Téma: Lopott idõ

Peppo 2012 febr. 14. - 14:17:57
(256/456)
Nem kicsit sarkít a film, hanem nagyon. Pont ezért lett hülyeség belõle.
Peppo 2012 febr. 14. - 14:16:08
(255/456)
Szerinted ez kis probléma, szerintem meg nagy. Ennyi. Nem értem, mit kell ezen ennyit vergõdni. A film egyébként semmi magyarázatot nem adott arra, hogy jutott idáig a társadalom. Valószínûleg pont azért, mert a készítõk sem tudták megmagyarázni.

"Mi lenne, ha inkább megnéznéd a Fiúk nem sírnak címû filmet és ott magyaráznád el a többi hozzászólónak, h egy ádámcsutka nélküli színésznõ, Hilary Swank, hogy hihetõ bárki számára is, h fiú, mert nekem az viszont tényleg zavaró, szemben ennek a filmnek a mûködésével."

Mi lenne ha nem akarnád elõírni nekem, hogy mit csináljak. Majd ha akarom, megnézem.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 14:14:56 10/10
(254/456)
..és aki azon sopánkodik, h a film nem mutat be mindent, nem válaszol meg minden kérdést, h h lett ilyen a világ és, h alakult, ki h pont 25évesen stb...az az összes filmnél rákérdezhetne, pl...h miért nem a születésük óta követhetjük figyelemmel a szereplõket, meg ha nem mennek wc-re a film alatt, akkor õk nem pisilnek, k@kilnak?

NONSZENSZ
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 14:12:25 10/10
(253/456)
"Az idõt, vagyis az életet tartalékoló bankok ott vannak az utcán, az emberek mégis ott halnak meg a bank ajtaja elõtt. "

Hogy te ebben sem látod, a jelen világot, komolyan mondom, olyan szintû naivitás.

Tény, h kicsit sarkít a film, nem feltétlenül hal meg mindenki abban a pillanatban, bár van akinek jobb lenne, elõszõr utcára kerülnek, aztán egyre lejjebb csúsznak, minden fillérüket piára költik, h már ne kelljen azon gondolkozniuk hová lett emberi méltóságuk...végül megfagynak, meghalnak. (ja persze csak az öregek, mert a fiatalok bûnöznek és prostituáltak lesznek)

Valami úri ficsúr lehetsz, ha számodra ezek a dolgok a fantasy világát jelentik számodra, fiam EZ KÕKEMÉNY VALÓSÁG.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 14:06:46 10/10
(252/456)
Értsd meg, ami a te problémád a filmmel, az másnak nem zavaró, akinek van fantáziája el tudja képzelni, h hosszas lázadások után az emberek eljutottak odáig, h belenyugodtak sorsukba. Minden hivatalos kritikában, arról beszélnek, h mai társadalmunk van a film köntösébe bújtatva, miközben te apróságokon vagy fennakadva.
Mellesleg elárulnád, h a díler miért cserébe árusíthatná az idõt suttyomban, ha már annyira okos vagy, mert ha a pént az egyetlen fizetõeszköz, akkor mi az anyámat adnának neki cserébe?

OFF

Mi lenne, ha inkább megnéznéd a Fiúk nem sírnak címû filmet és ott magyaráznád el a többi hozzászólónak, h egy ádámcsutka nélküli színésznõ, Hilary Swank, hogy hihetõ bárki számára is, h fiú, mert nekem az viszont tényleg zavaró, szemben ennek a filmnek a mûködésével.
Peppo 2012 febr. 14. - 14:06:29
(251/456)
Sokmindent ki lehet olvasni a kritikámból, de a naivitásomat aligha.

Ha én is itt áradoznék egy szar filmrõl, ami úgy tesz, mintha komoly lenne, akkor nevezhetnél naivnak.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 13:57:55 10/10
(250/456)
:DD túl nagy bizalommal vagy embertársaid iránt, ebbõl és filmkritikádból is világosan látszik naivitásod:)
Peppo 2012 febr. 14. - 13:53:42
(249/456)
Nem kell mindig magadból kiindulnod. Vannak itt olyanok is, akiknek nem okoz problémát hosszabb szövegek elolvasása.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 13:44:18 10/10
(248/456)
Mivel kilóméteres hsz-t írtál a te véleményedet a kutya se fogja olvasni, ugyh gondolsz, amit akarsz.
Peppo 2012 febr. 14. - 13:39:08
(247/456)
Megfagyni általában idõs vagy részeg emberek szoktak. Mindkettõnek megvan az oka arra, hogy ne tudjon tenni ellene. Huszonéves életerõs emberekre ez nem jellemzõ. Errõl ennyit.
Peppo 2012 febr. 14. - 13:37:28
(246/456)
"Remélem világos voltam!"

Azt ugye azért megengeded, hogy én ne így gondoljam!?
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 12:31:29 10/10
(245/456)
OFF

Van aki éhenhal, meg megfagy...nézz már körül! Életösztön..az...pffff:D
10/10
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 12:29:47 10/10
(244/456)
Továbbra sem értek veled egyet, ez a film jó. Én rengeteg filmet nézek, amikor csak idõm engedi és átlagot vonok, h melyik film milyen, történet, kivitel, színészi játék.
Az átlaghoz képest ez a film, baromi jó. Remélem világos voltam!

10/10
Peppo 2012 febr. 14. - 11:06:51 Előzmény brrrrrrrrr
(243/456)
Ez nem igaz. Ez a film olyan elemi dolgokkal nem számolt, mint az emberi természet. Egy olyan viselkedési formát mutatott be, amire az ember élõlényként nem képes. Egy gépi világban ez mûködhetne, de emberekkel nem. Az életösztönt nem lehet elnyomni. Ha valakinek már minden mindegy, ahogy ebben a filmben a társadalom nagyobb részének, akkor azokat nem tartaná vissza semmi.

Azt gondoltam, hogy valaki fel fogja hozni "érvként", hogy menjek ki az utcára, pedig ez minden, csak nem érv. Kimegyek az utcára. Mit látok? Életveszélyben lévõ embereket? Francokat! Embereket, akikrõl lehúznak sok bõrt, de azért közvetlen veszélyben nincsenek. Szarráadóztatják a magyar melóst, de azért éhenhalni nem fog. Így van kitalálva a rendszer, hogy annyit azért mindig kapj, hogy a legelemibb szükségleteid fedezni tudd. És pont azért van így kitalálva, hogy lehetõleg minél kevesebben kerüljenek olyan helyzetbe, hogy már minden mindegy legyen nekik. Mert néhányan erre a szintre is eljutnak, és azok el is indulnak rabolni.

Észre kellene venni az óriási különbséget a mi helyzetünk és a filmben szereplõk helyzete között! Itt legfeljebb azon lehet morgolódni, hogy miért tûrünk el mondent politikusainknak. De ha jobban belegondolunk, azért annyira nem élünk szarul. És ami a lényeg, nem vagyunk veszélyben!

A filmben látott emberek helyzetét leginkább a haláltáborok lakóiéhoz lehetne hasonlítani, akik csak azt nem tudták, ezen a napon halnak meg, vagy van még egy kis idejük. És a táborokban/gettókban rengeteg lázadási kísérlet történt, melyek nagy részét leverték, de az emberek akkor is újból és újból megpróbálták, mert nem volt mit veszíteniük.

Ebben a filmben viszont élettelen figurákat lehetett látni, akik ráadásul aránylag könnyen tehettek volna valamit a túlélésükért, helyette mégis birka módon várták a halált.

Ez egy rossz film, ez a helyzet.
10/10
Fredddyy 2012 febr. 14. - 09:18:46 10/10
(242/456)
Nekem nagyon is bejött ez a film, azt hittem nem lesz jó, de kellemeset csalódtam. A film úgy ahogy van hibátlan, jól ki van találva, bár az ötletet szerintem az egyik sorozatból lopták de nem érdekes, nekem ez nagyon bejött. Timberlake-t nem szeretem, sztem nem olyan jó színész, de ebbe jó volt. 10/10
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 13. - 21:36:58 10/10
(241/456)
Nem õ törölte a kommentjeit, mivel nem is tudja, hanem az oldal szerkesztõi(figyelõi) kimoderálják a csúnya hozzászólásokat.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 13. - 17:39:08 10/10
(240/456)
Nem értek egyet Peppo véleményével, mert, ha ilyen szemmel nézünk filmet, nincs az a film a világon, ami ne hasalna el és még csak sci-fi-nek sem kellene hozzá lennie, szánalom az ember.

A belenyugvásra, meg beletörõdésre nagyon egyszerû érvem van, menj ki az utcára ember és nézz körül!
10/10
Destroyer55 2012 febr. 13. - 15:12:30 10/10
(239/456)
Kedves, hogy letörlöd a kommentjeidet, de legalább megfogadtad a tanácsom, így nem tekintenek téged a többiek üzbég parasztnak. Ja, és egy jó ötlete is adtál, ezentúl printscreen-elni fogom azt, ha vitázom valakivel neten. Már ezt is kellett volna, kellemes lenne visszaolvasgatni, hogy a "f*sz" szón kívül nem igazán van más a szókincstáradban. Sajnos a nickneved elfelejtettem, de hidd el, ha újra látom, eszembe fog jutni.
9/10
Teknocc 2012 febr. 12. - 17:53:41 9/10
(238/456)
Az idõ pénz.
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 12. - 15:26:53 10/10 Előzmény Findzs
(237/456)
SPOILER:

Erre én is felfigyeltem, mármint a pókerjátszma közben a tétek nagysága több száz év volt, végül a fõhõs all-in ment, és ugye sorral nyert a Dáma pár ellen.
Azon gondolkodtam, talán rosszul szinkronizálták, bár az jókora baki lenne, eredetiben nem láttam.