Téma: Lolita

Yvette 2006 jún. 20. - 10:49:37
(17/157)
Miért nem írsz?????? :((((
Yvette 2006 jún. 18. - 11:36:15
(16/157)
Szia!
Méghogy nem érdekes? Na engem nagyon érdekelne, milyen novellát írtál. Én is alkotásba kezdtem ennek a hatására. Írtam egy zenét! Örülnék, ha megosztanád velem, amit írtál és ha gondolod, én is elküldöm neked, amit én írtam.
Tegnap szereztem meg a könyvet. Elkezdtem olvasni. Nagyon tetszik. Igaz, a filmben egy-két dolog nem egészen úgy van, mint a könyvben, de sebaj. Ez így szokott lenni.
Pl érdekes, hogy a könyvben barna hajú, az elsõ filmfeldolgozásban szõke, a második filmfeldolgozásban ,amit láttam) meg vörös. Az is említésre méltó szvsz, hogy a könyvben az anya csúnyának titulálta a lányát, valamint, hogy az osztályképen (bár nem tudom, tényleg volt-e o.kép vagy csak Humbert képzelte el) a fiúk Lolitának a haját és nyakát nézték.
godless 2006 jún. 17. - 21:05:09
(15/157)
Na végre írt valaki nekem!!!!Jó a film,ez egy szép film,bár én már régen láttam és azóta nem nagyon néztem meg,de akkor mikor láttam,akkor egész éjszaka nem aludtam és írtam is egy novellát is-vagy mit...na de ez nem fontos.Nagyon jó film volt és én imádom is ,csak egy fél éve megnéztem mégegyszer és akkor olyan unalmsnak tünt!!!Az a film,amit eddig a legjobbnak tartottam és most félek újra megnézni!:))úristen,de hülye vagyok...mind1
Yvette 2006 jún. 17. - 08:27:35
(14/157)
Na jó, már kitaláltam magamtól. Szóval szerintem ez a világ egyik legszebb filmje. Kb. három éve láttam és azóta szinte minden nap eszembe jut. A színészek nagyot alakítottak, és eddig nem láttam Dominique Swain-nél szebb lányt, fiút, senkit. Nem is tudom, hogy lehet valaki ennyire gyönyörû. Senki se érhet a nyomába. Emellett a zene is nagyon jó volt (nem tudom szavakba önteni, mennyire), és a helyszínek, a kameravezetés, minden. Ez a film egy zseniális alkotás. A történet, a szereplõk, a helyszínek, a zene, minden a legpazarabb.
Remélem nem fog most behalni a topic.
Yvette 2006 jún. 17. - 07:58:50
(13/157)
Szia! Nekem nagyon tetszett ez a film. Kb 3 éve láttam és azóta szinte minden nap eszembe jut. Szívesen leveleznék olyannal, akinek szintén tetszett. Neked tetszett? Itt csak úgy lehet véleményt nyílvánítani, ha válaszolok valakinek?
Üdv:
Ivett
godless 2006 jún. 13. - 21:38:05 Előzmény godless
(12/157)
Na jó, akkor most ez volt a végszó???az amit én írtam?? ne má'!!!
godless 2006 máj. 28. - 06:52:05
(11/157)
De az most nem mindegy?! Egyszerûen ez egy jó film és nézni kell nem azon agyalni,hogy nagy korú e már a színésznõ!!
Facing.the.Plastic 2006 máj. 27. - 22:26:04
(10/157)
17 éves volt akkor...
Anteris 2006 máj. 27. - 21:56:45 Előzmény Facing.the.Plastic
(9/157)
"pl. párnát tettek Jeremy Irons ölébe stb...mikor Dominique az ölében ült."

aztán minek?? A kislányt játszó színésznõ bõven negykorú volt már a forgatás alatt
Facing.the.Plastic 2006 máj. 22. - 18:21:49
(8/157)
nemcsak téged :)

a titok, hogy az ilyen népmûvelõ mûsorokon, mint az elõbb említett sorozatok pl., nem kell túl sokat agyalni, csak annyi az egész, hogy leûlsz a tv elé és bámulsz és eszel, vagy áztatod a lábad vagy egyszerre a kettõt, és azon gondolkozol maximum, hogy ez a ruha nem áll jól neki, vagy wow, de cuki ez a pasi/csaj....

Aki ide téved..ebbe a topicba!!! és ha még nem látta a Lolitát, nézze meg!!!!
godless 2006 máj. 21. - 19:27:53
(7/157)
hát ja. Azért milyen milyen sok ember ír ebbe a fórumba. Bezzeg az olyan sorozatokhoz, mint csacska angyal és barátokközt..... hát azokat nagyon szereti a nép és máig sem értem miért! mind1, csak az ilyen barom mûsorok rohadtul felidegesítenek!!!
Facing.the.Plastic 2006 máj. 19. - 21:22:31
(6/157)
hehe..ebben a világban ls ebben a korban mindig mindent lehet másképpen értelmezni :D

amúgy azt a Lolitát is nézd meg, ha akarod...megéri

nekem ebben a filmben az utolsó mondat tetszett és egyben annak az üzenete...nagyon szép és igaz.
godless 2006 máj. 19. - 20:04:42
(5/157)
Nem vettem zokon.....talán egy kicsit....dehogyis!! csak nem tudtam,h amit írtam így is lehet értelmezni!
ja és azt a filmet sajna nem láttam!!
Facing.the.Plastic 2006 máj. 17. - 18:12:55
(4/157)
jaj..remélem nem vetted zokon..csak vicceltem...de tényleg azt írtad, hogy utána másképp gondolkoztál.....

a kislányok abszolút nem érdekelnek, az öreg bácsik már inkább :D j/k

ez a Lolita film jobban tetszik, mint Kubrické, azt láttad? 1962-es, az is jó (Stanley Kubrick jó rendezõ volt, az egyik kedvencem), de ez jobb, a regényhez is több köze van.
godless 2006 máj. 17. - 15:28:39 Előzmény Facing.the.Plastic
(3/157)
Na és te miért olvastad el a könyvet is?Talán mert a kislányok érdekelnek?vagy az öreg bácsik? egyébként olvastam a könyvet is. mindkettõ jó,igaz a könyv az jobb.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 07. - 01:27:16
(2/157)
hogyan? a kislányok érdekelnek? vagy öreg bácsik?

BOCSIIIII ezt nem hagyhattam ki..mivel nem nagyon fejetettd ki :))

elkéne olvasnod Nabokov Vladimir regényét....a film egészen jó, de a regény..jobb
olvastam, hogy a forgatáson ügyeltek pár dologra :) pl. párnát tettek Jeremy Irons ölébe stb...mikor Dominique az ölében ült.
amúgy egyik kedvenc színészem Jeremy Irons, volt szerencsém Londonban egy daraban látni Patrick Malahide-dal, két Tony-díjas színész a darab címe Embers (parazsak) angol adaptációja a Gyertyák csonkig égnek-nek....ja szval Jeremy egy igazán jó színész....
godless 2006 máj. 06. - 19:12:45
(1/157)
ez egy nagyszerû film,mi után megnéztem egészen másképp gomdolkodtam!!