Téma: Luz Maria

malvinkicska 2019 febr. 12. - 09:07:21
(714/2794)
Sziasztok lányok tüzetesen mindenre kiterjedő véleményt írtatok ehhez nem nagyon van mit szólni, mert így volt, azt látom a sorozatot nézik, mert a SB-on is várják a feltöltést, illetve a linket, mert csak 40 rész van fent most remélhetőleg fel töltik majd A véleményem ami Graciela viselkedését illet amikor megszólalt nem csak a kapa de még a vas gereblye is kiesett a szájából akkora egy modortalan buta tahó nekem, mert azt hiszi a bider-bodor ruháktól ő nagy , hát nem.


10/10
ccaty 2019 febr. 12. - 09:04:07 10/10 Előzmény Csalarozsika
(713/2794)
Sátánka története azért bonyolultabb, uyanis az egy dolog, ha beadta a tudatlanoknak, hogy a balesetében elveszítette a gyereket, akit nem is "várt", de, mint kiderült, egyáltalán nem lehet gyermeke és ez nem a balesete miatt van. Viszont, ha ez igaz, akkor ez egy vizsgálaton kellett, hogy kiderüljön, amelyen az anyja minden bizonnyal részt kellett, hogy vegyen, így már neki is tudomása van a lánya meddőségéről. Tán ezért nem forszírozza, hogy a lánya a férje után menjen a bírtokra, mert akkor ez a közös kis titkuk is hamar kiderülne.


Kissé visszásnak tűnik, hogy ez a Charo bármit is számon kérjen Lucin, ott a bírtokon hiszen ők a férjével együtt, csak a melósok egyikei, akik a bérén kívül ellátást és szállást is kapnak, senkinek nincsen vele szemben beszámolási kötelezettsége, hogy mit, miért csinál, csinált, hiszen ő is csak a cselédek egyike. Érdekes a helyzetük a férjével egyetemben, mert később eléggé Lucicicára lesznek utalva.
napraforgó 2019 febr. 12. - 07:07:49 Előzmény Csalarozsika
(712/2794)
Nem, én nyilván nem azt írtam, hogy Gustavonak maradi a felfogása, hisz gépesít. Bár nem igazán tudom, hogy mire megy egy cséplőgép egy hegyoldalban... ott csak kézi erővel lehet aratni.
Én csak azt írtam, hogy a földművelő ambicióit máshol is meg tudná valósítani.
Szerintem a vanádium bányászat sokkal inkább haladó, modern dolog, mert a vanádium egy nagyon fontos ásvány. A vanádiumot acélötvözetek készítésére használják, ultraibolya sugárzás elleni üvegek gyártására, és az energia hasznosítás, energiatárolás terén is nagy szerepük van.
Hihetetlen, de a fokhagymában is van vanádium, és ez a 2. tipusú cukorbetegség kezelésében is hasznosítható.
Na, ebből csak azt akartam kihozni, hogy a természeti kincsek kiaknázása a haladást szolgálja, még akkor is, ha a XIX. század végén a bányászati tevékenység nem volt kifejezetten életbiztosítás.
A földművelés egy hasznos és szükséges tevékenység, biztosítja az emberi életet, na de a haladást, fejlődést mégsem viszi előre. Lehet mondani, hogy csak a fenntartást, a szintentartást biztosítja.
A haladást az új ipari, technikai találmányok teszik meg, amelyekhez nélkülözhetetlen a különböző ipari nyersanyagok kiaknázása. Az így előrehaladott technikai fejlődés aztán visszahat a mezőgazdaságra is, könnyebb lesz a mezőgazdasági munka, nagyobb volumenű a termelés, a hozam, így a mezőgazdaság több embert képes eltartani.
De ha úgy gondolod, hát legyen, Gustavo felfogása maradi, hisz nem ismeri fel, hogy mennyire fontos az ipari fejlődés, és annak elősegítése, akár a földjében lévő vanádium kiaknázásával is. Talán valóban megtehetné, hogy legalább felmérné, hogy a földjének mekkora területét érinti a vanádium-kincs, mekkora területet kellene kivonni a mezőgazdasági művelés alól. Nem tudom, hogy itt valami felszíni bányászatról lenne-e szó - akkor nyilván nagyobb területet érintene. De ha a föld alól bányásznak, viszonylag nagyobb mélységben, akkor miért ne lehetne szántani-vetni a fölötte lévő területen? vagy pl legeltetni? Akkor a két tevékenység jól megférne egymás mellett.
Az, hogy még csak el sem gondolkodik rajta, mert ő a parasztjait a maguk ártatlan tudatlanságában akarja megtartani, nem annyira haladó. Sőt, még azt is mondhatnám, hogy az egyszerű, buta, tudatlan paraszt a jó paraszt, az dolgozik a legjobban, a legtöbbet, nem tudja mi az a sztrájk, mi az a forradalom.... Jó, lehet mondani, hogy Gustavo nem olyan, mert ő jószándékú, meg rendes, de nagyon sok földtulajdonos meg igenis olyan. Mert nekik engedelmes parasztok, meg igavonó barmok kellenek, nem felvilágosult munkások. És a végeredményt tekintve Gustavo mégiscsak ezekre hasonlít.


Csalarozsika 2019 febr. 12. - 06:12:57 Előzmény napraforgó
(711/2794)
Szia!
Sergionak előbb-utóbb bele kell törődnie, hogy Lucecita nem szereti!
Írtam már, de továbbra is az a véleményem, hogy jobban tenné, ha az orvosi tanulmányokra fordítaná a figyelmét!
Bár Alvaro is csalódott Angyalkában, azért csak nem tudja megtagadni a lányát.
Szeretné, ha boldog lenne, pedig erre vajmi kevés az esély!
Mindenáron el akarja érni, hogy utazzon Gustavo után, amire végül sor is kerül.
Neheztel Miguelre, hogy jobban foglalkoztatja a vanádium - üzlet, mint a "lánya" sorsa!
Igazad van! Miguel esetében: Késő bánat, eb gondolat!
Könnyelműen eltékozolta - elkártyázta - a vagyonát, s el kellett adnia a birtokát!
Ezután ne panaszkodjon, mert Gustavonak - mint új tulajdonosnak - szíve joga azt tenni a birtokkal, ami jólesik neki!
Nekem korábban is az volt a véleményem, hogy sokkal felelősségteljesebben gondolkodik Miguelnél.
Ő valóban szereti a birtokot, igyekszik modernizálni, úgymond "halad a korral", gondolván a gépesítésre.
Te korábban többször is azt írtad, hogy fiatal kora ellenére maradi a felfogása, én ezt soha nem gondoltam.
Nagyon meg tudom érteni a birtok, a föld iránti szeretetét, ahogyan azt is, hogy miért ellenzi a vanádium-üzletet!
Miguel hasztalan reménykedik, hogy sikerül őt meggyőznie, mert ezen a téren Gustavo hajthatatlan!

Graciela aligha tette volna tiszteletét a jótékonysági vásárban, ha Emilio el nem hiteti vele, hogy más hölgyek is jelen lesznek!
Lerítt róla, hogy semmi kedve odamenni, ezért is vitt magával "erősítést".
Amador és Vicente civakodása, valamint a vásári jelenetek tényleg üde színfoltot jelentettek az epizódban!
Most már csak az a kérdés, melyik produkcióra voksol a többség: Amadorék táncára vagy a kínai sárkányra? :D :D :D
Fefa kulcsszerepet játszik majd ennek a kérdésnek az eldöntésében, Amador legnagyobb bosszúságára. :D
Főképp ő tekinti presztízskérdésnek a győzelmet! :D

Én is felfigyeltem arra, hogy Charo kicsit másképp mesélte el a Sátánka "balesetével" kapcsolatos eseményeket!
Vannak eltérések, az viszont egyezik a két verzióban, hogy Sátánka maga okozta a balesetet!
A "vetélésre" is mindenképp szüksége volt, mivel soha nem várt gyereket, sőt!
Egyáltalán nem lehet gyereke, s ezt a tényt az orvos is világosan közölte vele!
Sátánka ekkor könyörgött, hadd mondhassa el ő Gustavonak a szomorú hírt.
Persze, esze ágában sem volt megtenni!
Az orvos viszont később mindent elmond Gustavonak, aki nagyon meglepődik ezen a nem várt fordulaton!
Charo kiismerte már az úrnőjét, ezért nincsenek illúziói vele kapcsolatban!

Sergionak meg sem fordul a fejében, hogy Gustavo és Lucecita szeretik egymást!
Folyton Miguelt szapulja, róla feltételezi, hogy tisztességtelen szándékai lennének, Gustavo esetében viszont nem gondol semmi "rosszra"!
Gustavo helyzete sem irigylésre méltó:
Egyfelől tudja, hogy nem volna szabad szeretnie Lucecitát!
Másfelől viszont féltékeny Sergiora, s nemigen van ínyére a gondolat, hogy a fiúnak esetleg mégis sikerül elnyernie Lucecita szerelmét!

Én már az elején szajkóztam, hogy nem helyes eltitkolni Charo és Pedro előtt, hogy Gustavo és Lucecita korábbról is ismerik egymást!
Természetes, hogy Charo magyarázatot kér, s ezt meg is kapja Lucecitától.
Ezután ő is arra biztatja a lányt, hogy minél előbb hagyja el a birtokot, s ez hamarosan meg is történik!
napraforgó 2019 febr. 12. - 05:07:06 Előzmény Csalarozsika
(710/2794)
Sergio szemellenzőt visel, nem akarja meglátni, megérteni, hogy Lucecita nem fogja őt szerelemmel szeretni, akármennyire türelmes is vele, és az édesanyja jóindulatú figyelmeztetéseit is figyelmen kívül hagyja.
Alvaro és Graciela veszekedése után az ügyvéd Miguelt próbálja rávenni, hogy törődjön többet Angyalkával, vegye rá, hogy utazzon a férje után. De Miguel a lánya levél-ügye után már nem bízik Angyalkában, rájött, hogy van egy sötét oldala és ezért nem képes már feltétel nélkül szeretni.
A vanádium-üzlet sokkal inkább érdekli, úgymond így akarja "visszaszerezni", ami az övé. De csak valaha volt az övé, mert a kártyaadósságai miatt kénytelen volt a birtokát eladni - Gustavonak, aki viszont valóban törődik a birtokkal és igyekszik azt felvirágoztatni. Miguelnek csak pénzforrás volt a birtok, most is annak tekinti és reméli, hogyha a tulajdonjog nem is az övé, a bányászatból mégiscsak komoly részt sikerülne kiszakítania.
A jótékonysági vásár jelenetei nagyon kedvesek, szórakoztatóak. Nagy a sürgés-forgás, amikor Graciela megjelenik a nevetséges, puffos ujjú cicomás ruhájában, a feje tetejére biggyesztett félrecsapott kalappal, könyékig érő kesztyűben. Hát nem épp úgy néz ki, mint aki valóban segíteni akart, ráadásul a halpörkölt árulásában. De szerencsére hozta magával a két cselédet, Modestát és Fefát. de így sem képes sokáig maradni, hazakisérteti magát. Modesta vállaja Amador helyett, hogy Amador továbbra is részt tudjon venni a versenyen.
Amador és a kínai Vicente huzakodása is jópofa. Amador egy csapat néger kisfiúval ropja a mezítlábas afro-perui táncot.
Charro elbeszélése Angelina balesetéről kicsit eltér a korábban mondottaktól. Korábban arról volt szó, hogy Angelina előbb elveszítette a babát, azután Gustavo bejelentette, hogy el akar válni, ezen veszekedtek, Angelina ekkor lóra kapott, de idegességében elveszítette az uralmát a ló felett, leesett és ennek következtében megbénult. Azóta is Gustavot vádolja a balesete miatt.
Most Charro úgy meséli a történetet, hogy Angelina nem akarta a babát, nehogy elveszítse a szépségét, az alakját, és szándékosan ment el lovagolni állapotosan, majd addig ostorozta a lovat a gyorsabb vágta iránt, míg az ledobta. Így vetélt el, de aztán Angelina könyörgött Charronak, hogy ne beszéljen erről Gustavonak. Charro azóta tudja, hogy az úrnője nem az a jóságos valaki, akinek mutatni akarja magát.
Sergio naívul Gustavonak mesél a Lucecita iránt szerelméről és őt kéri meg, hogy beszélje rá a lányt, hogy menjen vele vissza Limába.
Charro viszont megbántódik, amiért Gustavó és Luci becsapták és nem árulták el, hogy ismerik egymást. Lucecita magyarázkodik és abból kiderül, hogy miért is akart elmenekülni a birtokról.
Csalarozsika 2019 febr. 12. - 03:15:28 Előzmény napraforgó
(709/2794)
Szia!
Én is nagyon szeretem az írásaidat, mindig jól összefoglalod a történéseket!
Többször szinte egyszerre írunk, s vonjuk le ugyanazt a következtetést. :.)
Máskor eltér a véleményünk, de jól van ez így, nem lehet mindig mindenben egyetérteni! :-)
Csalarozsika 2019 febr. 11. - 23:33:46 Előzmény malvinkicska
(708/2794)
Szia! Semmi gond! :-) Azért a hozzászólás csak eljutott végül a címzetthez... :-)
Csalarozsika 2019 febr. 11. - 23:32:46 Előzmény ccaty
(707/2794)
Szia! Tökéletesen igazad van!
Az Almada - szál - azt hiszem, erre gondoltál - végképp nem hiányzott!
Ugyanakkor - bár Mirta hamarosan valóban "repül" - szerepel még épp eleget!

Ami Gracielát illeti:
Tisztán emlékszem, hogy szemrehányást tett Miguelnek, mert elkártyázta a családi vagyon nagy részét, beleértve az ő hozományát is!
Egyetértek, Graciela rideg, szívtelen, gonosz teremtés, de ez még nem zárja ki, hogy ne származna jó családból, ahogyan azt sem, hogy ne kapott volna jó neveltetést!
Van, akiről egész egyszerűen lepereg minden jó és helyes, amit tanítani próbálnak neki!
A perszóna azt gondolja, ő mindent megengedhet magának, csak azért, mert ő a "ház úrnője"!
Másik példa: A sátáni Angyalka talán nem kapott jó nevelést?
Ennek ellenére ez egyáltalán nem látszik rajta, a kedves és jóságos "máz" alatt ugyanolyan rideg és gonosz teremtés, akár az anyja, csak fiatalabb kiadásban!

SPOILER!!! Én is várom már, hogy Graciela elnyerje méltó büntetését!
A büntetés nem is lehetne "testhezállóbb", egy pillanatig sem tudom sajnálni!
Ahogyan Sátánkát sem, ő is megérdemli sorsát!
Ő sem bán meg semmit, szó szerint az utolsó leheletéig folytatja a gonoszkodást!
Csak sajnos az utolsó tettének szomorú következményei lesznek...
Ezt is igazán elhagyhatták volna!
Szerintem úgy lett volna stílszerű, ha a "két érdemes hölgy" megbűnhődésével véget ér a sorozat!
SPOILER VÉGE!
Csalarozsika 2019 febr. 11. - 23:00:36
(706/2794)
Gustavo és Lucecita szenvedése folytatódik.
Mindketten őrlődnek, mert nem engedhetnek szabad utat az érzelmeiknek.
Sergio eközben izgatottan készül az utazásra, s továbbra is délibábokat kerget!
Nem értem a viselkedését, mert különben kedves és értelmes fiú!
Vajon miért nem képes elfogadni, hogy Lucecita nem szereti őt?
Hányszor kell még visszautasítania, hogy végre megértse?
Ezúttal is hiába könyörög, Lucecita ismét kikosarazza majd!

Alvaro is "szervezkedik", mindenképp szeretné elérni, hogy Sátánka kövesse Gustavot a birtokra.
Az aggodalmai nem alaptalanok, hiszen tisztában van Gustavo Lucecita iránti érzelmeivel!
Gracielánál azonban hiába próbálkozik ezen a téren, nem sokra megy vele.
Ahogyan a neki tett szemrehányásai sem hatják meg a nőt!
Pedig igaza van, amikor Gracielát hibáztatja, mert tönkretette az életét!
Miguelt is sokkal jobban foglalkoztatja az egyre inkább kútba esni látszó vanádium - üzlet, mint Sátánka és Gustavo kapcsolata.

Közben eljött a várva várt jótékonysági vásár! :-)
Amador és a "kis kínai" is fellép a műsorban, s a között lévő versengés nem mondható éppen barátságosnak! :-)
Tetszett, ahogyan Emilio - cselhez folyamodván - elcsalta Gracielát a vásárra! :D
Tudta, hogy a hiúsága nem engedi távol maradni, ha elhiteti vele, hogy más hölgyek is részt vesznek rajta!
Graciela és a halpörkölt... :D :D :D A perszóna arckifejezése tanulmány volt! :D :D
Pedig nincs ebben semmi furcsa!
Más filmekben is lehetett látni, hogy úrhölgyek is segédkeztek az efféle jótékonysági rendezvényeken!

Eközben a birtokon Charo és Lucecita elbeszélgetnek, eközben Charo mesél Gustavo és Sátánka házasságáról.
Sátánka, úgy tűnik, mégsem tud mindenkit megtéveszteni a látszólagos jóságával és kedvességével, mivel Charonak is feltűnt, hogy csupán szerepet játszik!
Felelevenítette a "balesetet" is, amely során Sátánka "elvetélt".
Jól ráérzett, hogy a "baleset" bizony nem volt véletlen!
Épp csak azt nem sejtheti, hogy az egész azért történt, mert nem volt mit elveszíteni, Sátánka ugyanis soha nem várt gyereket!
Érdekes dolog ez, hogy miközben Sátánka az egész családot az orránál fogva tudja vezetni, egy viszonylag tanulatlan cseléd hamarabb ráérez az igazságra vagy legalábbis egy részére!

Sergio váratlan megjelenése a birtokon viszont alaposan felkavarja az állóvizet!
Korábban írtam, hogy nem tartom helyesnek, hogy Gustavo és Lucecita eltitkolják, hogy ismerik egymást, mert a végén úgyis kiderül!
Igazam lett, ráadásul Charo meg is sértődött, s érhető, ha magyarázatot követelt Lucecitától.
Gustavo is kutyaszorítóba került, hallgatván Sergio könyörgését, hogy segítsen rábeszélni Luecitát a Limába való visszatérésre.
Az esze azt mondja, távol kell tartania magát a lánytól, de a szíve pont az ellenkezőjét súgja!
Érdekes, hogy Sergio nem vett észre semmit abból, hogy mindenki zavarba jött a hirtelen felbukkanása nyomán!
SPOILER!!! Lucecitát viszont nem sikerül rábírnia a visszatérésre, így csalódottan kell távoznia! SPOILER VÉGE!!!
10/10
ccaty 2019 febr. 11. - 21:47:35 10/10 Előzmény Csalarozsika
(705/2794)

Ide írd a spoileres tartalmat



A rendező lehet, hogy beleszerelmesedett a Mirtába, de még rengeteg időt és részt elpazarolnak olyan témára, amelyik nem is kapcsolódik közvetlenül a szerelmesek melodrámájához… és Mirta még csak nem is szerepel azokban a részekben.


Egyébként Mirta hamarosan lapátra kerül, távoznia kell a házból, mert folyamatosan zaklatja
Gustavót

Azt viszont kétlem, hogy Graciela jó házból származna, ugyanis azok sokat adnak a neveltetésre, a jó modorra , a helyes viselkedésre. Ez a nő már nem modortalan, hanem egyszerűen bunkó, de az is a gonosz fajtából.... Sebaj… hízik a májam, amikor elnyeri méltó jutalmát… többszörösen is Pedig nem is vagyok kárörvendő, de ennek a nőnek a tettei már megtorlásért kiáltanak, na ezek viszont nem lesznek pusztába kiáltott szavak…
napraforgó 2019 febr. 11. - 16:26:17 Előzmény malvinkicska
(704/2794)
Én szeretem Csilicsala Rózsika/Juditka összefoglalóit is, csak ő sokkal érzelmesebben írja meg ugyanazt.
Én igyekszem tényszerűen és objektíven összefoglalni és lehetőleg nem ismételni azt, amit ő már leírt.
De hát tudod, több szem többet lát...
malvinkicska 2019 febr. 11. - 07:37:54
(703/2794)
Ez a port megtréfált Napraforgónak szántam a választ ugrott egyet és Rózsikának ment el elnézést kérek, de most ez így sikerült sajnos.
malvinkicska 2019 febr. 11. - 07:34:45 Előzmény Csalarozsika
(702/2794)
Szia te mindig nagyon jó össze foglalókat tudsz írni, ugye nem csak itt sok más sorozatnál már volt alkalmunk, olvasni itt valóban szép tájakon van forgatva, a színészek is nagyon jók. Kicsit hosszabb, de egyszer minden véget ér.
offtopic
Csalarozsika 2019 febr. 11. - 07:23:02 Előzmény napraforgó
(701/2794)
Nagyon jó összefoglalás! :-)
Kb. emiatt néztem végig annak idején ezt a sorozatot.
Egyedüli kifogásom csak az volt, hogy indokolatlanul nyújtották olyan hosszúra!
Tudom, hogy a fő oka az volt, hogy a rendező beleszeretett a Mirtát alakító színésznőbe.
De: Véleményem szerint megmaradhattak volna a személyes kapcsolatnál, s kár, hogy ez kihatott a sorozatra is!

Én is megpróbálkozom az OFFTOPIC használatával! :-)
offtopic
napraforgó 2019 febr. 11. - 06:16:42 Előzmény napraforgó
(700/2794)
Fura, rányomtam az OFFTOPIC gombra, de nem úgy küldte el. Most megint megpróbálom.
napraforgó 2019 febr. 11. - 06:15:04
(699/2794)
Nekem azért tetszik ez a sorozat, mert ha a témavezetésben nem is, de a megjelenítésben különbözik a tucat-mexikói sorozatoktól.
A mexikói sorozatokban minden női főszereplő makulátlan megjelenésű, vagyis fél kiló vakolat van az arcán, szemén dupla műszempilla, ujjnyi vastagon körbefestve, és szintúgy vastag, vérvörös száj. Mindez kifogástalanul szabott ruhakölteményekben, elegáns szalonokban, villákban. A szegényeket úgy ábrázolják, hogy valami ütött-kopott nádkunyhóban laknak, patakban mosnak, mosdanak, de nem sokáig, mert ugye a sors akaratából hirtelen meggazdagodnak és onnantól ők is a kikent-kifent macák sorát bővítik.
Ezekben kevés a külső felvétel, szinte csak vágóképek az elegáns villákról, tengerparti pálmafákról, különben minden a stúdiókban zajlik.

Ez a perui film több külső felvételt, természeti képet tartalmaz, hegyoldal, kis patak, néhány utcai jelenet, stb., kevesebb a stúdiófelvétel.
A nőkön nincs olyan látványos vakolat, sokkal természetesebbek az arcok. Lucecita nem csapdos műszempillákkal, sőt még Graciela sem, vagy Angelina sem. Lucecita ugyan kócosabb, mint az kedvemre való, és pláne indokolt lenne, Angyalka fején meg a besütött hajgurigák nevetségesek, de istenem.... A kócossággal nyilván a szegénységet, a fura loknikkal meg a gazdagságot és az azzal járó kifinomultságot akarták demonstrálni.
A történet maga kevésbé tér el a megszokott sablontól, adva van két szerelmes, akit a gonoszok elválasztanak egymástól és csak sok viszontagság és sok szenvedés után találnak újra egymásra.
Mindezt viszonylag jó színészi játékkal, kis jóindulattal hihető forgatókönyv alapján, jó rendezés mellett.
Csalarozsika 2019 febr. 11. - 03:14:01 Előzmény malvinkicska
(698/2794)
Szia!
Ez igaz, a szerelem szenvedéssel jár, de ebben a sorozatban kicsit sok lesz a jóból. (Akarom mondani: "rosszból".)
Egyértelmű, hogy Gustavo megérdemli a boldogságot! (Ahogyan Lucecita is!)
Sajnos Sátánka intrikái még egy ideig rejtve maradnak, utána pedig hamarosan új fejezet kezdődik, benne újabb szenvedésekkel, amik talán még a mostaninál is rosszabbak
(Azért nem írok erről bővebben, mert ennyire ne szaladjunk előre!)
Nem véletlenül szajkózom, hogy alaposan meg kell szenvedniük a boldogságukért!
Csalarozsika 2019 febr. 11. - 03:07:04 Előzmény Miss Judith
(697/2794)
Szia!

Örülök, hogy szívesen olvasod az általunk leírtakat!
Egyébként, ha 1-1 epizódot nem tudsz megnézni "rendes" időben, az Izaura TV oldalán is van lehetőség "visszanézésre". (Már az aznap este felkerül az éppen aktuális epizód.)

https://tv2.hu/izauratv/

Ezt csak mint lehetőséget említettem. :-)

A Fefa-Amador páros számomra is üde színfoltja a sorozatnak! :-)
A kapcsolatukat jól jellemzi, hogy civakodnak ugyan, de alapjában véve szeretik egymást, elvégre testvérek! :-)

Mirta karaktere fokozatosan válik egyre ellenszenvesebbé!
Ráérzett a zsarolás ízére, élvezi, hogy a markában tartja Sátánkát / Angyalkát.
Sajnos - ahogyan korábban említettem - ez még csak a kezdet!
Eljön az az idő, amikor a szerepe kiteljesedik, s ő lép elő "fő gonosszá".
(Erre azért még jó darabig kell várni!)
Abban is nagyon igazad van, hogy Angyalka betegesen ragaszkodik Gustavohoz!
Pedig tényleg mindenki jobban járna, ha beletörődne, hogy a férje nem szereti, s megpróbálna új életet kezdeni!
Ő erre viszont nem hajlandó, "Gustavo az övé"!
Ez a mániája, amitől senki sem tudja eltéríteni!
Korábban én is írtam és sajnálkoztam azon, hogy a sors szeszélye ilyen gazdit juttatott szegény kiscicának!

Martin karaktere egyelőre eléggé ellenszenves!
Szerencsére a későbbiekben előnyére változik majd, újra megnősül, családot alapít, s még dolgozni is hajlandó lesz!
Sergio pedig valóban orvos lesz! :-)
Tényleg jólelkű fiú, aki megérdemli a boldogságot!
Abba viszont előbb - utóbb bele kell törődnie, hogy Lucecita nem szereti őt szerelemmel!
Ezt nem lehet kierőszakolni, bármennyire is igyekszik mindent megtenni, hogy elnyerje a lány szerelmét!
malvinkicska 2019 febr. 10. - 10:46:00 Előzmény Csalarozsika
(696/2794)
Szia írod meg kell szenvedniük a szerelemért, a nóta is azt mondja nincs szerelem szenvedés nélkül, és ők betartják. Gustavo pedig megérdemelné az igaz szép szerelmet az az ördög felesége után tűrt nek eleget, biztos sokára tudja meg tud járni a gonosz hisztis nő.
Miss Judith 2019 febr. 10. - 10:35:31
(695/2794)
Köszönöm a részletes infókat Mindenkinek! Pár rész most kimaradt nekem, sajnos nem tudom időben követni a sorozatot, kicsit le vagyok maradva. Sokszor az ismétléseket nézem meg.
Akiken mindig jót nevetek, ők Fefa és Amador. Az egyébként elég komoly Modesta is sokszor elneveti magát a civakodásuk miatt.

Mirtát már most nem bírom, és szerintem Angyalka alábecsüli őt, hogy nem lenne képes elárulni, vagy tönkretenni. Angyalka is gonosz, de ő inkább a hisztiei miatt elviselhetetlen, és ez a megszállott Gustavo-imádat! Nagyon rögeszmés a kis szöszi! Nem hinném, hogy nem találna magának egy másik "áldozatot", aki kiskutyaként követné, de neki csak Gustavo kell.
Ha pedig már háziállatokról esett szó, sajnáltam szegény kiscicát (ha jól emlészem a Zuzu nevet kapta?), akit Angyalka kapott Migueltől ajándékba. Pont ilyen ördögi gazdit kifogni!
Az aljas nőszemélyeken kívül még a korábban említett Martin, Sergio ún. "barátja" sem a szívem csücske. Részeges és link alaknak tűnik, remélem, hogy Sergio-t nem fogja nagyobb bajba keverni, és végül a fiú tényleg orvos lesz. Sergio jólelkű, de azért észrevehetné már, hogy Lucecita sosem fog beleszeretni.

Várom a folytatást, és kellemes időtöltést Mindenkinek!