Téma: Luz Maria

napraforgó 2019 márc. 20. - 16:14:40
(1254/2794)
Alvarot én is sajnálom. Fiatalon beleszeretett egy szép nőbe, el is jegyezte, nyilván szép álmokat dédelgetett, hogy majd milyen boldogok lesznek együtt. Aztán a véletlen úgy hozta, hogy Graciela megismert egy gazdagabb férfit - még az is lehet, hogy pont Alvaro mutatta be neki, mint barátját. Erre a nő rögtön átnyergelt a gazdagabb ifjúra, elbűvölte ée elvetette magát. De rosszul számított, mert a férfi könnyelmű volt és léha, ráadásul nőcsábász is. Ez nem esett jól a nőnek - vajon melyik nőnek tetszene? - és a régi lovagjához fordult vígaszért.
Alvaro meg boldog volt a kis morzsákért is, amit a nőtől kapott. Könnyű azt mondani, hogy el kellett volna kerülnie, ezt nem tudta, és nemcsak azért mert még mindig szerette az asszonyt, hanem a közös gyermekük miatt sem. Látni akarta, hogyan nől fel, valamiéyen fokon része akart lenni az életének. Mert nem mindenki olyan érzéketlen, mint Miguel, aki rögvet lelépett, amikor kiderült, hogy Rosa gyereket vár tőle.
És ezért tűrt és hallgatott 20 éven keresztül, hogy legalább házibarátként része lehessen ennek a családnak, akik kifelé sokáig valóban boldog családnak látszottak.
Csalarozsika 2019 márc. 20. - 15:58:02 Előzmény Luna34
(1253/2794)
Én azért sajnálom, mert alapjában véve becsületes ember!
Sajnos nem ő az első, s nem is az utolsó férfi, aki nem a megfelelő nőbe szeretett bele!
Ott ő is hibázott, amikor Graciela és Miguel esküvője után továbbra is a közelükben maradt, kitéve magát a kísértésnek!
Örülnie kellett volna, hogy megszabadult egy ilyen számító perszónától, aki a vagyon és a jólét kedvéért könnyű szívvel "cserélte le" őt a gazdag földbirtokosra.
A "baj" megtörténte után már nem tudott szabadulni, mindenképp a lánya közelében akart maradni, ezért még azt is vállalta, hogy belement Graciela kisded játékába, s vállalta az állandó megaláztatásokat is.
Csalarozsika 2019 márc. 20. - 15:53:51 Előzmény Luna34
(1252/2794)
Egyértelmű! Ezt már én is leírtam korábban, hogy nagyon elkényeztették, minden kívánságát lesték, mind a "baleset" előtt, utána pláne, meg is lett az eredménye!
Nemcsak a méhe "gyermekméh", de maga is olyan, akár egy elkényeztetett gyerek, aki azonnal hisztériázni kezd, ha nem kapja meg, amit akar!
Egyszerűen nem ismeri a "nem" szó fogalmát!
Gustavohoz is csak azért ragaszkodik olyan betegesen, mert nem hajlandó úgy táncolni, ahogy ő fütyül!
Luna34 2019 márc. 20. - 15:52:39 Előzmény Csalarozsika
(1251/2794)
én nem sajnálom. csak azt lehet kihasználni aki hagyja magát. de mindegy ő is megkapta a büntetését akárcsak a többiek.
Csalarozsika 2019 márc. 20. - 15:51:04 Előzmény napraforgó
(1250/2794)
Remélem, hogy erről később azért megtudunk néhány részletet!
Bár, az lett volna az igazi, ha akkor mutatják be, amikor kibérelte a szobát.
Szerintem a varroda az a hely lehet, ahol már korábban is alkalmazták, csak akkor otthon végezte a munkát.
Valószínűleg ahhoz a kedves úri hölgyhöz fordulhatott, aki a múltkor is kisegítette, amikor hiába keresett munkát a városban.
Luna34 2019 márc. 20. - 15:47:42 Előzmény Csalarozsika
(1249/2794)
na igen. neki ilyen a személyisége, de azt sem lehet szőnyeg alá söpörni hogy nagyon el lett kényeztetve. mindenki már egy szavára ugrott. talán ha kevesebbet nyalták volna a seggét jobb lenne a helyzet.
Csalarozsika 2019 márc. 20. - 15:47:13 Előzmény Luna34
(1248/2794)
Sajnálom szegény Alvarot!
Graciela tönkretette az egész életét!
Kihasználta, eldobta, majd hallgatásra kényszerítette!
Valóban balek, mert mindennek ellenére még mindig szereti Gracielát, ahogyan Sátánkát sem szűnik meg soha szeretni.
Ezért is ment bele a "játékba", hogy legalább a lánya közelében maradhasson!
Sajnálatos, hogy ilyen asszony hálójába keveredett, s a lánya ilyen gonosz teremtés!
Nem tudtam mosolygás nélkül megállni, amikor Miguel "családi boldogságát" emlegette!
A két hárpia mellett aligha lehetett része boldogságban, őszinte szeretetet is leginkább Lucecitától kapott!
Csalarozsika 2019 márc. 20. - 15:42:03 Előzmény Luna34
(1247/2794)
Szia!
Egyetértek! Csak ehhez az is kellene, hogy Sátánkának legyen szíve!
A jelek szerint viszont kő van a szíve helyén!
A tegnapi megnyilvánulása még a sokat próbált Gracielát is megdöbbentette!
Lehet, hogy nem Miguel a vér szerinti apja, de éveken keresztül szeretettel nevelte, tejben-vajban fürösztötte, ő volt az apja büszkesége!
Mindezt nem lehet "csak úgy" elfelejteni, s rögtön a halálát kívánni, amint nem a kedve szerint alakulnak a dolgok!
De: Alvarot sem becsüli sokkal többre, sőt!
Kihasználta, hogy az apja mindenkinél jobban szereti őt, s becstelenségre próbálta rávenni.
Miután nem sikerült, azonnal kimutatta a foga fehérjét! :-(
Én is arra a megállapításra jutottam, hogy Sátánka önmagán kívül senkit sem szeret!
napraforgó 2019 márc. 20. - 15:41:59
(1246/2794)
Nem bántam volna, ha valamiféle módon bemutatják, hol is lakik Lucecita, hol bérelt szobát magának. Hogy találta ezt a varrodát, milyenek itt a munkafeltételek., stb.
Mert Martin mindig ráér mindenre és Sergio is állandóan a Mendoza ház konyhájában, vagy udvarában lebzsel, annyira nem szorítja a munkafegyelem.
Mit csinált a lány a Migueltől kapott pénzzel, bankba tette, vagy a párnacihába?
Luna34 2019 márc. 20. - 14:55:22 Előzmény Csalarozsika
(1245/2794)
de Alvaro is banga balek. más ezt biztos nem hagyta volna így, nem ment holna bele Graciela játékába. méghogy belemenni abba hogy nem mondja el azt hogy Angelina az ő lánya. ez eleve ostobaság volt. ő is megérdemelte a következményeket.
Luna34 2019 márc. 20. - 14:52:57 Előzmény Csalarozsika
(1244/2794)
így van bőven megfizette Miguel a tévedését. De ha tényleg normális apa lánya kapcsolat lett volna közöttük ahogyan az az elején látszott akkor ennek az sem szabott volna gátat hogy Angelina nem a vér szerinti lánya.nem a vér számít hanem a szeretet. lehet hogy dühös lett volna de idővel megbocsájt. de ugye Angelina Miguelt sem szerette soha és senki mást sem.
Csalarozsika 2019 márc. 20. - 14:47:15 Előzmény Luna34
(1243/2794)
Szia!
Sátánka a múltkor önkritikát gyakorolván "szörnyetegnek" titulálta magát,
Igaza volt!
Az egyszer biztos, hogy szívtelenségben és kegyetlenségben messze felülmúlja Gracielát!
Egyre jobban elhatalmasodik rajta az őrület, egyre gátlástalanabbá válik, amit eddig művelt, az messze nem a jéghegy csúcsa!

Végre Miguel is megtudta az igazat!
Sátánka könnyelműsége nehéz helyzetbe hozta a két hárpiát, veszélybe került a gondtalan élet, a jólét, amelyben eddig részük volt, s amit egyáltalán nem tudtak értékelni.
Azt hiszem, Miguel bőven megfizette a félrelépései árát azzal, hogy - a saját lánya helyett - nevelhette a "kakukkfiókát"!
Csalarozsika 2019 márc. 20. - 14:37:59 Előzmény napraforgó
(1242/2794)
Egyértelmű, hogy Lucecita lett volna a "bűnbak"!
Sátánka a tegnapi részben is igyekezett rá hárítani minden felelősséget!
Csalarozsika 2019 márc. 20. - 14:36:40 Előzmény napraforgó
(1241/2794)
Szia!
Nem lehet csodálkozni azon, hogy Lucecita inkább a menekülést választotta!
Sergiohoz nem volt képes hozzámenni, s a Mendoza - ház légköre...
Nem kétséges, hogy Sátánka és Graciela minden percét megkeserítették volna!
Esetleg akkor juthatott volna lélegzethez, ha korábban kiderül az igazság Sátánka származásáról, az azért letörte volna a két hárpia "szarvát"!
Akkor a "sógorság" is eleve kizárva, s Lucecita ezáltal nagy lelki tehertől szabadult volna meg!

Ami a házasság érvénytelenítését illeti: A jelek szerint sikerül majd meggyorsítani a folyamatot! :-)

Sátánka felháborító módon viselkedett, amikor tettlegességhez folyamodott Lucecitával szemben!
Egyértelmű, hogy illő módon viszonozni kellett volna a "kedvességét"!
napraforgó 2019 márc. 20. - 13:08:20 Előzmény Luna34
(1240/2794)
De ha egy házban élnek? Hisz akármelyik rányithatná az ajtót. Graciela is hányszor rájatört, kopogás nélkül is. Na és Angelina? csak kivágta at ajtót és bekerekezeztt. Csak hallgathatta a szemrehányásokat. Mindig megríkatták.

Mondjuk én, amikor Angelina a karját csavargatta, meg a haját tépte, bizony én is megtéptem volna a helyében, meg a sok kis lokniját eltávolítottam volna a fejéről. Meg én is kitekegettem volna a kezecskéit, megtudta volna, milyen is az. Mert Sátánka szeret fenyegetőzni, de mi van, ha viiszatámadnak?
Végül is két pártfogója volt a házban Lucecitának, az apja és a nagyanyja, ellenfele a két hárpia, de hát ők annyira sokat nem tehettek volna ellene. Na de, Lucecita ezt nem vállalta be.
Luna34 2019 márc. 20. - 12:54:02 Előzmény napraforgó
(1239/2794)
neki már egyikükkel sem kéne foglalkoznia ilyen szempontból.
napraforgó 2019 márc. 20. - 12:37:53 Előzmény Luna34
(1238/2794)
Ugyan, Graciela és Sátánka egyből nekiestek volna, hogy őmiatta halt meg az apja. Kell ez neki? Nyilván nem.
Luna34 2019 márc. 20. - 12:34:45 Előzmény napraforgó
(1237/2794)
persze tudom hogy milyen volt akkor. de én biztos hogy a szinte haldokló apámat nem tudtam volna magára hagyni… mi lenne ha meghalna amíg én nem vagyok ott? biztos hogy nem tudtam volna elszámolni a lelkiismeretemmel. persze az ember csinál hülyeségeket de nem lehet mindent szökéssel megoldani.
napraforgó 2019 márc. 20. - 12:07:02 Előzmény Luna34
(1236/2794)
Nehéz dolog ez. A XIX. század végén egy lánynak teherbe esni nagy szégyen.
Még ha férjhez menne időben és a gyerek "koraszülött" lenne... De ő a szerelméhez, a gyerek apjához nem mehetett hozzá, Sergio meg hiába vállalta volna fel, ő ezt nem akarta.
Ráadásul Lucecita úgy tudta, hogy a beteg, béna nővére férjét szerette el, ami duplán szégyen.
Az embernek a sógorát tabuként kellene kezelni, olyan, mint a testvér. A testvér házastársa tabu!
Nem csoda, hogy ha elmenekült, még akkor is, ha az apja megbocsátott volna neki. De miféle élete lett volna a Mendoza házban? A két hárpia lépten nyomon nekiesett volna., és az apja sem nagyon dícsérte volna meg.
Amilyen butuska, Gustavo ajánlatát sem fogadta volna el, aki elvitte volna a háztól. Mert az igaz, hogy csak szeretőnek tudta volna elvinni, nem feleségnek, legalábbis jó pár hónapig.
Azt nem lehet tudni, hogy a házassága érvénytelenítése meddig tartana, gyanítom akár 6-12 hónapig is. A gyereke addigra tán meg is születne, törvénytelenként. Aztán majd az is macera lenne, amíg törvényesítik egy megkötött házasság után.
malvinkicska 2019 márc. 20. - 12:00:23
(1235/2794)
Sergio azért gondolkodik hol kell keresni Lucit, varrodában, de ugye sok van nehéz megtalálni jól mondta Modesta tűt keresnek a széna kazalban. Sáátnka igazán az azt sem bánná ha Miguel meghalna, még Graciala is elcsodálkozik rajta ennyire lelketlen szemét nő senkit nem szeret magán kivül, remélem jó büntetés lesz neki amit érdemel ezért a sok szemétségéért. Lucinak elég nehezen megy a varrás, de a másik nő rendes segít neki. Aztán most már Miguel is megtudta ki a sátán apja, de ne vergődjön ő is megérte a pénzét. amikor megtalálta a lányát akkor sem tett érte érdemlegeset cselédnek szánta, az ő lelkiismerete is nagyon semmi. Azt látom ezekben a sorozatokban kitudódik a titok és egyből betegek lesznek , amikor csinálják a sok galibát nem gondolkodnak.Biztos sokára találják meg Lucit , kell az epizód számának nőni.