Téma: Luz Maria

malvinkicska 2019 márc. 01. - 07:53:57 Előzmény napraforgó
(934/2794)
Valóban valami örökösödési ügy de sokat nem lehet róla tudni elég szűk szavú az ismertető.
A másik gond mindenütt csak ismételnek, már írni akartam a Bűvölet 4-ik évadát meg nem adják le , és nem lehet sehol megnézni, mert nekem az Olasz sztorik bejöttek, amelyek érdekeltek és volt hozzá link meg is néztem, de a SB is nagyon megromlott, mivel nehéz rajta a sok szemét reklám miatt sorozatot nézni.
offtopic
napraforgó 2019 márc. 01. - 07:45:00 Előzmény malvinkicska
(933/2794)
Belenéztem a holdpont.hu-n az első 3 rész tartalom ismertetőjébe, és úgy tűnik, engem nem nagyon fog érdekelni a téma. Sajnos, azt sem jelzik, hogy hány részes lesz a sorozat, tudod, hogy a hosszúkat nem szeretem, mert abba minden zöldséget beleraknak. Több info kellene.

Talán, ha a nagy szakértőm, Suxel belenéz ebbe a fórumba, vagy netán magát a sorozatot is nézi, akkor ő tud erről az újról is valamit.
Szuxel, ha itt vagy, Enamorándome de Ramon címmel indul egy új sori. Tudod-e hány részes és úgy általában milyen?
malvinkicska 2019 márc. 01. - 07:40:18 Előzmény napraforgó
(932/2794)
Megírom őszintén az nekem sem tiszta, hogy mikor Sátánka terhes volt képzeletben ki tudott róla.
napraforgó 2019 márc. 01. - 07:27:01 Előzmény malvinkicska
(931/2794)
Korábban valóban volt róla szó, hogy Sátánka is egy terheségről szóló mesével vette rá Gustavot a házasságra. Vajon akkor tudott-e a dologról Graciela, Miguel és Dona Maria?
Én Sátánkából kinézem, hogy csak Gustavonak mondta el és egy kierőszakolt, gyors házasság miatt nem is tudódott ki, csak már a házasságkötés után szólhatta el magát büszkán Gustav, hogy apa lesz.. Ezért aztán hamar kellett intézkedni, és Sátánka nagy hirtelen "elveszítette" a sosemvolt gyermekét.
malvinkicska 2019 márc. 01. - 07:12:24
(930/2794)
A tegnap este Modesta gyanúja beigazolódott, mert terhes Luci.
Graciela szemétkedik a legjobban és neki kellene hallgatni mivel Sátánka apja Alvero, bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű. A mama igazi kis naiv, mert sok mindent nem akar elhinni, ami az élettel jár.
Aranyosak voltak Gustavo és Luci mikor ketten voltak a szobába és mondta G nem hagyja magára, mert nem lenne illő. Luci szabadkozik, pedig egy gyerek felnevelése, nem könnyű beszélni könnyebb róla, hiába érvel az anyjával.
napraforgó 2019 márc. 01. - 05:21:09
(929/2794)
Már az előző részben gyanakodni kezdett Modesta, hogy mi baja is lehet Lucecitának.
Miguel elküldi San Sebastiánba Alvarot Lucecita születési anyakönyvéért. Mivel Gustavot nem találják - Miguel tőle akart segítséget kérni Alvaro számára, így ő beszél neki Pedroról, az intézőről, aki majd segít neki.
Alvaro a bejárati ajtónál találja Gustavot, amint aggódva várja az orvost. Alvaro figyelmezteti, ne mutassa ki ennyire az aggódását, mert gyanússá válik. Kéri, hogy legyen könyörületes Angelinához, mert az annyira aggódik az apjáért és felkavarta a testvére megjelenése is.
Amador elhívja Dr. Gutierezt, aki Sergioval rögtön a Mendoza házba siet. Sergio a cselédektől érdeklődik, mi történt, hogy történt és rögtön menne is Lucecitához. de visszatartják, most már nem ronthat rá csak úgy a lányra. Az aggódó Modesta a fiát faggatja, nem történt-e "valami", amikor meglátogatta a heyekben Lucecitát. A fia értetlen viselkedése megnyugtatja, ő jó fiú, biztos nem tett semmi nem helyénvalót.
Fefa megígéri, hogy fölmegy és megnézi mi újság, de ebből semmi sem lesz, mert megjelenik Vicente úr, és vele évődik . Fefa megpróbálja rávenni, hogy a bátyja udvarolhasson Vicente unokahúgának. Vicente ellenkezik, kínai lány nem mehet hozzá feketéhez!.
Az orvos megvizsgálja és kikérdezi Luceciát és hamar rájön a "baj" okára. Nem akarja a lányt megijeszteni, inkább az "anyjával" akar beszélni, ezért kéreti Gracielát. Nyilván jóhiszeműen teszi, mert Gutiérez doktor mindig nagyon együttérző a betegeivel. Talán Sergio elbeszélései ellenére sem hiszi el, hogy Graciela olyan gonosz teremtés. Vagy Sergio nem is beszélt neki Graciela kegyetlenkedéseiről. Vele akarja megbeszélni ezt a kényes ügyet, talán jóhiszeműen úgy véli, hogy hamarosan megoldják ezt a kényes ügyet. Mindenesetre óva inti attól, hogy ezzel a hírrel Miguelt felizgassák, mert az állapota még mindig bizonytalan.
Graciela nyomban nekiesik Lucecitának, szidalmazza, az apa nevét is meg akarja tudni. Feltételezi, hogy Sergio az, elvégre együtt voltak a hegyekben. Az anyját szidja, aki ugyanígy szülte őt, eközben elfelejti a saját szégyenét, meg a lánya praktikáit, aki ugyanígy ment férjhez. Miguelhez akar sietni, de útközben Gustavoba akad, neki mondja el először a hírt.
Gustavo rögtön bemegy Lucectához, örül a gyermeknek, ez a gyerek a szerelmük megáldása. szeretné elvinni Lucecitát, de ő nem akarja, hogy bárki is megtudná. az apja belehalna, és ő ezt a terhet nem tudja elviselni. Dona Maria és Angelina is szenvedne, de ő ezt nem akarja, nem veheti el őt a férjétől. A szenvedés kutott neki osztályrészül a bűnükért....
Gustavo tudja a kötelességét, nem hagyja el, de Lucecita megfenyegeti, ha elmondja valakinek, ő elmegy, sohasem látja többet.
Graciela dühösen mondja el a távozni készülő Modestának, hogy Lucecita állapotos és a fiát vádolja a történtekért. Beszélni is akar a fiúval, el kell vennie a lányt!
Graciela ezután a férje szobájába viharzik. Az orvos épp nyugtató injekciót adott be neki, most nem lehet zavarni. Graciela hőbörgését Dona Maria fékezi meg, kiviszi a menyét. A feldühödött asszony tájékoztatja az anyósát, hogy az "ártatlan" kisunokája gyereket vár! Dona Maria nem is akarja elhinni, rágalomnak tartja a dolgot.
Otthon Modesta furán viselkedik, a fiát vizsgálja, de nem lát bűntudatot a szemében.
Alvaro Pedroval beszélget, aki Manuelát is magával hozta, mert ő többet tud Rosa és Lucecita dolgairól. A két ember örül Lucecita szerencséjének, hogy kiderült Miguel apasága és most örökös lesz. Alvaro megtudja, hogy Rosa anyakönyveztette Lucecitát, de a saját családnevén. Manuela titokban aggódik, mert ő tudja, hogy ki Luci szerelme - most megint egy házban vannak, mondja magában, és reméli, hogy ez a férfi nem teszi tönkre a lányt, ahogy az a másik az anyját.
Reggel Fafa és Amador nagyon furán viselkedik Sergioval, ők is úgy gondolják, hogy Sergio hozta bajba Lucecitát. Sergio semmit sem ért, de végül Fefa csak kiböki, a lány állapotos.
Modesta is Lucecitát faggatja, miért nem beszélt neki a dologról, miért nem volt bizalommal feléje. És ő is faggatózik, hogy ki a gyerek apja.
Csalarozsika 2019 márc. 01. - 02:42:07
(928/2794)
Miguel megbízza Alvarot, hogy utazzon el a hegyekbe, és szerezze meg Lucecita anyakönyvi kivonatát, hisz ez szükséges ahhoz, hogy Lucecita megkaphassa az örökségét!
Alvaro készségesen vállalja a feladatot.
Úgy tűnik, valóban elszánta magát, hogy segíti Miguelt az ügy lebonyolításában!

Gustavo nagyon aggódik Lucecitáért.
Alvaro figyelmezteti, hogy próbálja leplezni az aggodalmát, különben mindenkinek feltűnik, hogy érdeklődik a lány iránt.
Arra is igyekszik rávenni Gustavot, "legyen könyörületes" Sátánkához!

Modesta nagyon gondterhelt.
Egyfelől aggódik Lucecitáért, másfelől azért, hogy esetleg "valami" történhetett Lucecita és Sergio között.
Az erre vonatkozó kérdéseit Sergio értetlenkedve fogadja, némileg megnyugtatva ezzel az édesanyját.

Dona Maria és Gustavo is aggódva várják az orvosi vizsgálat eredményét.
Graciela nem állja meg epés megjegyzések nélkül, szokás szerint Lucecitát becsméreli.
Az orvos Gracielát kéreti, beszélni szeretne vele.

Dr. Gutierrez kikérdezi Lucecitát a tünetei felől, ekkor Modesta is jelen van, s az arckifejezése arra utal, már teljesen biztos benne, hogy Lucecita áldott állapotban van.
Lucecita kérdésére, miszerint mi baja van, az orvos nem ad egyenes választ.
Bezzeg Gracielának rögtön elárulja, hogy Lucecita gyereket vár!
Azt kéri, ne mondja el Miguelnek, mert még nem teljesen stabil az állapota!

Graciela természetesen tajtékzik a dühtől, válogatott szidalmakkal illeti Lucecitát, belekevervén az édesanyját is!
Követeli, hogy árulja el, ki a gyermek apja, de erre Lucecita nem hajlandó, akárhogy fenyegetőzik is a hárpia!

Az orvost lábbal kellene fellógatni ezért a tettéért!
Mégis hogyan vetemedhetett arra, hogy Lucecita helyett - aki pedig kérdezte azt orvost a baja felől - Gracielával közölte a lány állapotát?
Teljesen megháborodott ez az ember?
Ez kb. olyan szituáció volt, mintha Lucecita még mindig cseléd lenne, s az orvos kötelességének tartja, hogy beszámoljon az "úrnőnek" az alkalmazottja állapotáról!
De: Lucecita nem cseléd!!! Mégis hogy jön ahhoz, hogy kiszolgáltassa szegény lányt a gonosz perszóna kényének-kedvének?
Sejthette, hogyan érez Graciela Lucecita iránt, s ebben az esetben tőle aligha remélhet tanácsot vagy segítséget, legfeljebb aljas bánásmódot, ahogyan ez meg is történt!
Mélységesen szégyellje magát, amiért ezt tette!

Graciela ismét tanúbizonyságát adta, hogy a szép ruha ellenére közönséges, szívtelen perszóna!
Ráadásul ismét a szelektív memória...
Mindig hajlamos elfelejteni, hogy maga sem más, mint egy házasságtörő asszony, aki egy fattyút sózott a férje nyakába!
Csak az a szerencséje, hogy Alvaro személyében talált egy "jó bolondot", aki minden megaláztatás
ellenére tűr és hallgat!

Aztán: Ha emlékezetem nem csal, mintha arról lett volna szó, hogy Sátánka is azzal csalta lépre Gustavot, hogy gyermeket vár, Gustavo ezért vette feleségül.
Leszámítva, hogy Sátánka nem várt gyereket, mégis mi a különbség?

Hogy mer ez a szégyentelen perszóna ítélkezni bárki felett is?
Attól, hogy a saját és kedves lánya aljasságai - még - nem kerültek napvilágra, az nem azt jelenti, hogy el sem követték azokat!
Ő mégis ítélkezik, s hanyatt-homlok rohan, hogy szétkürtölje a hírt az egész házban!
Természetesen Miguellel is közölni akarja, pedig Lucecita könyörög neki, hogy ne tegye!
Én azt mondom, hatásosabb lenne kidoboltatni mindjárt az egész városban!

Elsőként Gustavoval közli a hírt, aki azonnal Lucecitához siet, s a támogatásáról biztosítja!
Nagyon örül a gyermeknek, kész arra, hogy elvigye Lucecitát, akár már aznap.
A gyermek érkezését jelnek tekinti, szerinte annak a jele, hogy örökre együtt kell maradniuk!
Lucecita nem akar elmenni Gustavoval, mert fél, hogy akkor apja is megtudja, ki a gyermeke apja!
Gustavo szerint egyszer úgy is meg kell tudnia!
Lucecita felemlegeti Dona Mariát és Sátánkát is!
Szerinte nincs joga elvenni Gustavot a "testvérétől":
Büntetésként fogja fel a dolgot, s a szenvedés és az önfeláldozás útját választaná - Gustavo tiltakozása ellenére!
Gustavo viszont azon a véleményen van, hogy a szerelmen túl - egy igazi férfinak ilyenkor vállalnia kell a felelősséget!
Közli Lucecitával, hogy felfedi, hogy ő a gyermek apja!
Lucecita tiltakozik, hogyha ezt meg meri tenni, ő örökre elmegy!
Gustavo hasztalan győzködi Lucecitát, a lány megtiltja, hogy elárulja, hogy ő a gyermek apja!
Anyjára hivatkozik, hogy ő is egyedül nevelte fel őt!

Tipikus szappanoperai fordulat!
A hősnő mindenáron "vezekelni" akar a "bűnéért"!
Pedig jelen esetben a "csábító" teljesen szívével szereti őt, s nem akarja elhagyni - ahogyan az más történetekben többször előfordul!

Graciela eközben Modestával is készségesen közli, hogy Lucecita gyermeket vár!
Biztos benne, hogy az apa: Sergio!
Mindenképp azt akarja, hogy Sergio vállalja a felelősséget, s vegye feleségül Lucecitát, legalább végre "megszabadul tőle"!

Modesta után Miguel következne, az ő szobájában kiabál és hepciáskodik.
Szerencsére Dona Maria megakadályozza, hogy Miguellel is közölje a hírt, aki nemrég kapott nyugtató injekciót, de Gracielát ez sem tartaná vissza.

Miguel helyett jobb híján Dona Mariával osztja meg a hírt, aki nem akarja elhinni!
Graciela erősködik, hogy mindez igaz, s ismét becsméreli Lucecitát!
Dona Mariával is közli azt a gyanúját, miszerint Sergio a gyermek apja!
Minél előbb el akarja mondani Miguelnek is, de Dona Maria arra kéri, ne tegye!
Miguel állapotára hivatkozik, hogy ezzel megölné a férjét.
Nagy nehezen sikerül rávennie Gracielát a hallgatásra, de a hárpia továbbra is fenyegetőzik!
Alig várja, hogy nyélbe üssék a házasságot, s végre megszabaduljon a "parasztlánytól"!

Modesta nagyon gondterhelt, Sergio nem tudja mire vélni a dolgot.

Alvaro megérkezik a hegyekbe, s Pedrotól, valamint Manuelától érdeklődik Lucecita anyakönyvi kivonata felől.
Elárulja nekik, hogy Lucecita Miguel lánya, beszél a Lucecitára váró örökségről is.
Manuela örül Lucecita szerencséjének.

Fefa és Amador épp a fejleményeket tárgyalják a konyhában, amikor megérkezik Sergio.
Fefa közli vele, hogy Lucecita gyermeket vár. (Fefáék is biztosak Sergio apaságában.)

Modesta szelíden korholja Lucecitát amiatt, hogy nem avatta a bizalmába.
Lucecita azzal védekezik, hogy amiatt nem tette, mert szégyelli magát, s legszívesebben a világból is kiszaladna!
Modesta szerint ez nem megoldás, hisz a tetteinkért mindig vállalni kell a felelősséget!
Magát is hibáztatja, amiért nem vigyázott jobban Lucecitára!
Modesta kérdésére, hogy tehetett ilyet, Lucecita azt válaszolja, hogy teljesen átadta magát a szerelemnek.
Modesta azzal vigasztalja, hogy mindenre van megoldás, s arra kéri, árulja el a gyermek apjának kilétét!
Csalarozsika 2019 febr. 28. - 14:37:55 Előzmény miértis
(927/2794)
Abban is egyetértek, hogy születünk valamilyennek!
Akiben benne lakozik a gonoszság, az előbb-utóbb felszínre is tör!
Sokszor azzal szoktak mentségeket keresni a gonoszságokat elkövető emberek számára, hogy "nehéz életük volt", "sokat szenvedtek", a "körülmények áldozatai"!
Szerintem pedig egyáltalán nem szükségszerű, hogy ennek nyomán gonosszá váljanak, sokkal inkább arról van szó, hogy alapvetően "bennük volt".
Jól néznénk ki, ha mindenki, aki szenvedéseken ment keresztül, gonoszkodni kezdene!
Az alapvetően jó emberek a szenvedések hatására sem válnak gonosszá!

Lásd: Lucecita esete: Szerény körülmények között nőtt fel, "nehéz élete volt", mégis jó és becsületes, s ez végig így is marad!
Sátánka bezzeg...Hiába visel szép ruhákat, hiába tud zongorázni, mégis velejéig gonosz!
Pedig a fenti logika szerint ennek éppen fordítva kellene lennie!
Modesta élete sem volt fenékig tejfel.
Korán megözvegyült, egyedül nevelte a fiát, mégsem vált gonosszá, sőt!
Emberségből Graciela példát vehetne róla!
Sok olyan értékes belső tulajdonsággal bír, aminek Graciela teljességgel híjával van!
Pedig nem tud sem írni, sem olvasni!
Csalarozsika 2019 febr. 28. - 14:06:52 Előzmény miértis
(926/2794)
Szia!
Szerintem egyáltalán nem furcsa, hogy a butaság nem egyenlő a tanulatlansággal!
Lehet valaki a szó szoros értelmében "tanult" ember, s mégis buta!
Ez lehet, hogy ellentmondásnak hangzik, mégis igaz!
A diploma sajnos nem jár együtt automatikusan az intelligenciával!
Számos példát tudnék felhozni a környezetemből, amikor az ún. "tanult emberek" a megnyilvánulásaikkal a butaságukról tettek tanúbizonyságot.
Véleményem szerint ez az egész összetett dolog, mind a genetika, mind a neveltetés is befolyásoló tényező.
Ugyanakkor az sem lehet garancia semmire:
Sok derék és becsületes embernek van semmirekellő gyereke, de ugyanez fordítva is igaz! (Ismét csak a környezetemre, a körülöttem lévő emberekre tudnék hivatkozni.)
A neveltetés ugyancsak nem garancia:
Sok szülő hiába tesz meg mindent, hogy helyes irányba terelje a gyermekét, az mégis elzüllik.
Csalarozsika 2019 febr. 28. - 13:47:59 Előzmény napraforgó
(925/2794)
Szia!
Egyetértek!
Az egyszerű emberek legalább annyira értékesek voltak, sokszor még értékesebbek is, mint jó néhány léhűtő gazdag ember, akiknek csak abból állt az élete, hogy kártyáztak, ittak, dorbézoltak...
Úgymond, "élvezték az életet"!
Persze, semmiképp sem szabad általánosítani, de sajnos sok ilyen volt közöttük.
Nem beszélve a sok unatkozó "úrinőről", akik szinte "belebetegedtek" az unalomba, s még csak véletlenül sem csináltak volna semmi hasznosat.
Lásd: Graciela és Sátánka...Szerintem a "kutya is jó dolgában vész meg" tipikus esetei.
Világéletükben mindenük megvolt, semmiért sem kellett megdolgozniuk.
Ennélfogva semmire nem becsülik a jólétet, "természetesnek" veszik, hogy "nekik ez jár".
Szerintem, bele is halnának, ha nem gonoszkodhatnának, elvégre valamivel nekik is múlatni kell az időt!
Az evőeszközök pedig...Bárcsak ez lenne a világon a legnagyobb baj!
Az egyszerű embereket egyértelműen nem lehet és nem is szabad ostobának nevezni, legfeljebb tanulatlanok voltak!
Azért az nem árt, ha írni - olvasni megtanulnak!
Ezért is törekedtek például a két világháború közötti Magyarországon az analfabétizmus visszaszorítására!
napraforgó 2019 febr. 28. - 12:14:56 Előzmény miértis
(924/2794)
Igen, Modesta pl. nagyon értelmes és jóérzésű nő és a fiát is nagyon rendesnek nevelte.
Ezzel szemben Gracieláról nem tudjuk, hogy milyen nevelést kapott, de valahogy 20 év alatt nagyon gonosszá vált. Sajnos ezt a rossz vért Angelina vagy megörökölte, vagy eltanulta tőle. Szerintem ez utóbbi lehet.
És ott van Miguel, meg Alvaro, ők alapvetően nem roszak. Miguel sem, habár elhagyta annak idején a szeretőjét. Ha rossz lenne, nem akarná most jóvá tenni az ifjúkori botlását. Alvaro meg néma, őrzi a titkot, mióta Graciela teherbe esett tőle. Ha rossz lenne, már rég felfedte volna a titkot. Egyszóval nem csak a genetika, meg a neveltetés számít.
Szerintem főleg a neveltetés, és persze a valláserkölcsi nevelés is. Hisz mindketten tudták, hogy rosszat tesznek és meg is kapták érte a büntetésüket.
miértis 2019 febr. 28. - 11:50:19 Előzmény napraforgó
(923/2794)
Egyetértek. A butaság nem egyenlő a tanulatlansággal, bármilyen furcsa is. Sőt, azt is gondoltam, hogy lehetséges, hogy az igazi jellem tulajdonképpen a befolyásoltság nélküli, az, amilyennek valójában születtünk. Mert igen, én azt vallom, hogy születünk valamilyennek, gonosznak vagy jónak, a gének határozzák ezt meg, erősen befolyásolja mondjuk a környezet meg a neveltetés is, de a valóság mégiscsak az, ami "megjátszás nélkül" az ember. Amúgy Lucecita még eddigi összes megnyilatkozása arra utal, hogy tiszta és jellemes. És a színésznő szerintem sokkal jobban játszik, mint mondjuk az Angelinát alakító. És Modesta is nagyon jól adja a szerepét.
napraforgó 2019 febr. 28. - 11:44:13 Előzmény miértis
(922/2794)
Én úgy gondolom, hogy azért az emberek nem voltak teljesen buták, csak mert nem tudtak írni-olvasni, vagy Chopint játszani. Tudtak szántani, vetni és ismerték az időjárás viszontagságait, hogyan kell megvédeni a gabonát a jégveréstől, vagy az aszálytól, már amennyire ezt lehet. És tudták, hogy milyen betegséget milyen gyógynövénnyel lehet gyógyítani. Lehet, hogy nem tudták, hogyan kell 4-5 rend evőeszközzel étkezni, de azért még nem voltak ostobák.
Most Angelina megpróbálta kifigurázni Lucecitát, mert nem tudta, hogy melyik evőeszköz mire való, de valjuk be, igazából tök mindegy, hogy milyen késsel vágunk, vagy vajazunk, meg milyen villával eszünk. Mert igazából nem ez a fontos.
miértis 2019 febr. 28. - 11:09:55
(921/2794)
Az jutott eszembe a film kapcsán, hogy vajon milyen lehetett úgy felnőni, hogy nem jársz iskolába, nem tudsz a világról semmit, nem hallgatsz semmilyen zenét... nem olvasol, hiszen írni sem tudsz... hogy telhet így el mondjuk 20 év ? Miközben Angelina Chopint játszik - mondjuk szörnyen ... Chopin zenéjét egyébként elég sok krimiben használták már fel, gyilkosok kedvenceként.. - Érdekes dolgok ezek.
offtopic
napraforgó 2019 febr. 28. - 09:09:15 Előzmény malvinkicska
(920/2794)
Nem igazán, csak annyit tudtam meg, hogy lesz ez az új sorozat, de azt nem, hogy kb. miről fog szólni.
Nem kezdek bele, ha olyan lesz, mint a többi.
malvinkicska 2019 febr. 28. - 08:54:11 Előzmény napraforgó
(919/2794)
Szia
Biztosan olvastad mennyit tudtam meg az új sorozatról, Igen ez a sok fodros ruha soha nem volt a kedvencem, de akkoriban ez volt a menő. Valóban a z később jelentkezik, hogy most ezt vagy azt óhajt.
napraforgó 2019 febr. 28. - 08:36:29 Előzmény malvinkicska
(918/2794)
Na meg a kívánósság is. Habár én úgy tudom, hogy a kívánósság inkább csak a második trimeszterre jellemző, nem az első hetekre.
Azok a cifra ruhák, amiket Dona Maria vett, nekem sem tetszettek, de mit tegyünk, akkoriban ez volt a divat. Az, amiben Lucecita elment munkát keresni, sokkal helyesebb volt. De azok az ócska kis rongyok, amiket hordott hétköznap, pláne az egyenruhája helyett, azok nem tetszettek.
malvinkicska 2019 febr. 28. - 08:23:52
(917/2794)
A nagymama jóságos sajnos nem látja kikkel van dolga , mert Sátánka , előtte másképp viselkedik, mint Lucival sajnos, jó lelkű szép ruhát vett neki igaz ami most utóbb rajta volt Lucin nekem nem nagyon tetszett, az asztalnál az a sátán fajzat nem engedi enni mivel az nincs tisztába még, mi illik és mi nem, de azért ez nagyon csúnya dolog volt tőle annyira arossz vezérli, minden gondolatát , és cselekedetét, ezzel még jobban eltávolodik Gustavo tőle, mert látja egy kész ördög ez a nő. Mirta is megéri a pénzét bele van zúgva Gustavoba, pedig az már többször elutasította, de ebben a sorozatokban nincs a nőknek büszkesége, hajtják az elérhetetlen szerelmet. Graciela bele van bolondulva a vagyonba, azt hiszi az a minden pedig, nem kell pénz a boldogsághoz, mondja a nóta, mert lehet akik nem élnek ilyen fényűző életet , sokkal boldogabbak, mert van bennük szeretet , megértés, ember társaik iránt, de ezeknek csak a nagyzolás a minden, és az emberek porig alázása.
Az orvos is csodálkozott visszajött Luci, de megtudta az okát, mi vezérelte.Sergiot most az utóbbi részekben egy kicsit sajnáltam, hogy ilyen álmokat kerget, ami elérhetetlen igaz Luci mindig mondta csak testvéri szeretettet érez iránta. Aztán Modestának feltűnik a hányinger és a szédülés is.
napraforgó 2019 febr. 28. - 05:20:54
(916/2794)
A nagymama annyira örül az új unokájának, hogy vesz neki pár szép új ruhát, hogy az új státuszának megfelelően tudjon öltözködni.
Azután a vacsora asztalhoz vezeti, ezután a családdal kell étkeznie. Miguel úr megparancsolta, hogy ugyanúgy bánjanak vele, mint Angelinával. Graciela persze hőbörög, de hiába. Angelina meg negédesen közli, ültessék mellé a lányt, hogy segíthessen neki. A segítés címszó alatt állandóan megalázza Lucit, aki sok asztali szokást nem ismer.
Mirta a folyosón újra és újra elkapja Gustavot, aki mindig visszautasítja. Egy alkalommal Dona Maria is tanúja az esetnek, fölháborodik Mirta viselkedésén és közli, elbocsátja a nőt. Sátánkának is elmondja az esetet, de ő tudja, hogy nem engedheti meg Mirta elbocsátását, mert akkor a nő elmondja, hogy semmi baja, nem is béna. Nagy nehezen meg is győzi a nagymamát, hogy halasszák el ezt az elbocsátást. Sem az apja állapota, sem Lucecita renoméja miatt nem tanácsos ezt megtenni.
Graciela azon nyavalyog, hogy Miguel a végrendeletében egyenlően osztotta fel az örökséget a két lánya között. Sátánka is mérges, elvégre ő az egyetlen "törvényes" lánya Miguelnek. Graciela arca elég érdekes, tudja ő, hogy Sátánka nem igazán törvényes. Mindenesetre önmérsékletre inti a lányát, nehogy az a parasztlány mindenéből kiforgassa.
Lucecita a szobájába megy, Gustavo meg utána. Ölelkeznek, örülnek egymásnak. Luci közli, hogy ha az apja meggyógyul, akkor ő elmegy, de ezt nem közölte az apjával.
Gutiérez doktor csodálkozik, hogy Lucecita újra a Mendoza házban van. Sergio felvilágosítja, kiderült, hogy Mendoza úr az ő apja. Mivel megváltozott a lány helyzete, most már nincs reménye arra, hogy valaha is megkapja. Itt megemlíti, amit eddig nem akart tudomásul venni, hogy Lucecita mindig azt mondta neki, hogy úgy szereti, mint egy barátot, vagy mint egy fivért. Na, mostanra jutott el az agyáig. Gutierez doktor is biztatja Sergiot, hiába a társadalmi különbségek, ő azért ne adja föl a reményt (nem tudom, hogy ezt mire alapozza, azok után, amit Sergio mondott a testvéri szeretetről).
Gustavo azt mondja Lucecitának, hogy elvinné őt innen messzire, ahol együtt lehetnek, de a lány váratlanul elájul. Gustavo fölviszi a szobájába. Dona Maria és Fefa tüsténkednek körülötte. Fefa elfecsegi, hogy a lány már korábban is volt rosszul. Gustavo elindul Dr. Gutiérezhez.
Graciela azt hiszi, hogy Lucecita csak előkelősködésből ájult el. Ott akar lenni a vizsgálatnál, hogy leleplezze a lányt, nincs is semmi baja. Mirta megint gonoszkodik Angelinával, vajon mi baja lucecitának és miért aggódik annyira Gustavo miatta?
De Modesta a tűnetek alapján rosszat sejt.... Pláne, amikor a lány egy mézédes görögdinnyére vágyik!
Csalarozsika 2019 febr. 28. - 04:06:19
(915/2794)
Dona Maria nagyon megszerette az "új" unokáját, sok szép holmival lepi meg Lucecitát.
A nagymama ugyanakkor szomorú is, mert nagyon sajnálja Sátánkát a tervezett válás miatt.
Nem érti, hogy tehet ilyet Gustavo, amikor Sátánka mennyire szereti!
Szegény Dona Maria! Mennyire jóhiszemű!
A szomorúságát megosztja Lucecitával is, akinek ettől még inkább bűntudata támad, hisz Sátánka "mégiscsak a testvére"!
Nagymamája arra biztatja, vidítsa fel Sátánkát! Mintha bizony rászorulna bármilyen felvidításra!
Ez az önmarcangolás szintén tipikus szappanoperai klisé!
Ráadásul mindez megbonyolítva a "testvér-szállal"...

Dona Maria ahhoz is ragaszkodik, hogy Lucecita az asztalnál étkezzen, Graciela legnagyobb bosszúságára és tiltakozására.
Sátánka igen előzékenyen segíteni akar a "testvérének", ennek ürügyén minden adandó alkalmat kihasznál, hogy megalázza a lányt a tudatlansága miatt.

Igazság szerint mindezt el lehetett volna kerülni!
Modesta vagy Fefa mostanra már elmagyarázhatta volna neki, hogyan illik viselkedni az asztalnál!
Rendezhettek volna egy "főpróbát", ahol részletesen felvilágosítják az illemszabályokról, s az evőeszközök helyes használatáról is.
Lucecita - Fefa elmondása szerint - "jól szerepelt", igyekezett megfigyelni a többieket, de még lenne mit tanulnia, hogy elkerülje a további megaláztatásokat!

Mirta egyre magabiztosabb és szemtelenebb, ismét provokálja Gustavot, de ezúttal ráfázik, mert Dona Maria is szemtanúja lesz a "nagy jelenetnek".
A látottakból azt a következtetést vonja le, hogy Mirta az oka Sátánka boldogtalanságának, mivel kivetette a hálóját Gustavora.
Mirta tiltakozik, s készségesen közli, hogy van ugyan másik nő Gustavo életében, de az nem ő, hanem Lucecita!
Dona Maria felháborodottan utasítja vissza Mirta Lucecitára szórt vádjait és a dehonesztáló megjegyzéseket, s közli az "ápolónővel", hogy el van bocsátva.
Mirtának a szeme sem rebben, hisz tudja, Sátánka úgysem meri őt kitenni, hisz "túl sokat tud".
Rögtön meg is fenyegeti "úrnőjét", hogy erre ne is gondoljon, különben...

Nemhiába írtam többször is, hogy Mirtától még azelőtt meg kellett volna szabadulni, hogy leleplezte volna Sátánkát!
Sejthető volt, hogy utána már nehéz lesz elbocsátani!

Dona Maria közli Sátánkával, hogy Mirtának mennie kell!Először arról világosítja fel, hogy tetten érte, amint Gustavoval bizalmaskodik!
A Lucecitára vonatkozó megjegyzései csak ezután kerülnek szóba. Bármennyire dühös is Sátánka Gustavo miatt, tudja, Mirtát nem bocsáthatja el!
Érveket próbál felhozni a maradása mellett: Mondván, még ha hazugság is, amit Mirta állít, elmondhatja Miguelnek, s ez nem vetne jó fényt Lucecitára...
Végül sikerül meggyőzni "nagymamáját", hogy várjanak Mirta elbocsátásával, ráér később is!

Ugyanakkor biztosra veszem, hogy nem felejteti el Mirtának, amiért szemet mert vetni Gustavora!!

Sátánkára ismét rájár a rúd, Graciela közli vele a "Jób-hírt", miszerint "apja" megváltoztatta a végrendeletét, s egyenlő aranyában kell osztoznia az örökségen Lucecitával! (Jób-hír: értsd: rossz hír) Sátánka persze tajtékzik, s megfogadja, ezt soha nem bocsátja meg "apjának"!
Graciela türelemre inti: Állítása szerint könnyen megeshet, hogy Lucecita - a pénz mellett - "apja" és "nagymamája" szeretetét is elveszi tőle.
Hisz máris mindenki megszerette Lucecitát!

Lucecita a régi szobájában időzik éppen, amikor Gustavo rátalál.
Ismét arra próbálja kérni Gustavot, hogy felejtse el őt.
Beszélgetés közben elájul, s Gustavo viszi fel a szobájába.
Nehezen tér magához, Gustavo nagyon aggódik, s végül elhívatja dr. Gutierrezt.

Sátánka éppen Gustavo miatt vonja felelősségre Mirtát, aki persze mindent tagad.
Eközben Graciela jön be dühösen a szobába, s beszámol Lucecita rosszullétéről.Biztosra veszi, hogy semmi baja, csak azért teszi, hogy magára vonja a figyelmet!
Éppen ezért a fejébe veszi, hogy jelen lesz az orvosi vizsgálatnál, hogy erről végképp megbizonyosodjon.

Lucecita lassan magához tér, s Modesta is siet hozzá.
Amikor Lucecita elmondja neki a tüneteit, - hányinger, szédülés, stb. - Modesta arcán látszik, hogy sejti az igazságot...

Sergio eközben továbbra is Lucecita miatt kesereg, egyre biztosabb benne, hogy örökre elveszítette!
Lucecita biztosítja arról, hogy ő ugyanaz, aki volt, és soha nem felejti el a sok kedvességet és segítséget, amit tőlük kapott!
Dr. Gutierrez is alaposan meglepődik, amikor Sergio beavatja az új fejleményekbe!U
gyanakkor biztatja a fiút, hogy ne adja fel a Lucecitával kapcsolatos reményét!Érthetetlen, miért teszi ezt, hisz Lucecita soha nem szerette Sergiot, mindig visszautasította, s ennek semmi köze a származásához!

Miguel állapota tovább javul.
Ebben az is szerepet játszik, hogy immár megnyugodott Lucecita felől.
Ugyanakkor bántja, hogy annak idején megtagadta, s most mindezért szeretné kárpótolni.
Már csak azért is, mert megérdemli, hisz - ahogyan Alvaronak is elmondja - látja, hogy őszinte szeretettel fordul felé.
Lám, mennyire örült az állapota javulásának!
Alvaro erre rögtön megemlíti Sátánkát, hogy "biztosan ő is örült".
El lehet képzelni, mennyire "örül", hisz Miguel elmondása szerint a végrendelet megváltoztatása óta feléje se nézett.
Miguel is tisztán látja, hogy Lucecita és Sátánka között ég és föld a különbség, hisz Sátánka számára legfontosabb a saját érdeke!

Azt hiszem, azzal nem árulok el nagy titkot, hogy Lucecita áldott állapota újabb bonyodalmak forrása lesz!
Jó néhány epizódnak el kell telnie még ahhoz, hogy minden a helyére kerüljön!