Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 febr. 12. - 23:26:53 Előzmény Csalarozsika
(734/2794)
Éljen és vivát!
Azt hiszem, sikerült! :-)
Csalarozsika 2019 febr. 12. - 23:25:52 Előzmény napraforgó
(733/2794)
Megpróbálom használni az általad ajánlott funkciót.
Sajnos jól előreszaladtam a történésekkel.

kb. 20 résznek kell még eltelnie ahhoz, hogy bekövetkezzen mindaz, amit leírtam.


offtopic
Csalarozsika 2019 febr. 12. - 20:45:00 Előzmény napraforgó
(732/2794)
Bocsánat, valóban használnom kellett volna a SPOILER - t. :-(
Kb. pontos epizódot nem tudok mondani, de még el kell telnie egy kis időnek ahhoz, hogy az igazság teljes mértékben napvilágra kerüljön!

Sátánka "meddőségéről":
A méh fejletlensége valószínűleg veleszületett rendellenesség!
Semmi esély nincs arra, hogy később kifejlődjön / megnagyobbodjon!
(Még hormonkezeléssel sem!)
A fejlődés ebben a korban már lezárul.
A hátraeső méh egészen más, ugyanis ez egy kifejlett méh.
A teherbeesés valóban nehezebb, de egyáltalán nem lehetetlen, mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja! :-)

A meddőséggel kapcsolatban tökéletesen igazad van!
A férfiak felerészben felelősek érte, a gyermek neméért úgyszintén! (Pedig utóbbiért is a nőt tették meg "bűnbaknak", ha fiú helyett lányuk született.)
A meddőség mind a nők, mind a férfiak esetében később is bekövetkezhet!
Például a férfiaknál a mumpsz szövődményként heregyulladást okozhat, ami nemzőképtelenséghez vezethet!
A nőknél pedig például különféle gyulladásos betegségek szövődményeképpen léphet fel meddőség. (A méh és függelékeit érintik ezek.)

Azt már én is megállapítottam, hogy Sátánka általában úgy csűri - csavarja a dolgokat, hogy a végén mindig sikerül kikerülnie a kutyaszorítóból!
Sőt! Még ő lesz a "szegény áldozat", akit mindenki sajnál és ajnároz!
Csalarozsika 2019 febr. 12. - 20:21:21 Előzmény napraforgó
(731/2794)
Lehet, hogy Te nem gondolod, hogy Gustavonak bármennyi földet is vissza kellene adnia!
Miguel viszont más véleményen van!
Konkrétan azt kérte, hogy bocsásson rendelkezésére egy kis területet!
Erre mondta Gustavo Alvaronak, hogy most még csak keveset kér, később viszont egyre többet.
Igazad van! Gustavo hajthatatlan, nem lesz bányászat!
Miguel viszont állandóan ezen lamentál, de nem a haladás megakadályozása miatt!
Csupán a busás haszonnal kecsegtető üzlet elvesztése bosszantja!
offtopic
Csalarozsika 2019 febr. 12. - 20:14:39 Előzmény napraforgó
(730/2794)
Abban az időben az is nagy dolog volt, hogy a cséplés gépesítésére sor került, nagyban megkönnyítette a munkát!
Magyarországon, a két világháború között is még "gyerekcipőben" járt a gépesítés, egyedül a cséplés folyt - szinte teljes mértékben - gépesített eljárással.
A klasszikus értelemben vett cséplőgép szigorúan helyhez kötött volt. :-)
napraforgó 2019 febr. 12. - 18:52:24 Előzmény Csalarozsika
(729/2794)
Annyira kíváncsi vagyok, hogy működik a spoiler gomb. Ha legközelebb így előreszaladunk a történetben, nyomjunk rá egyet, jó?
napraforgó 2019 febr. 12. - 17:11:59 Előzmény Csalarozsika
(728/2794)
Igazad van, én valóban az arató-cséplő gépre gondoltam, olyanra, amelyik mászkál a földeken, learatja a gabonát és "kiköpi" a szalmát.
-----
Én sem gondoltam, hogy Gustavo bármennyit is visszaadna a földjéből Miguelnek. Miért is tenné? És nem is értem, Miguel miért gondolja, hogy ha Gustavo engedélyezné a bányászatot a földjén, vagy annak egy részén, akkor annak hasznából ő részesülhetne? Ez szerintem csak álom, hiú ábránd részéről.
Fogalmam sincs, hogy hogy néz ki a vanádium és azt sem tudom, hogyan kell kibányászni. Nem tudom, hagy-e maga után meddőhányókat, tájsebeket és hogy azok "begyógyítására" mit terveztek volna. De mindegy is, hisz eldöntött tény, hogy nem lesz bányászat. A dolognak csak annyi jelentősége van, hogy Miguel újra és újra felhozza a témát.

Ez a meddőségi dolog, meg a találkozás az orvossal mikor fog bekövetkezni?
Nőgyógyászatból sem doktoráltam, így nem tudom, hogy a fejletlen méh mennyiben akadálya a terhességnek és van-e esély arra, hogy később még megnagyobbodik. Angyalka végül is még nagyon fiatal, meglehet, hogy a fejlődése még nem zárult le.
(Nekem is mondta a nőgyógyász anno, hogy hátraeső méhem van, ezért a teherbeesés valószínűsége csekély és mégis gond nélkül teherbe estem és két gyereket szültem) Néha mondanak olyasmiket az orvosok, amivel nincsenek teljesen tisztában, vagy nem biztosak benne, de így lefedezik magukat.
Évszázadokkal, pláne évezredekkel ezelőtt a meddő házasságokért kizárólag a nőt vádolták, pedig tudjuk, hogy legalább felerészben a férfi felelős a gyermektelenségért. És a meddőségük idővel is bekövetkezhet, vagyis olyan férfiak is válhatnak terméketlenné, akiknek korábban már született gyerekük.

Sátánka mindig eléri az orvosoknál, hogy ne ők, hanem majd ő közölhesse a rossz hírt a férjével, de természetesen ő ezt sohasem teszi meg, mindig hazugságokat talál ki, amellyel manipulálja a környezetét, magához láncolja a férjét.
Csalarozsika 2019 febr. 12. - 16:39:32
(727/2794)
A "vetélésről":
Sátánka valóban könyörgőre fogta a dolgot, hogy ő közölhesse Gustavoval azt, hogy nem lehet gyereke!
Jelen esetben semmi remény nincs rá, hogy valaha is teherbe essen, az orvos tökéletesen kizárta ennek lehetőségét!
Ez az a helyzet, amikor nincsenek csodák!
A következőről van szó: Angyalka meddősége abban nyilvánul meg, hogy a méhe olyan fejletlen, akár egy gyermeké.
Emiatt soha nem lesz képes arra, hogy gyereket szüljön!
Az orvos jóhiszeműen egyezett bele abba, hogy Sátánka közölhesse ezt Gustavoval!
Neki esze ágában sem volt ezt megtenni, hisz nem ejtették a fejére!
Gustavo egyébként is a válást emlegette, s azt is pontosan tudta, hogy a meddőség nagyban megkönnyítené a válási procedúrát.
Az orvosnak sejtelme sem volt arról, hogy Gustavo nincs tisztában a helyzettel!
Amikor legközelebb találkoznak, és Gustavo felemlegeti a korábbi eseményeket, az orvos rögtön rájön, hogy Gustavonak fogalma sincs az igazságról.
Amikor szembesül ezzel, részletesen elmond mindent Gustavonak Sátánka "terhességéről és vetéléséről".
Csalarozsika 2019 febr. 12. - 16:24:33 Előzmény ccaty
(726/2794)
Ha jól emlékszem, Gracielának nincs tudomása a lánya meddőségéről.
Csalarozsika 2019 febr. 12. - 16:18:56 Előzmény ccaty
(725/2794)
Isten őrizz, hogy egy szóval is védjem Gracielát!
A hozzászólás csak arra vonatkozott, hogy mivel Graciela jelentős hozományt vitt a házasságba, kizártnak tartom, hogy korábban varrónőként kereste volna a kenyerét.
A vagyon elkártyázását csak mellékesen jegyeztem meg, ti. egy veszekedés alkalmával Graciela szemrehányást tett Miguelnek, hogy az ő hozománya is elkártyázásra került.

Természetes, hogy a vagyon legnagyobb része - a birtokot is beleértve - Miguelé volt, Graciela feltehetően főleg a vagyona miatt ment hozzá feleségül.

Én is úgy tudom, hogy a ház is Miguel tulajdona!
Ezért is találom furcsának, hogy Graciela többször megfenyegette, hogy "kidobja a házból".
Csalarozsika 2019 febr. 12. - 16:05:29 Előzmény Csalarozsika
(724/2794)
Bár ezt a hozzászólást Neked címeztem, talán inkább napraforgónak kellett volna. :-)
Csalarozsika 2019 febr. 12. - 15:30:53 Előzmény napraforgó
(723/2794)
Szia!
A maradi felfogást valószínűleg arra értetted, hogy annyira ellenzi a vanádium - üzletet!

Más:
Ami a cséplőgépet illeti: Úgy látszik, nem vagy tisztában azzal, hogyan zajlott hajdan a cséplés.
Az aratás és a cséplés folyamata külön zajlott!
A cséplőgép sosem volt kint a földeken!
Amíg kézi erővel arattak, a termést hazahordták a tanyára / birtokra, stb., s ott a learatott termést kicsépelték!
Ez nem olyan volt, mint a mai kombájn, ami egyszerre arat és csépel is.
A gépesítés "hajnalán" előbb a cséplés folyamata lett gépesítve.

Ui.: Mellékelek erről egy képet. :-) (Cséplés Magyarországon a két világháború között)
Csalarozsika 2019 febr. 12. - 15:16:06 Előzmény ccaty
(722/2794)
Szia!
Megelőztél, én is éppen arról akartam írni, hogy Gustavo igenis mérlegelte a lehetőségeket!
Felmérte, hogy a bányászat tönkretenné a talajt, ezáltal az egész birtokot.
(Erről bővebben is beszélgettek Alvaroval.)
Aki megszereti a földet és a gazdálkodást, az nem mond le róla egykönnyen!
Ráadásul mindig is jobban kedvelte a vidéki életformát.
Mit sem számít, hogy a birtok nem "ősi föld"!
Megvásárolta, megszerette, a munkásai is kedvelik és tisztelik az "új gazdát".
Ráadásul még arra is gondol, hogy a felesleges terményből juttasson a környék szegényeinek, hogy ne éhezzenek!
Számomra is tökéletesen érthető, hogy elutasítja a vanádium-üzletet!

Én is azt gondolom, hogy a "szórakozás" költségeit Gustavo állja.
Miguel ezt ugyan aligha tehetné meg, hisz nemrég is arról folyt a disputa, hogy újabb kártyaadósságba keveredett.
10/10
ccaty 2019 febr. 12. - 14:44:06 10/10 Előzmény napraforgó
(721/2794)
Gusztávó nem fog egy darabka földet sem adni apósának, főleg nem bányászat céljára. Pontosan azt elemezgetve, hogy a kitermelés, vagy egyáltalán a vanádium okozta mizéria és keresgélés mennyire tönkreteszi a földeket. Nem vagyok bányászati szakember, de elég csak a hazai viszonyokat megnézni, ahol egyáltalán az országban valamilyen bányászati kincs kitermelése folyt már és még folyik is. A bauxit kitermelése hatalmas vörös sebeket ejtett, óriási, mihaszna meddőhányók természetromboló hatásáról ne is beszéljünk van. de nézzük csak pár éve cikkeztek róla, hogy földalatti gázmezők feltárásának jogait kanadai vállalatok vásárolták meg. De jó lesz nekünk, vehetjük idegenektől a saját vagyonunkat....Most még nagy a csend, jó volna, ha ez így is maradna.

Meg tudom érteni ezért, hogy nem áldoz a földjéből egy darabkát sem bányászati célokra. Amúgy meg miért adományozna Miguelnek a földjéből? ugyanis nem ingyen jutott ő sem hozzá, megvásárolta azt, fizetett érte. S látva, hogy a bányászat mennyire tönkre teheti a földeket, sajnálná azt elherdálni.

Szerintem bálokra ruhákra azért jut pénz, amit szerintem nem Miguel fizet, hanem annak költségeit is Gustavó viseli, mert neki így kényelmes, addig is nyugalma van.
offtopic
napraforgó 2019 febr. 12. - 14:10:42
(720/2794)
napraforgó 2019 febr. 12. - 13:39:27 Előzmény ccaty
(719/2794)
Bizony, Graciela jelentős hozományt hozott a házasságba. Egyszer civakodtak Miguellel és a nő a szemére hányta, hogy elherdálta azt is és a saját vagyona nagyját is. Miguel könnyelmű élete köztudott, a nők, a kártya és minden egyéb pénzszórási lehetőség. Manapság már oda kell figyelniük, hogy mire költenek, de azért ott a nagy személyzet, az új ruhák, a bálok és egyéb rendezvények, tehát annyira nem vészes a helyzet.
napraforgó 2019 febr. 12. - 13:33:57 Előzmény ccaty
(718/2794)
Én eddig sehol nem hallottam, hogy több földtulajdonos kudarcot vallott a vanádium bányászattal. Lehet, hogy sor kerül erre, nem tudom, nem emlékszem. De azt nem tartom helyesnek, hogy Gustavo még csak meg sem vizsgálta a lehetőségét annak, hogy a birtokon, vagy annak egy részén bányásszanak.
Azt én megértem, hogy Gustavo gazdálkodni akar, vagy épp lovat tenyészteni, nosza. De miért pont ott? csak pár éve vette meg ezt a birtokot Gustavotól, ugyanolyan könnyen, ahogy megvette, el is adhatná. Igazából nem köti őt oda semmi. Nem a szülei birtoka volt, nem családi birtok, ősi föld. Szerintem tök mindegy hol termel kukoricát. Mert láthattuk, hogy azt termel. És a termést megtámadta valami kártevő bogár és odalett a termés fele. Na ezért nem kéne annyira törni magát, hisz nincs jelentős haszna egy kárt szenvedett fele termésből. Ha valami értékes növényt telepített volna oda, ahol bányászkodni akarnak, még csak-csak megérteném, na de a silány kukoricáért nem érdemes megtartani a birtokot. Vagy meg is tarthatná, csak használati jogot engedhetne egy bányatársaságnak.
De mindegy, ez a dolog már eldőlt a forgatókönyvírók jóvoltából, és nekem meg édesmindegy, hogy miből is él Gustavo.
10/10
ccaty 2019 febr. 12. - 09:44:47 10/10 Előzmény Csalarozsika
(717/2794)
Lehet, hogy Miguel elkártyázta a vagyon egy részét, de a vagyon jelentős része is az övé volt, mint pl. a birtok is, amit Gustavo vett meg tőle és említsük már meg, hogy a ház melyben élnek, még mindig Miguelé, és végül megtudjuk, hogy kinek a birtokába kerül. így, tegyük fel, volt Gracielának hozománya, viszontmost a tisztességtelen múltján kívül semmije sincsen.... és hiába dönt Miguel az alkalmazottak javadalmazásáról, a pénz, melyből kifizeti őket, az Gustávóé, mint az végül kiderült.
napraforgó 2019 febr. 12. - 09:28:30 Előzmény ccaty
(716/2794)
Oké, de ez a jövő zenéje, ezeket a dolgokat most még nem tudjuk a sorozatból. Most még nem fontos, hogy ki, mit fog csinálni, ezt majd megtudjuk idővel. Itt a lótenyésztésre gondolok.

Angyalka meg a vetélés - valószínűnek tartom, hogy Angelina ugyanúgy "meggyőzte" azt az orvost, aki őt megvizsgálta és meddőnek találta, hogy ezt ne árulja el a férjének, hogy majd ő alkalomadtán beadagolja neki. Én nem hiszem, hogy a vizsgálatnál Graciela is jelen lett volna. Miért is? Angelina a birtokon lett rosszul, oda hivattak hozzá orvost, aki a terhességéről regélt. Graciela ekkor Limában volt, vagyis csak annyit tudott, amennyit a lánya elmesélt neki.
Angyalka valószínűleg könyörgött az orvosnak, hogy hagyja meg neki és főleg Gustavonak a reményt, hogy talán egyszer lehet még gyerekük és melyik orvos meri vállalni azt a diagnózist, hogy soha, semmikor.... Hiszen vannak még csodák és minden orvosi előjelzés ellenére bekövetkezhet egy terhesség.
Láttuk, hogy Angyalka nagyon tudja manipulálni az embereket.
10/10
ccaty 2019 febr. 12. - 09:12:47 10/10 Előzmény napraforgó
(715/2794)
Gustavo csak odafigyel a történésekre, ugyanis tudomására jutotta, hogy egyre többen vallottak kudarcot a bányászattal. Ő ráadásul inkább gazdálkodni akar, sőt, már a lótenyésztésbe is belekóstolt időközben, mert nagy lehetőséget lát benne , Érdekes módon ennek ott később elég szép hagyománya is lesz a való életben is a sorozattól függetlenül.