123 2007 ápr. 10. - 23:46:36
(468/1148)
Végre kimondtad az általam annyira keresett és körülírt szót, ami jól jellemezhetné a dél-amerikai szappanopera-ipart: ripacs!:D

David szerintem szerethetõ! Én szerettem!:) Szépek a szemei!:D Nagy fekete bociszemek... Hahhhh
123 2007 ápr. 10. - 23:44:49
(467/1148)
Egyetértek, katasztrófa. Meg amikor végre összejön a pár, akkor már lehet kezdeni a visszaszámlálást, hogy mikor üt be a krach! Ja, és minden sorozatban van vak, amnéziás, börtönbe került ártatlan fõhõs, nemkívánt terhesség, hirtelen napvilágott látott családi kötelékek (melynek során kiderül, hogy a szegény fõhõs igazából multimilliomos), valaki, aki reménytelenül szerelmes a fõhõsbe (hogy aztán legyen kit elhagyni a másik fõhõsért... Na jó, ez itt is megvolt.) stb. Bárki meg tudna írni egy ilyen forgatókönyvet, de szerintem még jobbat is minimális gondolkodással.
glam 2007 ápr. 10. - 23:41:39
(466/1148)
Én elõször úgy voltam amikor láttam a hiradtést, hogy minek csinálták meg mégegyszer ugyan azt. De mostmár azt mondom, hogy közel nem is hasomlít rá. Abban a fõszereplõ pasi valami undorító volt, ahogy az vislelkedett, meg nem tudom, de egy szerethetõ ember nem volt benne. Iszonyat ripacs volt az a film. Itt látszik most meg a német profizmus és precizitás, pedig nem csípem õket, de amit el kell ismerni azt el kell. Én csak azt tudom mondani, hogy a végétõl eltekintev meg attól, hogy Daviot nem tettk kicsit szerethetõbbé, le a kalappal!!
123 2007 ápr. 10. - 23:36:37
(465/1148)
Pedig régen milyen sok dél-amerikai szappanoperát játszottak, és nézettek is voltak! Akárcsak a nagy elõd, a Betty. Abban is hány olyan jelenet volt, amiben közel voltam a harakirihez.:) Plusz az tényleg sokkal kiszámíthatóbb és sablonosabb volt. Pl. szerintem tök jó, hogy a Lisában Mariella nem olyan volt, mint a megfelelõje a Bettyben, hanem szerethetõ, és nem is maradt hoppon. Így érdekesebb volt sokkal. Meg az emlegetett Hugonak is lényegesen több és fontosabb szerep jutott. Stb...
glam 2007 ápr. 10. - 23:35:10
(464/1148)
Igen, mindent félelmetesen eltúloznak. Nekem az tetszett a Lisában, hogy nincs olyan rémisztõen rondának elcsúfítva és nem is bombázót csinálnak belõle. Szép finom és apró atmenet van benne. Eleinte is látszik rajta, hogy nem csúnya, csak elhanyagolt és nem kifejezett szépség. Amikor pedig megváltozik, akkor is tartja a stílusát, bájos és romantikus, nem cici mutogató cicus. És szerintem ez olyan jó!
123 2007 ápr. 10. - 23:33:12
(463/1148)
Igen, abszolút nem artikulál! Dörmög valamit, azt csók!:) Szóval õt nem nagyon értem, de annyira nem is nagy veszteség...

Hugonak szerintem is jó a magyar szinkronja, de az eredetije is. Amúgy is nagyon jó színésznek tartom azt a pasit. Tényleg jól csinálja. Nemrég is néztem a ViB 2-õt, és abban is volt egy "nagyjelenete", és marha jó volt. Õ legalább tényleg színész. És Sophie is. Õ is jó magyarul és németül is. Bírom azt a nõt, pedig nõkért nem is szoktam rajongani.:) Lejátsza a legtöbb társát a színrõl...
nieves 2007 ápr. 10. - 23:30:32
(462/1148)
Valószínûleg emiatt nem nézik túl sokan a "Lety, a csúnya lány"-t. Idegesítõ a latin stílus...
glam 2007 ápr. 10. - 23:30:19
(461/1148)
Engem a d-a-i sorozatokban az idegel -többek közt- nagyon, amikor zokogna 20 részen át, más sem történik, meg állandóan az az önfeláldozós baromság. Meg amikor mondani akar vmit az egyik és akkor "elõbb mond te" és után nem mondja el a dolgot pedig min 40 részt megúsztunk volna vele.
123 2007 ápr. 10. - 23:29:25
(460/1148)
Ja igen, és a kedvencem a dél-amerikai szappanoperákban: egymásnak háttal álva beszélgetni, hogy a kamera mindkettõjüket lássa.:D És minden második mondatban kimondani egymás nevét, mintha bárki máshoz is szólhatna a mondat.:D El ne felejtsük a gesztikulációt! Úgy hadonásznak, hogy majd kiütik egymás szemét! És természetesen mindegyiknek csak egy arca van, amit minden szituációhoz elõvesz! Megnyugtató, hogy nem csak Magyarországon lehetnek a tehetséget teljes mértékben nélkülözõ fehérnemû modellekbõl "sztárok"...
glam 2007 ápr. 10. - 23:26:51
(459/1148)
Fridrichhel nem csak az a baj, hogy nem beszél irodalmi német nyelvet, hanem nem is artikulál, szerintem. hasonlóan beszél mint nagypapám és neki az osztrák német az anyanyelve, nem tom, van- e valami osztrák vonatkozása.
Nekem pl. Hugónak nagyon tetszik a magyar szinkronja is, bár igen más mint az eredeti, de jó. Én tanulok franciát, így nézem a fr tv-t is, de ne tudd, meg...!!:D Fõleg, ha belga, vagy, svájci a kedves, aki beszél.
123 2007 ápr. 10. - 23:24:13
(458/1148)
Majdnem elfelejtettem: szerintem azért volt jobb ez a sorozat, mint a dél-amerikai testvérei, mert azokban nem lehet elviselni a szokásos "latin temperamentumot", amikor picsogó hangon ordibálnak egymással percekig, a veszekedés tartalma pedig a nullához közelít. Meg amikor egy mondatot csûrnek-csavarnak 15 barokk körmondaton keresztül. Ilyenkor kaparom a falat! Arról nem is beszélve, hogy azokban a sorozatokban elvétve vannak olyan emberek, akiket színésznek lehet nevezni... A legtöbb az csak a Joey (Jóbarátok) féle "intenzív nézésre" képes.:) Régen néztem pár ilyet, de ma már nem tudnám elviselni.
123 2007 ápr. 10. - 23:20:14
(457/1148)
A legszebben szerintem Sophie, Hugo és David beszélt. Õket szinte mindig érteni (amúgy õk is a kedvenceim, mert az õ karakterükben van fantázia és jól is csinálják). Akit én sokszor nem értek még most sem az Friedrich.
123 2007 ápr. 10. - 23:17:33
(456/1148)
Tényleg tetszik a német? Nem gondoltam volna, hogy van olyan, akinek tetszik. Azt biztos, hogy közelebb áll hozzánk, mint az angol, de én azt egyelõre jobban értem, de ebben talán szerepet játszik az, hogy angolt kb. 12 éve tanulok, németet 6 éve, és hogy angolul többet olvasok és hallgatok. Amúgy nekem a francia nyelv hangzása tetszik a legjobban, de nem fogok franciául tanulni. Tanuljanak meg õk angolul vagy németül!:D Rájuk férne...
glam 2007 ápr. 10. - 23:17:28
(455/1148)
Szerintem, David kifejezetten szépen beszél, annyira nem ismerem a nyelvjárásokat, csak egyet kettõt, de a berlini az elég jellegzetes. Ld: fõcím. Én sokszor Kimnek nem értettem, hogy mit beszél, de lehet azért mert elég gyors. De érdekes, mert nem szoktam ám minden filmben, sorozatban ilyen szépen beszélni. Ez egy jó, stáb! :D
Nekem azért is tetszett jobban ez a sorozat, mint sok dél-amerikai, mert mégis csak közelebb vannak hozzánk, a hagyományaik, a múltjuk, földrajzilag... Mégiscsak nem napozni mentek Karácsonykor:D
123 2007 ápr. 10. - 23:14:50
(454/1148)
A már más akart lenni, de erre gondolom mindenki rájött.:)
123 2007 ápr. 10. - 23:14:23
(453/1148)
Van neki bizony!:) Svájci a kis édes, egyszer hallottam "normálisan" beszélni, svájci akcentussal, és szerintem azt még a németek sem értik. Teljesen már nyelv.
nieves 2007 ápr. 10. - 23:05:52
(452/1148)
Mathis Künzler-nek van akcentusa? A Sat1-es fórumon olvastam, hogy egy díjátadón az "alpesi jiddist"(schwyzertütsch) használta.
Kuglofka 2007 ápr. 10. - 23:01:43
(451/1148)
Én abszolút fogékony vagyok az új dolgokra,úgyhogy lehet elkezdek németül tanulni.Amúgy törökül akarok tanulni,de azt nem sok helyen tanítanak! sajnos...
glam 2007 ápr. 10. - 22:58:45
(450/1148)
Én is fõleg a némettanulás miatt nézem,a VIB2-t és meglapõdve tapsztaltam, hogy mennyire szépen beszélnek. Egyik másik színészt néha nem lehet (értsd: nem tudom) érteni, meg eléggé érzõdik némelyiken a berlini stílus (pl:fõcimben is eléggé) de összességében abszolút érthetõ. Kellemes módja a nyelvtanulásnak, meg persze nagyon várom Lisát. Megnéztétek a trailert?
nieves 2007 ápr. 10. - 22:55:26
(449/1148)
Nekem spec. semmi bajom a képekkel, nem kell szabatkoznod miattuk.

Hannah szerepe tényleg ellentmondásos volt az elsõ szériában. Nekem az maradt meg belõle, hogy állandóan Kimmel rivalizált, folyton dühöngött és a szemeit forgatta.