.. Mondjuk ezért lehet télleg kár volt.

Asszem én nem is David ellenében választanám Rokkót.. hanem egy kicsit más sorozatot tudnék nagyon igazán szeretni, ahol mondjuk 350 rész helyett 100 van és ebbõl csak 30-ban sírunk nagyon valaki után és így kerülne be a képbe egy Rokko..

Remélem ez nem azt jelenti, hogy már nem szeretem a meséket.. :( csak inkább az igazi meséket ;)

"Konklúzió: David+Lisa=Das Traumpaar"

nekem meg asszem az, hogy:
Lisa+David=a töndérmese Traumpaar-ja
Lisa+Rokko=az igazi álompár
gyik 2007 ápr. 18. - 17:19:10
(685/1148)
"Lisa soha nem szerette igazán Rokkót, csak örült neki, hogy van végre valaki, aki úgy szereti és elfogadja, ahogy van"

igen, ez is lehet egy olvasata. A tévés befejezést tekintetbe véve pedig az egyetlen!

"ahhoz tudnám hasonlítani, ahogy még az elején Jürgennel volt"

na neem, az azért egyértelmûen erõltetettebb volt. A rokkós fonál kidolgozásán azért többet fáradoztak.

"Lisa részérõl szenvedélymentesen...boldogan, de szenvedély nélkül."

hm.. ebben van valami. persze kérdés, hogy lehet-e vki boldog szenvedély nélkül ;-D
Nah, sztem ez így is valódibb.. A szenvedély jön. Idõvel. Kialakul és igazi szenvedéllyé válik. Nem meglátok valakit és elönt a szenvedély...

"adják fel a szenvedélyes szerelmet egy aranyos, megbízható, ámde sokkal kevésbé szeretett emberért."

én sose értettem, mi az hogy feladni egy szerelmet... :( Most ha viszontszeretnek, akkor nincs mit "feladni", ha alakul vmi, azt érzem, ha pedig nem szeretnek viszont, akkor mit adok fel? Max. rájövök, hogy amit kergetek, az nem létezik..
A "feladás" az lett volna, ha Lisa tudja, hogy Davidot szereti és kvázi feláldozza magukat ("David, téged szeretlek, te engem, de csináljuk inkább azt, hogy Rokkóval maradok"?), dehát ez ugye sehogysem lehetne..

De szerintem egyik verzióban sem kell semmit feladnia. Daviddal boldog, Rokkóval pedig szintén. Nem mond le semmirõl, szerelmes Rokkóba, igazán, és sztem az utsó jelentekbõl kiderül, hogy van ott szenvedély is..

"David jellemfejlõdésen ment át, és ennek köszönhetõen"

Volt jellemfejlõdés.. csak engem sajnos nem gyõzött meg :(
Valahogy elmaradt a folyamat bemutatása..ahogy David beleszeret Lisába. Semmi, semmi, még mindig semmi, pedig Lisa már nagyon szenved, aztán jön valaki, akivel végre nem "elképzelt" kapcsolata lehet és akkor egyszercsak David hopp, felébred.
Még az is eszembe jutott egyszer, hogy már megint a (Lisára, vagy bármelyik nõre nézve) akár megalázó helyzet.. csak azér kellesz, mert egy riválisé mégse legyél..
Na jó, nem volt ilyen durva egyáltalán, szép volt a "lisa, ich liebe dich". Csak valahogy nem klappolt már annyira :(

"Rokkó-Lisa "szexjelenet szex nélkül"

Daviddal én se tudnám így egyáltalán elképzelni. Daviddal csak a "tökéletes" esetet tudnám elképzelni, ami a tündérmesébe való. Ahogy lennie kell ;)
De a tündérmesék nekem nem valósak.. Tényleg olyan szépek, álomba illõek, de az igazi, életben elõforduló érzések nem ilyenek..vagy csak nagyon ritkán és csak icipici pillanatokra. Én személy szerint az igazi érzelmeket és helyzeteket kedvelem, amik nem mesések, hanem legtöbbször talán "prózaiak", de ettõl lehetnek olyan igazán szépek és mélyek.
Nekem ez a jelenet messze valódibb, mintha Daviddal lenne.. Lisa "menekülhetnékje" el van ugyan egy kicsit túlozva, lehetett volna finomítani a jeleneten (több kommunikáció köztük, stb), de íg
Kiskirálylány 2007 ápr. 18. - 17:17:46
(684/1148)
De ez alapján mindent le lehetne szedni! Mi nem jogvédett? Ami ment a tévében, az szabad préda?
gyik 2007 ápr. 18. - 16:17:12
(683/1148)
asszem volt már kinn rokkós Hochzeit, de leszedték felhasználói szabályzat megszegése miatt. Ugyebár jogvédet.... heheh
gyik 2007 ápr. 18. - 16:15:24
(682/1148)
ááhhh, azoktól a "na igen"-ektõl teljesen kiborultam.
Végre egy sorozat, amit nem totál kínszenvedés magyarra fordítani (ellentéteben a csacsogó-locsogó-halálrakicsinyítõképzõsözött arg./mexikói/stb. telenovelákkal), de ezt a "na igen"-t nem értem hogy került bele.. :(

A kisminkelt Kim szerintem is sok volt, nekem a ruhái sem tetszettek. Egyszer pont azon nevetgéltünk, hogy Lisa kér tanácsot tõle, pedig még az õ ruhái is elviselhetõbbek :)
Sokszor Hanáéi sem jöttek be.

Rokkónak is volt 1-2 fura darabja, ami nem jött be, de a nagyrésze aranyos vagy jópofa volt. Én például nagyon szeretem a fekete alapon élénk színeket, így bejött a kedvenc inge is :-)
Az iparmûvészetiben láttam nemrég egy dizájnkiállítás keretein belül hasonló, fekete alapon élénk piros-zöld-narancs-stb. virág- és egyéb motívumos ruhákat, nagyon szép volt egyik-másik.
Kiskirálylány 2007 ápr. 18. - 06:50:26
(681/1148)
Volt, amit kitöröltek? Miért/Mit?
Kiskirálylány 2007 ápr. 18. - 06:49:04
(680/1148)
"Na igen", ahogy a Lisában mondják :), a ruhák szenzációsak. Nem tudom, ki találta ki õket, de sztem jól szórakozhatott. Vicces lehetett beszerezni ezeket a cuccokat, bár Rokkó néha már túlzás volt! Fõleg a rózsaszín virágos zakói/ingei. A dizájnra az egész sorozatban nagy hangsúlyt fektettek, idõnként még többet is, mint a sztorira. Viszont az idegesített, hogy Kim mindig totál ki van sminkelve, és úgy van ki van öltözve, mintha nem is tudom hova menne, közben meg csak dolgozni.
gyik 2007 ápr. 18. - 02:54:52
(679/1148)
jah, szívesen. Hirdetem az igét :D amíg le nem törlik ;)

felüdülés így munka után/alvás elõtt :)
gyik 2007 ápr. 18. - 02:48:00
(678/1148)
hát minden naccerû nyelvtudásom mellett németül éppen (hatalmas és egyre csak növekvõ bánatomra) nem vagyok igazából otthon... de azért annyit kihámoztam belõle, hogyaszondja: "wir" + "immer" + "freund" + "bleiben".. Vagyis megbeszélik, hogy barátok maradnak és örökké.

Sztem ez így klappolt.. kicsit lehervasztja ugyan az eredeti nagy David-szerelem csillogását.. de beleillik a sztoriba. A piciny,de fontos dolog, amitõl végre helyére zökken minden, Lisa megnyugodhat, mert végre biztosan tudja,hogy nem szerelmes Davidba, csak le kellett zárnia a dolgot.
És látszólag Dávid is rendben van..
gyik 2007 ápr. 18. - 02:22:33
(677/1148)
jóh, a 02. videót még dolgozza felfele a youtube, holnap megnézem majd.
címre, tag-ekre, mindenre ugyanaz, mint az 01-es, úgyhogy meg lehet majd találni, amint kikerül.
gyik 2007 ápr. 18. - 02:17:38 Előzmény 123
(676/1148)
Na ezt nem tom kihagyni, belebotlottam:

"ilyen hülyeséget, hogy Lisába az elsõ pillanattól kezdve szerelmes volt. Ugyan már... Jó hogy ez egy sorozat, amiben minden lehetséges, de"

- Akkor az ugyanolyan hülyeség, hogy Lisa elsõ pillanattól szerelmes volt Dávidba ;)

- nem volt elsõ pillanattól szerelmes, ellõször Lisa csak felkeltette az érdeklõdését. Ami másét (beleértve Davidot) nem, senkit nem érdekelt rajta kívül, mint ahogy az arány az életben is alakulna kb.. De az életben is azt az embert értékelem, aki "Rokkót játszik" :)
Sztem Dávid nem valósabb, csak átlagosabb (ilyenbõl sok van). Javára írandó, hogy hajlik a szépre-jóra, csak túl sokat kell az orra alá dörgölni, hogy "értékeld már!" :D

- nem "széplány" = nem lehet beleszeretni??
Davidba lehetett.. a szépfiúsága elég?
fuff, nekem nem lenne.....

- Rokko idióta/bolond?? Teljesen két lábbal állt a földön mindig.. attól mert érdekli egyszerû szépségek vagy lenyûgözik dolgok, amit mások nemigen vesznek észre..? Csak eccerûen önmaga. A többiek trendiek, szokásosak, átlagosak... és aki nem ráncigál magára jelmezt, vagy értékeket, amiket fennen hirdet, pedig igazából nem hisz bennük, arról azt hiszik, vmi nem kerek nála..
Nekem a ruhái is tetszettek ;-D
A nagy sat1 show-n vki meg is kapta az egyik lilakockás pulcsiját, ott irigykedtem :D

Na, ezt megkaptátok, szegények, pedig csak a videók címét akartam berakni.. Rossz oldalnál van elmentve a Kedvencekbe a fórum és megláttam ezt az általam eddig még nem olvasott részt.. Bocsi.
Bendzso 2007 ápr. 17. - 22:07:19
(675/1148)
Rokkós befejezés elsõ felében :)
Bendzso 2007 ápr. 17. - 22:05:17
(674/1148)
Köszönöm szépen a linket!

Mivel nem beszélek németül, valaki esetleg elmondaná nekem röviden, hogy mit mond Lisa Davidnak, illetve David Lisanak? :)
Kiskirálylány 2007 ápr. 17. - 21:03:13 Előzmény Bendzso
(673/1148)
Oroszlán Szonja tényleg nem volt egy fõnyeremény, persze amíg nem hallottam az eredetit, meg voltam vele elégedve. Nem tudom, ki lehetett volna Lisa magyar hangja, de valahogy azt tapasztalom, hogy elég szûk körbõl válogatják a szinkronhangokat és nagy-nagy ritkán bukkan fel valami új hang (és akkor is csak egy film erejéig). Néha kellemes meglepetés éri az embert, hogy jé, eszembe se jutott volna, hogy ezt és ezt válasszam erre szerepre, de milyen jó mégis. Viszont David és Rokko hangja jó volt sztem.
Kiskirálylány 2007 ápr. 17. - 20:54:51
(672/1148)
Én is köszönöm, Gyik, hogy föltetted a Rokkós befejezést!!! Fõleg, hogy ennyi munka mellett, és még hajnalban is idõt szakítottál a fórumra!

Uh, hát én ma nem vagyok a toppon, kicsit többet kéne aludnom...
Evelin... 2007 ápr. 17. - 20:03:58
(671/1148)
Sziasztok!! Csak azt szeretném meg kérdezni, hogy Lisa mennyi ideig lesz látható a VIB2-ben? Amugy nagyon jó a fórum ..szeretem olvasni a hsz-at:)
roball 2007 ápr. 17. - 15:29:22
(670/1148)
Hmmmm...egy hete ilyenkor... :(:(:(
Hiányzol Lisa!!! ( +David :)
axlskjf 2007 ápr. 17. - 14:54:02
(669/1148)
miért lett vége?:'(